View Poll Results: Arbitrii au defavorizat intentionat echipele romanesti?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    7 24.14%
  • Nu

    22 75.86%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: Conspiratie a arbitrilor contra echipelor romanesti?

  1. #22
    senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Göttingen/Germany
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Am votat nu, normal.

    Totusi câteva citate din presa germana în legatura cu tema greselilor de arbitraj (toate din publicatia Kicker):

    Steaua:

    - de golul lui Stancu nu vorbeste nimeni, nici nu se considera anulat ... oricum si arbitrul fluierase înaite, Rensing oricum era clar cu mâna pe minge
    - "bara a lui Arthuro, însa din pozitie foarte suspecta de ofsaid"

    Rapid:

    - "penalty - decizie discutabila"

    Unirea:

    - "HSV se poate considera norocoasa ca în doua situatii arbitrul trebuia sa acorde penalty pentru români"
    - "mingea a lovit mâna lui Silva în careu, însa arbitrul nu fluiera nimica"
    - "Onofras patrunde în minutul 64 în careu si brazilianul Silva nu l-a putut opri decât prin fault. Din nou arbitrul Aydinus nu a vazut nimica, penalty-ul ce se impunea nu a fost acordat."

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    peste tot !
    Posts
    3
    Reputatie
    0
    va spune tataia nici o conspiratie..pe timpul meu era altfel..ehehe multe meciuri am prins eu

  3. #24
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    ... si-au trimis "omu" sa faca liniste

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    2. Interpretabil....Unii spun ca a fost fault, altii ca nu a fost... Cred ca arbitrul putea sa ia orice decizie si a luat-o pe cea care avantaja Bayern si dezavantaja Steaua... Nothing personal... Era vorba de Bayern ...
    bai frate...incredibil!!!
    si dupa ce vi s-a demonstrart clar cu regulamentul, tot incercati sa intrepretati faza aia ca in Liga lu mitica
    Nu va mirati ca arbitrajul e unde e in Romania, ca stelii i se valideaza astfel de goluri incorecte, la asa mentalitate va meritati soarta pana la urma

  5. #26
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    Singurele meciuri suspecte sunt AcRoma-CFR si Hamburg-Urziceni.

    Nu inteleg de ce va mirati
    Am mai spus-o si o repet este vorba de marketing sportiv.
    O echipa necunoscuta ca Urziceniul cu greu va fi lasata in grupe si imposibil
    in primavara europeana.
    Totul se face treptat in ani in asa fel incat nimeni sa nu piarda.

    Cu CFR este un pic mai dificil in momentul de fata pentru ca toate reflectoarele sunt pe ei .
    In meciul cu AS Roma a fost momentul cel mai greu asta din punctul de vedere al arbitrajului. In cazul Urziceniului daca Hamburgul primeste un penalty discutabil in retur nimeni nu va plange.

    Hamburgul numai din vanzarea de carnati pe jumatate de an au bugetul Urziceniului,voi chiar credeti ca germanul o sa-si inchida pravalia?
    In nici un caz.
    Last edited by iulian_1976; 19th September 2008 at 22:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    iulian, daca Unirea isi castiga meciul pe teren, nu au ce sa le faca, la fel ca si CFRului pe Olimpico. Aceste usoare avantajari a echipelor favorite nu se fac la fel ca in Romania, unde aranjamentul e de asa natura incat cu greu sau aproape imposibil mai reuseste echipa dezavantajata un rezultat bun. Insa sunt sigur ca Bursucu stie si el toate lucrurile astea, a jucat destul in afara..Trebuie doar sa-si intruiasca jucatorii pentru a juca asteptandu-se la un arbitraj defavorabil, daca nu a facut-o deja de mult..

    vezi ca aia cu carnatii sunt in sud, Bavaria. La Hamburg se vinde peste.. Nu cred ca va fi un dezastru pentru ei daca nu intra in grupele UEFA, eu am impresia ca joaca la "fie ce-o fi". Campionatul e mult mai important, adica ocuparea unuia dintre cele 3 locuri de CL, eventual in primele doua, ca sa scape de calificari. Avand in vedere ca sezonul trecut au ratat la mustata locul 3, cred ca si ei se gandesc la varianta concentrarii in exclusivitate pe campionat...
    Last edited by cinebelu; 19th September 2008 at 22:38.

  7. #28
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    De acord.
    Nu am spus ca va fi macel,insa echipele sunt intr-un echilibru enervant .
    Sa speram ca Bursucul va juca si in functie de arbitraj ,daca scoate Hamburgul este o confirmare a unui antrenor foarte bun in Romania.
    Eu cel putin l-as considera cel mai bun din Romania.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #29
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    bla bla... greseli sau nu, acum oricum nu mai conteaza...

    in loc sa cautam toate greselile de arbitraj posibile si imposibile, mai bine ne-am intreba de ce au jucat atat de slab echipele romanesti in aceste meciuri
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #30
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    Tu cunosti alte echipe care au jucat prost in afara de Dinamo si Rapid ?

    Eu nu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #31
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    timisoara

    iar Steaua... putea mai mult

    meciurile celor de la vaslui si urziceni nu le-am vazut, nu stiu cum au jucat... dar avand in vedere scorul, se pare ca s-au descurcat...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    avem 7 echipe, e logic ca deranjeaza
    de acord cu tine.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #33
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    hmmm...poate deranjam putin...totusi inca nu cred ca e cazul sa ne alarmam.....din pacate pentru unirea nu cred ca va reusi sa se califice...e greu....hsv va marca in romania cel putin un gol.....parerea mea
    Aici Gogu de la gaze

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Conspiratie a arbitrilor contra echipelor romanesti?
    Chiar ca e conspiratie. Teoria conspiratiei.

    Echipele mai mari vor fi mereu avantajate, cand se intampla invers foarte probabil ca e din greseala...

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    se poate discuta daca au fost greseli. insa nu cred ca au fost greseli intentionate in sensul unei mani****ri sau avantajari sau dezavantajari facute inadins. stiu ca un arbitru poate decide un meci insa ma indoiesc ca a fost cazu unei mani****ri. ca poate s-a gresit la arbitraj, da, se poate ... normal ca nu se poate exclude

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •