View Poll Results: Revine Lance Armstrong?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da. Armstrong revine si castiga un nou Tur al Frantei.

    18 54.55%
  • Nu. Este o simpla utopie. Armstrong si-a incheiat cariera.

    15 45.45%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: Revine Lance Armstrong in ciclismul profesionist?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Organizatorii Turului Italiei au anuntat cu mare tam-tam prezenta lui Armstrong anul viitor. Asta ori vrea sa se faca de ras ori dispune de noi descoperiiri in materie de doping. Altfel nu-mi explic, in anii "de glorie" participa la cateva curse acum parca vrea sa participe la toate

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Se pare ca LA nu e foarte decis sa participe la Turul Frantei.

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Se pare ca LA nu e foarte decis sa participe la Turul Frantei.
    Stie el de ce.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    directorul LeTour Christian Prudhomme a confirmat prezenta lui Lance la start in 4 iulie 2009 !

  5. #47
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Succes Lance in le tour
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  6. #48
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Armstrong este la Astana ?

    Astana cu Contador nu a fost primita in Turul Frantei ... Astana cu Armstrong este primita in Turul Frantei ?

    deja miroase a "dopaj"
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #49
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Inca nu se stie daca va fi primita. Publicul european si in special cel francez este reticent la posibilitatea revenirii lui Lance in Marea Bucla.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca te uiti pe coperta ultimului numar din Velomagazine afli raspunsul. Ce crezi ca franacezii sunt prosti sa nu obtina banii de pe urma revenirii lui Armstrong. Oricum Astana ar fi fost primita anul asta si daca nu revenea Armstrong

  9. #51
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Lance Armstrong, cata suferinta/ Texanul aproape de o noua retragere

    A revenit in lumea ciclismului, la 37 de ani, dupa o pauza de cateva sezoane, dar este foarte probabil sa se retraga dupa numai doua luni de la revenirea in sa. Lance Armstrong a cazut destul de urat in timpul Turului Castilla y Leon, iar prezenta sa la Tururile Italiei si Frantei este intr-o incertitudine totala.

    http://www.youtube.com/watch?v=Y3-5g...layer_embedded

    http://www.youtube.com/watch?v=Lwp-p...layer_embedded

  10. #52
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Fractura de clavicula.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #53
    junior EdySan123's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Craiova
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    fara nici un comentariu o sa revina, chiar daca e grav

  12. #54
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Bruyneel anunta deja ca Lance nu va lipsi nici de la Il Giro, nici de la Le Tour. Probabil e vorba de o luxatie, nu de o fractura.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #55
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Bruyneel anunta deja ca Lance nu va lipsi nici de la Il Giro, nici de la Le Tour. Probabil e vorba de o luxatie, nu de o fractura.
    Eu din ce am citit,Amstrong a fost operat si va lipsi din Giro.Ii va trebui 2 luni de pauza ca sa se refaca complet.
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  14. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Pana la urma, este posibil sa participe: http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/othe...ng/7988792.stm
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #57
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://edition.cnn.com/2009/SPORT/04...row/index.html

    haha ca l-au prins cu acul in fundulet )
    This is a flower ...
    _____________________

  16. #58
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Tu ai si citit ce scrie acolo, iar daca ai citit, ai si priceput?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #59
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Lance Armstrong: "Nu am ocolit nici un control antidoping"
    de Mitică Docan08.04.2009 - 14:451 comentarii



    Agenția Franceză de Luptă împotriva Dopajului (AFLD) a anunțat că a trimis un raport Uniunii Cicliste Internaționale (UCI) în legătură cu atitudinea pe care americanul Lance Armstrong a avut-o vizavi de un comisar menit să conducă un control antidoping inopinat. Rutierul de la Astana a dezmințit acuzațiile și a explicat circumstanțele incidentului

    Într-o declarație de presă, americanul Lance Armstrong s-a declarat "contrariat" de modul în care forul francez a interpretat faptele., acuzînd Hexagonul de o nouă "vînătoare de vrăjitoare".

    Ciclistul de 37 de ani a explicat cum s-au întîmplat lucrurile: "Este vorba despre un al 24-lea test antidoping pe care eu l-am susținut în timp ce mă antrenam în sudul Franței la începutul lunii martie. Testul a inclus o probă de sînge, una de urină și prelevarea unei cantități substanțiale din părul meu , iar rezultatele s-au dovedit ulterior negative. Iată cum s-a întîmplat: după o zi lungă de antrenament am observat că sînt urmărit de un tip pînă acasă".

    Lance era însoțit de directorul sportiv al celor de la Astana, belgianul Johan Bruyneel, în momentul în care comisarul AFLD s-a apropiat și a explicat motivul pentru care îi abordase pe cei doi. "I-am cerut dovezi ale autorității sale, ca să fim siguri că nu e doar un francez care vrea probe de urină și de sînge de la mine. M-am uitat pe actele lui, care nu erau prea clare și am decis să telefonăm la UCI pentru a avea confirmarea".

    Argumentul pe care s-a construit raportul AFLD s-a întîmplat în acest moment al povestirii. Pierre Bordry , președintele AFLD, l-a acuzat pe rutier că ar fi încercat să întîrzie cît mai mult testul. Cum răspunde Armstrong? "Cît am așteptat răspunsul celor de la UCI, am întrebat dacă e ok să fac un duș. Nu am încercat să driblez sau să întărzii controlul. Imediat cum a venit confirmarea din partea UCI, am dat probele cerute. E incredibil cum am fost testat de 24 de ori fără incidente și singura oară cînd dau teste în Franța totul sare în aer".

    Johan Bruyneel a susținut declarațiile rutierului său. "Eu i-am cerut comisarului răbdare, ca să verificăm că totul e în regulă și bine reglat". În același timp, belgianul alături de care Lance a cîștigat 7 Tururi ale Franței a explicat că este necesară o pauză pentru prelevarea sîngelui unui rutier abia întors de la antrenament. "Am sunat la UCI pentru a vorbi cu Pat McQuaid și el mi-a dat-o la telefon pe Anne Gripper, cea care este responsabilă cu antidopingul. După aceea, totul a fost în regulă".

    Raportul trimis de AFLD către UCI ar putea să constituie o probă suficientă pentru suspendarea lui Lance Armstrong, în condițiile în care se constată că legile antidoping sînt încălcate.


    Sursa: http://www.gazetasporturilor.ro/spor...ng-132799.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca regulile se aplica va fi suspendat. Dar nu se vor aplica

  19. #61
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ce sport umilitor. Pe cuvant, nu stiu de ce mai continua. Are 7 tururi, are bani, are faima. Practic, nu ai intimitate. Am citit si cele 2 carti ale lui si spunea in ce conditii veneau sa ii ceara teste.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  20. #62
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Armstrong a inceput antrenamentele pentru a participa la Turul Italiei.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #63
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    O sa fie foarte interesant turul frantei de anul acesta:Contador,Amstrong,Schlek,Valverde.
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •