View Poll Results: Pronostic

Voters
10. You may not vote on this poll
  • 1

    4 40.00%
  • X

    5 50.00%
  • 2

    1 10.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 30 of 30

Thread: Etapa 29 : FC Brasov - FC Arges

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ieri FC Arges a obtinut prima victorie din istorie la Brasov! Si asta intr-un sezon atat de framantat, dar terminat acum in forta.
    Nu am fost nici Milan, nici Porto, ci doar FC Arges, dar mai aproape de ceea ce dorim. "Asa va vrem mereu", au scandat suporterii prezenti (din nou) in numar considerabil la meci (dupa scandarile auzite in timpul partidei, s-ar parea ca noi am jucat in fata propriilor suporteri), "asa am vrea sa fim si noi", spune capitanul echipei, portarul Coman.

    In rest, propun acest meci la rubrica "Blatul etapei", fiind al saselea consecutiv al echipei noastre, si ii asteptam pe "prietenii" nostri Ryder si DJ Klaus sa ne demonstreze asta. Eventual il aducem inapoi pe forum si pe gabilove, care dadea si sumele aranjamentelor. Simpson ne-a blestemat dupa meciul nostru cu National, astept comentariile lui de acum, mai ales ca Bacaul a avut un meci facil cu echipa din Cotroceni...

    Pt dlgicu, pronostic reusit: la finalul campionatului, vom fi la cel putin 3 puncte deasupra liniei, pentru a-i contrazice si pe cei care spuneau ca punctul de la Craiova era cel salvator.

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daniel Coman comenteaza meciul cu Brasovul si perspectivele imediate ale echipei:

    "Nu stiam ca e prima victorie a Argesului la Brasov, dar pentru toate exista un inceput. (nota: in 30 de meciuri sub Tampa am obtinut 7 egaluri si 23 de infrangeri). Ne asteptam la o partida grea, am incercat sa ne facem jocul, iar dupa ce ei au ramas in 10 a fost mult mai usor. Am retrograda dar nu avem loc de altii - era valabil poate in urma cu cateva etape, acum putem spune ca ne-am salvat datorita evolutiilor foarte bune din ultima vreme. Avem mai multi tineri de viitor, cu ajutorul carora putem fi surpriza campionatului 2004/2005. Multumim suporterilor pentru ca au fost alaturi de noi in momentele grele. Imi doresc enorm victoria cu Rapid - este echipa pe care vreau cel mai mult sa o invingem."

  3. #24
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose, citāndu-l pe Daniel Coman
    (...) Am retrograda dar nu avem loc de altii (...)
    Tudose, asta a zis-o chiar Dani, sau ai bagat-o tu la post-procesare? (c)

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    Tudose, asta a zis-o chiar Dani, sau ai bagat-o tu la post-procesare? (c)
    A zis-o chiar Dani, raspunzand unei intrebari de genul "Ce parere ai de afirmatia... ?"

  5. #26
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Simpson ne-a blestemat dupa meciul nostru cu National, astept comentariile lui de acum, mai ales ca Bacaul a avut un meci facil cu echipa din Cotroceni...
    Pai, hai sa facem cateva comparatii: in retur, nationalul, inaintea panaramei din etapa 24 a realizat 5 victorii (cu dinamo si rapid intre altele- la vremea respectiva rapidul mai avand sanse la titlu), 2 egaluri si o infrangere, a marcat 8 goluri si a primit 3, iar numai intr-o repriza primise deja 3; apoi, in urmatoarele 4 meciuri a avut 4 infrangeri, 5 goluri marcate si a primit 10, inaintea meciului cu noi; de asemenea, in saptamana premergatoare partidei de la Bacau, au aparut prin presa informatii precum nu-mai-stiu care jucatori din lot au fost exclusi din lot, Sylla dormea linistit acasa in loc sa fie la antrenament, deci... atitudine pur profesionista... Apropo, stiam ca fostul oltean Sava era exclus din lotul nationalului in urma jocului "sub valoarea echipei" de la pitesti, pentru ca duminica, sa observ ca era bine-merci titular... halal pedeapsa. Tu ai vazut meciul de la Bacau?
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu am vazut meciul de la Bacau ci doar un rezumat.

    Tu ai vazut meciul nostru la Brasov? Am jucat la fel de bine cum o facem de cateva etape.

    Comentand din prisma rezultatelor, in etapa a 24-a noi am inceput o serie de 6 meciuri fara sa pierdem, iar National o serie de 6 infrangeri si nu joaca mai nimic. Asta inseamna ca fie nu ii mai intereseaza acest campionat, fie au aranjat mai multe partide, nu doar cea de la Pitesti (au intalnit mai multe candidate la retrogradare in ultimul timp).

  7. #28
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Nu am vazut meciul de la Bacau ci doar un rezumat.

    Tu ai vazut meciul nostru la Brasov? Am jucat la fel de bine cum o facem de cateva etape.

    Comentand din prisma rezultatelor, in etapa a 24-a noi am inceput o serie de 6 meciuri fara sa pierdem, iar National o serie de 6 infrangeri si nu joaca mai nimic. Asta inseamna ca fie nu ii mai intereseaza acest campionat, fie au aranjat mai multe partide, nu doar cea de la Pitesti (au intalnit mai multe candidate la retrogradare in ultimul timp).
    Sa-nteleg ca recunosti blatul din meciul vostru cu nationalul? Si, nu, n-am urmarit jocul echipei tale favorite de la meciul direct incoace, poate ca ai dreptate, a-ti fi jucat bine, dar pana in etapa 24??? Sa-ti amintesc? O victorie (cu Oradea...), 3 egaluri (toate acasa) si 4 infrangeri (din care 3 la scor- 3-0, 1-4, 0-4) si golaveraj 5-14... Si, dintr-o data, hopa, martoaga a infulecat jaratec si a inscris 4 goluri intr-un meci... Nu ti se pare ciudat?
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #29
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simpson
    (..)a-ti fi jucat bine, (...)
    D-a, pānă at-unci nu a-m juc-at del-oc bine, da-r aşa e īn fotba-l, ming-ea e rotun-dă.

  9. #30
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simpson
    Sa-nteleg ca recunosti blatul din meciul vostru cu nationalul? Si, nu, n-am urmarit jocul echipei tale favorite de la meciul direct incoace, poate ca ai dreptate, a-ti fi jucat bine, dar pana in etapa 24??? Sa-ti amintesc? O victorie (cu Oradea...), 3 egaluri (toate acasa) si 4 infrangeri (din care 3 la scor- 3-0, 1-4, 0-4) si golaveraj 5-14... Si, dintr-o data, hopa, martoaga a infulecat jaratec si a inscris 4 goluri intr-un meci... Nu ti se pare ciudat?
    Asa cum am mai spus pe forum, nu stiu daca a fost blat sau nu cu Nationalul. Sa recunosc? Eu nu am ce sa recunosc, chiar daca ar fi fost, nu l-am facut eu.
    Legat de evolutia Argesului... am inceput in forta campionatul, a urmat o perioada neagra (sfarsitul turului si inceputul returului), dupa care ne-am revenit. Nu stiu daca e ciudat sau nu, asta a fost!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •