Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Dinamo doar o secunda in epoca moderna

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

    Dinamo doar o secunda in epoca moderna

    Ceva asemanator am gasit la meciul de Cupa Uefa dintre Nancy si Feyenoord de acum 2 ani: http://www.youtube.com/watch?v=dzEH-S9GN70

    Meciul Nancy - Feyenoord a fost întrerupt din cauza incidentelor din tribune

    Meciul Nancy - Feyenoord Rotterdam, din grupa E a Cupei UEFA, a fost întrerupt în minutul 79, după ce suporterii olandezi au aruncat cu scaune în teren, pe stadionul Marcel-Picot din Nancy.

    Meciul a fost întrerupt la scorul de 3-0 pentru Nancy. Brigada de arbitri a avut la dispoziție 45 de minute pentru a decide dacă se va relua meciul.

    Crainicul arenei a solicitat spectatorilor francezi să părăsească incinta stadionului. În tribune au rămas doar suporterii olandezi, încadrați de forțele de ordine. Acestea din urmă au lansat grenade lacrimogene în tribuna în care se aflau fanii olandezi.

    Meciul a fost reluat după un sfert de oră și s-a încheiat cu victoria formației franceze, cu scorul de 3-0.

    Golurile au fost marcate de Puygrenier '22, Bahia '42 (autogol) și Zerka '65 (penalty).

    În urma victoriei obținute joi, echipa franceză s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei UEFA.


    UEFA anchetează incidentele de la meciul Nancy-Feyenoord

    Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a anunțat astăzi că va deschide o anchetă în legătură cu incidentele provocate la meciul Nancy-Feyenoord disputat aseara, în cadrul grupei E a Cupei UEFA.

    "Așteptăm luni raportul delegatului UEFA prezent la meci și vom deschide o anchetă. Decizia în acest caz va fi comunicată peste zile, înaintea următorului tur al competiției (pe 13 decembrie)", a explicat William Gaillard, responsabilul departamentului de comunicare din cadrul forului continental.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,046
    Reputatie
    1
    din intamplare la meciul asta am asistat si eu ... de fapt eram in deplasare acolo si am zis sa ma duc la meci asa linistit ... am asistat la cel mai crunt front intre supoerteri din viata mea ... ceva de nedescris ... apoi nu mai zic ce a fost in oras dupa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Interesant, si ceva poze ori video ai de la acel meci ?

  4. #4
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    pai acolo a fost altceva, meciul a fost oprit cca. 20 min. parca.

    oricum, am vazut pe net la vremea respectiva imagini si pot sa spun ca "huliganii" de la dinamo sunt bebelusi fata de ce au facut cei de la feyenoord

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ce sa mai zicem de Heyssel ??? In fine eu am scos in evidenta faptul ca au fost incidente.

  6. #6
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    intre timp forurile fotbalistice au hoarat sa fie foarte drastice cu astfel de manifestari si este foarte probabil sa piarda dinamo cu 3-0
    de suspendat nu ii suspenda, dar si 3-0 e destul
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,680
    Reputatie
    0
    nu are nici o legatura topicul asta cu ce a fost la DINAMO

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,046
    Reputatie
    1
    are legatura cu suporterii olandezi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Nu-i exclus sa ne fi lucrat olandezii, care sunt binecunoscuti pentru consumul de stupefiante! Ori ai nostri n-au trecut prin asa ceva niciodata, nu au asemnea antecedente...n-au fost niciodata atat de nebuni sa vina cu droguri pe stadion. Mie-mi miroase a putred treaba asta...

  10. #10
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Iata pentru ce a fosat suspendata un an de zile din cupele europene Legia Varsovia.Acum faceti comparatie cu 'incidentele' de la NEC-Dinamo

    Ceva asemanari,baieti ??? Si-atunci despre ce discutam aici ?

    http://www.youtube.com/watch?v=B7GFF...ture=rec-fresh
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sunt asemanari

    ala care le arata curu jandarmilor seamana cu ala care dadea cu cureaua dupa muste

  12. #12
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Dinamo va fi suspendata 2 ani, si cu asta basta

  13. #13
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Nu exista nicio asemanare. Asta, ca sa le stric weekendul, unora cu frustrari majore. DINAMO va plati doar o amenda, foarte mare.
    ATAT!!!! Imi pare.......rau pt voi.
    Asa si?

  14. #14
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Dinamo va fi suspendata 2 ani, si cu asta basta
    De unde ai reusit tu sa deduci asta ?

  15. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    sun ai fost la ghicitoare?
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca dinamovistii au fost provocati de fanii lui NEC, iar cainii atat au asteptat.

  17. #17
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    din punctul meu de vedere pot sa ne suspende aia si 10 ani...oricum am demonstrat ca nu meritam sa iesim afara....afara din jegul asta in care interlopii au ajuns idolii tribunelor(vezi iancu)...sau au ajuns stapanii tribunelor(majoritatea conducatorilor)
    Echipa ne face de ras printr-un joc la plesneala...suporterii ne fac de ras prin comportamente de primata?atunci ce sa mai cautam afara?sa stam acasa in jegul nostru
    Aici Gogu de la gaze

  18. #18
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Parerea mea e ca dinamovistii au fost provocati de fanii lui NEC, iar cainii atat au asteptat.
    meci de meci galeriile se provoaca intre ele...ce ar trebui sa facem?sa jucam cu tribunele goale?
    Aici Gogu de la gaze

  19. #19
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    vlad..

    is dezamagit, credeam ca stiai ca eu sunt ghicitoarea..

  20. #20
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Nu exista nicio asemanare. Asta, ca sa le stric weekendul, unora cu frustrari majore. DINAMO va plati doar o amenda, foarte mare.
    ATAT!!!! Imi pare.......rau pt voi.
    SI asta ar fi prea mult deja...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  21. #21
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Nu-i exclus sa ne fi lucrat olandezii, care sunt binecunoscuti pentru consumul de stupefiante! Ori ai nostri n-au trecut prin asa ceva niciodata, nu au asemnea antecedente...n-au fost niciodata atat de nebuni sa vina cu droguri pe stadion. Mie-mi miroase a putred treaba asta...

    Ce aberatii debiteaza asta....
    Bai taticule, aia acolo cunosc legea si o respecta, nu se joaca....daca e sa consume, consuma ce e legal si numai unde e permis(nu pe stadion).
    Iar politia lor nu e militia noastra sa inventeze probe.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •