Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Cine vine/Cine Pleaca

  1. #1
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Cine vine/Cine Pleaca

    Ultimele zvonuri legate de transferurile de/la Brasov

  2. #2
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca ramanem fara Buga, Bodea, Stere si Constantin e groasa rau.
    Si se aude ca ar mai pleca si Lucescu la Rapid

  3. #3
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Stere vrea īn Cipru

    “Aş vrea să rămīn, dar nu m-au chemat la negocieri”, spune Mihai Stere. Căpitanul, căruia īi expiră īnţelegerea cu FC Braşov, este dorit de o echipă de primă ligă din Cipru. Decizia lui Stere este strīns legată de o eventuală plecare a lui Lucescu jr. “Este antrenorul cu care am lucrat cel mai bine, şi cred că se va destrăma echipa dacă va pleca”, afirmă Stere, care īşi pune speranţele īn puterea de convingere a patronului Ioan Neculaie.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  4. #4
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ziarele de sport spun ca azi se va decide soarta lui Razvan Lucescu. De Buga se aude ca ar mai avea un an de contract.

  5. #5
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    "Ieri, patronul lui FC Braşov, Ioan Nicolaie, şi-a reafirmat interesul pentru aducerea lui Ioan Ovidiu Sabău (36 de ani) pe postul de antrenor rămas vacant după despărţirea de Răzvan Lucescu. "Sabău ar fi cea mai bună variantă. Vreau să-l aduc, dar mai trebuie să vrea şi el. A īnceput o muncă bună la Gaz Metan şi se poate să aleagă să o continue", a spus Nicolaie. Īntr-o primă convorbire, purtată luni, fostul internaţional l-a refuzat pe omul de afaceri braşovean. Alt nume de pe lista lui Nicolaie este antrenorul lui Poli AEK."


    Sabau? Nu e rau deloc. Numai sa nu mai o comita ca si cu Razvan si sa-l lase sa lucreze fara contract.

  6. #6
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Pana la urma cel mai important nume ajuns sub Tampa este Lupescu. Un fost jucator util Nationalei, un mijlocas bunicel in Bundesliga si la caini. Sa vedem cum se va descurca la noi ca antrenor...

  7. #7
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Pana la urma mai vine Maier sau nu?
    Stie care ceva precis?

  8. #8
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Nu stiu nimic sigur, dar Maier ar fi o achizitie care ne-ar bucura. Singurele mele surse sunt ziarele brasovene.
    A semnat Buga pe 2 ani, pare-mi-se pe 35 000 €/an. Bine ca n-a plecat!

  9. #9
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Claudiu
    Nu stiu nimic sigur, dar Maier ar fi o achizitie care ne-ar bucura. Singurele mele surse sunt ziarele brasovene.
    A semnat Buga pe 2 ani, pare-mi-se pe 35 000 €/an. Bine ca n-a plecat!

    Si eu eu ma bucur pt Buga. Pacat ca Stere n-a ramas. Cred ca o sa le simtim mult lipsa lui si lui Constantin. Deocamdata nu vad cu cine ii inlocuim.

  10. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Din TEX de azi:

    “Vreau sa vin la FC Brasov”
    Mijlocasul Ovidiu Maier ne-a relatat ca a acceptat oferta “stegarilor”, dupa negocierile purtate cu tandemul de la FC Brasov format din Romeo Pascu si Iosif Kovacs: “Sunt multumit de ceea ce mi s-a oferit la Brasov, tinand cont si de varsta mea. Am prieteni aici, stiu ca sunt conditii bune, mai ramane ca si Apulum Alba Iulia sa-mi dea drumul. Cei de la CFR Cluj mi-au transmis ca ma vor, insa nu s-a parafat nimic. Le multumesc celor de la FC Brasov ca s-au gandit la mine”. Daca va imbraca tricoul “galben-negru”, jucatorul de 33 de ani va primi pe sezon 25.000 de dolari, plus o suplimentare de 10.000 de dolari daca da 15 goluri, si un bonus de 5.000 de dolari, cu conditia ca FC Brasov sa acceada in finala Cupei Romaniei sau sa se califice in cupele europene. Intelegerea lui Maier cu “stegarii” este valabila pentru doua sezoane. Directorul general al gruparii brasovene, Romeo Pascu, il astepta pe Maier aseara: “Ovidiu mi-a spus ca ori se lasa de fotbal, ori vine la FC Brasov. Eu sunt destul de sceptic ca se va transfera la noi, intrucat are probleme cu Apulum Alba Iulia”. Pe lista de transferuri a “galben-negrilor” mai apar si “petrolistii” Petroiesc, Mihart, iar pe Dragos Mihalache, FC Brasov va trebui sa-l cumpere definitiv, daca vrea sa mizeze pe serviciile lui. In cazul unui esec, solutia de rezerva pentru Mihalache este un alt atacant ploiestean, Mihai Dascalescu.

  11. #11
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Se pare ca Maier nu mai ajunge la noi. Se poarta discutii cu un rus, care se pare ca a dat satisfactie la antrenamente si in jocurile amicale disputate sub comanda lui Lupescu. De asemenea se incearca legitimarea fostului petrolist Dragos "Norman" Mihalache.

  12. #12
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Se pare ca fostii petrolisti Dragos Mihalache si Florin Parvu sunt pe punctul de a semna cu Steagu'.
    Lisitin, desi a dat satisfactie, nu a ajuns din pacate la noi pt. ca imbecilii de Pascu & comp s-au zgarcit la cateva mii de Euro.
    In rest om trai si om vedea.

  13. #13
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Dascalescu la Brasov.
    Se antreneaza cu echipa, a dat si un gol in amicalul cu Forex.
    Sper sa nu fie un zvon si asta ca multe altele.

  14. #14
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    FC BRASOV , a fost si ramine echipa mea de suflet , pentru ca au dovedit de atitea ori ca pot da si mai mult !!! Totul este sa tinem echipa unita si sa-i dam tot aportul cuvenit !!! Au fost foarte aproape , in trecutul glorios al echipei , sa dovedeasca ca este o echipa adevarata si trebuie sa o tinem la acel nivel care nu se sterge asa de usor !!! Cred ca ne trebuie un antrenor bun , si sponsi care sa se implice in ajutorul echipei !!! Si vom avea cea mai mare echipa din tara !!! FC BRASOV - dovedeste tuturor cine ai fost si ce vei fii !!! Invata din trecut si din greseli , si dovedeste-ti insasi ca poti trece peste orice obstacol !!!FC BRASOV - TE IUBIM !!!

  15. #15
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Daca FC Brasov este echipa ta de suflet, cred ca frumos ar fi sa-ti schimbi avatarul.

  16. #16
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Pleaca Buga?

    Din GSP de azi:

    "Rapid va da lovitura īn perioada transferurilor din iarnă, cīnd īl va lua pe Mugurel Buga. Conducerea giuleşteană cīştigă astfel războiul cu omologii de la Dinamo, care īşi manifestaseră īncă din vară opţiunea pentru atacantul braşovean.

    Īn ciuda meciurilor tari dintre cele două echipe şi a īnţepăturilor frecvente dintre Ioan Nicolaie şi George Copos, conducerile celor două cluburi au o relaţie bună. Ele s-au īnţeles pentru cedarea lui Buga după finalul turului, clubul ardelean īncasīnd aproximativ 200.000 de dolari. Jucătorul, care mai avea contract cu Braşovul pīnă īn 2006, īşi va negocia noul angajament īn pauza competiţională, urmīnd să semneze pentru un salariu de aproximativ 50.000 de dolari pe sezon. Mugurel Buga a mai fost la Rapid īn anul 2000, dar a plecat nemulţumit că Anghel Iordănescu, antrenorul de atunci al giuleştenilor, nu conta pe serviciile sale. Nici măcar insistenţele lui Mircea Rednic, succesorul Generalului, care s-a dus după atacant la Braşov, nu l-au īnduplecat să revină."

  17. #17
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Am scapat de Keca

    GSP de azi:

    Fostul jucător al echipelor FC Naţional şi FC Braşov, Boris Keca, a efectuat, vineri, vizita medicală alături de jucătorii stelişti şi a declarat că īn cīteva zile va semna contractul cu gruparea din bulevardul Ghencea.

    "Am vorbit cu prietenul meu Slavişa Mitrovici, care s-a transferat īn Emiratele Arabe Unite şi mi-a zis că īi pare rău că nu a venit şi el la Steaua ca să jucăm īmpreună ca īn Cotroceni", a afirmat Keca.

    Keca a precizat că de vineri va īncepe antrenamentele cu Steaua. "Eu am mai jucat cu Valencia cīnd eram la FC Naţional şi am īnvins această echipă cu 1-0 īntr-un amical. Sper să se repete istoria. Orice este posibil, chiar şi o surpriză", a spus Keca despre īntīlnirea cu echipa spaniolă din 16-imile Cupei UEFA.

  18. #18
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Numai sa nu se procedeze si cu Keca ca in cazul Dosey... dat gratis ( cand mai stia ceva fotbal ) luat inapoi cu bani si tamaie

  19. #19
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Cine vine

    Atacantul sīrb Darko Maric a parafat ieri un contract pīnă la finalul sezonului, cu opţiune de prelungire pentru īncă un an, cu FC Braşov. Fundaşul dreapta Petar Jovanovic şi portarul Dejan Pesic urmează să semneze şi ei cu gruparea de sub Tīmpa, īn aceeaşi situaţie aflīndu-se şi portughezul Marcio Santos. GSP de azi.

  20. #20
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Sarbul Marici a inscris la primul meci pt. Brasov! Suna promitator, desi adversarul este din Divizia C. Sa speram ca va face o pereche letala cu Surdu in atacul nostru.

    PS Dossey a binevoit sa apara si el dupa 11 zile de la inceperea pregatirilor. Tipic pt. fotbalistii africani, mult talent, dar creier ... .

  21. #21
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    FC BRAŞOV y Mijlocaşul braşovean Robert Dani, declarat liber de LPF alături de Florin Stīngă, consideră că īndepărtarea sa de la FC Braşov nu este īntīmplătoare. "Cīţi jucători braşoveni mai sīnt la echipă? Īn afara copiilor promovaţi de la tineret, doar Balint! Şi Marc, dar el e pe picior de plecare. Poate că se consideră că braşovenii ştiu mai multe despre ce e acolo şi ar trebui īndepărtaţi", a spus Dani. y Alexandru Banu, Gabriela Vlad

    GSP de azi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •