Page 40 of 40 FirstFirst ... 30383940
Results 820 to 835 of 835

Thread: DINAMO BUCURESTI - detinatoarea Cupei Romaniei 2003

  1. #820
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Multam pentru suport fratilor, cu Ady ma amuz, stiu ca e “young and restless” , ca abuzeaza in replici jignitoare si pe langa subiect e treaba lui si totodata farmecul lui…Si pe forumul lor e la fel, vroia greva de avertisment de ex… O sa ma mai abtin sa-i raspund desi, repet, ma bine dispune.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #821
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dinamo-steaua se va juca cel mai probabil duminica 21 martie, dar e posibil sa se joace si miercuri 17 martie, insa cel mai probabil duminica, ca fac presiuni televiziunile, pentru a avea o audienta mare.

    Ady, te-am rugat sa te opresti din a mai intra in conflict pe acest thread cu suporterii dinamovisti, indiferent de motiv. Daca ai ceva de comentat fa-o la voi pe topic sau pe intern. Nu vreau sa fac apel la Vadim sa-ti blocheze accesul aici, insa daca mai continui in acest mod o voi face. Iti multumesc!

  3. #822
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dinamo-Steaua este dat pe pagina LPF la data de 20.03.2004, cu mentiunea ca meciurile Nationalei pot schimba calendarul competitional.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #823
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    "Programul partidelor amicale ale dinamovistilor in turneul din Antalya:

    3 februarie - Besiktas Istanbul (Turcia)

    6 februarie - St. Gallen (Elvetia)

    8 februarie - Rapid Viena (Austria)

    10 februarie - Groclin Grodzisk (Polonia)

    12 februarie - Denizlispor (Turcia)

    16 februarie - FC Rostov (Rusia)

    18 februarie - Torpedo Moscova (Rusia)

    Conducerea clubului face demersuri pentru inca un joc amical, ce se va disputa pe 14 februarie, variante fiind Sturm Graz sau Admira Wacker (Austria)."

  5. #824
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Maine la ora 19:00 la Istambul Besiktas-Dinamo (GSp de azi).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #825
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Se pare ca meciul de maine este organizat pentru o ultima “vizualizare” a lui Marica si Zicu de catre potentialii cumparatori.

    In sedinta CA s-a hotarat ca acela care vine cu o suma de peste 100000 USD la club poate intra in calcul ca investitor/finantator.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #826
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ce tampenie. Adica dau o suta si primesc 2. Cam asa vine calculul dupa parerea mea. Ca doar la vanzarea de jucatori se vor recupera banii. Si se spune ca nu se castiga banii in fotbal.

  8. #827
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Se pare ca meciul de maine este organizat pentru o ultima “vizualizare” a lui Marica si Zicu de catre potentialii cumparatori.

    In sedinta CA s-a hotarat ca acela care vine cu o suma de peste 100000 USD la club poate intra in calcul ca investitor/finantator.

    hmm, ne bagam?
    ...always look on the bright side of life...

  9. #828
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu am propus pe dinamo-online asa ceva in cazul rascumpararii lui Zicu. Daca ne-am organiza am putea face o liga a suporterilor care sa detina asemenea fonduri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #829
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu am de gand sa vin la Dinamo-Steaua ...stie cineva cand incep sa se "imparta"biletele?Sau pretul aproximativ?Trebuie sa ma planific din timp!

  11. #830
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Vraeu si eu sa aflu unde este stadionul Intergaz??
    sau daca nu cand incep jocurile

  12. #831
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Draga domnisoara/doamana Rafinata, va rog sa ma luminati si pe mine, de ce va intereseaza unde e stadionul Intergaz? Sau care mai e legatura cu Dinamo, avand in vedere ca singura data recenta cand alb-rosii au jucat cu divizionara secunda cu acel nume a fost in toamna trecuta, si meciul s-a disputat in Stefan cel Mare, incheindu-se 5-2 parca pentru Dinamo.
    In cupa, urmatorul meci pentru Dinamo e la Ploiesti, cu Astra/Petrolul, returul umilintei ploiestene din toamna, cand au mancat bataie cu 7-0.

    Baubau, depinde unde vrei sa stai in tribuna; avand in vedere despre ce meci vorbim, preturile ar fi (tinand cont si de anii anteriori, eu nepierzand in ultimii 10-15 ani decat vreo 5-6 meciuri acasa ale "cainilor"): la peluza CH cred ca 50.000-75.000 va fi biletul, la tribuna II circa 100.000-150.000, la tribuna I - 150.000-200.000, la Tribuna 0 - 200.000-300.000. Se pun in vanzare in saptamana meciului.

  13. #832
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Hm.....pai nu stiu as sta pe langa Gigi sa-l vad cum se oftica dar s-ar putea sa merg cu niste amici de ai mei(stelisti) asa ca mai bine ar fii o zona neutra ...presupun ca pe la Ttibuna I sau II

  14. #833
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    La derby nu exista zona neutra in Groapa, si nici in Ghencea. Doar pe 23August(National) se creeaza o zona mai linistita la tribuna II. E pacat sa stai impreuna cu stelistii, chiar daca iti sint prieteni. Lasa-i pe ei sa vada meciu linistiti intre ai lor, tu poti sa-l vezi la tribuna I, daca mai prinzi loc. Chiar daca ai bilet la tribuna I, daca intirzii, poti fi trimis de gabori la peluza, daca ei considera ca s-au ocupat locurile. Ca sa-l vezi mai bine pe Gigi, trebuie sa stai la tribuna 0, numai ca platesti dublu si vezi meciu ca la tribuna I. La tribuna II sint doar citeva locuri bune si lumea buluc pe ele, un fel de galerie mai mica.

  15. #834
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Ati mai aflat ceva de pretul biletelor la meci?Sunt acelasi la fiecare meci sau difera (la cele cu Steaua sau Rapid sunt mai scumpe)?Stiti cand se joaca Dinamo-Steaua pe 27 sau 28?

    Multumesc!

  16. #835
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Partida cu FC Oradea, din deplasare (etapa a 17-a, sambata, 20 martie) va fi transmisa de PRIMA TV incepand cu ora 13.00, in timp ce eternul derby Dinamo - Steaua (etapa a 18-a, duminica, 28 martie) va fi preluat in direct, de la ora 21.00, de PRO TV.
    La meciurile cu Rapid si Steaua biletele pot sa fie un pic mai scumpe decit de obicei, 50mii la peluze, 100-150mii tribuna I. Acum citiva ani erau scumpite cu nesimtire biletele la derby, dar acum si-au mai revenit. La meciu cu Rapid am stat la tribuna 0 cu 200mii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •