View Poll Results: Sa plece sau nu ?

Voters
36. You may not vote on this poll
  • Da

    21 58.33%
  • Nu

    15 41.67%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 172

Thread: Victor Piturca

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    da dar suporterii au dreptul sasi spuna parerea

  2. #44
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Sigur ca au dreptul (si chiar datoria) sa-si spuna parerea ca doar de aia sunt suporteri si sustinatori. Dar de aici si pina la A CERE demisia lui X sau Y este cale lunga. Nu cred ca i-a cazut bine vreunui stelist ca de trei ani incoace nu mai luam nimic si in plus ne-au cam facut ciinii. Dar asa cum am mai spus nu poti sa le iei pe toate, din cind in cind mai iei ... pauza.
    Stelist deci ... invingator.

  3. #45
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Nici nu este uman sa tot iei la Campionate, ca iar dau ciini in turbare.
    Eu unul nu cred ca strategia lui Piti a pierdut puncte cu Rapid, Dinamu si Ceahlaul ci poezia din aparare.
    Si in plus nu cred ca suporterii trebuie sa schimbe antrenorii, ci cei care baga banii.


    Sunt placut surprins de atitudinea ta !
    Nici mie nu-mi place ca n-am cistigat , dar trebuie sa recunosc ca V Piturca isi doreste mai mult decit noi toti sa cistige ...
    Cred ca este mult mai priceput decit noi toti in arta antrenoratului- sau meseria de antrenor ...
    Unde se crede ca pacatuieste ( multi cred asta , eu nu sunt de acord ) , este ca nu accepta jumatati de masura , jucatori care nu sunt seriosi ( in pregatire sau atitudine in joc ) :
    Ciocoiu - s-a vazut , talentat , dar fitos...
    Miu - idem , in plus era si pierderea noptilor ...
    Niculescu - idem
    Vladoiu - caracter irascibil , un tip talentat , cu multa determinare in joc
    etc
    - s-a vazut ca dupa plecarea de la Steaua nu si-au mai revenit !

    Singurul caz in care s-a inselat este Danciulescu - dar acesta n-a mai vrut sa-si prelungeasca intelegerea cu Steaua iar jovani i-a promis ca ii va gasi echipa . Imi aduc aminte ca atunci cind juca la noi nu alerga atit !

    Eu il admir !
    Cred ca trebuie sa ai un mare caracter , sa iubesti cu adevarat Steaua :
    - suporterii te huiduie etapa de etapa
    - arbitri lovesc in munca ta
    - jovani stimuleaza toate echipele care evolueaza cu Steaua - numai pentru ca tu Piturca sa esuezi ... Te indeparteaza de la Nationala , sa n-o mai conduci tu la turneul final ...
    ... si cind tu ai oferta de 5 ori mai mare ca la Steaua sa ramii ...

    Munteanu s-a intors in Romania - la Steaua , pentru ca il admira pe Piturca . Iar cind s-a pus problema ca acesta va pleca , Munteanu s-a gindit la retragere !

    Are 48 de ani :
    La multi ani Victor Piturca !
    Last edited by Mariusmadmax; 14th July 2004 at 03:46.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #46
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    La Multi Ani ! Si multe, multe Campionate si Cupe !!
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  5. #47
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    La Multi Ani ! Si multe, multe Campionate si Cupe !!
    asta e , sper sa treci peste suparare si sa vezi totusi ca omul acesta merita mai mult respect !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #48
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Dar nici nu s-a pus problema ca eu sa nu-i acord un respect deosebit pentru ce a facut si face pentru Steaua.
    Cred ca ma confunzi. Mai ales ca nici nu am fost de acord sa plece de la Steaua anul asta, pentru ca risca sa strice ce a cladit pana acuma. Campionatul urmator este probabil ultima lui sansa la Steaua de a face ceva notabil, care sa ramana in statistici. Cel putin deocamdata. Poate dupa o anumita pauza e posibil sa ramana la Steaua. Eu sper ca totusi sa nu fie nevoie de vreo pauza de Piturca la Steaua.
    Forza Steaua !
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    din cate am auzit gigi al nostru a spus ca dacapitzi nu bate pe dinamo il da afara

  8. #50
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stelist4ever
    din cate am auzit gigi al nostru a spus ca dacapitzi nu bate pe dinamo il da afara
    de unde ai auzit asta ?
    ca daca a zis-o e GRAV !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #51
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Si are toate motivele sa o faca (daca ratam din nou campionatul si/sau cupa ) desi ma indoiesc sincer ca a declarat asa ceva inainte de inceperea campionatului.
    Stelist deci ... invingator.

  10. #52
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Dar nici nu s-a pus problema ca eu sa nu-i acord un respect deosebit pentru ce a facut si face pentru Steaua.
    Cred ca ma confunzi. Mai ales ca nici nu am fost de acord sa plece de la Steaua anul asta, pentru ca risca sa strice ce a cladit pana acuma. Campionatul urmator este probabil ultima lui sansa la Steaua de a face ceva notabil, care sa ramana in statistici. Cel putin deocamdata. Poate dupa o anumita pauza e posibil sa ramana la Steaua. Eu sper ca totusi sa nu fie nevoie de vreo pauza de Piturca la Steaua.
    Forza Steaua !
    ai dreptate , nu vreau sa fiu rautacios , dar prea multi hulesc ( nici nu e greu ) , si refuza sa vada munca , si caracterul lui Victor Piturca

    Quote Originally Posted by Saber Rider
    !!! Forza Steaua !!!

    --------------------------------------------------------------------------------

    Acest campionat a fost pierdut din mai multe motive, şi cred că nici unul nu i se poate imputa lui Piţurcă !
    Au fost destule motive:
    - ciudatul pas înapoi după pauză când aveau avantaj minim în 3 jocuri din acest retur : cu Ceahlăul, cu Oţelul, cu Universitatea, cu toate că toţi au spus după aceste meciuri, inclusiv Piţurcă şi unii jucători, că la vestiare în pauză li s-a cerut exact contrariul.
    - ratările imense alor multor stelişti şi din toate poziţiile posibile, destul de multe - o problemă mai veche la Steaua, la care a fost părtaş şi Claudiu Răducanu, acum în Spania
    - ghinionul teribil al lui Dorinel Munteanu, care, în puţinul timp cât a jucat, a făcut diferenţa !!!
    - gafele decisive din defensivă, unele venind de la cine nu te aştepţi, inclusiv Rădoi, Aliuţă sau Răchită
    - "gafele" arbitrilor împotriva Stelei, anulându-i-se cel puţin 2 goluri care ar fi adus încă 4 puncte faţă de cât a avut Steaua în acest campionat (în retur, cu Rapid şi cu Oţelul), în faze la care, în situaţii mai mult decât similare lui Dinamo li s-au acordat (cu Farul, primul gol -> Steaua-Rapid, şi cu Timişoara -> Oţelul-Steaua), plus alte offside-uri inexistente dar totuşi fluierate, în care jucătorii Stelei doar că nu au înscris, dar se aflau în situaţii favorabile de a marca, plus Bălaj la Constanţa, unde şi-a bătut joc efectiv de jucătorii Stelei + ...etc...etc...
    - armele neconvenţionale ale adversarului direct, în speţă Dinamo, cu care a reuşit să câştige unele meciuri : arbitrii (Corpodean cu Farul şi Timişoara, Serea cu Universitatea) + multe penaltyuri acordate pentru, aproape meci de meci în retur, non-combat (Petrolul, Apulum, Ceahlăul, un pic la Gloria, deşi m-am uitat la meci destul de atent şi nu a fost aşa de vizibil) - celebra remarcă a lui Florin Călinescu la Procesul Etapei fiind de notorietate : statuia lui Neţoiu cu geanta în mână, plus multe alte faze ...etc... etc....

    În concluzie, părerea mea este că nu Piţurcă este vinovat de pierderea titlului în acest an, ci o conjuctură de mai multe situaţii, care nu pot fi imputate lui Piţurcă. Şi prin urmare, nu consider că plecarea lui Piţurcă ar rezolva ceva pentru sezonul viitor, ci dimpotrivă, s-ar distruge echilibrul existent la echipă, meritul exclusiv al lui Piţurcă, şi astfel s-ar crea o atmosferă nepropice performanţei (incertitudinea jucătorilor cu privire la noul antrenor, la metodele noi de lucru cu ei, la faptul că poate unii nu vor intra în vederile de joc ale noului antrenor şi vor trebui să-şi caute echipă sau să stea prea mult pe banca de rezerve ... etc...etc...).
    Eu zic că cel mai bine este ca Piţurcă să continue la Steaua ce a început, să lucreze la psihicul jucătorilor (să nu mai faca pasul înapoi când au avantaj, ci să atace continuu, acum având şi un model de referinţă: uite ce aţi păţit când aţi făcut aşa!!! ), să lucreze cu atacanţii la fazele de finalizare, el fiind un fost atacant, ar trebui să ştie cel mai bine ce trebuie să facă un atacant, să încerce să păstreze jucătorii importanţi ai echipei, fără de care se rupe echilibrul în echipă (gen Rădoi, Dumitru, Neaga, Hamutovski sau Munteanu), să dea credit ceva mai mult şi celor care au potenţial mare, dar au stat mai mult pe tuşă (gen Pitu), să aducă noi jucători buni, şi care să joace bine, nu să facă tuşa, şi care să nu plece la prima ofertă mai de Doamne-ajută (bine, că asta e valabil pentru toţi jucătorii, şi e şi mai bine că nu se mai practică treaba asta la Steaua de ceva timp) ... etc...etc...
    vad ca ai pozitie verticala ( nu te schimbi dupa cum bate curentul ) , esti bine informat , si amindoi avem formate cam aceleasi convingeri !
    Last edited by Mariusmadmax; 15th July 2004 at 04:03.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #53
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Mersi de felicitari. Ma flatezi. Nu trebuia.

    Oricum pozitia mea ramane aceeasi. Piturca a dovedit ca poate cladi o echipa asa cum trebuie. Poate uni lotul, scoate vedetismele din capul unora, poate integra multi jucatori aparent diferiti ca stil de joc. Si mai ales consider ca daca pleca Piturca acuma era foarte rau, il afecta destul de tare, vazand ca el a muncit de s-a spetit (totusi e o mare performanta zic eu sa pierzi doar 2 meciuri intr-un singur campionat), si sa fie dat afara sau sa fie obligat sa plece. Insemna sa nu i se recunoasca nici un merit la echipa, chiar daca nu a luat nici un trofeu. Pentru ca totusi munca a fost destula, si s-a vazut: cea mai buna aparare si cel de-al doilea atac din divizie. Restul, ca nu a reusit castigarea campionatului ... este o alta poveste, cu coada chiar. Plus ca se crea un haos la echipa, si nu stiu cate se reuseau in intersezon pentru a se forma o ALTA echipa competitiva in Ghencea pentru atacarea titlului in urmatorul campionat. Adica aparea un alt motiv in caz de Doamne fereste ! ca nu luam iar campionatul - deh, antrenor nou, echipa noua, stil nou, cere timp .. alea-alea.

    E mai bine asa. Si se va vedea. Forza Steaua !! Forza Campionii !!!
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu te flatez , nu spun lucruri gratuite .
    Esti OK.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Am votat NU.Si stiti de ce?! Atit timp cat piti va ramane.STEAUA nu va m-ai lua NICIODATA campionatul.
    DINAMO -daca ar fi avut lotul stelei,ar defila multi anii fara probleme.
    '' HAI DINAMO CAMPIOANA''

  14. #56
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Pina una alta Victor Piturca, satana sau nu, cu greselile si realizarile sale are una dintre cele mai frumoase cariere ca jucator, in campionatul intern si cupele europene, dar si ca antrenor in campinatul intern dar si la echipa nationala si la nationala de tineret. Nimeni nu este perfect deci nici Piti, dar un lucru stiu: nu trebuie sa pupe o bucata de cirpa ca sa arate ca este stelist.
    Stelist deci ... invingator.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Las' Madmax ca nu-i asha grav inca! I-am stramutat eu nishte mesaje off-topic. Dar de shters nu i le shterg ca pierdem ocazia sa ne amuzam de perlele lui, nu?!
    ex-alpopa

  16. #58
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Alpopa ,
    sterge te rog postul lui Alex36 , chiar asa d-le sa vii sa spui murdaria din ultima propozitie ...?
    ete na, se supara badmax, tre' sa-i dai dreptate k sa nu ia foc

  17. #59
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    alex36 esti un .....!nu se fac chestii deastea...
    fortza UNIREA ALBA IULIA&FORTZA STEAUA...

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Moderatule, vezi k te zbor!
    ex-alpopa

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Las' Madmax ca nu-i asha grav inca! I-am stramutat eu nishte mesaje off-topic. Dar de shters nu i le shterg ca pierdem ocazia sa ne amuzam de perlele lui, nu?!
    mda, cum vrei , oricum ultima propozitie pe o sectiune rivala suna prost !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Piturca spune ca din acest moment nimeni nu mai pleaca ...
    Dar de venit ... se poate intimpla orice ( isi mai doreste cite un jucator valoros in fiecare compartiment !).
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Echipa de start cu U Craiova , s-a miscat bine ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •