View Poll Results: Pe cine doriti antrenor la UTA?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • I. Stan

    1 11.11%
  • G. Boruga

    0 0%
  • C. Pana

    1 11.11%
  • I. Popa

    2 22.22%
  • Tisza

    0 0%
  • Coras

    0 0%
  • Cigan

    2 22.22%
  • J. Ionescu

    1 11.11%
  • Altul

    2 22.22%
Results 1 to 13 of 13

Thread: Pe cine doriti antrenor la UTA?

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Question Pe cine doriti antrenor la UTA?

    Mi-as dori sa revin la UTA [...] sa promovam in divizia A si sa jucam aici la Timisoara cu Poli
    , a declarat Ilie Stan, prezent la meciul de retragere a lui A. Dobos, B. Panduru si D. Stangaciu, in care a si marcat :p Ar fi bine sa revina Stan? Pe cine a-ti prefera la UTA? Excludem aici antrenorii care nu au sanse sa ajunga la noi...

    Asa mi-a venit ideea pentru acest poll. Am vazut pe UTA oficial ca nu s-a reusit un consens in aceasta problema. Boruga nu e antrenor, Popa e blatist, ala e nu-stiu-cum... multe opinii paralele cu fotbalul.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Parerea mea

    Eu am votat cu prietenii timisoreni
    Serios acum, eu mi l-as dori pe Panduru, dar stiu ca nu se poate. Este un antrenor cu autoritate, ce impune disciplina si seriozitate. Cred ca rezultatele lui se vad la Poli AEK.
    Am votat pentru prof. J. Ionescu pe care il vad saptamanal pe TVR2 la emisiunea aceea dedicata fotbalului din Vest. Mi se pare un om studiat si foarte respectat de multi. Poate e o alegere mai putin realista... Nu stiu exact, dar el cred ca a mai antrenat pe UTA, iar ultima s-a echipa a fost UMT-ul. Rezultatele sale ca antrenor raman pana astazi concretizate in palmaresul lui Poli (nu Poli AEK), deci...
    Ca o a 2a optiune ar fi Ionut Popa. E aradean si cunoaste UTA mai bine decat toti. Lasand la o parte "teoria conspiratiei" (cum ca el ar fi blatist, etc), omul a avut si rezultate. A promovat pe UTA, la ultima prezenta in A, si daca era lasat sa isi continue treaba UTA nu retrograda. La fel si la Oradea!
    Last edited by RedBaron; 6th June 2004 at 19:00.

  3. #3
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Eu il vreau pe Pana. Imi pare rau de felul cum a fost inlaturat. Nu s-au comportat deloc frumos cu el. Mai ales ca omul si-a manifestat dorinta de a ramane la ARAD si in B.
    Semper Fidelis

  4. #4
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Eu cred ca ar trebui sa ramana Stan pt ca e apropiat ca stil de Panduru si deja si-a facut echipa in mare. Daca va veni Locic, sigur va ramane.
    Despre Jackie, el a antrenat UTA in anii '90, dar numai in divizia B. El a declarat de mai multe ori ca nu va mai reveni pe banca decat la meciuri aniversare...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  5. #5
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    cred ca cel mai potrivit antrenor pt UTA ar fi Ionut POPA
    sper sa promovati la anu'
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da, multumim! Ma bucur ca, macar aici, ne putem intelege, desi suntem inamici pe plan sportiv, traditionali. (Nu uitati, pentru UTA nu sunt reprezentativi cei care injura Timisoara! Aia ar injura pe oricine numai sa aiba motiv)
    Nu vom promova la anu! Nici anul de dupa... Serios La UTA sunt probleme. Pe parcurs ce ele se vor dezvolta, noi le vom aminti aici pe forum. Aud ca sunt datorii de 50 miliarde lei...
    Eu unul raman cu speranta de mai bine.

  7. #7
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai Daphix, doar suntem oameni civilizati, n-o sa ne apucam sa ne injuram pe aici. Pt asta exista stadionul. glumesc, normal.
    La UTA situatia s-ar putea schimba cu 180 de grade odata cu venirea unui investitor. Asa ca sperante sunt intotdeauna...
    Last edited by Sergio; 7th June 2004 at 01:30.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #8
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Am votat si eu...cu I.Popa.Mi se pare cel mai potrivit pentru o eventuala tentativa de promovare.A si avut rezultate si in plus e si aradean.A 2-a optiune e Costel Pana .Ar mai fi Ilie Stan,care pana acum nu a confirmat ca este un antrenor bun desi e drept ca nici nu a prea avut ocazia.Sansele ca J.Ionescu sa preia UTA sunt cam aceleasi cu ale lui Panduru,care e un antrenor foarte bun dar care are ca obiectiv echipa nationala,deci egale cu zero.Boruga si Coras sunt antrenori slabuti in opinia mea desi cel din urma a fost un mare jucator.Mai raman Cigan,despre care nu stiu mare lucru, si Tisza care e un antrenor excelent...de juniori.
    Oricum,lucrurile se vor limpezi (sper) in cateva zile cand vedem sigur daca Locic preia sau nu echipa.
    Last edited by Ra_7000xp; 7th June 2004 at 06:53.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Si eu il prefer pe C.Pana.Anul trecut a reusit sa faca echipa sa joace cat de cat bine...Pana a vrut din suflet sa ramana la UTA in vara trecuta,dar Boruga l-a indepartat.Cativa jucatori care acum joaca la fc arges erau ca si transferati la UTA,dar s-au intamplat tot felul de minuni si Boruga a fost umit ca antrenor.
    Nu stiu de ce dracu l-am votat pe Cigan...oups...nu am citit cu atentie lista...

    Oricum Cigan ramane a doua optiune a mea.Daca a reusit sa aduca o echipa nou promovata pe locul 8, ar putea sa faca treaba si la UTA.
    FORZA UTA!!!
    S|U|R

  10. #10
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    PS: daca nu v-a venii un investitor in acesta vara ,trebe sa ne consolam cu Orican sau cum draq il cheama...
    FORZA UTA!!!
    S|U|R

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Tratative cu Petescu

    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Cap în cap cu intentia lui Sandu Ion de-a oferi UTA-ei un antrenor cu nume se bate intentia unei colaborări cu Mircea Petescu si cu grupul său de jucători de la Baia Mare. În AGA de miercuri s-a propus demararea tratativelor cu Petescu, pentru aducerea lui la UTA împreună cu jucătorii pe care îi detine. „Este o variantă pe marginea căreia se va discuta. Petescu are o strategie, o mentalitate si un grup bun de jucători. Rămâne de văzut”, a spus Călin Chisbora. E destul de ciudat că în conditiile în care Sandu Ion a afirmat că, în cazul în care va prelua UTA, va impune un obiectiv de promovare imediată, se va apela la Petescu, ai cărui jucători au retrogradat cu FC Baia Mare în Divizia C
    Petescu... ar putea promova el UTA in A? In cazul cel mai favorabil, nu cred ca imediat, adica din sezonul urmator.

  12. #12
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Popa e bun, Stan are multi suporteri si multi dusmani...dar la urma urmei nu il vad in stare sa duca UTA undeva...oricum am votat cu Cigan, mi se pare ca trebe un suflu nou iar Cigan din cate am citit despre mie mi-a lasat o impresie buna, profesionist omul, in rest si rezultatele vorbesc in favoarea lui, la Ineu a facut o treaba buna, cred ca si la UTA ar face ...
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  13. #13
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1

    Post Incertitudine la nivelul băncii tehnice

    Quote Originally Posted by Observator Aradean
    Varga, care a sosit direct din Italia, unde si-a petrecut vacanta, era de părere că Petescu se va ocupa de pregătirea echipei: „Am înteles că Petescu este director tehnic. Cuedan si Biro vor fi probabil secunzi. Oricum, eu zic că Petescu va decide totul.” Prima prioritate a UTA-ei este, se pare, Marius Mârne, care este o solutie viabilă pe postul de portar, acesta fiind chiar interpelat de Petescu la iesirea din vestiare, care s-a interesat de situatia lui. S-a decis si programul echipei pe următoarele două zile, astfel că imediat după sedintă, jucătorii au plecat să efectueze vizitele medicale, care vor continua în această dimineată, urmând ca astăzi de la ora 18, utistii să ia parte la primul antrenament.
    „Eu mă voi ocupa de pregătirea echipei până în data de 12 iulie. După aceea nu se stie ce se va întâmpla.” Dan Cuedan, antrenor FC UTA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •