Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 337 to 355 of 355

Thread: Steliana Nistor

  1. #337
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Vad ca pe mine ma mananca limba astazi (ori degetele) asa ca:...

    "Stela Nistor" putea sa fie un brand foarte puternic. Cred ca e foarte important ca o reusit in gimnastica in ciuda greutatilor din famile si in ciuda problemelor de sanatate. In plus a avut o imagine excelenta de om de echipa foarte serios si foarte hotarat, care tine echipa in spate in ciuda problemelor. Ba inca o mai cheama si "Stela", numai de la numele asta se puteau face 100 de reclame. E pacat ca nu "s-a profitat" de imaginea asta pentru reclame ori pentru atragerea de sponsori pentru fatuca asta. Pacat ca nu exista management sportiv in tara asta si impresari (seriosi) pentru gimnaste.

    In fine, are 20 de ani, toata viata inainte si dupa cum o stim noi de serioasa si muncitoare sigur va reusi in tot ce-si va propune.

  2. #338
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Din pacate, pentru asa ceva trebuie sa se gaseasca o persoana care sa vrea. Ma tot gandesc...nu cred ca exista in Romania ceva similar. Cu atat mai putin cu o gimnasta pe care foarte multi oameni (majoritatea) nici nu o cunosc [nu ma refer doar la ea, cred ca e valabil pentru 70% din gimnaste si gimnasti].
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  3. #339
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Multumesc pt articol.

    Uf, mi se rupe inima cand citesc astfel de lucruri despre Stela...gimnastele in general isi petrec copilaria si adolescenta izolate si fara un ajutor din partea celor cu experienta sunt convinsa ca le e foarte greu dupa.

    Unele au parinti care se ocupa, altele au noroc sa intalneasca oameni dispusi sa le ajute dupa aceea, pe altele le ajuta alte calitati si faptul ca le constientizeaza...dar daca nu ai niciuna din acestea cum sa-si poata gasi drumul si valorifica potentialul? Caci orice om pe lumea asta are un domeniu in care ar excela, sunt convinsa ca si Stela...si nu ma refer aici la cariera de sportiv, sunt atatea altele care se pot face.

    Oare de ce nu sunt ajutate cu consiliere dupa ce se retrag? Gimnastica si sportul romanesc ar castiga atat de mult daca sportivii retrasi ar avea o viata fericita si cariere de succes dupa aceea...Stela ar atrage atat de multi copii la gimnastica, numai ducandu-se-n scoli, ea e (inca, zic eu) un brand, dupa s-a zis aici.

    Cati gimnasti au atatia fani ca Stela, in toata lumea, ma intreb?!?

  4. #340
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Multumesc pt link Luisa.
    La inceput "E aproape ora trei și la capătul firului, cu o voce puțin surprinsă"
    apoi.... "zâmbește Steliana"
    Se pare ca nu sunt hotarati daca au vorbit la telefon ori s-au intalnit.

  5. #341
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #342
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Un montaj pe Steliana si Sandra la Jocurile Olimpice de la Beijing: http://www.youtube.com/watch?v=cboMw9oFEpE
    Hai România pentru Londra 2012 !

  7. #343
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Auré_Gym View Post
    Un montaj pe Steliana si Sandra la Jocurile Olimpice de la Beijing: http://www.youtube.com/watch?v=cboMw9oFEpE
    Multumesc. Imi era dor de Steliana!

  8. #344
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumesc. Imi era dor de Steliana!
    S-ar prea putea să ni se facă și mai mult dor: http://www.citynews.ro/cluj/sport-9/...romania-91293/

  9. #345
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Bafta, micuta stea! sa ai parte de o viata linistita si fericita!

  10. #346
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Mult succes,Steliana si sa fii fericita!

  11. #347
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Zilele astea mi s-a facut dor de Stela.
    M-am tot uitat la solul ei de la Stuttgart din 2007 (de la AA).
    Un exercitiul frumos + comentariu de nota 10 din partea Alinei Alexoi.
    Nu am putut sa-l pun pe youtube, dar am ales trilulilu:
    http://www.trilulilu.ro/fangymnastics/da98ddd5110ecc

    Voua nu va e dor de Stela?
    www.fangymnastics.com

  12. #348
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Mie nu prea mi-a placut Stela ca gimnasta (fiecare cu preferintele lui) si nici felul in care a fost prezentata in presa. Dar, cred ca daca ar fi fost sanatoasa ar fi avut un loc important in echipa cu B&B ca antrenori.

  13. #349
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru filmulet! Mie imi e foarte dor de Stela
    Nu era cea mai eleganta gimnasta, dar acest sol ma face sa cred ca o coregrafie reusita si o muzica pe masura ar fi schimbat complet problema.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #350
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Luisa , Stela a fost un copil simplu ,cu parinti simpli .Pe ea nu a avut cine sa o invete ce sa spuna si ce sa nu spuna presei. Ea nu a fost preferata antrenorului . Am vazut in viata gimnaste exceptionale care s-au pierdut doar fiindca nu erau in "gratiile" antrenorului .Pur si simplu nu era "preferata " . ASta se intampla si acum la toate nivelele de performanta si in Romania si pe aiurea .
    Ea pur si simplu nu era nici bogata si nici nu avea probabil lipici la antrenori .
    Da , inca se mai poarta "peschesul" ! Da, inca se mai poarta favoritismele .
    Dar Stela a fost o gimnasta mult mai completa si mai buna decat va fi vreodata de exemplu Sandra sau Catalina . Stela a pus mult mai multa munca peste mult mai mult talent decat cele doua la un loc . Dar este un "ghinion de nesansa" sa nu ai parte de un antrenor bun iar cel de care ai parte sa nu te trateze egal cu altele .
    Ea este cea mai mai mare perdanta a generatiei ei .

  15. #351
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Ea este cea mai mai mare perdanta a generatiei ei .
    Sunt de acord cu tine, și aș adăuga că arbitrii nu au ajutat-o mult cu notele lor la JO la bârnă de exemplu...
    Hai România pentru Londra 2012 !

  16. #352
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu voi doua...atata ghinion cat a avut fata asta in gimnastica...si, totusi, cata putere sa te antrenezi si sa concurezi cu 50% din corp bandajat, sa revii dupa un an de pauza cu exercitii competitive (si in momentul in care organismul trece prin cele mai multe schimbari)...jos palaria!!! Si da, mie imi este dor de Steliana Nistor!

  17. #353
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    steliana era o komova a vremurilor acelora
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  18. #354
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    steliana era o komova a vremurilor acelora
    Sau invers! Steliana a fost o stea a generatiei sale, iar Komova o stea a generatie ei!

    Mihai, am raspuns la postul nr.343 la intrebare! (chiar inainte de a o pune)

    Stelianei, multa sanatate si sa aiba in antrenorat multe succese!

  19. #355
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Mie nu prea mi-a placut Stela ca gimnasta (fiecare cu preferintele lui) si nici felul in care a fost prezentata in presa. Dar, cred ca daca ar fi fost sanatoasa ar fi avut un loc important in echipa cu B&B ca antrenori.
    Nici eu nu mă prăpădeam după tot "pachetul", ca să zic așa, dar am admirat-o pe Stela și o s-o admir toată viața pentru încăpățânarea cu care s-a ținut de sportul ăsta, în ciuda tuturor relelor de care a avut parte: în condiții similare, 99 de gimnaste dintr-o sută s-ar fi lăsat foarte repede. Stela e un talent uluitor, era pur și simplu croită pentru gimnastică. Solul pe care l-a postat Mihai, cel de la Mondialul din 2007, ar fi mai avut nevoie doar de o coregrafie omenească, de o muzică aleasă cu cap (e o prelucrare după Led Zeppelin, culmea inadecvării!) și de un strop de "finisaj" ca să fie unul de aur. M-am uitat de fiecare dată la Stela cu inima strânsă și cu un mare nod în gât: niciodată nu s-a dat bătută! Antrenori, educație, situație familială - dacă Stela a reușit în ciuda tuturor acestor piedici, ce carieră ar fi avut fără ele?!? Mi-e și ciudă să mă gândesc!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •