View Poll Results: Stadion National cu pista de atletism sau fara ?

Voters
85. You may not vote on this poll
  • cu pista

    22 25.88%
  • fara pista

    63 74.12%
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 329

Thread: Stadion National cu pista sau fara ?

  1. #106
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    ceva nu se leaga in toata harababura asta
    pai odata cu arcuirea tribunelor pentru a face loc pistei se mareste capacitatea,mai zicea cineva pe'aici ca stadioanele nationale din alte tari au toate pista,au si pista,dar au si capacitate peste 70k(desi sunt unele tari care nu au deloc ex.Olanda,momentan Anglia si ar mai fi Portugalia care are un stadion national in stare asemanatoare cu cea pe care o avea 23 august)
    campania"cel mai infocat fan primeste bilete la Steaua-Bayern"
    Promitem insa ca oile ratacite vor gasi calea spre redactia.......

  2. #107
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Anglia are New Wembley
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tzefereu View Post
    ceva nu se leaga in toata harababura asta
    pai odata cu arcuirea tribunelor pentru a face loc pistei se mareste capacitatea,mai zicea cineva pe'aici ca stadioanele nationale din alte tari au toate pista,au si pista,dar au si capacitate peste 70k(desi sunt unele tari care nu au deloc ex.Olanda,momentan Anglia si ar mai fi Portugalia care are un stadion national in stare asemanatoare cu cea pe care o avea 23 august)
    Anglia isi face pentru JO, cred ca Olanda e singura tara importanta care nu stiu sa aiba un Stadion National

  4. #109
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Anglia are New Wembley
    new wembley n-are pista

  5. #110
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    O sa aiba... vin JO
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Numai in Romania se putea discuta pe margine a asa ceva si asta datorita mafiei FRF-iste. Si un bebelus de 2 luni stie ca Stadionil National TREBUIE sa aiba pista. Din pacate sunt destui si pe forum care n-au ajuns la respectiva varsta cu mintea

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    O sa aiba... vin JO
    Pai se face unul nou, n-are legatura cu Wembley

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    new wembley n-are pista
    N-are pentru meciurile de fotbal, dar are o platforma mobila cu pista care ocupa primele randuri de scaune in cazul in care se desfasoara mitinguri atletice. mai informeaza-te

  9. #114
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    N-are pentru meciurile de fotbal, dar are o platforma mobila cu pista care ocupa primele randuri de scaune in cazul in care se desfasoara mitinguri atletice. mai informeaza-te
    deci nici astia nu-s atat de retardati incat sa-l faca cu pista, au recurs la masuri extreme doar de-or scapa de aceasta povara care impiedica vizionarea unui meci in conditii optime .

    daca tot o freci cu pista ta n-ai decat sa faci cheta si sa-ti faci pista...dupa cum vad eu parerea majoritatii e alta, si din banii lor se face stadionul

  10. #115
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Ce pista ma-sii le trebe la astia pista?!?!? Asa e si la Cluj, de 2 luni se tot caca pe ei sa faca cu pista sau fara cand vad clar ca toata lumea vrea fara pista! E stadion de fotbal, atletii oricand pot alerga pe alte piste pe alte stadioane sau in parcurile orasului, unde au conditii mai mult decat bune pentru a face performanta. Pe deasupra, ce performante notabile are atletismul, si chiar daca ar avea, cine ar fi curios in Romania de o medalie de argint la Olimpiada la 200 metri garduri? RAHAT ATLETISMU ASTA. Fara pista, unica solutie acceptata

  11. #116
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    new wembley e folosit in mare parte pentru fotbal si rugby,noul stadion care se va construi pentru olimpiada din 2012 se zice ca va arata asa :
    http://www.freeimagehosting.net/uploads/92ff4128c5.jpg
    p.s. stadionul de la Piatra Neamt,Stefan Cel Mare au unde sa se antreneze
    Last edited by tzefereu; 21st September 2008 at 14:21.
    campania"cel mai infocat fan primeste bilete la Steaua-Bayern"
    Promitem insa ca oile ratacite vor gasi calea spre redactia.......

  12. #117
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    si vorba lui BBB sunt 30 mii de piste in Romania, Timisoara, Craiova, Dinamo, Piatra Neamt etc etc... ce dracu nu le ajung la mortaciunile astea de la atletism ? avem si multi atleti de top ai naibi, A daca era vorba de alt sport olimpic gen inot, gimnastica etc spuneam dar lesinatii astia de la atletism au toate conditiile care le vor si tot sunt zero in acest sport.
    Last edited by SS_Lazio; 21st September 2008 at 14:23.

  13. #118
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    si vorba lui BBB sunt 30 mii de piste in Romania, Timisoara, Craiova, Dinamo, Piatra Neamt etc etc... ce dracu nu le ajung la mortaciunile astea de la atletism ? avem si multi atleti de top ai naibi, A daca era vorba de alt sport olimpic gen inot, gimnastica etc spuneam dar lesinatii astia de la atletism au toate conditiile care le vor si tot sunt zero in acest sport.
    Eu zic sa stam linistiti. Nu accepta FRF sa ii fie pusa in pericol organizarea finalei UEFA 2012 din cauza la o turma de atleti. totusi fotbalul aduce fani si bani in timp ce atletismul aduce mai putine pentru Romania ca Mailat la Roma

  14. #119
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Eu zic sa stam linistiti. Nu accepta FRF sa ii fie pusa in pericol organizarea finalei UEFA 2012 din cauza la o turma de atleti. totusi fotbalul aduce fani si bani in timp ce atletismul aduce mai putine pentru Romania ca Mailat la Roma
    Tu te suporti pe tine?

    Ai auzit pana acum de Pusa Tomescu, Marian Oprea, Violeta Beclea, Gabi Szabo, Nicoleta Grasu etc.?
    O turma de atleti care au facut ifinit mai mult pentru tara asta decat nesimtii aia care fac turism in cupele europene si la turneele finale...

    Ignoranta e unul din cei mai mari criminali ai patriotismului...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #120
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Eu zic sa stam linistiti. Nu accepta FRF sa ii fie pusa in pericol organizarea finalei UEFA 2012 din cauza la o turma de atleti. totusi fotbalul aduce fani si bani in timp ce atletismul aduce mai putine pentru Romania ca Mailat la Roma


    asa sper sa fie, si in plus daca se va face pista ar trebui refacut tot proiectul si ar trebui sa aibe o capacitate mult mai mare de 55.000 locuri datorita formei pistei, deci consturile ar fi dublate .

  16. #121
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    E stadion national ... trebuie sa fie un interes mai mare decat pentru un singur sport .Fotbalul ar avea 1 ,2 meciuri de cupa si 1 ,2 meciuri de nationala pe an(interesul este ca nationala sa fie vazuta si in restul tarii) ... iar restul timpului nimic . Dupa mine ar trebui sa aiba sali interioare de tenis de masa un bazin subteran si chiar si un club de sah

  17. #122
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    intrebarea e de ce la trebuie ... un stadion cu 30000 de locuri pt pista? cand atlestismul nu are f multi specttaori si nici nu stiu sa fie organizate in romania ceva competitii majore.... o pista de antrenament le e deajuns si asta cred ca exista nu stiu locul exact chiar una acoperita

  18. #123
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by clausisme View Post
    E stadion national ... trebuie sa fie un interes mai mare decat pentru un singur sport .Fotbalul ar avea 1 ,2 meciuri de cupa si 1 ,2 meciuri de nationala pe an(interesul este ca nationala sa fie vazuta si in restul tarii) ... iar restul timpului nimic . Dupa mine ar trebui sa aiba sali interioare de tenis de masa un bazin subteran si chiar si un club de sah
    faci stadion ultramodern si joci 2 meciuri pe an ? din cate stiu eu dinamo ar dori sa joace meciurile din cupele europene acolo, ce logica aveti bai nene, cine dracu a zis ca-i stadion national si chiar daca s-ar numi stadion national ar trebui sa joace doar echipa nationala acolo ? (NU AVEM NICI UN STADION DE FOTBAL BUN IN TARA ASTA SI AVEM 30.000 DE PISTE DE ATLETISM, IAR ACESTE STADIOANE CU PISTA NU SE MAI FAC DE 20 ANI, NICI MACAR IN TARILE CARE AU STADIOANE GRAMADA GEN ANGLIA !!!! )

  19. #124
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    asa incep toate :"dorim sa...","speram sa..." si ajungem intr-un final la nimic + timp pierdut aiurea
    Last edited by tzefereu; 21st September 2008 at 14:50.
    campania"cel mai infocat fan primeste bilete la Steaua-Bayern"
    Promitem insa ca oile ratacite vor gasi calea spre redactia.......

  20. #125
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Dar de unde aveti aceasta idee, ca un stadion trebuie folosit exclusiv pentru fotbal? Mie unul mi se rupe de meciurile de 2 lei din Romania, si cred ca mai sunt o groaza de bucuresteni de aceasta parere.Spre exemplu imi doresc mai mult ca pe acel stadion sa cante diverse trupe ce nu pot ajunge acum fiindca nu sunt stadioane destul de mari, sa se organizeze alte activitati profitabile pentru Bucuresti, nu x meciuri care sa bucure zeci de mii de "ultrasi" pentru care fotbalul reprezinta absolutul.

  21. #126
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Dar de unde aveti aceasta idee, ca un stadion trebuie folosit exclusiv pentru fotbal? Mie unul mi se rupe de meciurile de 2 lei din Romania, si cred ca mai sunt o groaza de bucuresteni de aceasta parere.Spre exemplu imi doresc mai mult ca pe acel stadion sa cante diverse trupe ce nu pot ajunge acum fiindca nu sunt stadioane destul de mari, sa se organizeze alte activitati profitabile pentru Bucuresti, nu x meciuri care sa bucure zeci de mii de "ultrasi" pentru care fotbalul reprezinta absolutul.
    totusi ce cauti in sectiunea "FOTBAL"?
    campania"cel mai infocat fan primeste bilete la Steaua-Bayern"
    Promitem insa ca oile ratacite vor gasi calea spre redactia.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •