Results 1 to 8 of 8

Thread: Vacanta de vara

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Vacanta de vara

    Despre pregatirea echipei, antrenori, transferuri si adversari

    Anticipez ca hienele diviziei A se vor repezi sa transfere mare parte dintre jucatorii Sportului. Sa vedem ce are de gand DJ Vasile.

  2. #2
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Se-nvarte roata si scoate paraii, ca sa fie ghini (scuze, tocmai mi-am adaptat acshentul, prietenii shtiu di shie)
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  3. #3
    manager himi's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    269
    Reputatie
    1
    Gazeta din 06.06:
    SPORTUL

    Sportul poate juca īn Regie

    Preşedintele "studenţilor", Vasile Şiman, nu exclude varianta ca Sportul să joace tot īn Regie. "Federaţia ne-a dat pīnă la data de 5 iulie nişte sarcini pe care trebuie să le īndeplinim din punctul de vedere al stadionului. Sportul le poate realiza. Numai noi vom hotărī dacă intrăm īn reparaţii generale sau vrem doar să ne cīrpim. Singura soluţie pentru a īnchiria un stadion ne-a rămas doar provincia. Bucureştiul a căzut deoarece Naţionalul nu vrea, iar Lia Manoliu intră īn reparaţii. Dacă nu vom găsi nimic, vom juca īn Regie", a spus Şiman. y Paul Muntenescu

    Şiman nu vrea fuziune

    "Nu vom fuziona cu nimeni. Cīt voi fi eu la Sportul nu se va discuta despre aşa ceva. Oricine vrea să-şi facă reclamă spune că vrea să fuzioneze cu noi", a declarat preşedintele Sportului, Vasile Şiman. Reacţia vine după ce UTA şi Petrolul se interesau de locul "studenţilor" īn Divizia A. Şiman a mai spus că "Sportul doreşte să cumpere patru jucători tineri din Divizia B pe care i-am urmărit īn acest sezon". y Paul Muntenescu


    6 iunie 2004

    SPORTUL "Deja am demarat lucrările de renovare la stadionul Sportului. Baza a intrat īn administrarea Universităţii de Arhitectură şi astfel putem investi. Lucrările costă īn jurul a două miliarde de lei. Noi ne vom moderniza vestiarele, vom pune scaunele şi domnul Şiman se va ocupa de gazon. Sīnt şanse ca Sportul să joace de la īnceputul turului īn Regie", a declarat Mac Popescu, preşedinte de onoare al "studenţilor" şi rectorul Universităţii de Arhitectură. y Paul Muntenescu

    De ce nu semnează Petrescu

    Rămaşi fără antrenor după ce Gabi Balint a plecat la Galatasaray pentru a fi secundul lui Hagi, jucătorii Sportului ar agrea o eventuală reīntoarcere a lui Dan Petrescu. "Noi ne-am bucura să revină la echipă. Ne cunoaşte şi ne aşeza bine pe teren", crede Tiberiu Bălan, unul dintre golgeterii "studenţilor", cu opt goluri. Prezent la majoritatea īntīlnirilor pe care jucătorii Sportului le-au avut de cīnd el a plecat de la Rapid, Petrescu īntīrzie să se īntoarcă īn Regie. Surse din cadrul clubului susţin că "Bursucul" aşteaptă o eventuală plecare a lui Olăroiu de la FC Naţional.

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Noul antrenor al Sportului e tot ala vechi, adica Petrescu. Acesta a batut palma cu Siman, urmand sa fie stabiliti numai termenii contractului.

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Maine se reuneste lotul, cu Dan Petrescu antrenor

  6. #6
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dan Petrescu a semnat un contract pe 4 ani. Singurul lucru bun este ca s-a intors Cezar Zamfir.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •