Page 1 of 47 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 982

Thread: Ceahlaul Piatra Neamt

  1. #1
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Ceahlaul Piatra Neamt

    Pentru toti suporteri si cei care apreciaza aceasta echipa,care a dovedit ca isi merita locul in divizia A(bineinteles astept ironii.. ) si a facut si o figura frumoasa in jocurile internationale! ..
    AFC Red member

  2. #2
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    ironie

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    MDa...se pare ca sunt singuruul de pe forumuil asta care tine cu Ceahlaul...
    Daca are cineva poze cu jucatori de la Ceahlaul,il rog sa ma contacteze
    AFC Red member

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mie mi-au placut Ceahlaul pe vremea cand jucau prin UEFA. Totusi, blazonul echipei ar trebui curatat cumva, pentru ca vezi tu, cum fac un meci mai slab (la fel si Bistrita) se spune ca-i blat!

  5. #5
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mda aici ai dreptate dar o mare parte din vine,pe langa Gheorghe Stefan o vina are si presa care tot timpul trebuie sa incinga spiritele de fiecare data...
    Poate la anul o noua participare in Intertoto ar mai sterge ceva....
    Chiar mi-e dor de perioada aia,cand mergeam si vedeam Juventusul sau Mallorca.. :very sad:
    AFC Red member

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    salut toti suporterii ceahlaului de pe forum.
    cred ca sant cel mai vechi suporter de pe forum,primul meu meci l-am vazut departe de tot,in anii 70,cand in echipa erau nita,iencsi(tatal),aurel gheorghe,berceanu si fugaciu.
    acum sant cam departe ,asa ca nu-mi iese sa-i vad pe ceahlaul decat la protvinternational,dar vor ramane mereu echipa mea (impreuna cu nottingham forest)
    hai ceahlaul !!!

  7. #7
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1

    Salutate la toata lumea

    Salutare , nu credeam ca exista un forum tocmai pt Ceahalul.
    Chiar daca nu e cea mai buna echipa din campionat reprezinta( citeodata) orasul nostru ("Perla Moldovei" ) la un nivel excelent. Sa nu uitam ca aventura C. in cupele europene a inceput in 95, cind a eliminat pe Beveren si Groningen, pt ca in optimi sa fie eliminata de Metz( viitoarea vicecampioana a Frantei din 96 - din cite imi amintesc a pierdut Campionatul in ultima etapa).
    A urmat apoi vara de neuitat cu Mallorca si Juve.
    Salut toti suporterii C. din tara.
    Hai Ceahlaul yeah

  8. #8
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    o mica "provocare" nostalgica pentru fanii ceahlaului . care ar fi o echipa
    all time a galben-negrilor? a mea e urmatoarea:
    fugaciu-atomulesei,iencsi,covrig,c.solomon,ivanov-vasilache,marc,vamanu-vasile soiman,axinia
    rezerve:lefter,vasile nita,mironas(cel mare),iulius nemteanu,vasile berceanu,costel ilie
    cu scuzele de rigoare pentru cei omisi

  9. #9
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Buna provocare!
    Lefter-Atomulesei,Covrig,Solomon,Costel Ilie,Berceanu(a fost vecin cu mine ),Ovidiu Marc,Soiman,Scanteie,Nemteanu,Axinia
    AFC Red member

  10. #10
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    FORZA CEAHLAUL!!! Sa traiasca tot judetu si Pinalty "descurcaretu!!!

  11. #11
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    La rugamintea lui baubau , iata cateva statistici pentru Ceahlaul. Am trecut doar chestiile pe care nu le putetzi gasi pe Onlinesport.ro la descrierea echipelor.

    Linie de clasament all-time in prima divizie:

    Editii - 9
    Meciuri - 298 Victorii - 123 Egaluri - 58 Infrangeri - 117
    Golaveraj 395 - 418
    Puncte 416

    Cea mai categorica victorie: 6 - 0 cu FC Oneshti (99-00)
    Cea mai severa infrangere: 1 - 6 cu Dinamo (98-99).
    Jucatorul cu cele mai multe prezentze in prima divizie la Ceahlaul: Mihai Dan Ionescu (257).

    Statisticile nu includ shi sezonul 2002 - 2003.

  12. #12
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    SUNT UN SUPORTER INFOCAT AL ECHIPEI CEAHLAUL.MI-AR PLACEA FOARTE MULT DACA CLUBUL AR PUNE LA DISPOZITIE MACAR UN AUTOCAR PT. DEPLASARI (in acest sezon am fost doar la Bacau) . AR PUTEA FI LA GALATI, BISTRITA, BRASOV,PLOIESTI SI CHIAR BUCURESTI. DUPA PAREREA MEA CEL MAI BUN JUCATOR A FOST VAMANU.

  13. #13
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    un raspuns lui dragos:
    vamanu a fost mare,dar parerea mea e ca s-a risipit inutil,a ajuns la 27 de ani sa joace la siretul pascani,el care avea valoare si potential de nationala. ceva n-a mers cum trebuie in "procesul de fabricatie"...
    si berceanu merita sa joace in a,dar ce sa-i faci pe vremea aia janel nu voia divizia a ...
    vad ca toti l-am uitat pe lucica amarghioalei,singurul ceahlauan care a ajuns la steaua,unde daca nu gresesc a apucat sa joace un sezon langa tudorel stoica,balint si majearu[/img]

  14. #14
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    baubau,i-mi place echipa ta,e foarte ofensiva. cred ca asezarea e in sistemul WM,asa-i?
    deduc de aici ca-ti place fotbalul ofensiv.
    eu am fost mai realist,am pus o echipa cu 5 fundasi,ca de,asa-i cand te lupti pentru supravietuire...

  15. #15
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    sorinl->Nu m-am gandit la nici un sistem !Pur si simplu am pus jucatorii care mi-au placut!Dar ai dreptate agreez mai degraba un fotbal ofensiv decat unul defenisv!
    AFC Red member

  16. #16
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    fortza ceahlaul!

    Salutare la toti fanii echipei nemtene...ce as putea eu sa spun altceva decat.... sunt un fan infocat al echipei...totul a inceput cam acum 5 ani, de cand fotbalul intern de la noi s-a dus la vale ...si am inteles ca echipe ca steaua, dinamo sau rapid nu merita nici o atentie din partea provincialilor(asa cum ne zic ei noua).

    Tot ce imi doresc de la echipa e sa ajunga cat mai departe in intertoto si sa dea dumnezeu sa vedem la piatra-neamt echipe ca chievo verona, barcelona...

    Am vazut posturile anterioare si cred ca ceahlaul este echipa cu cea mai buna prestatie externa din Romania in ultimii 5 ani! Si sper ca si acum sa faca o figura frumoasa!
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Avem echipa
    Avem valoare
    suntem pe locul 5 in tara!

    bafta in Intertoto!
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    galerie!

    Bai baubau de galerie la piatra-neamt nu poate fi vorba (cauza cred ca ar fi retinerea oamenilor pentru astfel de manifestari!)....in schimb la unele meciuri la care am fost io si echipa juca fotbal...tot stadionul devenea o galerie...ceea ce mie mi-a placut .

    Cei care zic ca fac parte din galerie, mai ales aia care conduc galeria, au toti interese proprii si cred ca sunt direct raspunzatori de inactivitatea ei :x ...pacat ca nu se face nimic pentru aceasta...cum se zice daca echipa merge bine la ce iar trebui galerie... :x

    Mai baubau dar un site al clubului pe cand :? (sau poate are si io nu stiu )...
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  19. #19
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mda ....credeam ca s-a reabilitat treaba cu galeria cat de cat...stiam ca innainte erau doua, una de bosorogi si una de copii,si amandoua nu aveau nici o treaba..pacat! Iar stadionul cand ii incurajeaza striga doar :Hai Ceahlaul,sacadat precum niste babe.. :x Dar cam asa sta treaba in zona noastra si pe la Bacau..deh...oameni decenti doar Borzogheanu'e aproape si trebuie liniste! 8)

    Un site al clubului nu este,sunt ceva informatii ,pe pagina orasului Piatra Neamt http://www.neamt.ro/Info_utile/fcceahlaul/ dar nu-mi place...
    Asa ca m-am decis sa fac impreuna cu un coleg (si cu ajutorul vostru, daca vreti) o pagina neoficiala..Dar dupe ce trece sesiunea,ca acum nu prea am timp de cautat informatii :thinking:
    AFC Red member

  20. #20
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Site-ul as putea sa-l fac io, insa am nevoie de informatii in privinta clubului.

    Si astea ar fi dispus cineva sa mi le dea?

    Daca ar fi cineva il rog sa-mi scrie pe adresa daemon_ro@yahoo.com...

    Cu cat am mai multe informatii cu atat site-ul va fi mai complex...astept mailurile voastre!
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  21. #21
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Informatiile le cautam fiecare pe pielea lui.. cel putin pana acum asa am facut...eu vreau sa=l fac in html si mai incolo sa-l fac impreuna cu un coleg in flash...
    AFC Red member

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •