View Poll Results: Cine câştigă acest meci ?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • ROMÂNIA

    34 70.83%
  • Lituania

    7 14.58%
  • meci egal

    7 14.58%
Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 405

Thread: România - Lituania 0-3 (06.09.2008)

  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    România - Lituania 0-3 (06.09.2008)

    Primul meci de calificare pt CM din 2010 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    meci f.greu , Lituania e acum o nuca tare ,a remizat cu Franta , a remizat cu Italia adica cu finalistele mondiale din 2006 , noi nu avem toti jucatorii valizi ....va fi f greu...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    sa fim seriosi,de cand a ajuns Lituania o nuca tare.
    punem si cele doua egaluri cu Franta si Italia si concluzia este ca tot la periferia fotbalului european se afla aceasta tarisoara.
    ...am bifat Romania si dau un pronostic,3-1 pentru noi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    păi dacă se bagă cu fundul în poartă, e o nucă tare până le dai primul gol
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Va fi greu pt Romania sa invinga, daca o va face va fi la limita, 1-0 sau 2-1, dar este foarte posibil si un egal....Ceea ce le si doresc..

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Nu cred ca va fi prea greu. Lituania e printre putinele tari din Europa in care fotbalul nu e cel mai po****r sport.

  7. #7
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Va fi greu pt Romania sa invinga, daca o va face va fi la limita, 1-0 sau 2-1, dar este foarte posibil si un egal....Ceea ce le si doresc..
    doresti un egal?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  8. #8
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    meci de 2-3 goluri. castigam cu 2-0 sau 2-1.

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    castiga Romania cu 3-0 ... Nationala lui Piturca a ajuns aproape de top iar CE din Elvetia/Austria a dat incredere si experienta multor jucatori.
    Cand faci egal cu Franta si Italia , chiar daca sunt iesite din forma , deja poti aborda meciuri cu echipe modeste cu gandul la scor ... victoria nu se pune in discutie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    depinde de cum se va aborda acest meci... daca ne bagam cu curu-n poarta, nu scoatem mai mult de un gol diferenta sau un egal... Daca iesim la joc, ori batem ori luam bataie...

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    le bagam 3 goluri la astia si din greseala ... apoi daca suntem indolenti probabil ca luam unu' dar cam atat riscul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Marcatori: Aliuta, Marius Niculae si Gurita si, daca avem noroc, dam si noi golul de onoare

    On-topic: daca si cu Lituania acasa ne aparam...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #13
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Cand faci egal cu Franta si Italia , , deja poti aborda meciuri cu echipe modeste cu gandul la scor ... victoria nu se pune in discutie.
    In liceu mi se spunea scepticul.Evident,toata lumea se va convinge de asta sambata seara.

    Sa amintim in treacat ca si Lituania este egala Italiei in recentele preliminarii pentru Euro.Dar una-i una,alta-i alta si cred ca asta nu e un argument solid (la urma urmelor si Ungaria a batut Italia...despre Olanda ce sa mai zicem).Noi in meciurile acelea ne-am aparat de mama focului 80% din timpul de joc ori aici trebuie abordat altfel.Fara Mutu si Chivu habar n-am pe cine va cadea magareata paselor decisive si a iutirii jocului.Sper sa nu fie o palarie prea mare pentru Dica.Faptul ca si-a revenit Tamas nu-i o veste buna decat pentru suporterii dinamovisti Atacul n-a mai marcat din 1900 toamna iar noutatile (alde Paraschiv...etc) au venit,au vazut,au infrant.

    Pai si-atunci cum facem 3-0 oameni buni ? Hai o victorie la un gol,chinuita vai mama ei si la sfarsit o bagam p-aia ca nu mai exista echipe slabe si c-a lipsit Mutu.Am zis !!!
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  14. #14
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    doresti un egal?
    Nu, imi doresc o infrangere, dar cred ca este greu posibila....asa ca pot spera macar la un egal.

  15. #15
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    De ce vrei sa piarda Romania?

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    sa fim seriosi,de cand a ajuns Lituania o nuca tare.
    punem si cele doua egaluri cu Franta si Italia si concluzia este ca tot la periferia fotbalului european se afla aceasta tarisoara.
    Cred ca lituanienii sunt aia pe care in 2000 i-am batut cu 1-0 in Ghencea, gol in prelungiri, asta in meci oficial. O sa vedeti ca si acum va fi foarte greu, nu ca nu vom invinge dar o sa ne chinuim mult cu balticii.

  17. #17
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    sper sa vad un 3,4-0 pe acolo sper...



    ps: merg la meci
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  18. #18
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    bilete mai sunt ?
    văd că e coadă la bilete ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Apropo de bilete,m**e frf,ce preturi pun cand se joaca in capitala,si ce preturi au pus cand s-a jucat la Timisoara ,si acum la Cluj,pt niste meciuri cu Slovenia si Lituania,preturi de 100 respectiv 60-80 de lei la tribune?

  20. #20
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    1-0 gol Dica din penalty in minutul 50

  21. #21
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Apropo de bilete,m**e frf,ce preturi pun cand se joaca in capitala,si ce preturi au pus cand s-a jucat la Timisoara ,si acum la Cluj,pt niste meciuri cu Slovenia si Lituania,preturi de 100 respectiv 60-80 de lei la tribune?
    Pai daca au vazut oamenii ca se poate! Eu am platit 200 de mii pentru un bilet la CFR Cluj - Poli Iasi ( trb 1 in lateral ...nu mai stiu exact sectorul) , pai atunci pentru un meci de calificare, un meci al echipei nationale de ce nu s-ar cere si mai mult? Si-asa oamenii din Cluj sunt destul de toleranti sa suporte orice fel de marlanie! Inclusiv sa piarda 35 de minute din meci, stand in fata stadionului pentru a intra la un amarat de meci de Liga 1, pentru ca vezi Doamne se cere buletinul fiecarei persoane, si pana se introduce in calculator.... Cred de fapt ca mai erau unii care isi cumparau bilet si cand arbitru de rezerva indica cele 4 minute de prelungiri!
    Nu mai spun nimic de preturile biletelor de liga puse de cei de la CFR pentru ca deja intram intr-o alta sfera si chiar nu am de gand sa suport crampele de la nivelul abodmenului!
    Muzzwrinka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •