Results 1 to 7 of 7

Thread: Comunitatea de romani din USA

  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Comunitatea de romani din USA

    Avand in vedere ca sunt ceva romani prin USA propun sa vedem cum facem sa marim si comunitatea de tenis pe acest forum si de ce nu poate facem un tenis ! Pana acum m trinity m este din Us somewhere mai e si Dl Gicu care s-a cam dat la fund in ultima vreme .. si cred ca sunt si altii !

  2. #2
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    da, mai sunt si eu in State, dar la tenis sunt un simplu spectator, nu am jucat niciodata tenis de camp, nici macar de proba; in plus faptul ca suntem toti in aceeasi tara nu inseamna neaparat ca ne putem intalni foarte des, tinand cont de faptul ca US e cat toata Europa; nu am stat sa ma documentez, dar cred ca un drum Boston - Washington DC spre exemplu (doua orase americane nu foarte departate de altfel) e echivalent cam cu traversarea Romaniei.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  3. #3
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    nu prea am mai aparut pe forum la tenis pentru ca m-au cam dezamagit atat Pavel si (mai ales) Hanescu prin rezultatele contradictorii (cat de putin i-ar mai fi trebuit lui Pavel sa fie o prezenta constanta in top10...), cat si mai tinerii Mergea si Tecau prin faptul ca prefera in continuare sa joace turnee futures, complacandu-se in anonimat ca si ceilalti tineri jucatori romani. Cat despre Razvan Sabau, el a dovedit pana acum anul acesta ca prezenta in semifinalele Romanian Open anul trecut a fost o intamplare, nereusind mai nimic si traind inca de pe urma acelor puncte... pana in septembrie.
    mai am de transmis un mare RUSINICA presei romanesti care foarte rar a reflectat efortul financiar deosebit facut de Ioan Tiriac si Ilie Nastase; ei au reusit sa puna anul acesta in functiune un circuit de nu mai putin de 17 turnee futures in Romania, astfel incat timp de 17 saptamani tinerii jucatori romani de tenis vor putea sa isi faca intrarea si rodajul in circuitul profesionist chiar la ei in tara, nemaifiind nevoiti sa alerge prin toata lumea dupa cateva puncte. presa a primit acest eveniment cu indiferenta totala, rezultatele acelor turnee aparand foarte rar si dovedind inca o data ca ziaristii romani prefera sa scrie stiri documentandu-se mai degraba in fata calculatorului pe internet decat de la fata locului.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  4. #4
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    US, for now...
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    US, deocamdata

    Cu alte cuvinte, ma intorc in Romania luna viitoare, dupa un an aici . A fost mishto, din punctul meu de vedere, eu fiind o adolescenta de 16 ani .
    Ideea e buna, acum depinde si de unde ne aflam fiecare .
    [B]Intelligence. Nothing has caused the human race so much trouble as intelligence.[/B]

  5. #5
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    count me in...


    ps. ca sint din state nu ca le am cu tenis
    anti Dinamo, anti oier

  6. #6
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    deci... lumea nu prea le are cu tenisul pe acolo ... hmm ! Doar trimity care pleaca ! Eu stiu vreo 3 insi (romani) chiar pe aici pe langa mine dar care nu intra pe forum insa joaca tenis!

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Fratilor, eu joc tenis, ador tenisul, am si un pustiulica de 8 ani care este printre cei mai buni, dar ... toate acestea se petrec din pacate departe de voi ...
    Asa ca, poate aveti ceva idei bune cum as putea schimba acest "departe" cu un "foarte aproape". De Loteria Vizelor m-am saturat de sase ani de cand incerc.
    [B]Brother, there is still hope !!![/B] [FONT=Book Antiqua][/FONT][COLOR=Indigo][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •