View Poll Results: Pronostic

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    5 62.50%
  • X

    0 0%
  • 2

    3 37.50%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Etapa 30 : Apulum - Petrolul

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Etapa 30 : Apulum - Petrolul

    Etapa 30 : Apulum - Petrolul
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Petrolul va trage cat de tare poate. Are o sansa slaba sa se salveze, si va incerca sa si-o valorifice. Mizez pe Petrolul.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    2-1 ptr. Petrolul.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  4. #4
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    3-0 pt Apulum cu un stadion plin ,uniristii vor face spectacol
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  5. #5
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Mai putin faza cu 3-0 si spectacol.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    merg si eu pe mana gazarilor .... poate scapa !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...
    pe o bere ?
    dupa ce au "ratat" banii lui jiji, ai vostrii se vor multumii cu primele venite de la Ploiesti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    eu sunt de acord
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  10. #10
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...
    Ce blatisti ma? Mai ajungeau in pozitia asta daca faceau blaturi? Lasa ca ne spune Adelpiero cine castiga. Se pare ca le cam stie cam pe toate pe la club.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  11. #11
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Apulum va castiga cu 2-0
    Nu stiu insa cum din 2 cluburi a iesit o echipa asa proasta(cu referire la Petrolul Ploiesti-care prin aceasta fuziune au distrus Astra Ploiesti)!

  12. #12
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Alba Iulia le va da o lectie 100% de football petrolistilor
    4-1
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #13
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    I-am batut la ei acasa... de ce nu i-am bate si la noi? A, mai are o sansa? Hehe, cine a mai auzit sa retrogradeze 2 echipe din Moldova?! Eu cred ca nici ei nu mai spera in sansa lor... desi mi-e cam teama putin... e bine sa te feresti de omul care nu mai are ce pierde, ca nu stii cum va reactiona....

    Deocamdata e bine... am trecut de un mare hop - licenta care ne permite sa evoluam in Divizia A... in rest, nu prea avem cum pica sub locul 10, chiar daca luam bataie...

    Oricum, desi am luat bataie cu Dinamo... cred ca echipa o sa fie in forma in meciul cu Petrolul... (poate ne spune cineva care e atmosfera la club

    Alba asteapta victorie, da' nu cred ca vor fi spectatori care sa nu aplaude la sfarsit intreaga evolutie a echipei, chiar si in cazul unei infrangeri

    U-NI-REA!
    ______________
    Fair-Play, Please!

  14. #14
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Buduru vorbea de lege, duminica seara, referindu-se la acordarea licentei pentru Alba Iulia. Tocmai el, care a avut probleme mari cu legea in perioada post dinamovista, fiind scapat de bulau numai cu ajutorul generalilor dinamovisti. Desi, dupa parerea mea, Petrolul are cele mai mari sanse de a scapa de retrogradare (la meciuri corecte Ceahlaul nu bate Dinamo, nici Bacaul nu scoate punct la Otelul), cred ca uniristii nu vor dori sa se desparta cu un blat de proprii suporteri.
    Last edited by HaoTic; 1st June 2004 at 10:17.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  15. #15
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Ramane de vazut...doar atat spun ...shi ca voi fi prezent pe stadiion ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  16. #16
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    •Ultima reprezentaţie pe "Cetate" (ora 17.00)

    Ar fi trebuit să reprezinte o adevărată sărbătoare, care să încu­nuneze un an de vis, însă ultima confruntare oficială a primului se­zon petrecut în elită este năpădită de tristeţe, dezamăgire şi in­certitudine. Uniriştii nu se pot bucura de roadele muncii lor, fiind apăsaţi de grijile viitorului, de nesiguranţa zilei de mâine şi mai ales de calvarul suspiciunilor ce au înconjurat ultimele meciuri. "Se des­tramă Unirea şi e păcat. Am ajuns acum să nu ne mai putem privi în ochii", este leit-motivul care oglindeşte atmosfera din sânul echipei, pentru unii dintre jucători fiind, probabil, meciul de "adio" la Unirea. Partida cu Petrolul are iarăşi conotaţii aparte, deoarece "găzarii" mai pot matematic să se salveze de la retrogradare, în cazul victoriei şi a unor rezultate favorabile la Galaţi şi Piatra Neamţ. Pe la colţuri se aude că fotbaliştii locali vor fi stimulaţi cu 100.000 $ de FCM Bacău, pentru a stopa Petrolul, caz în care fiecărui jucător i-ar reveni câte 5000 $, deşi şi ploieştenii caută să-i îmbuneze pe amfitrioni. "Ex­clud orice aranjament, vrem să demonstrăm că suntem corecţi. Ba­tem fără probleme", a anticipat Viorel Măluşel.
    *Echipe probabile:
    *FC Unirea: Fl. Cotora - Jercălău, C. Ciobanu, D. Miclea, Ad. Po­pescu, C. Bar - Găldean, Iurişniţi, Paleacu - Nedelea, Ov. Maier; rezerve: Mincă - Himcinschi, Vascko, Al. Kovacs, Mitrofan, N. Gri­gore, Negură; absenţi: Turcaş, Bumb, T. Moldovan - accidentaţi.
    *Petrolul: Olteanu - L. Dobre, Petroiesc, Mihart, Fodor, Negoiţă - Cr. Crăciun, D. Şerban, Mălăele - Costescu, M. Dăscălescu (ab­sent: N. Constantin - accidentat).
    Arbitri: I. Serea (Focşani), A. Oniţă (Constanţa), I. Cojocaru (Bu­cureşti), rezervă: E. Roşu (Băbeni), observatori: Gh. Nedelescu (Cra­iova), M. Stoenescu (Bucureşti).
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. 3rd June 2004, 01:28

  18. #17
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Savin “trage” pentru Sechelariu

    Fotbalistii de la Apulum vor trage tare, se pare, in partida cu Petrolul, in interesul celor de la FCM Bacau, stiuta fiind prietenia dintre Emanoil Savin, conducatorul localnicilor, si Dumitru Sechelariu, patronul moldovenilor. Echipa antrenata de Alexandru Pelici vine dupa o serie neagra, de trei infringeri consecutive, iar prahovenii - cu un lot decimat. “Se intilnesc orbii cu chiorii”, au glumit ieri jucatorii de la Apulum. “Incercam sa ne despartim de public cu o victorie. Pentru multi dintre jucatorii actuali, acesta ar putea fi chiar ultimul meci in tricoul lui Apulum”, a declarat tehnicianul Alexandru Pelici. Ardelenii vor evolua fara trei jucatori importanti, Galdean, Fl. Cotora si Bumb, accidentati, dar nu va lipsi vedeta Ovidiu Maier.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #18
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by N0_NaM3
    Ramane de vazut...doar atat spun ...shi ca voi fi prezent pe stadiion ...
    Ai grija sa nu racesti, ca nu avem scaune pe stadion
    OldFan Unirea Alba Iulia

  20. #19
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    cred ca o sa bata petrolul... cei de la apulum nu prea au miza....

  21. #20
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Oleeeee!

    4 - 2 pentru Unirea! Nici nu se putea un final de sezon mai furmos

    Sincer, am crezut ca-i blat atunci cand ne-au egalat la 2 - 2 (in cateva minute, desi era 2 - 0 pt. noi) ... si ma uitam cum lasau ai nostri oameni nemarcati... incepusem sa ma resemnez, si cand am vazut 11m pt. Petrolul am zis ca-i clara situatia... Da' au ratat, a dat in bara!!!!!

    Si de atunci nici Miclea nu a mai facut greseli, ba chiar o facut niste deposedari...
    Omul meciului o fost Paleacu (jucatorul meu favorit) - 2 goluri si a si tras de el ...

    Dupa meci am iesit cu masina si cu prietenii in oras, cu fularele si steagurile pe geam... si cu cine m-am intalnit oare? Cu Sunda! Care o fost un domn si o oprit la intersectie la Casa de Cultura, o coborat din masina si o venit de o dat mana cu noi Circulatia o fost blocata in tot timpul asta . L-am felicitat ca a intrat in A cu CFR-ul si ne-a urat sa reusim la fel si la anul . Cand l-am intrebat de ce ne ia jucatorii si-i duce la CFR Cluj, o zis ca ei vor sa se duca, da' nu a dat nume... insa a spus sa nu-l lasam pe Paleacu sa plece...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  22. #21
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HaoTic
    Ai grija sa nu racesti, ca nu avem scaune pe stadion
    a fost cald nu avea nevoie de scaun :p a avut norok
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •