View Poll Results: Arbitrii au defavorizat intentionat echipele romanesti?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    7 24.14%
  • Nu

    22 75.86%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: Conspiratie a arbitrilor contra echipelor romanesti?

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0

    Conspiratie a arbitrilor contra echipelor romanesti?

    Saptamana asta au fost greseli mari de arbitraj in defavoarea echipelor noastre:
    1. Roma-CFR: Cicinho il faulteaza pe Culio in pozitie de ultim aparator - lovitura libera si eliminare. Nu s-a dat nimic.
    2. Steaua-Bayern: Bogdan Stancu ia mingea scapata de Rensing si marcheaza. Se da fault la portar.
    3. Wolfsburg-Rapid: Hasebe se arunca in bazin, simtindu-l in spate pe Cesinha, care nu l-a atins. Se da penalty si e 1-0 pt. Wolfsburg.
    4. Hamburg-Unirea: Hent in careul gazdelor in minutul 6, nu se da nimic.
    5. Poli-Partizan: Gigel Bucur faultat in careu in min. 37, nu se da nimic.
    Intrebarea e simpla: Deranjeaza echipele romanesti si trebuie oprite prin orice mijloace, sau au fost simple greseli de arbitraj?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #2
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    echipele romanesti nu deranjeaza pe nimeni,stai linistit
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    avem 7 echipe, e logic ca deranjeaza

  4. #4
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Daca, ne-au defavorizat in cateva faze, punctuale, inseamna ca e o conspiratie?
    Nici poveste. Asta e tot sechela a noastra. Toata lumea are ceva cu noi, numai noi suntem feti frumosi si ilene cosanzene.
    Asa si?

  5. #5
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    DA, insa noi suntem de neoprit

  6. #6
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    La meciul Steaua - Galata arbitrii au favorizat Steaua. Intr-un moment decisiv pentru calificarea in grupele CL.

  7. #7
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    La meciul Steaua - Galata arbitrii au favorizat Steaua. Intr-un moment decisiv pentru calificarea in grupele CL.
    Asa a fost insa nici Turcia nu e foarte iubita in Europa! Nu stiu daca e cel mai bun exemplu.

  8. #8
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Asa a fost insa nici Turcia nu e foarte iubita in Europa!
    Adica, noi suntem identificati cu ghiaurii?

  9. #9
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Saptamana asta au fost greseli mari de arbitraj in defavoarea echipelor noastre:
    1. Roma-CFR: Cicinho il faulteaza pe Culio in pozitie de ultim aparator - lovitura libera si eliminare. Nu s-a dat nimic.
    2. Steaua-Bayern: Bogdan Stancu ia mingea scapata de Rensing si marcheaza. Se da fault la portar.
    3. Wolfsburg-Rapid: Hasebe se arunca in bazin, simtindu-l in spate pe Cesinha, care nu l-a atins. Se da penalty si e 1-0 pt. Wolfsburg.
    4. Hamburg-Unirea: Hent in careul gazdelor in minutul 6, nu se da nimic.
    5. Poli-Partizan: Gigel Bucur faultat in careu in min. 37, nu se da nimic.
    Intrebarea e simpla: Deranjeaza echipele romanesti si trebuie oprite prin orice mijloace, sau au fost simple greseli de arbitraj?
    1. Era pe Olimpico... impotriva lui AS Roma... putini arbitrii ar fi facut ceea ce se impunea in favoarea unei echipe romanesti...
    2. Interpretabil....Unii spun ca a fost fault, altii ca nu a fost... Cred ca arbitrul putea sa ia orice decizie si a luat-o pe cea care avantaja Bayern si dezavantaja Steaua... Nothing personal... Era vorba de Bayern ...
    3. Nu am vazut faza, nu ma pronunt;
    4. Discutabil si aici, distanta dintre cei 2 nu era foarte mare, probabil ca s-a interpretat ca i-a sutat in mana...si eu cred aici ca trebuia dat penalty;
    5. Nu am vazut faza, nu mai prind Telesport

    Nu cred ca e vorba de vreo conspiratie, pur si simplu arbitrii au favorizat:
    1. echipele mai bine cotate
    2. Echipele gazda ( repet, nu am vazut faza de la Timisoara...
    Se intampla atat la meciurile internationale cat si la cele din campionatele nationale... Nimic nou sub soare

  10. #10
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Adica, noi suntem identificati cu ghiaurii?
    Nu chiar, probabil suntem priviti in genul "the less worse" decat turcii.

  11. #11
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ne-au defavorizat, dar in meciul cu Wolfsburg a fost clar penalty! Cand e vina noastra trebuie sa ne-o asumam!

  12. #12
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    dar cand am fost ajutati de ce nu am deschis thread?

    hai sa fim seriosi, nu are nimeni nimic cu noi

  13. #13
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    ce conspiratie a abitrilor? hai sa mai terminam cu victimizarile astea exagerate....mai degraba echipele noastre joaca slab...

  14. #14
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Saptamana asta au fost greseli mari de arbitraj in defavoarea echipelor noastre:
    1. Roma-CFR: Cicinho il faulteaza pe Culio in pozitie de ultim aparator - lovitura libera si eliminare. Nu s-a dat nimic.
    2. Steaua-Bayern: Bogdan Stancu ia mingea scapata de Rensing si marcheaza. Se da fault la portar.
    3. Wolfsburg-Rapid: Hasebe se arunca in bazin, simtindu-l in spate pe Cesinha, care nu l-a atins. Se da penalty si e 1-0 pt. Wolfsburg.
    4. Hamburg-Unirea: Hent in careul gazdelor in minutul 6, nu se da nimic.
    5. Poli-Partizan: Gigel Bucur faultat in careu in min. 37, nu se da nimic.
    Intrebarea e simpla: Deranjeaza echipele romanesti si trebuie oprite prin orice mijloace, sau au fost simple greseli de arbitraj?
    1. Eu zic ca nu a fost fault acolo. L-a tinut putin, dar apoi l-a lasat, insa Culio evident nu a dorit sa continue faza. Am vazut zeci de faze de genul acesta si cam de fiecare data decizia era aceeasi: continuarea jocului, dupa ce jucatorul de la minge era lasat.
    2. La o bara a stelistilor a fost Offside, plus o eliminare neacordata, plus mingea era sub mana portarului, deci clar joc periculos.
    3. Aici decizia a fost la limita, dar a existat contact, iar rapidistul nu avea nicio treaba cu mingea. Asta e a fost neinspirat.
    4. N-am vazut meciul unirii
    5. La cat a simulat Bucur ma mir ca nu l-a eliminat. E clar cand te arunci tot timpul nu te mai crede nimeni. A fost fault, dar Bucur trebuia sa si ia 2 galbene.

    In concluzie cred ca nu suntem dezavantajati.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  15. #15
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Totusi, greselile de arbitraj ne costa puncte: 1 - Steaua, 1 - Rapid, 1- Urziceni...

  16. #16
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Bobi Cearton, jumatate din cei care au postat au constatat ca nu au fost gresli, cel putin nu in toate cazurile...

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Am vazut cat de "furati" de arbitrii am fost la Europene.. Terminati cu prostiile..

  18. #18
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    bah,ce conspiratii visezi? cum dreaku,imediat ce echipele noastre joaca ca cizma se gaseste cate unul sa vada numai conspiratii.Ai uitat cate meciuri a fost avantajata Steaua?(cel mai edificator,returul cu Dinamo Kiev,in Ghencea)
    steaua e asa un exemplu la intamplare,nimic personal...sa nu mai vorbim de nationala in meciul cu Italia de la Euro..numa ca n-a bagat-o arbitru-n ate...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    incredibil ce penalty clar a avut Unirea, eu credeam ca MM vb-este prostii dar Onofras a fost secerat cu ambele picioare in careu, daca nici ala nu-i penalti atunci care mama masii e... ?

  20. #20
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    E mai mult decat limpede ca suntem deranjanti, toata lumea fotbalistica s-a unit impotriva noastra si cauta sa ne dea in cap. Simt ca suntem puternici si periculosi, ca putem castiga cele doua trofee puse in joc si iudeo-masonerie fotbalistica conspira impotriva noastra...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #21
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Am votat DA dar ... nu putem sa spunem ca au fost rau intentionati !
    Totusi au fost destule greseli (

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •