Page 6 of 17 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 355

Thread: Steliana Nistor

  1. #106
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Multumesc mult Mona! ai facut un lucru excelent,foarte frumos interviul

  2. #107
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AuriB View Post
    Multumesc mult Mona! ai facut un lucru excelent,foarte frumos interviul
    Multumesc mult de aprecieri tuturor. Era si cazul sa termin interviul dupa atata timp. In plus m-ati ajutat si voi cu intrebarile

  3. #108
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru interviu. Sa stiti ca m-am interesat de preturi (orientativ) pt interventii medicale in Olanda. Pt ortopedie sunt intre 1000-12.000 EUR. Operatiile sunt in general peste 10.000. De fapt cam tot ce tine de chirurgie este peste 10.000. O investigatie (tomograf, etc) cam 1-2 mii. In principiu un spital poate admite pacienti straini cu conditia ca acestia sa plateasca serviciile.

    Mie mi se pare cel putin interesant ca nu a tinut legatura cu fetele de la lot. Cu unele are o istorie foarte lunga de stat impreuna in Deva si mers impreuna la concursuri.
    Cine a stat la camin prin facultate sau liceu stie despre ce vorbesc.

  4. #109
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Am publicat în sfârșit și interviul mult așteptat . Îl găsiți aici http://steliananistor.wordpress.com/...rviu-cu-stela/
    Felicitari pentru interviu ...Oare nu ai putea face si cu cei de la lot (fete si de ce nu baieti )interviuri ? Cred ca readucerea lor in fata publicului cu mici lucruri din viata personala ,cu ce-si doresc ei sa spuna despre ei ...Asta i-ar aduce mai aproape si lumea ar intelege viata lor asa cum este ea.

  5. #110
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Felicitari pentru interviu ...Oare nu ai putea face si cu cei de la lot (fete si de ce nu baieti )interviuri ? Cred ca readucerea lor in fata publicului cu mici lucruri din viata personala ,cu ce-si doresc ei sa spuna despre ei ...Asta i-ar aduce mai aproape si lumea ar intelege viata lor asa cum este ea.
    Da, ar fii frumos, mie mi-ar placea desi nu prea le am eu cu scrisul dar pt gym fac orice, insa nu am cum sa-i contactez . Si presa sportiva nu isi da interesul.

  6. #111
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Felicitari Mona Ti-a iesit super fain interviul. Mi-a placut mult cum l-ai structurat!

    @Niagara: ca sa faci interviuri cu cei care se afla in activitate trebuie sa ai acordul antrenorilor, altfel nu ai voie sa le faci publice. Stiu din proprie experienta.
    www.fangymnastics.com

  7. #112
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Felicitari Mona Ti-a iesit super fain interviul. Mi-a placut mult cum l-ai structurat!

    @Niagara: ca sa faci interviuri cu cei care se afla in activitate trebuie sa ai acordul antrenorilor, altfel nu ai voie sa le faci publice. Stiu din proprie experienta.
    Adica si la asta a avut aprobare de la Nae Pascu ?!M-as mira !
    http://www.libertatea.ro/stire/alin-...it-228812.html

  8. #113
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Adica si la asta a avut aprobare de la Nae Pascu ?!M-as mira !
    http://www.libertatea.ro/stire/alin-...it-228812.html
    Bineinteles...uita-te cine semneaza articolul.
    Putin offtopic: nu ma pot abtine sa spun ca la articolul despre Alin au bagat si un paragraf cu fotbal....am alergie cand se combina gimnastica cu fotbalul
    Oricum nu consider ca trebuia sa se faca un articol pe tema asta, nu conteaza ce religie ai cand practici gimnastica...dar e Libertatea
    Last edited by mikeyy; 7th February 2009 at 02:15.
    www.fangymnastics.com

  9. #114
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Felicitari, Mona si mie mi-a placut mult de tot articolul!

  10. #115
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Am publicat în sfârșit și interviul mult așteptat . Îl găsiți aici http://steliananistor.wordpress.com/...rviu-cu-stela/
    Multumim mult pentru articol, Mona! Sper din tot sufletul ca Stela isi va rezolva toate problemele medicale, caci cei mai important, in definitiv, decat sanatatea. De asemenea ii mai doresc sa termine facultatea cu bine si sa ramana aproape de gimnastica, caci fara indoiala gimnastica e mare parte din universul ei, atat timp cat a facut atatea sacrificii pentru acest sport!

  11. #116
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mona, felicitari pentru interviu

    Imi place...si sa dea Dumnezeu sa reusim sa facem si noi unul cat mai curand...as fi curioasa cum e senzatia.

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Da, am eu ceva noutati Am vorbit cu Stela si i-am transmis toate mesajele voastre. Sa stiti ca se bucura foarte mult sa stie ca ii sunteti alaturi si va multumeste pentru sprijin. I-am zis de forum dar din pacate ea nu are internet acasa inca si nu poate intra foarte des insa sa speram ca va putea in curand .
    Referitor la operatia care trebuie in Canada la incheietura mainii, a spus ca trebuie sa vorbeasca prima data cu doctorul sa vada exact ce pasi trebuie sa urmeze si de ce va avea nevoie si inca mai asteapta un raspuns pozitiv din partea federatiei. I-am spus ca daca va avea nevoie poate conta pe noi ca o sa facem tot ce putem sa o ajutam . Va astept si cu alte intrebari, daca e nevoie :-P
    Multumim Mona si pentru interviu si pentru intermedierea mesajelor catre si de la Stela.
    O intrebare: ai putea sa ne spui (daca se stie si Stela vrea sa faca public) diagnosticul? necroza nu e complet... exista mai multe feluri de necroza... Adica asta ar ajuta in a cauta - cum zicea si Luiza in a vorbi de eventuala posibilitate de tratament - daca e nevoie sau nu de operatie, etc.

    @Luiza: multumim ca te-ai interesat de preturi pe acolo... cam astea-s scorurile cam peste tot... Cred ca ziua de spitalizare la vreo 12 sute (1200) se adauga la sumele mentionate de tine.

    Si inca o intrebare: ce internet exista in Sibiu in zona in care locuieste Steliana (cablu, voice over IP, dial up)?

  13. #118
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumim Mona si pentru interviu si pentru intermedierea mesajelor catre si de la Stela.
    O intrebare: ai putea sa ne spui (daca se stie si Stela vrea sa faca public) diagnosticul? necroza nu e complet... exista mai multe feluri de necroza... Adica asta ar ajuta in a cauta - cum zicea si Luiza in a vorbi de eventuala posibilitate de tratament - daca e nevoie sau nu de operatie, etc.

    @Luiza: multumim ca te-ai interesat de preturi pe acolo... cam astea-s scorurile cam peste tot... Cred ca ziua de spitalizare la vreo 12 sute (1200) se adauga la sumele mentionate de tine.

    Si inca o intrebare: ce internet exista in Sibiu in zona in care locuieste Steliana (cablu, voice over IP, dial up)?
    Steluta a spus ca vorbeste cu medicul ei sa vada care e cea mai buna solutie pentru ea... unde sa faca operatia, ce presupune si cam cat o va costa. Deocamdata nu stie nici ea prea multe detalii... in plus nu cred ca putem noi decide la ce clinica sau in ce tara sa o trimitem, cu siguranta ca medicii ii vor da varianta cea mai buna.
    Referitor la internet... exista sigur si cablu si dial up in Sibiu. De ce intrebi?

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Referitor la internet... exista sigur si cablu si dial up in Sibiu. De ce intrebi?
    Cat costa abonamentul pe un an de zile?

  15. #120
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Cat costa abonamentul pe un an de zile?
    Asta nu stiu... cred ca in jur de 400-500 Roni

  16. #121
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am intrebat pe cineva care e din Sibiu si acea persoana plateste 9 euro/luna.
    La Stela cred ca e problema ca inca nu i-au pus net, blocul fiind nou, s-a mutat de curand in el si inca nu au venit cei cu internetul.
    www.fangymnastics.com

  17. #122
    senior Maxmold's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Rusia, Yaroslavl
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Mulțumesc foarte mult, Mona!!! SUPER interviu!

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Sanatate Stelianei. Sper sa aiba sprijinul federatiei si sa gaseasca solutia cea mai buna pentru tratament.

  19. #124
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Am avut surpriza sa gasesc pe Triplefull un articol nou-nout, deja tradus, pe care nu-l descoperisem: http://www.adevarul.ro/articole/stel...imnastica.html Sunt innebunita dupa animalele mici si pufoase si iepurila ala e super dulce!
    E deja al doilea articol, dupa interviul Monei, in care Stela e mult mai vesela decat era in interviul-video de la Prosport. Chiar ma durea sufletul sa fie situatia asa gri cum o intuisem atunci, dar se pare ca dincolo de problemele medicale se bucura de noua viata si si-a facut noi prieteni.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #125
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Foarte frumos articolul, multumesc Cata!
    Ma bucur ca si-a facut multi prieteni, ca se intelege bine cu cei de la facultate si ca usor usor se obisnuieste cu noua ei viata.
    Sper sa se rezolve si problemele de sanatate ca sa se poata bucura din plin de noua ei viata!
    Merita tot binele din lume!!!!


    Pentru Natioanelele din Buzau, tre sa aflam din timp daca va fi si ea prezenta si poate ii facem un cadou...sa aiba ceva si din partea noastra!. Ce ziceti?
    www.fangymnastics.com

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumim - din nou Cata! - pentru "revista presei".
    Articolul are un aer optimist si as vrea ca realitatea sa fie cea ce citesc nu ce am vazut in filmuletul de la ProSport. Mona poate stie mai bine daca a intalnit-o sau vorbit direct la telefon... @Mihai - vorbim pe privat. Pana la Nationale mai e mult... Stie cineva daca Stela merge la CE, la Milano? Ar trebui sa fie comentator la tv daca frg se tine de cuvant...
    Last edited by Tess_AN; 10th February 2009 at 05:42.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •