Results 1 to 19 of 19

Thread: isi bat joc de noi...

  1. #1
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1

    isi bat joc de noi...

    cocis este cu un picior la steaua...
    buga e la steaua...
    la dinamo...nimic!
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  2. #2
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    pai steaua are nevoie mai mare de jucatori ca pana acum transferurile lor au cam fost nereusite (desi nume aparent mari nimeni nu a confirmat) si valoarea echipei (in ciuda unor piese grele - putine ce-i drept) e cam scazuta
    eu cred ca actualul lot al stelei este cel mai slab din ultimii .......sa zicem cam 20 de ani, asa ca au nevoie de treansferuri.
    cat despre dinamo....fac transferuri putine dar bune ... si ei mai si vand ceva jucatori pe o groaza de bani
    menthos nu mai fi asa de suparat ca si dica era dat ca mare speranta dar......aiurea
    si apoi cocis si buga nu sunt niste nume asa de mari incat sa planga vreo echipa dupa ei; poate pe viitor cocis o sa aiba ceva valoare....dar oare va avea putere vreo echipa din tara sa-l tina?

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dinamo va lua ce o sa ramina de la masa bogatului ... resturi !

    Dica e speranta ?
    Poate nu vezi ca este titular la Nationala !
    Radoi , Munteanu , Dumitru , Neaga , Dica , Ghionea + Hamutovschi - SAPTE internationali TITULARI !

    Fruntea sus Dinamo , anul viitor o sa umblam la arbitrii ... sa fie corecti !
    Sa vedeti ce de infringeri , in serie , va asteapta !!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    de fapt e methos...shi sunt dinamovist da tipu asta,Mariusmadmax, are shi oleak de dreptate!totushi nu ne vom face de rusine...
    obiectivitate 0 din partea altor 0...uri...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  5. #5
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    dintre echipele mari din tara si eu tin tot cu steaua, insa imi voi sustine parerea de mai sus: steaua are cea mai proasta echipa din ultimii 20 de ani; cat despre dica titular la nationala.......hai sa fim seriosi. a prins si el un meci intr-o selectionata divizionara si deja il vedem titular (apropo de la dinamo cati titulari au fost la nationala in ultimele meciuri si cate goluri au dat? - ca eu cred ca ne-au cam luat); vom vedea insa in meciurile oficiale cati vor mai ramane in nationala (eu zic ca 2 max 3 : radoi, munteanu si in cel mai bun caz dumitru)

  6. #6
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    iata methos ca sa iti mai treaca din suparare ce scrie pe site-ul prosport : "Fundaşul Liviu Ciobotariu, īn vīrstă de 32 de ani, ce a evoluat īn ultimii cinci ani īn Belgia, va juca īn următorii doi ani la gruparea Dinamo Bucureşti pentru suma de 200.000 de dolari"
    deci nu doarme nici conducerea voastra

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporter-I-S
    iata methos ca sa iti mai treaca din suparare ce scrie pe site-ul prosport : "Fundaşul Liviu Ciobotariu, īn vīrstă de 32 de ani, ce a evoluat īn ultimii cinci ani īn Belgia, va juca īn următorii doi ani la gruparea Dinamo Bucureşti pentru suma de 200.000 de dolari"
    deci nu doarme nici conducerea voastra
    nu doarme ...
    Alexa a plecat
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Ciubotariu ??? Este jucator la final de cariera pe care nu l-au mai vrut echipe de mana a 2-a din vest. Nu se stie la ce potential ar mai putea evolua, in nici un caz la nivel de CL. Nu cred ca poate avea travaliul lui Barcauan, Semeghin sau orice alt jucator sub 30 de ani, decat poate o repriza. A plecat Alexa. Cine-l va inlocui ? Naidin ? Poate dar am indoieli. Este mai fragil decat Alexa. Daca mai pleaca Danciulescu si Florentin Petre atunci chiar ca spunem cupelor europene inca din prima confruntare. Nu este nimic sigur la capitolul veniri, decat foste, actuale sau viitoare eterne sperante (cred ca nici macar atat). Avem o conducere de HOTI, in frunte cu borcea care fac de rusine clubul printr-un comportament si limbaj de maidan din pozitia de oficial al clubului. Daca era un suporter oarecare intelegeam, dar asa...
    Mircea Lucescu spunea ca are nevoie de 3-4 ani pentru a forma o echipa competitiva pe plan european, capabila sa se bata de la egal la egal cu "granzii" Europei. Actualii camatari din fruntea clubului se multumesc cu trofee castigate o data la 2 ani. Un an joaca Dinamo frumos, camatarii vand jumatate din echipa, urmeaza un an dezastuos pentru echipa atat in Cupele Europene cat si in campionatul intern salvat de Cupa Romaniei.
    De ce nu impacheteaza intr-un ambalaj frumos pe cei care nu reprezinta in cadrul echipei decat balast si sa-i vanda pe aia+ maxim un jucator de varf pentru a-si scoate investitiile (mai bine zis imprumuturile).
    Imi pare rau ca ne vom face de rusine in preliminarii. ASA CONDUCERE, ASA PERFORMANTE.
    Totusi sper intr-o surpriza. Sa mai faca Ando o minune (din rahat, bici si sa mai si pocneasca)
    Last edited by RstInPc; 8th June 2004 at 12:45.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  9. #9
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1

    Question

    e adevarat zvonul cu cristea...?...
    Last edited by methos; 8th June 2004 at 17:46.
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  10. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    a mai venit si Plesan d-lor !

    Iata noua Steaua :

    1 Hamutovschi - international Belarus

    2 Petre - proaspat international
    3 Ghionea - international
    4 Radoi - international
    5 Stoica - (Nesu)

    6 Dumitru - international
    7 Munteanu - international
    8 Plesan - international
    9 Dica - international

    10 Neaga - international
    11 Buga - (Dinita)

    O echipa competitiva cere timp pentru constructie !
    Steaua are rabdare , chiar daca acest lucru cere sacrificii ( financiare - in special )!
    Last edited by Mariusmadmax; 9th June 2004 at 05:33.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #11
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    o sa fie shi sacrificii...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  12. #12
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Adrian Georgescu (Gazeta Sporturilor):

    "De ce a ajuns Alexa īn China?
    Īn urma unei şedinţe secrete, conducerea dinamovistă a decis la īnceputul anului să acorde Chinei clauza naţiunii celei mai favorizate. China a devenit astfel a treia ţară, după Rusia şi Ucraina, beneficiară a acestui avantaj la transferarea jucătorilor. Anterior, clauza le fusese definitiv retrasă Spaniei, Marii Britanii şi Germaniei, din cauza lipsei de seriozitate a respectivelor state īn negocierea sumelor. Bineīnţeles, a celor nedeclarate.

    Cu această ocazie, s-a decis renunţarea la termenul "clauză de eliberare", īntrucīt s-a constatat că nu se referea la jucători. De cīte ori s-a descoperit o astfel de clauză īn contractul unui fotbalist de la Dinamo, nu acesta s-a simţit eliberat, ci conducătorii clubului.

    Cu ce echipă va merge Andone īn Liga Campionilor?
    Cu una de milioane: cīte unul pentru Alexa, Dănciulescu şi cīte două pentru Borcea, acest Herbert Von Paraian al fotbalului romānesc. Dacă e nevoie, acest dirijor de renume mondial şi genial conducător de jocuri, care poate decide soarta unui transfer īntr-o singură secundă, īi va aduce īn ajutorul lui Andone, Mihăescu şi Mateuţ pe Răducioiu, Lupu, Rednic, Vaişcovici şi Lupescu. Toţi īn teren.

    O minimă pentru Cornel Dinu
    "Cine sapă īn Groapa altuia va găsi ce a astupat alt cīine" - vorbă din bătrīni"
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  13. #13
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Dumnezo` sa va ierte.....
    ...Iker Casillas

  14. #14
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Dinamo 4ever
    ...Iker Casillas

  15. #15
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Saber Rider, roaga te rog pe cei mai mari decat tine sa-ti povesteasca mai intai cum era cand jucati cu echipa lui Lupu, Raducioiu, Andone, Lupescu, etc. Crede-ma, nu va avantajeaza perioada aia....
    ...always look on the bright side of life...

  16. #16
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Saber Rider, roaga te rog pe cei mai mari decat tine sa-ti povesteasca mai intai cum era cand jucati cu echipa lui Lupu, Raducioiu, Andone, Lupescu, etc. Crede-ma, nu va avantajeaza perioada aia....
    Mai bine roagă-l chestia asta pe domnul respectiv care a scris articolul acela. Nu pe mine. Eu ştiu foarte bine ce a fost, cum a fost, nu sunt aşa puşti cum crezi tu. Mai degrabă te consider eu pe tine puşti. Şi stai linistit, că Steaua a avut cea mai bună echipă de dupa '89 īncoace, dacă asta te rodea. Īnainte, nici nu are rost să vorbim. Cele mai bune rezultate pe plan internaţional dintre toate echipele romāneşti tot Steaua le-a avut, aşa că ... poţi să suni liniştit la redacţia GSP.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  17. #17
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Pai daca stiai bine ce-a fost pe vremea aia, eu cred ca nu preluai articolul respectiv...parerea mea Daca spui tu ca atunci Steaua era cea mai buna echipa din Ro, nu pot decat sa ma bucur de faptul ca-i bateam pe "cei mai buni" Cu ce vrei sa incep, cu 6-4 in cupa, sau cu 3-0 in Ghencea?

    ps. Ai ghicit, sunt pusti....si sper sa raman tot timpul
    ...always look on the bright side of life...

  18. #18
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    asa e gicu asta, forever young, dar always right!

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Pai daca stiai bine ce-a fost pe vremea aia, eu cred ca nu preluai articolul respectiv...parerea mea Daca spui tu ca atunci Steaua era cea mai buna echipa din Ro, nu pot decat sa ma bucur de faptul ca-i bateam pe "cei mai buni" Cu ce vrei sa incep, cu 6-4 in cupa, sau cu 3-0 in Ghencea?

    ps. Ai ghicit, sunt pusti....si sper sa raman tot timpul
    incepe cu 5-0 in Cupa Romaniei !- apropo de acea perioada ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •