Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 355

Thread: Steliana Nistor

  1. #64
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Din pacate vestea e adevarata Oare cu cine o sa participam la Londra, peste 4 ani? Viitorul nu suna bine...

  2. #65
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Din pacate vestea e adevarata Oare cu cine o sa participam la Londra, peste 4 ani? Viitorul nu suna bine...
    Oricum Steliana nu ramanea pana in 2012..era imposibil...
    Pt 2012 avem gimnaste, nu-i nicio problema...important e sa fie sanatoase!
    www.fangymnastics.com

  3. #66
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    126
    Reputatie
    1
    Da, din pacate Stela se retrage, dar in tot timpul in care a concurat a oferit mult gimnasticii si fanilor gimnasticii romanesti.

  4. #67
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    pacat...o mare pierdere pt echipa pe viitor
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #68
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Stela Nistor a fost declarata sportivul anul in judetul Sibiu:

    Medaliata cu bronz la JO de la Beijing in competitia pe echipe, gimnasta Steliana Nistor a fost desemnata de catre DJS Sibiu cea mai buna sportiva a anului, urmand sa fie premiata in cadrul unei ceremonii programata pentru data de 12 decembrie. In urma unor afectiuni destul de grave ale coloanei vertebrale, care i-au cauzat mari dureri in timpul JO, Steliana a decis sa se retraga din activitatea competitionala. Ca urmare, s-a intors la Sibiu, unde locuieste cu chirie intr-o garsoniera oferita de primaria municipiului si este studenta in anul I la Facultatea de Stiinte, specializarea Educatie Fizica si Sport. La numai 19 ani, Steliana are in palmares un titlu de campioana europeana absoluta la junioare (2004), un titlu continental cu echipa, in 2008, argint la paralele (2007 si 2008) si bronz la barna (2007), la Europene, argint la individual compus (2007) si bronz la barna si pe echipe (2007), la Mondiale. (C.V.)

    Ziua.ro
    Ma bucur ca mai citesc noutati despre Steliana!
    www.fangymnastics.com

  6. #69
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Vreau sa-i iau un interviu Stelianei, si m-am gandit sa va dau ocazia sa formulati voi intrebarile la care ati vrea sa aflati raspuns de la ea. Pentru cei interesati, lasati un comment pe blog ( http://steliananistor.wordpress.com/...tu-intrebarile ) cu intrebarile voastre pentru ea

  7. #70
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cateva detalii in plus despre premiul Stelei: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...-sibiu-3656984
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #71
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Stela in Prosport: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...ublate-3676322 Ii multumesc doamnei Basescu, mie cel putin mi-a facut un cadou superb, ca tot e perioada sarbatorilor, cu acest articol! Pacat ca vestile despre starea ei de sanatate nu sunt prea bune, dar ma bucur enorm pentru initiativa
    Ce frumos vorbeste despre gimnastica, mi-au dat lacrimile cand am citit ce spunea, cat de dor ii este. Daca mai era nevoie, Stela dovedeste inca o data ca este un om extraordinar si ca a renuntat la gimnastica nu din "fite" sau "lene", cum au acuzat unii, ci din cauza durerilor insuportabile.

    @Mona: apropo de interviul pe care i-l vei lua Stelei si de ceea ce spunea aici...mi-a mai venit o idee. Daca poti te rog transmite-i ca noi, fanii, nu am uitat-o si nu o vom uita, chiar daca oficialitatile dau impresia asta. Poate chiar sa intre pe forum sa mai stea de vorba cu noi din cand in cand, daca va putea, ca noua ne e rusine sa o deranjam
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #72
    senior Maxmold's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Rusia, Yaroslavl
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    @Mona: apropo de interviul pe care i-l vei lua Stelei si de ceea ce spunea aici...mi-a mai venit o idee. Daca poti te rog transmite-i ca noi, fanii, nu am uitat-o si nu o vom uita, chiar daca oficialitatile dau impresia asta. Poate chiar sa intre pe forum sa mai stea de vorba cu noi din cand in cand, daca va putea, ca noua ne e rusine sa o deranjam
    DA, ideea foarte buna!!!

  10. #73
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    126
    Reputatie
    1
    Da, e frumos sa avem vesti despre Stela, desi mi-as fi dorit sa fie unele mai bune...Stela e intr-adevar o persoana deosebita, si cu siguranta si-ar fi dorit mult sa poata continua.

  11. #74
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    zilele astea sunt mai mult pe forumul de patinaj dar am niste poze dragute cu Stela
    Attached Images Attached Images
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  12. #75
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Chiar că sunt drăguțe.
    Mă bucur așa mult s-o văd pe Stela zîmbind și simțindu-se bine!

  13. #76
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    se pare ca se intelege bine cu americancele
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  14. #77
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    pai pozele le-am luat de pe facebook, contul Nastiei care(daca te iei dupa pozele care le are) pare ca se intelege mai bine cu Stela decat cu Shawn.
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  15. #78
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nu m`as mira...nastia si shawn, desi sunt colege, sunt si mari rivale poate ca`n realitate nu sunt asa bune prietene...zic si eu, imi dau cu parerea
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #79
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    V-am zis ca Alicia Sacramone nu este cum pare ci foarte prietenoasa!
    Frumoase pozele...mai ales ca sunt cu Stela!
    www.fangymnastics.com

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mesteritza View Post
    pai pozele le-am luat de pe facebook, contul Nastiei care(daca te iei dupa pozele care le are) pare ca se intelege mai bine cu Stela decat cu Shawn.
    Voi credeti ca vedetele (sportivi sau alte domenii) au timp si sunt ei/ele insusi/insale care scriu si organizeaza web site-uri personale, face book, link-net-uri, blog-uri si alte pagini de felul asta? Mie imi vine greu sa cred ca au timp liber pentru chestii personale... de "cultul personalitatii" lor cred ca se ocupa altcineva... Nu vreau sa spun prin asta ca Liukin si Johnson ar fi prietene. Parerea mea e din contra.
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    V-am zis ca Alicia Sacramone nu este cum pare ci foarte prietenoasa!
    Da, Mihai. Am discutat anul trecut cand unii o acuzau pe Sacramone ca e increzuta si s-a uitat urat la Johnson cand a luat titlul la sol cu toate ca pareau prietene. S-au pus si niste poze atunci cu ea si fetele noastre... Si cineva a zis ca ea e singura care mai vorbeste si e mai "umana" dintre americance...
    Last edited by Tess_AN; 21st January 2009 at 21:48.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Mihaela, am uitat sa iti multumesc pentru poze. Sunt dragute si "iesite din sablon" - adica o vedem pe Stela si in alta postura decat pe aparatele de gimnastica.

    Am gasit articolul acesta, nu stiu cand a aparut dar oricum recent. Nu auzisem (daca intr-adevar Steliana a declarat asta) ca vrea sa se faca antrenoare. http://www.sibiu100.ro/index.php?pag...liana%20Nistor

    In alta oridine de idei, daca Steliana citeste (ca poate acum are mai mult timp si legat de interviul dat ca lumea te uita dupa ce te retragi care a fost postat aici cu o luna-n urma) vreau sa-i doresc BAFTA! in prima ei sesiune din viata de studenta!
    Si daca ne citeste, mi-ar face placere sa ni se alature si sa mai si scrie din cand in cand....

  19. #82
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    http://www.revistavip.net/RevistaVIP..._in_Canada/31/ Inca o data federatia...analizeaza...
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  20. #83
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    O mare magarie ca federatia nu o ajuta. Noi o putem ajuta cu ceva? As putea sa particip la donatii dar nu stiu cand si cum. Stela ar trebui sa-si deschida un cont. Sunt sigura ca daca e postat aici, triple full ori mai stiu eu unde va fi ajutata.
    Nu e timp de gasit vinovati (cum/unde/cand s-a accidentat) ar trebui sa merga sa-si rezolve problemele la mana si la spate.

  21. #84
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Vai, nu-mi vine sa cred... Ma doare sufletul ca pentru Stela nu se intrevede o rezolvare, sa fie si ea fericita. Doamne cat ghinion si cate probleme poate sa aiba fata asta! Ea a dat absolut tot ce a putut pentru gimnastica, iar gimnastica nu a rasplatit-o cu medalii pe masura talentului si a muncii in timpul carierei, si acum...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •