View Poll Results: Va fi un dezastru si cu Feroe?

Voters
78. You may not vote on this poll
  • Nu, imposibil, ii batem

    37 47.44%
  • Nu stiu, e posibil un egal

    29 37.18%
  • Da, situatia e grea si vom pierde

    12 15.38%
Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 419

Thread: Insulele Feroe - România 0-1 (10.09.2008)

  1. #64
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pablito View Post
    Mi-as dori sa ne bata feroezii, poate scapam de Piturca. Totusi am votat ca ii batem sigur, celelalte doua variante pur si simplu mi se par improbabile, chiar si dupa meciul de la Cluj
    sper din tot sufletul sa nu batem in feroe ,poate scapam de nesimtitii aia de la frf.

  2. #65
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    vom bate la un gol diferenta

  3. #66
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    la ce echipa avem le dam de la 5 in sus :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    la ce echipa avem le dam de la 5 in sus :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:


    si totusi echipa noastra nu va avea mari probleme.n-o fi draq chiar atat de negru...invingem la cel putin 3 goluri diferenta dar asta nu va schimba cu nimic situatia.ar fi o victorie programata cu mult timp inainte deci...
    http://www.*---viata-unei-campioane+id-555.html
    Last edited by delaparis; 8th September 2008 at 19:43.

  5. #68
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Atat timp cat ne alegem "selectioner" pe prostul satului ne meritam soarta.
    Si asta nu e tot, fotbalul romanesc e bolnav la varf incepind cu tov sandu si cu circarul mitica. Poate cand vom scapa de ei sa mai speram la ceva. In rest toate cele bune microbistilor de toate culorile.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Poate gresesc aia de la CERN in experimentul de recreere a BIG BANGULUI miercuri si apare o gaura neagra in Faroe. Si nu, prin gaura neagra nu ma refer la Piti

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Cred ca vom invinge si sa vezi atunci declaratii de viteji gen "am jucat bine, suntem valorosi, ne calificam fara probleme, ii batem pe francezi" etc. Dar dupa ce o vom lua si de la Franta acasa se vor produce ceva schimbari.
    Ceea ce nu inteleg "super" jucatorii nostri e ca publicul e nemultumit de joc, de mentalitate, de lipsa combativitatii. Asta pentru ca ei sunt "vedete", doar deh, joaca la nationala... Si oricum, "cainii latra, caravana trece", ce daca nu ne calificam din nou? Nu ar fi prima data, iar in plus, "nu suntem o echipa mare" dupa spusele lui Piturca! (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Pai asta e mentalitate de antrenor al echipei de pe locul 13 FIFA??????????????????
    Imi aduc aminte cat de indignati erau cand li s-a spus ca nu se pot ridica la nivelul "generatiei de aur"! Si ne-au aratat niste demonstratii clare - Euro, Letonia, Lituania. Ce daca toata presa internationala a zis ca am avut cel mai urat si plictisitor stil de joc?
    Ar trebui ca acum sa invinga in toate partidele pe linie pana la sfarsitul preliminariilor, iar atunci am putea spune "da, a fost un accident meciul cu Lituania", dar tare imi este frica de aceleasi meciuri anoste si fara rezultate bune!
    Mai e o problema care nu o sesizeaza "domnii" jucatori si restul staff-ului de la nationala: lumea a inceput sa se plictiseasca! Si de "vitejii" de dinaintea partidelor, dar "mieluseii" de dupa, si de becalisme, si de scandaluri de doi lei, si de nepasarea celor implicati. Iar rezultatul va fi faptul ca lumea nu va mai merge la stadion, se va pierde pasiunea, placerea de a asista la un meci de fotbal de pe la noi. Probabil ca atunci, ca sa ne "pedepseasca", sefii fotbalului vor decide ca nationala sa joace in China, ca acolo macar nu ii critica nimeni!
    PS: de ce se insista cu Daniel Niculae, cand nu a facut nimic la Euro, in timp ce Stancu, Mara si Paraschiv inscriu ca pe banda rulanta?

  8. #71
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    scoatem un egal chinuit
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  9. #72
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    trebuie jucat cu st radu, tamas, contra, m nicolae, bratone caini adevarati la care sa se adauge d niculae, sapun precum si geniile fotbalistice cocis si dica. Si am putea scoate un egal eroic.

    LE sa nu ziceti nimic de nashicu, el se ocupa doar de gratare le frf. Si e omul lui platini...asa ca va rog frumos, nu deranjati omul de la spritzuri.
    Si daca joaca cu astia, ce? Ce vrei sa spui cu asta?

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Poate gresesc aia de la CERN in experimentul de recreere a BIG BANGULUI miercuri si apare o gaura neagra in Faroe. Si nu, prin gaura neagra nu ma refer la Piti




    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    scoatem un egal chinuit
    victorie sau dezastru ...

    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Si daca joaca cu astia, ce? Ce vrei sa spui cu asta?
    vrea sa spuna ca rezultatul nationalei in meciul trecut se datoreaza dinamovistilor ... nimic nou pe planeta ols
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Am citit ,acum cateva minute ,numele posibililor jucatori care vor juca miercuri.Sper sa batem caci, am vazut ca jucam cu cei care "marele"Piti ii tine in rezerva.Daca nu era (intr-adevar)MARELE LACATUS si inca unii,care sa ii puna mingile de gol nu ar fi ajuns "marele"Piti niciodata mare jucator.A fost cu noroc,pentru ca tehnic (parere personala)destul de subtire.Iar ca antrenor.......Daca nu il tineau unii in brate si nu punea unele clauze (probabil platite ,caci nu cred ca la un contract bun nu au incasat si altii)nu ajungea niciodata asaaaaaaaa....."mare".Mentalitate de invingator---ZERO(vezi interviurile),iar marile calificari ....Calificari cu egaluri si scoruri de gen... 1-0.Bune si alea dar......Sa ne tremure chilotii mereu....Nu ,multumim.Din nou spun ca are noroc.Norocul lui cu unii fotbalisti care stiu sa joace si stiu ce vor.De fapt cred ca si acest capitol s-a incheiat.Piturca si cei din fedaratie au reusit sa le schimbe si mentalitatea unora dintre fotbalistii care ar mai fi putut arata ceva.Se cere singe nou.Incepand de sus.Nu degeaba se spune:"Pestele de la cap se impute !" ATUNCI SA VINA CINEVA SA CURETE ACEST PESTE CARE PUTE. Am fost intotdeauna o tara buna la fotbal dar cu mentalitate....varza(la joc).Acum a venit timpul schimbarii si la fotbal in ROMANIA.VREM JUCATORI SI ANTRENORI CU MENTALITATE DE INVINGATORI.

  12. #75
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    batem la 2 goluri sigur

  13. #76
    Suporter mateiasi's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Galati
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    sper din tot sufletul sa nu batem in feroe ,poate scapam de nesimtitii aia de la frf.
    Chiar crezi ca lighioanele au vreo umbra de onoare, si isi vor asuma responsabilitatea, in caz de esec? Vor da vina pe oricine si pe orice, pentru a-si pastra scaunul (si sursele obscure de venit).

  14. #77
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Peste 3...avem cu ce.
    ...revin citandu-mi postul,si spun "avem pe dracu".
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #78
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Hai cu Feroe ,daca ne dau un gol asa si e 1-0 la pauza ne-am dus pe rahat nu mai batem veci .Ar fi ceva sa ia vantu mingea sa o duca in poarta

    PS:Nu ratati cota de 21 pe victoria celor din Feroe
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  16. #79
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Le dam 2-0, insa nu stiu cat va fi de ajuns... Daca vom juca rapid ii putem zapaci pe ..oamenii aia care la ora meciului sunt veniti de la servici , si e posibil sa un meci usor.
    Abia astept si meciurile astea.. ca sa putem discuta pe topicul Romania Franta. .

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    0
    un singur lucru cert.feroe nu ne da gol.sa vedem cate vor da ai nostri 3-4...ceva de genul.hai romania
    http://www.mondonews.ro/Roger-Federe...en+id-577.html

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    hehe...acum un an cand scriam pe acest forum ca Feroe nu mai este echipa careia sa ii dam 7 goluri, am fost luat la misto de un user bine intentionat. Uite ca mai mult de jumatate din userii care au votat pe acest topic sunt sceptici...

    Un 1-0 la mare lupta.

    Sunteti "pescari", nu romani ? Va doriti o necalificare domnilor ? http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...lele-feroe.htm

  19. #82
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    1-0 pentru Feroe Jakobsen
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Ma tem ca victoria in acest meci este "frectie la un picior de lemn". Meci pierdut acasa in calificari este uneori suficient ca sa nu te califici. Sau ii batem pe francezi, pe sarbi, pe austrieci si chiar pe lituanieni la ei acasa ? Eu mi-am cam pierdut increderea in ca ne putem califica.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  21. #84
    junior Kanin's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Tórshavn, Insulele Feroe
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    hehe...acum un an cand scriam pe acest forum ca Feroe nu mai este echipa careia sa ii dam 7 goluri, am fost luat la misto de un user bine intentionat.

    Ei bine, multumesc. Credeam ca numai eu am impresia asta. Ce nu stie lumea prin Romania e ca Feroele a inceput sa mai aiba si jucatori profesionisti, care au mai jucat si pe la Arsenal si pe la FC Copenhaga....

    Apropo de treaba aia cu venitul de la serviciu in ziua meciului.... de abia astept sa le zic la colegi, la serviciu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •