Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: NHL 2003 Playoffs!

  1. #22
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Nu te cred ! Acum e rindul lui NJ ! Dorin

  2. #23
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Oricum cine castiga urmatorul meci va lua cupa dupa parerea mea. Si NJ nici nu merita sa castige pt ca nu au suporteri calumea. In meciu unu din finala erau inca locuri goale in tribune :o si n-au vandut toate locurile decat de vreo 3-4 ori in tot sezonu :? Am auzit asta la radio azi. Oricum, ca cea mai buna echipa sa castige!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  3. #24
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Sincer sa fiu tin si eu cu ratele dar cred mai mult pe NJ Dorin

  4. #25
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    In meciul 5: NJ 6 - Anaheim 3

    E 3-2 NJ la meciuri si cred ca sambata in Anaheim se termina.

    De 17 ori s-a intamplat ca o echipa sa aiba 3-2 in finala iar de 13 ori acea echipa a castigat si numa de 4 ori cealalta echipa a revenit si a castigat 4-3. Una din astea 4 ori a fost in 2001 cand NJ a pierdut cu Colorado Sa speram ca anu asta o sa fie a 5a oara.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  5. #26
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ratustele au aratat alt ritm si joc in a sasea partida si iata ca am ajuns in sfirsit la meciul al saptelea si decisiv. Citeodata ma intreb daca nu e si un aranjament pentru a cistiga ceva bani in plus ca se joaca atitea meciuri...Ma refer nu numai ca se poate cistiga din 4 dar ca se trage un pic de timp si de atitea ori se ajunge la 7.Sigur sint si exceptii dar oricum miroase putin... Dorin

  6. #27
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mai...sincer nu cred. Nu stiu cum e la NHL..dar in NBA nu s-a mai jucat din '94 o finala cu 7 meciuri. Anu trecut parca chiar au fost 4 meciuri. Nu cred eu ca sunt intra'tat de blatisti americanii astia.

    Eu nu prea ma pricep la NHL ..pentru ca nu am urmari desi mi-ar place enorm. Dar...cele doua echipe din finala din acest an....nu sunt de valori apropiate ? E asa mare surpriza ca s-a ajuns la 3-3 ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #28
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Maaaaaaaa......ce gol superb a dat Karya aseara. Demult nu am mai vazut un gol asa frumos. L-au aratat la CNN , World Sport.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #29
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Gabriel, Anaheim a terminat campionatul pe locul 6 dupa care i-a invins pe Detroit si Dallas, echipele de pe locurile 3 si 1 respectiv si care erau principalele favorite ca sa castige cupa, alaturi de Colorado. Daca cineva mi-ar fi spus inainte sa inceapa playoffs ca Anaheim o sa ajunga in meciul 7 in finala, m-as fi indoit de cat stie acea persoana despre hockey. Dar dupa ce Ducks i-au batut si pe Detroit si pe Dallas am inceput sa cred ca orice e posibil. Dar sincer sa fiu credeam ca NJ o sa-i bata pt ca au un stil mai defensiv si teoretic un portar mai bun si cu mai multa experienta.

    M-am mirat mult de tot ca dupa o victorie convingatoare in meciul 5, NJ au jucat asa de mediocru in meciul 6. Pentru cei care nu stiu, Scott Stevens (aparator la NJ) l-a lovit pe Karya rau de tot dar jucatorul de la Anaheim nu s-a descurajat si a revenit in forta marcand un gol, dupa cum a zis Gabriel, superb!

    Go Ducks!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  9. #30
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Daca cineva mi-ar fi spus inainte sa inceapa playoffs ca Anaheim o sa ajunga in meciul 7 in finala, m-as fi indoit de cat stie acea persoana despre hockey.
    Si eu m-as fi indoit. Ce-mi place insa la americani este ca totul e posibil. Pana si o echipa care a terminat campionatul pe 6 poate ajunge in finala si (cine stie) chiar sa castige cupa. Va fi foarte greu ca Ducks sa-i bata pe NJ chiar la ei acasa in meciul a 7-lea al finalei, dar tocmai fiindca este ultimul meci ... se paote intampla orice.

  10. #31
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    97SIR...hai la mine sa vedem meciu

    ...vb serios 8)
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  11. #32
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Jaxxx a scris: 'Scott Stevens (aparator la NJ) l-a lovit pe Karya rau de tot dar jucatorul de la Anaheim nu s-a descurajat si a revenit in forta marcand un gol, dupa cum a zis Gabriel, superb!'

    Stevens nu 'l-a lovit' pe Kariya,a fost un bodycheck curat,in stilul bine cunoscut al lui Stevens,unul din ultimi jucatori adevarati din nhl...pentru moment am crezut ca Kariya e mort,dar a revenit si a marcat...bodycheck-ul s-a vrut un boost pt. Devils dar pina la urma a fost pt. Ducks...

    Pt. cei interesati clipul loviturii...http://64.106.200.81/clips/paulnailed.mpg
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  12. #33
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    NJ a castigat ! Singurul multumit e probabil Sick boy care admira jocul la rezultat si in forta ! Go America ! Dorin

  13. #34
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Sickboy...n-am zis ca nu a fost curat...dar tot o lovitura a fost. Cand faci un bodycheck...inseamna ca lovesti pe cineva. Nu avea cum sa cada Karya daca nu era lovit.

    Oricum m-am bucurat pt Stevens si Brodeur ca au castigat a 3a cupa impreuna. Mi-a parut rau cand l-am vazut pa Giguere (portaru de la Anaheim) cat de trist putea sa fie char dupa ce s-a terminat meciul. Si cand i-a dat trofeul Conn Smythe pt playoffs MVP fanii din NJ l-au huiduit. Foarte naspa din partea lor. /nope/ Dar mi-a placut de jucatorii de la NJ care l-au aplaudat.

    Oricum mi s-a parut ca Anaheim parca nu mai aveau benzina in rezervor in meciu asta si dupa ce NJ a marcat primul gol in urma unei devieri a pucului, si-au pus toti cei 5 jucatori in mijlocul patinuarului si era practic imposibil pentru Anaheim sa treaca pe langa. NJ au jucat exceptional in aparare de cand ii stiu eu si chiar daca multi spun ca joaca un stil plictisitor, eu ii admirca sunt printre cele mai bune echipe in fiecare an.

    Felicitari ambelor echipe si acum asteptam sa inceapa sezonul urmator peste 3 luni jumate

    Dar in vara (1 iulie) o sa inceapa vanatul de jucatori fara contract (free agents) de catre echipe .
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  14. #35
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    97SIR...hai la mine sa vedem meciu

    ...vb serios 8)
    Sorry dj_jaxxx dar am citit mesajul tau abia acum. Mersi oricum pentru invitatie.

    In privinta meciului mi s-a parut ca primele 12 minute au fost destul de echilibrate, desi poate NJ a avut un pic mai mult initiativa. Dupa golul celor din NJ au fost minute bune in care Anaheim a atacat insa nu a avut nici sansa si a avut si parte de un Marty Brodeur in zile mari. Una peste ala cred ca NJ a meritat victoria dupa prestatia din playoffs. Jos palaria celor de la Anaheim care au ajuns in finala contrar tuturor asteptarilor.

  15. #36
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1

    NJ a castigat ! Singurul multumit e probabil Sick boy care admira jocul la rezultat si in forta ! Go America !
    NJD desi joaca de obicei extraordinar de plictisitor nu i-am vazut sa joace unfair. nu-s ciobani ca philly sau NYI, dovada numarul mic de penalizari in PO. am vazut meciurile 2 si 6. 7 nu l-am vazut ca era luni noaptea si nu-s complet nuts sa ma scol noaptea la 1:30 sa vad un meci intre 2 echipe din care nici una nu ma intereseaza in mod special, fie ea si finala cupei stanley. cu greu o sa uit meciul 1 din finala '96 (COL-FLA 1-0) care cred ca fost cel mai plictisitor joc de hockey vreodata jucat si pentru care m-am trezit la 3:30 .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •