Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 65

Thread: Vindem locul sau NU ?

  1. #22
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1

    Vesti bune

    „Ne-a trezit manevra lui Pinalti”
    Adunarea Generală a clubului din Alba Iulia se va întruni în şedinţă extraordinară mîine, cînd se va discuta noua organigramă şi viitorul grupării. Financiar, Apulum va miza pe ajutorul Primăriei, care s-a angajat să modernizeze stadionul şi să susţină echipa cu 10-15 miliarde de lei, dar şi pe sponsorul Bergenbier, căruia i se vor adăuga compania de vinuri Jidvei şi fabrica Apulum. "Ne-a trezit din letargie manevra electorală a lui Pinalti, care a declarat că va fuziona cu noi. Să fie clar, nu fuzionăm cu nimeni!", a spus primarul Mircea Hava, reales în funcţie.
    Sursa: Gazeta Sporturilor
    Mai am insa si o veste mai putin buna, tot din Gazeta sporturilor se spune ca pelici va renunta la functia de Antrenor principal la Unirea Alba Iulia plecand ca secund la CFR Cluj

  2. #23
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Nu-i nimic daca pleaca Pelici, nu stiu daca la CFR, Sunda zice ca nu mai vrea pe nimeni de la Alba Iulia, oricum nu ramanem ai nimanui. Nimeni nu e de neinlocuit. Nici Pelici, nici Maier si nici chiar Paleacu. Cred ca pana la urma vor fi multe transferuri la echipa....

  3. #24
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    aiiiiiiiiiiii Doamne ce se intampla la echipa asta....
    ca si vremea... acuma ploua ...peste 5 minute`i soare...
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  4. #25
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    Nimeni Nu E De Neinlocuit!(poate Doar Paleacu :p
    Hai Unirea

  5. #26
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Zvonuri- apare Talnar cu Borcea
    OldFan Unirea Alba Iulia

  6. #27
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Unde apar..la sedinta extraordinara?
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  7. #28
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HaoTic
    Zvonuri- apare Talnar cu Borcea
    Asa este. Cristi Borcea este asteptat saptamana asta la Alba Iulia. Din cate am inteles, are intentii foarte bune. Talnar, de asemenea e interesat si ramane sa discute cu conducerea. De discuta si despre intinerirea lotului cu 6 jucatori din lotul lui Dinamo, care au evoluat si la U Cluj, dar i-a nominalizat Mapax deja.
    Azi dimineata Pinalti se lauda ca 99% a semnat cu Alba Iulia. Aiurea!

  8. #29
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Pinalti ori e nebun ori are impresia ca-si poate bate joc de oameni cum vrea el. Am impresia ca face toate afirmatiile astea ca sa castige alegatori in turul 2.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  9. #30
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Da, si eu cred ca totul se rezuma la politica pana la urma. Partea buna, daca se poate numi asa, din toata povestea asta este ca ai nostri au fost putin zduncinati la ideea ca pot pierde echipa. Fara propaganda, dar cred ca Hava "ia taurul de coarne" de acum. Si se pare ca nu e singurul. Pe Savin asta... tare mult il vreau disparut din judet. Vorba lui C. Ciobanu, daca s-ar intampla ceva rau cu echipa, principalii vinovati si-ar pune tot orasul in cap!

  10. #31
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    http://unirea.3x.ro/sport.html



    Candidat din partea PNL la funcţia de primar al oraşului Piatra Neamţ, preşedintele Ceahlăului, Gheorghe Ştefan, a intrat în turul doi al alegerilor, alături de actualul edil şef al urbei, Ioan Rotaru (PSD). "Ne despart doar 29 de voturi şi am încredere că voi învinge. În continuare mă lupt pentru ca echipa de fotbal să rămînă în Divizia A, chiar dacă încă nu am ocupat postul de primar. Zilele acestea voi avea o întîlnire cu cei de la Apulum. Sînt dispus să investesc 700.000 de dolari ca oraşul să aibă formaţie în prima ligă, deşi s-ar putea ca suma să fie şi mai mică. Nu m-am gîndit încă la numele viitorului antrenor, rămîne să hotărăsc la momentul potrivit", a spus Ştefan.



    gazeta sporturilor
    Last edited by FreeMinds; 9th June 2004 at 13:22.
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  11. #32
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1

    Dream ON!!!

    Lasa-l sa viseze in continuare , ca are dreptul acesta ca noi tot nu o sa vindem UNIREA la niste moldoveni mai ales Lui. Apropo V25 mergi cumva la intalnirea consilului. daca da cum ai ceva stiri te rog sa le scrii pe forum. MERCI !!!
    HAI UNIREA!!!

  12. #33
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Ce contre urate intre Savin si Avram. Cred ca Savin o sa ne faca numai probleme de acum incolo. Ma duc acum la stadion sa vad daca au inceput sa puna scaune.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  13. #34
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Nu, eu nu merg, dar cand aflu ceva, va transmit.. A inceput !

  14. #35
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1

    Nimic nou, nimic bun!

    FC Unirea va rămâne la Alba Iulia!
    Convocată de membrii fondatori ai clubului FC Apulum Unirea Alba Iulia, Adunarea Generală Extraordinară a început cu o jumătate de oră mai târziu şi după cum au debutat discuţiile, cu felicitări pentru performanţa realizată în primul an petrecut în Divizia A, nimic nu prevestea furtuna.
    * Echipa rămâne la Alba Iulia
    Preşedintele clubului, Viorel Măluşel, a afirmat că formaţia FC Unirea Alba Iulia va juca şi pe viitor în Cetatea Marii Uniri, declaraţiile lui Gheorghe Ştefan „nereprezentând altceva decât propagandă electorală. Şi eu pot da o declaraţie de presă, conform căreia, din sezonul viitor Steaua va juca fie la Alba Iulia, fie la Zlatna. Cine m-ar crede?”. Măluşel a declarat că doar trei persoane, Emanoil Savin, Nicolae Achim şi domnia sa, au drept de semnătură la această echipă şi „în ceea ce mă priveşte, niciodată nu voi semna pentru plecarea echipei în altă parte.” În altă ordine de idei, Măluşel l-a acuzat pe vicepreşedintele Achim de întârzierea întocmirii actelor pentru obţinerea licenţei de club profesionist, concluzionând „îmi pare rău că am lucrat împreună şi îmi dau seama că eşti cel mai josnic om de aici, tu ai creat această disensiune în club”. Astăzi, într-o conferinţă de presă, Nicolae Achim a promis că va face lumină în cazul dosarului de licenţă.
    * Datorii de 30 de miliarde de lei
    Conform punctului 3 al ordinii de zi, în data de 8 iulie 2004, datoriile clubului s-ar ridica la peste 30 de miliarde de lei, după cum urmează: 5,3 miliarde de lei către jucători, 665 de milioane de lei către antrenori, 560 de milioane de lei către personalul administrativ (pe lunile martie, aprilie, mai şi iunie), 1,3 miliarde de lei către diferite societăţi comerciale, 21,6 miliarde de lei către persoane fizice, bani luaţi împrumut de la acestea şi 150 de milioane de lei, alte diverse datorii. Extrem de tensionat, Măluşel a admis existenţa acestor datorii, însă a infirmat că ele s-ar ridica la suma precizată de membrii fondatori ai clubului. Cireaşa pe tort a fost pusă de Ioan Mărginean, fostul preşedinte al ardelenilor, care i-a semnalat preşedintelui Măluşel că pe adresa clubului a sosit un fax prin care Comisia pentru Acordarea Licenţei a fixat ca termen limită pentru definitivarea dosarului data de 5 iulie 2004. „Fiţi atent, domnule Măluşel, că dacă până la data respectivă nu sunt întrunite toate condiţiile sti****te de Comisia de specialitate, s-ar putea să ni se ridice licenţa!”, a spus Limoniu’. Măluşel a rămas interzis la aflarea veştii şi a conchis: „Cum de acest fax a ajuns la dumneata şi nu la mine? Acum îmi dau seama cine pentru cine lucrează!” (n.a. cu trimitere directă la vicepreşedintele Nicolae Achim).
    * Se schimbă numele echipei?
    Nu ar fi exclus ca pe viitor, FC Apulum Unirea Alba Iulia să-şi schimbe denumirea în FCM Unirea Alba Iulia, deoarece „Primăria şi Consiliul Local au băgat bani serioşi în această echipă, nu ca alţii, care doar au împrumutat clubul cu diverse sume de bani”. Deşi membrii fondatori ar fi dorit ca această decizie să fie luată în cadrul Adunării Generale de miercuri seară, divergenţa de opinii dintre cei prezenţi a condus la întreruperea intempestivă a şedinţei, după doar 45 de minute. Ca o concluzie, trebuie spus că deasupra clubului „alb-negrilor” pluteşte o ceaţă deasă. Asta în ciuda faptului că pe Stadionul „Cetate” au început lucrările de montare a celor 6.000 de scaune din plastic.
    Informatia de Alba

  15. #36
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1

    de ultima ora...

    Malusel l-a trecut pe linie moarta pe Nicolae Achim. O fi bine, o fi rau....cine mai poate sa stie...

  16. #37
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Şi eu pot da o declaraţie de presă, conform căreia, din sezonul viitor Steaua va juca fie la Alba Iulia, fie la Zlatna. Cine m-ar crede?”. )

    Asa este SUPER!!!!!! RAMANEM IN A CUM SPUNEAM!
    pinalti isi facea reclama sa-l voteze aia din Piatra Neamt

    e mai bine FCM UNIREA Alba Iulia decat FC Apulum UNIREA Alba Iulia

  17. #38
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    Sa Nu Cumva Sa Revina Presedinte Mafiotul De Limoniu!stie Toata Lumea Ce A Facut Omul Ala Pt Unirea(numai Rau) Nu Il Pot Vedea In Ochi! Sa Zboare Din Alba Iulia!ca De Il Prind ...........! In Alta Ordine De Idei : Sunt Foarte Bucuros Ca Echipa Se Va Numi Unirea Si Atat!nu Si Apulum!
    Fortza Unirea Alba Iulia

  18. #39
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Forta FCM Unirea Alba Iulia !!!
    cred ca aceasta saptamana va fi cea mai grea...
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  19. #40
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1

    Fara Limoniu

    Nici eu nu sunt de acord cu revenirea lui Limoniu acesta fiind un hot si jumatate. Daca revine Limoniu se duce dracului echipa. Sedinta de ieri a fost un fiasco si a fost facuta de limoniu care incearca din nou sa ajunga la putere. Sa plece la Craiova ca n-are ce mai cauta la Alba. El vorbeste de datori dupa ce jumate din datoriile care le spune el sunt de pe vremea lui. Apropo Achim este un tradator si face foarte bine ca Malusel il da afara. Eu am aflat de mai mult timp acest lucru dar n-am crezut. Sa speram ca totul va revenii la normal

  20. #41
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Ma intreb de ce nu reusesc sa ajunga toti la o intelegere. Daca fiecare urmareste doar sa aiba puterea e si mai rau pt ca inseamana ca nu le pasa de oras si de echipa. De ce nu se constituie o societate pe actiuni care cred eu ar atrage si alti investitori pt ca ar stii unde baga banii. Cine o fi impotriva unei solutii care sa aduca stabilitate la echipa?
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  21. #42
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Eu stiam ca Malusel e impotriva societatii pe actiuni...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •