Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: FC UNIREA - Petrolul

  1. #1
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1

    FC UNIREA - Petrolul

    Joi, 3 iunie, ora 17:00 pe stadionul "Cetate": FC UNIREA - Petrolul Ploiesti!

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sper sa bateti
    si sa ramaneti in A cat mai mult timp

    nu doresc acelasi lucru petrolului
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Va asteptam in Toamna la Alba Iulia. Sunteti cei mai buni!!!
    Hai Poli!!! pt cea mai tare galerie din ROMANIA!!!
    Multumim de sprijin

  4. #4
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Multumim pentru sprijin si te anunt ca am ramas in Divizia A!
    Veniti sa umplem stadionul si sa le multumim astfel celor care au facut ca UNIREA sa continue si sezonul viitor in Divizia A!

  5. #5
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Sincer, mi-e cam teama de meciul asta... in mod normal ar trebui sa invingem... insa, e ultima carte a Petrolului.... a carui probabilitate de retrogradare tinde spre 1...

    Joi o sa fie sarbatoare oricum

    ______________
    Fair-Play, Please!

  6. #6
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    cum a spus si prietenul meu marius JOI VA FII ORICUM SARBATOARE!
    VOM SARBATORII CA AM RAMAS INCA UN AN IN DIVIZIA A! MULTUMIM TUTUOR CELOR CARE AU AJUTAT CA UNIREA SA RAMANA IN A! INCA O DATA " MULTUMIM" !
    HAI UNIREA! PS: DACA TOT E SA PIERDEM CU PETROLUL MACAR SA LUAM NISTE BANI DE LA EI! SA MAI PLATEASCA DIN DATORIILE LA JUCATORI!

  7. #7
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    daca nu batem nici pe petrolul ... sa ne fie rusine
    eu totusi sper la un 2-1
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  8. #8
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Ar trebui batuti prahovenii din doua motive: jucatorii sa ne ofere la final de campionat o victorie prin care sa se mentina sus in clasament si pentru declaratiile lui Buduru, care ne dorea sa nu prim licenta.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  9. #9
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Ar cam trebui sa ne miscam deoarece meciul cu Petrolul bate la usa.Daca vrem sa facem ceva acum e momentul ,oricum trebuie sa le dovedim jucatorilor loialitatea noastra iar ei sa ne ofere o victorie contra Petrolului
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  10. #10
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    s`ar putea ca intrarea sa fie libera...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  11. #11
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Dinu Bumb şi Ţurcaş, incerţi pentru jocul cu „găzarii”

    A mai rămas doar o singură zi până la meciul cu Petrolul Ploieşti, ultimul susţinut în actuala ediţie de campionat de formaţia FC Unirea Alba Iulia, şi nu numai. Astfel, „alb-negrii” şi-au continuat seria şedinţelor de pregătire şi singurele semne de întrebare le ridică stoperul Dinu Bumb, uşor accidentat, respectiv portarul Petru Ţurcaş, care acuză o întindere, şi în aceste condiţii, cei doi jucători ai lui Alex Pelici ar putea rata întâlnirea de joi, ora 17.00, Petrolul Ploieşti. În altă ordine de idei, mijlocaşul Dan Iurişniţi, care şi-a ispăşit etapa de suspendare, va reintra în primul „11” al albaiulienilor. De asemenea, deşi situaţia financiară a clubului este departe de a fi una stabilă, conducerea uniriştilor nu exclude posibilitatea ca la jocul cu petroliştii, intrarea pe Stadionul „Cetate” să fie liberă. Oricum, indiferent dacă accesul va fi liber sau nu, iubitorii fotbalului din judeţ, au obligaţia morală de a umple arena din Cetatea Marii Uniri pentru a le mulţumi fotbaliştilor pentru un sezon în care ne-au adus bucurie în suflet, prin rezultatele mai mult decât onorabile pe care le-au obţinut în primul sezon petrecut în elita fotbalului românesc.

  12. #12
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    se poate juca si fara ei ... mai ales ca revine Iuri
    __________________________________
    Fan Iuri
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #13
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    se poate juca si fara ei ... mai ales ca revine Iuri
    __________________________________
    Fan Iuri
    Mai ales fara Pepu ... )

  14. #14
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Hopaa........... Turcas in poarta!!
    Si .. who the f**k is Negura? Ca a prins si el lotu`. Si poate Minca. Si Mitrofan.. ete ca avem echipa!

  15. #15
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa le dam credit tinerilor vezi Mitrofan care a si dat gol cu Dinamo macar acum in ultimul meci
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  16. #16
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Nu zic ca nu le dam credit, cu toate ca echipa a ajuns unde este cu media de varsta 30 de ani... Mitrofan a fost doar la locul potrivit, nu stiu daca e vorba de vreun talent nedescoperit pana acum. Mie imi este ca se tranteste meciul.. si mi-e ciuda ca am ideea asta, de obicei urasc astfel de speculatii. Bine ca scorul nu are mare importanta ptr noi, doar ca spectacolul ar fi mai frumos la o victorie. In schimb, Petrolul are nevoie de victorie...

  17. #17
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Nici Moldovan nu era un jucator cunoscut pana sa vina la noi si in tur a jucat bine ,eu cred ca Petrolul s-a resemnat deoarece sta la mana celorlalte echipe.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  18. #18
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Joi după-amiază, cu începere de la ora 17.00, Stadionul „Cetate” din Alba Iulia va găzdui partida dintre formaţia locală FC Unirea şi Petrolul Ploieşti, contând pentru ultima etapă a actualei ediţii a Diviziei A. Meciul în sine este foarte important pentru trupa lui Florin Marin, prahovenii având în continuare şanse teoretice de a evita, în ceasul al 12-lea, matineul. „Alb-negrii”, care îi au incerți pe Bumb şi Ţurcaş, îşi doresc să încheie sezonul cu o victorie, antrenorul Alex Pelici fiind tranşant în această privinţă: „Publicul merită un succes la meciul care va încheia primul sezon al formației în elita fotbalului românesc. Nu ne vom menaja în faţa Petrolului şi sper ca la final să sărbătorim împreună cu suporterii, un sezon mai mult decât bun. Lumea trebuie să înţeleagă că până acum nu am mai făcut nici un compromis, condiţii în care orice speculație nu-şi are rostul!”. În asentimentul tehnicianului s-a aflat şi Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie (n.a. în prezent locuind taman în judeţul... Prahova), care a declarat următoarele: „Am afirmat în dese rânduri că nu facem jocurile nimănui şi am jucat doar pe gazon. Nu contează că reşedința mea se află în Buşteni (jud. Prahova), şi vă asigur că vom încerca să învingem Petrolul!”. Primul „11” al Unirii ar putea arăta astfel: (22) Fl. Cotora - (2) Jercălău, (19) C. Ciobanu, (23) D. Miclea, (6) Adr. Popescu, (13) N. Grigore - (10) Găldean, (16) Iurişniți, (7) Paleacu - (14) Ov. Maier, (8) Nedelea ((1) Mincă, (20) Himcinschi, (26) C. Bar, (18) Al. Kovacs, (9) M. Stanciu, (25) Vascko (15) Mitrofan).
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #19
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by V25
    Hopaa........... Turcas in poarta!!
    Si .. who the f**k is Negura? Ca a prins si el lotu`. Si poate Minca. Si Mitrofan.. ete ca avem echipa!
    aUZI ! sa nu te iei de Negura ca te bat ! e fost coleg de echipa cu mine ... e nascut in 1988 si joaca si la nationala la juniori ... peste cativa ani o sa fie noul Maier
    deci te rog frumos ! lasa`l pe bunul meu prieten in pace
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  20. #20
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Si e chiar asa de bun Negura asta?
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  21. #21
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Oleeeee!

    4 - 2 pentru Unirea! Nici nu se putea un final de sezon mai furmos

    Sincer, am crezut ca-i blat atunci cand ne-au egalat la 2 - 2 (in cateva minute, desi era 2 - 0 pt. noi) ... si ma uitam cum lasau ai nostri oameni nemarcati... incepusem sa ma resemnez, si cand am vazut 11m pt. Petrolul am zis ca-i clara situatia... Da' au ratat, a dat in bara!!!!!

    Si de atunci nici Miclea nu a mai facut greseli, ba chiar o facut niste deposedari...
    Omul meciului o fost Paleacu (jucatorul meu favorit) - 2 goluri si a si tras de el ... si Turcas o prins un meci de zile mari

    Meci frumos, chiar f. frumos

    Dupa meci am iesit cu masina si cu prietenii (si cu userul unirea) in oras, cu fularele si steagurile pe geam... si cu cine m-am intalnit oare? Cu Sunda! Care o fost un domn si o oprit la intersectie la Casa de Cultura, o coborat din masina si o venit de o dat mana cu noi Circulatia o fost blocata in tot timpul asta . L-am felicitat ca a intrat in A cu CFR-ul si ne-a urat sa reusim la fel si la anul . Cand l-am intrebat de ce ne ia jucatorii si-i duce la CFR Cluj, o zis ca ei vor sa se duca, da' nu a dat nume... insa a spus sa nu-l lasam pe Paleacu sa plece...

    Dupa aia am fost de am baut la Lacrima Unirii

    P.S.:
    Nu stiti de ce nu a venit bucuresteanul in galerie? Am auzit ca a ramas in Bucuresti.... S-au despartit cumva? Iar unii din vechii componenti ai galeriei nu au strigat deloc... RUSINE!
    Oricum a fost dupa aceea atmosfera si in Lacrima Unirii unde erau niste suporteri infocati care stiau o groaza din vechile cantece ale Unirii (de cand eram copil). Bravo lor. Pacat ca nu i-am auzit si in timpul meciului (cred ca ei stau, de obicei, acolo pe unde intra jucatorii in teren).

    ______________
    Fair-Play, Please!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •