Page 3 of 40 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 835

Thread: DINAMO BUCURESTI - detinatoarea Cupei Romaniei 2003

  1. #43
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    DINAMO 1

    national 0


    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  2. #44
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    DINAMO a castigat CUPA intr-un meci pe bune cu arbitraj infect. Sa vedem ce mai comenteaza macaronarul si Oli. Sau poate a fost blat s nu ne-am dat noi seama

  3. #45
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Daca Dinamo ar fi pierdut ar fi fost foarte bine arbitrat meciu nu? Hai lasa...
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  4. #46
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Auziti mai baieti, rapidistii deja isi fac vise ca au castigat Supercupa 2003, ca sunt in Liga Campionilor, ca bat pe Milan si Real Madrid, ca idolul lor, Rada, va fi numit antrenor la Inter Milano ...
    Ce ziceti, le-o tragem si ii aducem cu picioarele pe pamant? Ca vad ca e importanta pentru ei Supercupa asta...

  5. #47
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ayrton te rog sa fii cinstit... nu inventa "post-uri" inexistente! Faptul ca am pus o intrebare de genul "Castigam sau nu Supercupa?" pe forumul suporterilor rapidisti, asta nu inseamna ca ne facem vise de Supercupa, you know. Si daca tot ai intrat pe forumul suporterilor rapidisti puteai sa aduci argumente pro sau contra la intrebarea pusa. Nu?

  6. #48
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu era vorba numai de tine, Rasheed. Mai scriu in alte cateva forumuri, si alte locuri...
    Nu te supara pe mine, am intrebat si eu pe dinamovisti ce parere au de meciul "amical" zis Supercupa Romaniei, si totodata am vrut sa-l ironizez pe "marele" antrenor Rada, cel ce-si da cu parerea neintrebat mereu, si face gafe de genul celei ca a jucat Mihalcea la Dinamo sezonul trecut.

    PS: Hai ca raspund si pe forumul rapidistilor.

  7. #49
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vreau sa-i felicit si eu pe suporterii dinamovisti care au mers la meciul nationalei din Norvegia, (care au mers 2500 de kilometri pana acolo sa-l vada pe slovacul ala jegos cum da un penalty inexistent), suporteri ce au dat tonul scandarilor pe stadion si care in repriza a doua au dominat fondul sonor si pe deasupra au aprins si torte! Bravo!

  8. #50
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    mda, cui nu i-ar place sa mearga pe gratis in Norvegia ?? Si-n plus zambeste si Danciulescu... Prietenii stiu de ce ! 8)
    ugtm

  9. #51
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Cum adica gratis???

  10. #52
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    s-a facut mult tapaj pe alte forumuri ca drumul ar fi fost subventionat de catre club in contrapartida cu incetarea conflictului cu Danciulescu. E o informatie de care nu bag mana in foc, dar nici n-am vazut sa o nege vreun dinamovist - stii ceva despre asta ?
    ugtm

  11. #53
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu, si mi se pare un lucru greu de crezut ... Chiar nu are nici o legatura una cu alta...

    Conform articol din ProSport de azi 12 iun: "echipa nationala a fost incurajata in partida cu Norvegia doar de un grup de aproximativ 50 de suporteri, in totalitate componenti ai galeriei lui Dinamo. Acestia au plecat din tara cu autocarul la o zi dupa meciul cu Bosnia si au platit cate 24 de euro pentru un bilet la peluza", drumul costandu-i pe fiecare inca 2,5 milioane de lei, si neavand nici o noapte de cazare asigurata in cele 6 zile si 5 nopti cat tine deplasarea.

  12. #54
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1

    FORZA CEAHLAUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    FARA suparare DAR eu CRED ca ECHIPELE romane CU cel mai LUNG parcurs IN cupele EUROPENE vor FI GLORIA, CEAHLAUL SI DESIGUR STEAUA CARE ARE UN LOT MULT SUPERIOR LUI rapid SI dinamo!? voi ce ziceti?

  13. #55
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    De acord cu tine,numai ca mai depinde si cu cine vor juca aceste echipe. 8)
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dragis, nu te supara tu dar din ce punct de vedere este mai valoros lotul stelei decat cel al rapidului si al lui Dinamo? Parerea mea e ca Rapid are de departe cel mai bun lot urmat de Dinamo si pe urma Steaua. Oricum nu este asa de greu pentru cEahlaul si GLoria sa joace in cupele europene pentru ca Intertoto nu devine greu decat dupa ce treci de cei din luxemburg si Azerbaidjan. Sa speram insa ca toate echipele romanesti vor avea unnparcurs cat mai lung in cupele europene.

  15. #57
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    O stire de vreo 10 zile, dar totusi imbucuratoare:
    "la sediul clubului, Biroul Executiv al FC Dinamo a luat la cunostinta de programul de modernizare a bazei sportive. Avand ca termen de finalizare anul 2004, lucrarile de modernizare, sprijinite financiar de CS Dinamo si FC Dinamo in asociere, cuprind pista de atletism, marirea capacitatii stadionului, o noua tabela electronica si spatii comerciale".

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    29
    Reputatie
    1

    MESAJ PENTRU RED DOG

    Prietene,

    Eu zic sa nu entuziasmam asa repede referitor la noul proiect de modernizare a bazei sportive a clubului Dinamo. Nu stiu daca tu esti la curent, dar proiectul cu nocturna stadionului Dinamo a durat ,,doar vreo 13 ani'', asa ca proiectul cu modernizarea stadionului crezi ca va putea fi finalizat in 2004??? Eu ma cam indoiesc, desi sincer mi-as dori sa se finalizeze anul viitor!!!

    Numai bine!!

  17. #59
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Sincer nu cred ca vor respecta termenele astea, dar in 2006 daca vor sa joace in cupele europene pe "Dinamo" vor trebui sa aiba conform normelor Uefa tribunele 1 si 2 acoperite, asa ca trebuie sa se grabeasca si ei...
    Oricum, entuziasmul meu fata de aceste chestii a murit odata cu banii pe care i-a risipit Ianul dupa ce a vandut cea mai buna echipa din istoria lui Dinamo... sa ma fi vazut atunci ce bucuros eram cand imi arata poze cu stadionul din Bari si chiar il credea ca o sa avem si noi asa ceva... E, eram un pusti, de atunci a trecut ceva tranzitie peste noi...

  18. #60
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Luni 23 iunie va fi reunirea echipei pentru noul sezon, iar in Cupa Uefa, primul tur preliminar,
    Dinamo - Liepajas Metalurgs (Letonia).

    Io zic ca n-ar trebui sa ne puna problema astia, dar...

  19. #61
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    pai daca si de astia va e teama
    oricum pt. fotbalul nostru : bafta dinamo

    sper sa nu-mi stergi postarea
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #62
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    La letoni campionatul e in plina desfasurare (noul sezon), si astia se tin bine in frunte... Oricum, in sezonul care i-a adus in UEFA au facut instructie cu echipa care a eliminat Rapidul din preliminariile Ligii Campionilor in 1999, Skonto Riga!

  21. #63
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    ayrton>eu inteleg sa priviti meciul cu prudenta dar sa afirmi ca nu se stie....................... :oops:
    Oricum,in meciurile echipelor romanesti in cupa UEFA si Liga sunt roman,deci:Bafta Dinamo!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •