View Poll Results: Cine câștigă acest meci ?

Voters
77. You may not vote on this poll
  • ROMÂNIA

    14 18.18%
  • Franța

    43 55.84%
  • meci egal ...

    20 25.97%
Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 601

Thread: România - Franța 2-2 (11.10.2008)

  1. #85
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Tu nu le ai de nici o culoare cu fotbalul, la fel ca o gramada de pe aici; confundati fotbalul cu antipatiile personale....in afara de, eventual, lovitura de cap, muresan nu are nici o legatura cu Lovin, care e tehnic, e f bun la deposedare, e mult mai mobil si mai greu de driblat; in plus are si clarviziune in joc si reuseste niste deschideri in adancime fenomenale(vezi pasa catre Semedo din meciul cu Fiorentina). Lovin e fotbalist, Muresan e doar un taran care alearga si da tare in minge.
    In fine....pierdere de vreme......
    Iti recomand ca sa revezi meciul cu Otopeniul si daca numeri mai putin de 15 pase date inapoi de lovin iti dau dreptate! Chiar l-am urmarit in acel meci si fara sa fiu subiectiv a fost cu cel putin 10 clase sub Muresan! Golul marcat de acesta cu Otelul nu intra aici in calcul, a fost o greseala de marcaj!
    Am crezut ca te pricepi mai mult la fotbal!
    Last edited by m8k; 6th October 2008 at 12:41.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #86
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Iti recomand ca sa revezi meciul cu Otopeniul si daca numeri mai putin de 15 pase date inapoi de lovin iti dau dreptate! Chiar l-am urmarit in acel meci si fara sa fiu subiectiv a fost cu cel putin 10 clase sub Muresan! Golul marcat de acesta cu Otelul nu intra aici in calcul, a fost o greseala de marcaj!
    Am crezut ca te mai mult pricepi la fotbal!
    Daca muresan juca la Steaua in meciul cu Otopeni ar fi fost un om in plus pe teren, nu ar fi avut loc, asa cum s-au desfasurat ostilitatile si tinand cont de ce stie el sa faca...in meciul ala toti au pasat inapoi, in repriza a doua era ca un joc de handbal, otopeniul parca statea asezat pe semicerc, era normal sa apara pasele inapoi.
    Pe de alta parte, asta a fost cel mai slab meci al lui Lovin din ultima vreme.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  3. #87
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    In fine, toti de mai sus spun ca Muresan e mai bun, numai tu incerci sa deviezi! Cred ca nici tu nu crezi ce spui!
    De cand a intrat Muresan ca titular la CFR, iar am devenit o echipa si rezultatele au inceput sa se vada! Vezi numai de cand joaca titular Muresan si vezi si rezultatele!

    Nu inteleg de ce nu a fost convocat Trica! Are experienta are meciuri tari jucate, iar Tamas a prins un meci bun cu Craiova si e convocat!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  4. #88
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    Muresan face un joc tactic excelent (a demonstrat-o in UCL cand i-a blocat pe Totti si Ballack).. opreste atacurile, iese calm cu pase dupa ce recupereaza si are si un sut bun.
    Corect , dar cu cine atacam ? pt ca si Chivu e in mijlocas defensiv ... ar fi mai bun Dorel Stoica decat G. Muresan .

  5. #89
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Trica recunosc ca merita convocat...
    Cred ca ai uitat meciurile din campionatul trecut, din retur.....in meciul de la Pitesti de exemplu, sper ca nu ma insel, Muresan a fost ultima gaina de pe teren, un om in minus pt cfr....e un jucator limitat, rudimentar.
    Nu spune nimeni ca nu e muncitor si disciplinat, dar ca el sunt zeci in orice campionat.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #90
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bumbescu
    Daca muresan juca la Steaua in meciul cu Otopeni ar fi fost un om in plus pe teren, nu ar fi avut loc
    lasa, ca aia care nu mai au intradevar loc la CFR, au inceput sa ajunga pe la steaua... vezi semedu

    o echipa are nevoie in 80% din cazuri de jucatori muncitori si disciplinati, nu de smecheri plini de aere, carora le mai iese si lor cate o pasa meseriasa la 5 meciuri. vezi palmaresul Germaniei alaturi de cel al Romaniei, la nemti munca si disciplina au fost intotdeuna de prioritate cand a fost vorba de selectie.

    ..meciul din retur, de la Pitesti?! (FC Arges juca in B)

  7. #91
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mioveni ma...sorry

    Munca, disciplina si.....fotbal, nemtii nu au in echipa jucatori ce nu pot pasa decat cu latul....
    Last edited by Bumbescu; 6th October 2008 at 13:32.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  8. #92
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    de bine de rau, tot ajung pana in finala la un turneu din doua, adica la o data la 4 ani!
    Romania, Portugalia, Spania, etc, se sting repede cu toti artistii lor mingicari (Pe spanioli a trebuit sa-i oblige Aragones sa joace pase simple si multe la ultimele europene, altfel parca vad ca iarasi mureau in sferturi, cum le sta in obicei)

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Alles les bleus!!!! Terminati-l pe Piturca odata pentru totdeauna

  10. #94
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Reputatie
    0
    Rossi : Trica a spus ca numai vine la nationala !

  11. #95
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    s-a razgait

  12. #96
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Reputatie
    0
    da nu-nteleg convocarea lui Valerica Gaman...

  13. #97
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Cu Valeriu Gaman batem Franta fara sa primim gol, e clar

    Go go go Valerica

  14. #98
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mi-e greu sa cred ca Piturca, oricat de dement ar fi, va juca cu Chivu si cu Muresan la mijloc....si indiferent de ce spun diversi "specilisti", Lovin chiar era o solutie...
    ...e bine sa incepi sa crezi Muresan este cel mai bun inchizator din Romania .

    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    Muresan face un joc tactic excelent (a demonstrat-o in UCL cand i-a blocat pe Totti si Ballack).. opreste atacurile, iese calm cu pase dupa ce recupereaza si are si un sut bun.
    ...Muresan are forta de patrundere si un plasament excelent si in atac si in defensiva.


    [QUOTE=m8k;2275579]In fine, toti de mai sus spun ca Muresan e mai bun, numai tu incerci sa deviezi! Cred ca nici tu nu crezi ce spui!
    De cand a intrat Muresan ca titular la CFR, iar am devenit o echipa si rezultatele au inceput sa se vada! Vezi numai de cand joaca titular Muresan si vezi si rezultatele!

    ...Muresan este un inchizator autentic singurul care poate se apropie de valoarea lui este Ov.Petre. cu precizarea ca acesta din urma nu are forta de patrundere.

    ...in privinta lui Radoi el este un fundas autentic de valoare , Radoi -Goian asta este cuplul cel mai puternic de fundas centrali.
    Daca totusi vrei sa joci cu Radoi inchizator inseamna ca te aperi,vrei sa joci cu Lovin de asemenea te aperi ,mingea de la ei este aruncata permanent in lateral.

    ...nu stiu de ce dar ma astept ca Tamas sa gafeze.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #99
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Si pe Chivu unde-l lasati, inchizator? Sa-l joace pe fiecare pe postul lui.. ca asa cu imporvizatii nu facem nimic
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  16. #100
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Chivu nu mai joaca de mult inchizator la Inter este adevarat.
    ...depinde cum a gandit Piturca meciul

    Pe faza defensiva Tamas si Chivu ma astept la un fiasco.
    ..in atac chiar nu-mi dau seama ce surprize putem face,aici este problema
    nationalei cum sa o bagi in poarta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. 6th October 2008, 18:41

  18. #101
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    [QUOTE=iulian_1976;2275963]

    ...e bine sa incepi sa crezi Muresan este cel mai bun inchizator din Romania .



    ...Muresan are forta de patrundere si un plasament excelent si in atac si in defensiva.


    ...Muresan este un inchizator autentic singurul care poate se apropie de valoarea lui este Ov.Petre. cu precizarea ca acesta din urma nu are forta de patrundere.

    ...in privinta lui Radoi el este un fundas autentic de valoare , Radoi -Goian asta este cuplul cel mai puternic de fundas centrali.
    Daca totusi vrei sa joci cu Radoi inchizator inseamna ca te aperi,vrei sa joci cu Lovin de asemenea te aperi ,mingea de la ei este aruncata permanent in lateral.

    ...nu stiu de ce dar ma astept ca Tamas sa gafeze.[/QUOTE





    Din ce ai spus tu rezulta ca daca joci cu Muresan inchizator vrei sa ataci? pt ca rudimentarul are forta de patrundere? E tare asta...
    In fine....baiatul e pe val, eu raman insa la parerea ca e un fotbalist mai mult decat modest, care a prins intr-adevar cateva meciuri bunicele.
    Cel mai bun inchizator din tara? Doamne fereste...atunci chiar ca ar insemna ca fotbalul romanesc a murit....

    Nu pot sa te aprob decat in privinta cuplului Radoi-Goian.

    Kain@in mod cert chivu o sa joace la mijloc
    __________________
    Last edited by Bumbescu; 6th October 2008 at 18:49.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  19. #102
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Sper sa fie ultimul meci al acestui specimen la carma echipei nationale...

  20. #103
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Cand Steaua a avut rezultate foarte bune a jucat cu Radoi -Goian fundasi centrali....din pacate Piti are ghinion.

    In privinta lui Muresan nu-mi fac probleme.
    Sunt alte maini moarte Tamas,Fl.Petre,Chivu+ orice varf ar pune acolo.

    Toti inchizatorii Stelei fac faza defensiva insa nu gasesti unul sa traga
    la poarta bine,nu o sa vezi patrunderi frontale...de asta si greutatea Stelei de a ajunge repede in fata careului advers.

    ...Piturca a declarat ca nu demisioneaza indiferent de rezultat
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #104
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    m**e piturca, forza franta. 0:3.

  22. #105
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristian Rapid View Post
    m**e piturca, forza franta. 0:3.
    Toata Franta se bazeaza pe Piturca sa ne scape de Domenech si tu vorbesti urat aici .....

    Cei mai "iubiti" selectioneri se vor "duela" intr-o partida de exceptie ! ... ca la poker
    Cine este al' mai expert ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •