View Poll Results: Cine va fi primar general

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Basescu

    15 75.00%
  • Geoana

    1 5.00%
  • Tatoiu

    0 0%
  • Dragomir

    4 20.00%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 157

Thread: Primar la Bucuresti

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Nici nu spun! Dar pentru a scapa de ele nu inseamna sa ne comportam ca in epoca de piatra. Daca nu ai aflat inca modul in care au fost "euthanasiati" te informez eu. Cu o ranga in teasta. Extrem de civilizat, ca sa spun asa...
    intreaba pe femeia aia gravida atacata de trei ciini ce ar raspunde.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #23
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Cat despre bataia cu psd-ul nu este singurul. Chestia cu Catedrala se incadreaza la acelasi capitol, nu la cel despre ce a facut.
    bati cimpii. a facut in momentul in care s-a opus. cind lupti unul cotra restul a face e si asta.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #24
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Adevarat, acum fatadele cladirilor sunt acoperite de reclame, asa ca maroniul s-a mai estompat
    majoritatea reclamelor sunt cu psd-istii. mari sau daca nu mari macar... imense.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #25
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    DJ, daca unu' spune exterminati toate animalele din lume doar pentru ca este el traumatizat, tu te-ai conforma? Evident ca este regretabil ca oamenii sunt atacati de caini, dar rezolvarea problemei nu trebuie sa fie una barbara.

  5. #26
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    majoritatea reclamelor sunt cu psd-istii. mari sau daca nu mari macar... imense.
    ma refeream in special la cele comerciale. astea cu psdei, cu pedei, cu purei si prmei sunt de sezon, numai pentru o luna
    Last edited by Ultras; 1st June 2004 at 14:25.

  6. #27
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    eu nu ma mai refer la nimic. conform ultimilor sondaje publicate bucuresteanul e la fel de cretin ca si acum patru ani. asta cu reclamele e o mica inocenta, nu duecenta, fata de mirlaniile celor de la psd.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #28
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Aici sunt de acord cu tine. Adica, in ceea ce priveste optiunea bucurestenilor fata de primarii in functie. Masochisti!

  8. #29
    senior florian's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    188
    Reputatie
    1
    Basescu, pentru a termina contractele in derulare.Daca ar veni altul acum, ar veni cu alte idei care sa le puna in practica si le-ar termina greu pe cele existente.Pentru a iesi in evidenta cred ca ar critica si ar strica si ce a fost facut bine pana acum.
    Motive pro Basescu ar mai fi dar asta cred ca este principal.
    Zambeste...maine va fi mai rau !

  9. #30
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dupa cum spuneam...

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Tot Basescu... chiar daca n-am cum sa votez la Bucuresti! Trebuie sa-i dai crezare, de vreme ce s-a tot "duelat" cu primarii de la sectoare in ultimii 4 ani! Totusi eu nu pot intelege cum lumea nu vede ca primarii de sectoare sunt niste incompetenti, unii chiar analfabeti(vezi Vanghelie "care este" candidat independent). Pâna la urma asta e problema... Basescu sa aiba suport si la sectoare!

    Geoana e prea diplomat, desi in ultima vreme incearca sa-si promoveze o imagine de "fost-santierist" (a lucrat in tinerete pe santier)... de "lover boy" (pupacindu-se cu angajatele de la nu-stiu-ce fabrica, dupa modelul Petrica cel far' de gât)... de smecheras, adresându-i-se lui Dragomir, intr-o emisiune TV cu apelativul "nea Mitica", de parca ar fi fost parteneri in ingineriile fiscale ale LPF-istului! Imaginea asta pe care incearca. mai nou, sa o promoveze nu il prinde bine in totalitate!

    De Mitica... mai e ceva de adaugat? Cum as putea sa votez un asa om???

    Tatoiu - numa' de bine, dar românu e misogin... n-as vota cu ea pentru ca e prea soft, si are sustinerea PUR(obscur)... Antena1 and stuff!

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Azi dimineata la metrou am gasit teancuri de exemplare gratuite cu “Piata Romana-curierul cetateanului-Primaria sector 1-Buletin informativ de atitudine civica, iunie 2004”.
    Am luat unul si exact ce ma asteptam: material de propaganda al lui Nea Gherasim, primarul PSD de sector, in exercitiu. Si nu orice fel de material, sa zici ca printre altele apare in mod repetat Gherasim. In TOTALITATE dedicat Majestatii Sale: interviu, communicate de presa, fiecare pagina dedicata unui segment rezolvat de El. Poze cu Vasile: la sapat copaci, la suete cu cetatenii din sector, ganditor la birou, cu un zambet excesiv de larg pe prima pagina…
    Dupa cum suna titulatura, as baga mana-n foc ca “Buletinul informativ de atitudine civica” este realizat pe banii primariei si nu din cei de campanie de partid.
    A, era sa uit, coeditor este Fundatia culturala “Rampa si Ecranul” !??! Care o fi legatura? Poate Don Gherasim incepe o cariera actoriceasca? Sau e deja “actor indragit”?
    Trist ca se mai pot face asemenea materiale de propaganda electorala, acoperite fara jena de aura unui buletin civic al primariei, la 14 ani de cand spunem ca am schimbat directia…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    http://www.basescu.ro/?pag=program

    adevarul asta e. ori se voteaza basescu cu consilieri asortati ori mai bine se sta acasa ca e tot aia.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #34
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Basescu o sa fie din nou primar
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  14. #35
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Ce m-a distrat cel mai mult la Tatoiu a fost ca a facut-o Eugen Istodor sa planga atunci cand i-a luat interviu pentru Catavencu numai pentru ca s-a legat de faptul ca pe afisul electoral aparea cu bijuterii cam de prost gust si de neam prost fata de amaratii carora le cere sa o voteze. Pai o fire asa sensibila se arunca in politica?
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  15. #36
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Discursul lui Mitica prinde la public, pentru ca este pe intelesul tuturor. M-am uitat ieri pe National TV si apoi pe Antena1, unde a aparut in doua emisiuni electorale consecutive. Nu s-a descurcat rau, omul si-a invatat povestea si a lovit exact unde ii doare pe toti aflati acum la putere. Cred ca populismul lui Mitica si notorietatea lui il vor duce in turul 2. Eu il vad capabil sa atraga voturi. Din puctul meu de vedere Basescu nu a facut nimic in Bucuresti, la fel si primarii actuali de sector. Deci nu am de ce sa il votez pe Basescu si cu atat mai putin pe cei din PSD, in speta Geoana. Ma mai gandesc, e posibil sa ii dau votul lui Mitica. Astept confruntarea de azi de la televizor intre cei 4 candidati principali.

  16. #37
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ultras, esti pe receptie? I-auzi ce spune dl. Vadim...

    Nu sunt adeptul lui Mitica, e foarte simplu... daca ar fi Mitica primar la Bucuresti asta inseamna ca Jiji Becali ar fi presedinte... nu poti sa votezi niste pseudo-modele in functii asa importante! Parerea mea!

  17. #38
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mitica nu are nici-o sansa reala pentru turul doi. problema psd-ului este daca se ajunge in turul doi. eu sper sa nu.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #39
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    La primarie ca la primarie, eu sper ca PSD sa piarda si la generale... desi rezultatul generalelor va depinde probabil si dupa cum va inclina balanta la locale, mai ales rezultatele de la Bucuresti si de la Cluj!

    Parerea mea: Basescu câstiga la Bucuresti si Ioan Rus la Cluj!

  19. #40
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Ma mai gandesc, e posibil sa ii dau votul lui Mitica. Astept confruntarea de azi de la televizor intre cei 4 candidati principali.
    de ce nu-i dai direct portofelul? nu mai pierzi timpul macar. sau e o incercare timida sa te impaci cu ultras?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #41
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu sa ma impac cu Ultras? Nu am de ce, nu am facut nimanui nimic ca sa ma impac. Sa se impace Ultras cu el eventual.

  21. #42
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    el e impacat. si in plus e in campanie. acu ia mesajul tau si se duce sa incaseze o prima pentru credulitate de la sefii lui cum ramine cu portofelul?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •