Dupa "abdicarea" lui Giovanni, precum shi dupa evenimentele din ultimele 6 luni de la Rapid, se pare ca nenea Copos ramane din ce in ce mai singur. Mi-ar placea sa cred k oamenii din fotbal au intzeles in sfarshit cu cine au de-a face. Shi mai mult mi-ar placea daca suporterii rapidishti s-ar trezi shi nu i-ar pupa atata talpile.
Iata un editorial din ProSport, cam acid, dar la obiect (cu toate ca prea-l face rotund pe Giovanni ) :

"Giovani Becali a redevenit impresar, după ce a īncercat să fie un alt fel de preşedinte. El, omul care le ştia pe toate, el, cel mai sigur de sine personaj din fotbalul romānesc, pleacă īnvins din Giuleşti spre biroul din Floreasca. Din pupăturile de steag n-a rămas nimic. Dumnezeu iartă, dar probabil că nu uită. Nu i-a mers deloc lui Giovani. Nici lui, nici patronului prefăcut şi laş, campion al gesturilor ieftine, care l-a angajat īn principal īn speranţa că va da lovituri pe piaţa transferurilor. Copos putea veni la conferinţa de presă de ieri, dar a preferat să se dea la o parte. Cu rahatul duhnind sub picioare e cam greu să priveşti īn ochi fanii din tribună şi presa care vine să-ţi pună īntrebări incomode. Una e să fii īn Top 300, alta e să fii bărbat adevărat, maestre Savarină! Giovani şi-a stricat puţin renumele pentru că s-a lăsat aburit de promisiuni umflate. Viaţa e o sumă de conjuncturi, din care īnsă Becali iese mereu cu faţa zīmbitoare. Giovani a rămas īnsă adevăratul Becali. N-a blătuit meciuri, n-a cumpărat arbitri, nu s-a coborīt la nivelul suburban al altora. Un gentleman, fie el şi provenit dintr-un aventurier, rămīne un gentleman. Uneori, ca să te poţi ridica, trebuie să fii căzut la pămīnt. Drum bun, domnule impresar! "