Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: Guilty Pleasures

  1. #22
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pink, crezi ca s-a dus cineva pt subiect??? troia e one guilty pleasure. o prietena de-a mea a furat posterul ala urias cu filmul si l-a adus acasa si l-a lipit pe usa. a 2a zi vine acasa prietenul ei. omul intra, inchide usa si prietena suspina. omul se simte flatat dar cand se intoarce vede ca in spatele lui era brad pitt

    si te inteleg cu josh hartnett. nu degheaba i-au zis astia la vh1 josh hotnett.

    si bruce willis chiar e fain ( si are si one nice ass dupa cum se poate observa in armata celor 12 maimute). cred ca m-as mai uita si acum la un episod din maddie si david. shhh, nu mai ziceti nimanui, mi-e rusine.

    the legend of bagger vence. 5 minute dupa ce am vazut filmul ala chiar am vrut sa ma uit la golf crezand ca e un sport. mi-a trecut repede. ciudat insa inca mai cred ca will smith e actor.
    Last edited by irinaidu; 13th September 2008 at 17:05.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #23
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    filme : the girl next door , eurotrip, made of honor, gossip girl, 90210, desperate housewives , cele cu van damme si cu jackye chan , karate kid, the sisterhood of the travelling pants
    recunosc si ca am plans la armageddon


    men : brad pitt, jude law, george clooney, orlando bloom, eric bana, leonardo di caprio, josh hartnett, heath ledger, chace crawdford, wentworth miller, colin farell, blake ritson, adam brody, christian bale, blondul din the oc, Matt Czuchry, robert hoffman, Joseph Fiennes(!!!), colin firth, hugh grant, Laurence Olivier, pierce brosnan, Patrick Dempsey, Chris Pine , hayden christensen, james marsden

    women: scarlet johanson, anne hathaway si ma mai gandesc
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  3. #24
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    si eu am plans la titanic cu sughituri si nici nu aveam batista pt ca eram convinsa ca nu o sa plang. nasol moment !!!!

    girl next door si a knight's tale. daca e heath ledger si emile hirsh e greu sa nu te uiti dar filmele astea chiar m-au distrat. chiar am ras cu lacrimi la unele faze. si ce daca the girl next door e un rip of dupa risky business, e cu emile hirsh.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #25
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Irina: ai plans la Titanic?!? Nu am inteles niciodata de ce plange lumea la Titanic.

    La mine (pe langa ce ati mai zis voi) as mai adauga si serialele(desi pana acum nu am reusit sa vad prea multe) japoneze/asiatice Chiar si filmele.O sa fie unul luni pe ProCinema si cred ca o sa il vad desi e cam tarziu
    Rau mai stau
    Last edited by whisper; 13th September 2008 at 21:26.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. 13th September 2008, 21:34
    Reason
    xxx

  6. #26
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    cum de ce am plans la titanic? ca leo s-a inecat fireste acum mor de ras cand ma gandesc dar atunci impotriva vointei mele am inceput sa ma bocesc cam de cand s-a ciocnit vasul . m-am bocit pt ca povestea era reala si chiar au murit atatia oameni, m-am bocit pt ca eram la liceu si vroiam si eu un prieten , m-am bocit pt ca personajul lui leo moare si am mai plns si de ciuda ca moare baiatul frumos in loc de gagica urata vorba aia nu putea sa o impinga in apa ca si asa la cat era de grasa se ducea repede la fund si sa stea el pe lemnele alea
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #27
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Au ce rea esti
    Si eu eram mare fana Leo pe atunci si totusi nu am plans
    Si da filmul e facut dupa o intamplare reala...dar nici asta nu m-a facut sa plang
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  8. #28
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    de fapt imi place kate winslet numai ca mi s-a parut foarte nepotrivita cu leo. nu stiu de ce il tot cupleaza cu tipe din astea care arata de parca ar putea sa ii fie mame. the aviator nu a fost un film rau dar combinatia leo si alta cate de data asta blanchett a fost tare rea. cand protagonistii filmului nu se potrivesc strica tot sentimentul.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #29
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    nu trebuie neaparat sa fie urate de critici trebuie doar sa ma simt eu prost pt ca imi plac.
    In cazul acesta e obligatoriu sa pun si Evil Dead 2. Nu sunt fan horror, dar pur si simplu la filmu asta nu ma puteam opri din ras. N-as putea recomanda decat sadicilor asa ceva, dar e atat de bine facut ca n-are cum sa nu placa. Si cu toate astea tot ma simt prost ca imi place un horror cu atata sange si ciopartiri de oameni.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  10. #30
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    Irina, si eu am bocit la titanic, intru in clubul asta. si n-am plans numai o data, ci ori de cate ori am vazut filmul cap coada sau macar ultima jumatate. am vazut titanicul de mai multe ori integral si de alte cateva ori pe bucati era o placere sadica. am plans cand se inneca leo si cand nu auzeau aia de pe barca fluierul
    si la armagedon am plans cand l-a impins bruce pe pampalaul de ben ca sa se autodistruga
    si sa nu uit de pearl harbor. am bocit si acolo, la final, cand moare papacito de josh si nush cum se face de supravietuieste mereu papa lapte de ben
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  11. #31
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Eu am plans la Finding Neverland si la Edward Scissorhands. Cu Edward am si pierdut un pariu cu mama, ii spuneam sa stea linistita ca a 6-a oara nu mai plang eu . Si cand se apropia scena cu pricina o chem (-Hold me! - I can't!),convinsa ca o sa ma abtin si cand colo....you know . It gets me every f'n time!


    La Titanic I cheered when Jack died .Ma scotea din sarite.

    Iar la Finding Neverland am plans la greu la faza cand joaca piesa in casa Sylviei si mai tarziu, cu "She is on every page of your imagination". Bine, eram si intr-o stare shitty si poate asta m-a influentat, dar de atunci mi-e cam frica sa il mai revad .La filmele lui Kate Winslet ma uit cu placere. A fost geniala in Iris, Little Children, Heavenly Creatures si chiar si in Finding Neverland
    Last edited by buticut; 14th September 2008 at 00:24.
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  12. #32
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    i love this thread
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #33
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    mi-am adus aminte ca n-am pus tipe la guilty pleasures: meg ryan, michelle pfiffer si scarlett johanson. imi place tare mult de ele.

    cat despre plans, eu am plans la flowers for algernon cand moare algernon, care e un soarece. si la mar adentro, de altfel tot filmul l-am vazut cu batista-n mana.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  14. #34
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Eu am plans la Fight club.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #35
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    La Mar Adentro nu m-as mai putea uita, cel putin pentru o vreme indelungata,chiar daca Bardem e genial, pt ca recent mi-a murit o ruda pe patul de spital si m-ar cam tulbura .Filmele astea depresive prefer sa nu le revad...


    Freaky Friday iar mi-a placut. Chiar daca e remake si n-am vazut originalul, mi se pare hilar si bine jucat, un teen movie facut ca la carte. Faza cu "Hit me baby one more time!" ma amuza de fiecare data
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  16. #36
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    mi-am dat sema azi uitandu-ma la tv ca mai am one big guilty pleasure. sa prind criminali. am o slabiciune pt serialele politiste. cand sunt sictirita si nu am chef de nimic mereu gasesc cate un serial politist. alea cu law and order de pe hallmark pica la tanc in fiecare seara.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #37
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by buticut View Post
    La Mar Adentro nu m-as mai putea uita, cel putin pentru o vreme indelungata,chiar daca Bardem e genial, pt ca recent mi-a murit o ruda pe patul de spital si m-ar cam tulbura .Filmele astea depresive prefer sa nu le revad...


    Freaky Friday iar mi-a placut. Chiar daca e remake si n-am vazut originalul, mi se pare hilar si bine jucat, un teen movie facut ca la carte. Faza cu "Hit me baby one more time!" ma amuza de fiecare data
    cred ca e prima ta postare in care nu pomenesti de johnny deep. felicitari, e un inceput

  18. #38
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    de ce esti mai rau cu fata???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  19. #39
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    La sugestia Irinei, presenting my guily pleasures:
    1. Santa Barbara
    2. Dallas
    3. Farmece.


    Am vazut ca cineva a pus si Gone With The Wind. Pai in cazul asta, "Doctor Zhivago" e si el in top.

    Ok, a few more "Ce vraji mai fac fetele" cu Sandra Bullock si Nicole Kidman (l-am vazut de vreo 5-6 ori), "Pretty Woman", "Monalisa Smile".
    Last edited by lady_k; 25th September 2008 at 17:06.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  20. #40
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ah, santa barbara si farmece.... m-am uitat si eu. ah, si sunset beach numai ca nici unu nu stiu cum se termina, ca nici cand eram mai mica nu prea aveam rabdare
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  21. #41
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Pai ultimu sezon din farmece a fost vara trecuta pe TVR2. E cu happy ending, toate vrajitoarele cu sotii lor si copii lor in aceeasi casa.
    La Sunset Beach cred ca nu m-am mai uitat dupa ce au bagat-o pe Annie vie cu sicriul in foc. Ce-am mai ras la faza aia. Era personajul meu preferat si desi stiu ca au facut cumva de a mai aparut in serial nu cred ca m-am mai uitat.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  22. #42
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Ultimul episod din Farmece mi-a placut muuult.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •