Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Concurs pronosticuri sezonul 2008

  1. #106
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    in primele 2 etape am pierdut 5 puncte fata de tine... habar n`aveam atunci, stiam 2 echipe... Patriots si Giants. m`am luat dupa cotele la pariuri in primele 2-3...

  2. #107
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    la pariuri e mai greu ... eu niciodata nu joc mai multe de 4 meciuri pe bilet , si de cele mai multe ori merg pe surprize

    singurele cote mici pe care le joc ( 1.30-1.35 ) sunt cele de la bwin de la "Super Spread" , care sunt cele mai bune pariuri pentru NFL din cate am vazut pana acum
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #108
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    in primele 2 etape am pierdut 5 puncte fata de tine... habar n`aveam atunci, stiam 2 echipe... Patriots si Giants. m`am luat dupa cotele la pariuri in primele 2-3...
    ....la inceput ma gandeam ca ii prea greu pt astia de la pariuri sa puna o cota cat de cat normala...ca la noi la fotbalul european..dar uite ca se cam pricep.....am prins 3 sau 4 meciuri in care habar nu aveau de meciu in sine si puneau o cota imensa pt invingatoarea care era 100% sigura..dar la meciurile alea nu mam putut abtine sa mai pun vreo 5 6 meciuri pe langa .....unde normal dadeam gres

  4. #109
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    la pariuri e mai greu ... eu niciodata nu joc mai multe de 4 meciuri pe bilet , si de cele mai multe ori merg pe surprize

    singurele cote mici pe care le joc ( 1.30-1.35 ) sunt cele de la bwin de la "Super Spread" , care sunt cele mai bune pariuri pentru NFL din cate am vazut pana acum
    trebuie sa trag si eu un ochi la bwin unde ai zis tu sa vad cam cum is cotele....oricum in ultima etapa is vreo 3 meciuri de 1x2..si da...nu merge sa pui mai mult de 5 6 meciuri in care sa fie si o surpriza sau 2

  5. #110
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Ha, ha,ha..., dar ce ne mai pricepem la prezis meciurile. In meciurile divizionare nu a fost decat unul singur (Patriots, mai norocos) care a ghicit 75% , restul , nimeni mai bine de 50%. E bine si asa. Oricum cei care au ales echipele gazda pe linie pot spune ca au fost doar ghinionisti pentru ca statistica arata ca pana acum in meciurile divizionare echipele gazda au castigat in procentaj de 80%.
    Sa vedem ce va fi saptamana viitoare pentru ca statistica arata victorii ale echipelor gazda in procent mult mai mic (58.3 % mai exact) in finalele conferintelor.
    Inca un fapt care mi s-aparut interesant. In playoffs anul acesta nu a fost decat un meci (Vikings vs. Eagles) care nu a fost un "rematch" din timpul sezonului si dupa cum a iesit pana acum asa va si ramane.
    Build The Monster

  6. #111
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    George, o mica greseala la mine in clasament. La divizionale am ghicit corect 2 rezultate ci nu 3 cum ai scris.
    Build The Monster

  7. #112
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    am fost cam ocupat azi .. nu am updatat decat pentru primii clasamentul ... 3 ala e de la Wildcard
    [url]www.warriors.ro[/url]

  8. #113
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Asa e, na ca daca nu as fi judecat cu inima (sa-i aleg pe Colts) imi ieseau toate 4 rezulatele in wildcard.
    Build The Monster

  9. #114
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    se pare ca inainte de ultima etapa avem un castigator ... felicitari lui " damario "



    daca vreunul din participantii ce au fost implicati in aceste ultime etape in care am cerut rezultate e PM doresc , voi pune print-screenuri cu pronosticurile primite pe privat pe acest thread
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. 19th January 2009, 12:28
    Reason
    dp

  11. #115
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    [QUOTE=georgebz;2412208] se pare ca inainte de ultima etapa avem un castigator ... felicitari lui " damario "


    Multumesc mult George pentru felicitari,si mia facut mare placere sa concurez cu voi in acest concurs si mai ales ca a fost destul de strans pe tot parcusul lui avand in vedere ca noi doi nu ne-am despartit la mai mult de 2,3 puncte niciodata si asta in primele 3 locuri....a fost o lupta stransa cu multi dintre participanti si asta a facut ca acest concurs sa fie mult mai spectaculos pentru mine....oricum George sper ca si la anu sa avem parte de un asa concurs in care voi concura cu placere.....inca odata multumesc....si in superbowl sa castige cine e mai buna...ar fii frumos sa faca cardinals un meci mare ce sa le ramana in istorie desi e foarte greu sa treaca de otzelari.....sa ne auzim cu bine

  12. #116
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Se pare ca am si eu un motiv de satisfactie. Conduc in clasamentul personal al celor care au pierdut o saptamana din timpul sezonului, la 9 rezultate distanta de George care este pe locul 2.
    Build The Monster

  13. #117
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    da .. te-ai tinut foarte bine avand in vedere ca ai ratat 1 saptamana ... si eu din mom in care am ratat alea 2 meciuri , am avut de recuperat , si am mai pus unele rezultate tocmai invers

    oricum inca 1 data felicitari tuturor , si sper ca la anul sa avem cel putin la fel de multi participanti ca anul acesta .. si de ce nu ? ... poate mai multe premii

    venind vorba de premii , am trimis deja tricoul ... damario te rog si aici o confirmare cand il primesti ( a fost ceva chiar mai substantial fata de ce anuntasem ... un replica jersey cu cel mai in forma DB )

    http://img376.imageshack.us/img376/6956/polamalugh4.jpg
    [url]www.warriors.ro[/url]

  14. #118
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    o sa te anunt george...oricum pe maine cred ca deja apare...daca e trimis de miercuri.....oricum nu am tinut neaparat sa imi iau unu cu green bay...dar daca era unu jersey cu gb normal ca ala era acuma pe drum.....asta pt ca sa nu se supere fanii gb pe mine

  15. #119
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu cred ca trebuie apreciat mult gestul lui George de a oferi un tricou din banii lui banuiesc, cu toate ca nu are nici un profit din aceasta afacere.
    Aplauze pentru George !!!!
    Build The Monster

  16. #120
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  17. #121
    senior damario's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Deva,Ro
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Astazi am primit pachetul George...inca odata vreau sa apreciez gestul tau de a oferi un premiu din propriu buzunar.....nu sunt multi ca tine.....oricum mii de aplauze pentru tine George si mersi mult pentru tricou.....din partea mea tot respectu...

  18. #122
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by damario View Post
    Astazi am primit pachetul George...inca odata vreau sa apreciez gestul tau de a oferi un premiu din propriu buzunar.....nu sunt multi ca tine.....oricum mii de aplauze pentru tine George si mersi mult pentru tricou.....din partea mea tot respectu...
    Felicitari damario pt castigarea concursului si sper sa porti sanatos tricoul. Felicitari si lui George pt organizarea concursului si pt faptul ca a oferit premiul din banii sai.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •