Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 83

Thread: Cine vine/Cine Pleaca

  1. #22
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Marc si-a reziliat contractul!

    Nicolae Manea, antrenorul echipei de tineret a României, a anunţat ieri lotul de 18 jucători care vor face deplasarea în Cipru, în vederea meciului amical pe care echipa noastră îl va disputa marţi, 8 februarie a.c., de la ora 17.00, pe stadionul Antonis Papadopoulos din Larnaca, împotriva Slovaciei. Tehnicianul tricolorilor a apelat la un stegar, Romeo Surdu, dar şi la Traian Marc, portarul renunţând la contractul pe care îl avea cu echipa pregătită de Gabi Stan. Au fost convocaţi:
    Portari: Sebastian Huţan (FC Sheriff Tiraspol), Traian Marc (liber de contract);
    Fundaşi: Andrei Prepeliţă (FC Argeş), Cosmin Moţi (FC Universitatea Craiova), Gabriel Tamaş (Spartak Moscova), Marius Constantin (FC Rapid Bucureşti), Cosmin Frăsinescu (CF Gloria 1922 Bistriţa), Mihai Neşu (FC Steaua Bucureşti), Raul Ciupe (Sportul Studenţesc);
    Mijlocaşi: Răzvan Cociş (FC Sheriff Tiraspol), Adrian Cristea (FC Dinamo Bucureşti), Silviu Izvoreanu (CF Oţelul Galaţi), Nicolae Grigore (FC Rapid Bucureşti), Radu Mărginean (CFR Ecomax Cluj);
    Atacanţi: Ionuţ Pereş (CF Gloria 1922 Bistriţa), Lucian Burdujan (FC Rapid Bucureşti), Claudiu Keşeru (FC Nantes-Atlantique) şi Romeo Surdu (FC Braşov)

  2. #23
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva. Rapid a cochetat cu ideea de a-l aduce in Giulesti la un moment dat.
    La ce echipa se va duce oare?

  3. #24
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    A plecat saptamana trecuta, parca, in Turcia sa dea probe de joc la o echipa din Rusia
    Adevarul este ca nu i s-au oferit prea multe sanse la noi, pe undeva il inteleg. Cred ca este inca o dovada a managementului eficient de la Brasov. Daca as fi patron ce i-as mai da afara in suturi.

    PS Rapid oricum nu mai are nevoie de le, ca l-a adus pe Coman

  4. #25
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Bine pt. el ca a plecat... pacat pt. Brasov! Chiar avea sanse sa devina ceva...
    Rapid cocheta cu ideea inainte sa se afirme Coman in Divizia A... cautau un back-up up pentru Dolha sau Curca!

  5. #26
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eu l-am vazut in cateva meciuri, dar nu m-a impresionat cine stie ce. Dar e inca foarte tanat pt. un portar. Imi pare rau ca nu i s-au dat mai multe sanse.
    Acum avem numai portari straini, un ghanez, un sarb si un portughez.

  6. #27
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva. Rapid a cochetat cu ideea de a-l aduce in Giulesti la un moment dat.
    La ce echipa se va duce oare?

    Gruparea de sub Tîmpa nu va mai fi programată la meciuri oficiale pînă nu va achita o datorie clubului Petrolul Ploieşti pentru jucătorul Vasile Ghindaru. Altfel, portarul Alexandru Marc a fost declarat de Comisia pentru Statutul Jucătorului liber de contract, prin acordul părţilor. Jucătorul este în Antalya (Turcia), în probe cu Metalist Harkov (D1, Ucraina).

    In Ucraina? Hm.

  7. #28
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Si totusi de ce pleaca jucatorii astia? Marc era un portar de perspectiva.
    eu il cunosc pe Marc destul de bine... de vreo 2 ani tot incerca sa plece!!! L-a furat la contract Pascu cum face el cu toti jucatorii! deaia nici nu mai juca in ultima vreme! Am vorbit cu el prin Decembrie si mi-a zis ca "ii e scarba de Pascu" ca nici nu la lasat sa plece la Rapid! dar pe atunci mi-a zis ca la vara pleaca gratis la Rapid... dar s-a schimbat situatia!
    oricum e jenant ce se intampla cu jucatorii... asa se poarta astia cu toti jucatorii (si chiar la celelalte cluburi)!!! asa au facut si cu Vascko, Isaila sau cu Buga, ca sa nu mai vorbesc de astia mai tineri!! si cel mai pacat e ca Traienel (adica Marc) chiar era stegar cu sufletul!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  8. #29
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Trist. Si asta nu e o practica noua la FC Brasov. Si ne mai miram ca jucatorii nu stau la Brasov si ca nu facem performanta. Tot raul pleaca de la Pascu. Ma mir ca Nicolae il lasa sa-si faca meandrele.
    Sper ca Marc sa-si gaseasca o echipa buna afara, pt. ca merita.
    Sunt curios daca cei doi portari straini luati acum sunt buni, si daca Dossey are locul periclitat in poarta. Tudoor, ai apucat sa vezi vreaun meci de pregatire? Sunt jucatorii straini legitimati acuma buni de ceva? daca mai tii legatura cu Marc, invita-l sa intre aici, sa vorbim si noi cu el. Poate si il putem ajuta cu ceva, sa ne uitam pe un contract, eventual? Daca avea un avocat/jurist nu-l mai tepuia Pascu.

  9. #30
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Darkslowstar n-am apucat sa vad vre-un meci... nici nush sigur daca a fost vre-unu in oras! la prima ocazie ma voi duce...
    pai n-am mai vorbit cu el de ceva vreme... sper ca ma intalnesc cu el dupa ce vine de la nationala! si chiar o sa vorbesc cu el sa vina pe forum!!! oricum imi pare super rau ca pleca... plus ca era si "pila" mea dintre jucatori
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  10. #31
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ar fi super sa-l avem pe Marc printre noi, chiar daca nu suntem asa de multi. Si chiar daca nu va mai juca la noi.
    Ar fi de asemenea misto sa fim si noi mai multi pe aici. Poate refaci macar partial Flank Ultra pe OLS. Daca am fi mai multi am putea sa facem si noi ceva in genul Gruppo Maxima a oltenilor. Adica o grupare de suporteri mai respectabila, si care sa nu fie o factiune a galeriei. Din pacate eu nu sunt in Brasov, ca altfel m-as fi ocupat eu. In schimb o sa ma duc la intalnirile asociatiei Brasoveni in Bucuresti si vad poate mai recrutez membrii pe acolo.

  11. #32
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Vasilache?

    Vine pana la urma Vasilache?

    În altă ordine de idei, conducerile de la FC Braşov şi de la Rapid s-au înţeles pentru transferul lui Ciprian Vasilache (foto) sub Tîmpa, deşi în prezent jucătorul era în pregătire cu FC Naţional. “Eu sînt la Bucureşti. Nu m-a anunţat nimeni că voi ajunge la FC Braşov”, ne-a declarat fostul jucător al Gloriei Bistriţa.

    Din Pro Sportul de azi

  12. #33
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Se pare ca vine Arman Karamian de la Rapid, imprumut pe o perioda neclara deocamdata. La Rapid nu a rupt gura targului, dar nici nu a prea avut ocazia. sa speram ca va face macar ceva bun pe la noi. Multa bafta armene (imi aduc aminte cum i-a rupt pe armenii aia in 2001).

  13. #34
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    A venit si Karamian!

    TEX de azi:

    Conducerea gruparii FC Brasov a finalizat ieri, la Bucuresti, discutiile cu atacantul Arman Karamian, cele doua parti parafand o intelegere valabila pe o perioada de un an. Internationalul armean s-a antrenat marti sub comanda lui Razvan Lucescu la Rapid, insa de astazi este asteptat sa se alature lotului pregatit de Gabi Stan. Contractul lui Karamian cu noua sa echipa a fost dactilografiat si in limba rusa, astfel ca “stegarii” au apelat la serviciile unui traducator. “Una dintre clauzele intelegerii noastre este ca FC Brasov sa ramana in Divizia A. Suma pe care i-o vom da lui Karamian este la nivelul mediei contractelor formatiei noastre”, a subliniat directorul general al “galben-negrilor”, Irinel Manta. Altfel, “stegarii” au efectuat ieri doua sedinte de pregatire, fiind in program de semicantonament la Stadionul ”Tineretului”.

  14. #35
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    tb dixit:

    Bordea anuntă negocieri cu FC Brasov

    Presedintele divizionarei B FC Brasov, Vasile Craila, l-a anuntat pe omologul său de la Industria Sârmei Câmpia Turzii, Mihai Bordea, că intentionează să-i transfere, la “pachet”, pe Marius Foro, Florin Dicher si Dumitru Muscă(asta o fost junior la noi, ii fundas). Cu toate că a renuntat la serviciile antrenorului Gheorghe Multescu, pe care, miercuri, l-a înlocuit cu Petre Grigoras, ultima dată pe banca tehnică a Farului Constanta, Craila i-a spus lui Bordea că “afacerea” nu a căzut.
    “Presedintele Brasovului mi-a spus că este interesat de achizitionarea lui Foro, Muscă si Dicher si că vrea să vină săptămâna viitoare la Câmpia Turzii pentru a începe negocierile”, a afirmat oficialul grupării “sârmare”. Atacantul Adrian Voiculet se află în atentia unei alte divizionare B, FC Bihor, dar pe “fir” a intrat si FC Brasov. “S-ar putea ca si Voiculet să intre la pachetul format din Foro, Muscă si Dicher, însă mai multe amănunte nu vă pot oferi decât săptămâna viitoare”, a mai spus Mihai Bordea.

    Ziua de Cluj

    Refuzat de “U” Cluj, Foro va alege între FC Braşov şi Gaz Metan
    Desemnat cel mai bun jucător din B3 în urma voturilor crainicilor de la posturile de radio din Cluj, Timişoara, Târgu Mureş şi Reşiţa, mijlocaşul Marius Foro nu duce lipsă de oferte. Între acestea şi de la “U” Cluj. “Nu cred că va ajunge la noi, fiindcă eu nu pot să-i impun antrenorului un jucător”, a mărturisit Cristi Dulca, directorul executiv al lui “U”, acesta sugerând că Foro nu este dorit de Leo Grozavu(cica-l are pe Ungurusan ). În aceste condiţii, Foro va ajunge fie la FC Braşov, fie la Gaz Metan. (mai bine la Brasov )

  15. #36
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    Nu mai faceti d'astea mah , am citit prima data stirile alea cu karamian si cu vasilache , bine ca m-am uitat intr-un final si la data in care au fost postate...

  16. #37
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Intra si tu mai regulat si nu o sa ai surprize de genul asta. Dar inteleg ce ai simtit

  17. #38
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    poi cum draq , nu ai vazut ce jucatori sunt scrisi mai sus? noroc ca am vazut ceva de gabi stan

  18. #39
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Mai stie cineva ceva de eventuale transferuri la noi? Vreun zvon macar? ca in presa nu a scris nimic si alte surse sunt plecate

  19. #40
    ocazional
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Nimic frate , e drept ca nici nu m-am interesat mai in amanunt, om vedea

  20. #41
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Pai asa sa faci ca esti mai aproape decat noi. Si lasa si tu pe PM sau YM (il gasesti public profil-ul meu) un e-mail, ym, ceva sa te putem gasi cand o sa facem o mare intalnire.

  21. #42
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    39 de jucători, la primul antrenament

    Ieri, la primul antrenament din 2006, Ţălnar a avut la scurta şedinţă de pregătire nu mai puţin de 39 de jucători. Alături de cei care se aflau la echipă la finalul turului, s-au prezentat şi cîţiva juniori veniţi de la şcoala de fotbal a lui Gică Popescu. „Sînt într-adevăr cam mulţi fotbalişti în acest moment, dar pînă luni, cînd vom intra în cantonament, vom şti clar care sînt jucătorii care rămîn pentru perioada de pregătire centralizată şi, eventual, pe viitor. Pentru a-i testa cît mai bine, joi şi sîmbătă vom efectua două partide amicale între noi“, a adăugat „Ţînţarul“, care nu s-a decis asupra celui care îi va fi secund.

    Ar face bine sa ia juniori si sai promoveze , ca si asa anu asta nu mai prea au sanse de promovare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •