View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 149 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #1
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    UNIVERSITATEA CRAIOVA

    Sint un fel de "suporter de la distanta" al Universitatii Craiova,nefiind oltean.Tin cu Universitatea inca din copilarie si probabil voi tine pina la batrinete,daca nu intervine ceva care sa imi schimbe parerile.
    Sper ca in viitor echipa sa ne mai dea motive de satisfactie asa cum o facea pe vremuri.Deocamdata, sint curios citi fani ai Universitatii isi vor face simtita prezenta pentru a suferi impreuna.

    "HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA! TU CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI!"

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ce se aude cu Pavel Badea? Mai joaca, se retrage?

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Despre Badea ultima informatie era ca se va retrage in vara,dupa terminarea campionatului.Nu am auzit sa se fi razgindit.Oricum nu ar fi momentul sa se retraga acum.Ar trebui sa mai joace pana la final si sa stearga impresia nu prea favorabila pe care a lasat-o in urma diferendului cu Dan Petrescu.E pacat ca doi jucatori reprezentativi ai fotbalului romanesc se compromit datorita unor fleacuri.
    In alta ordine de idei,vreau sa amintesc aniversarea a 20 de ani de la exceptionala performanta a CRAIOVEI MAXIMA-calificarea in semifinala cupei UEFA! FELICITARI generatiei de aur a Universitatii!!! Sper ca actualii jucatori sa incerce si ei atingerea unei performante ,chiar daca nu de acelasi nivel.
    P.S.Chiar daca Gh.Popescu a "fugit"pentru o perioada la Dinamo,totusi nu cred ca merita tratamentul la care a fost supus la aniversarea "CRAIOVEI MAXIMA".Pacat. :?

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ai vazut noul site al Universitatii? Oficial.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru informatie,Vadim.Nu stiam de aparitia site-ului.Il vizitam de obicei pe cel al suporterilor:craiova-maxima.com.
    Site-ul mi se pare destul de reusit,dar ar mai fi totusi destule de facut.

  6. #6
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Forza Stiinta!!!

  7. #7
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Despre siteuri

    Siteul oficial este foarte prost!!!Pai sunt unele neoficiale mai bune...
    Un exemplu: www.universitateacraiova.ro

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    de retrogradare am scapat , sa vedem cum ne descurcam la anu

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Dinel Staicu a anuntat ca renunta la functia de presedinte al clubului,ba s-ar putea sa vinda echipa din vara.Ce parere aveti?Personal m-as bucura sa plece militianul,dar depinde si cine va fi cumparatorul.Am auzit ceva despre Nicu Gheara.Asta ar fi un salt din lac in put,avind in vedere afacerile interlope ale individului. :? :? :?

  10. #10
    junior iohannfus's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    sal'


    Staicu nu pleaca de la Craiova ... fortzeaza si el mina
    Gheara a mai fost la Craiova .... cu Netzoiu (minca-mi-ar ...) dar nu cred ca mai vine ... mai degraba se duce la Rapid
    [B][FONT="Impact"][COLOR="Blue"]MINCATOR DE PRAZ[/COLOR][/FONT][/B]

  11. #11
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Universitatea ramane deocamdata singura echipa care poate tulbura linistea mafiei din fotbalul romanesc...nici nu e de mirare avandu-l antrenor pe Cirtu ! Acest om care a suferit pana la sfarsit ca jucator la Craiova si apoi ca antrenor a readus speranta ! (Va amintiti victoria de pe Central prin golul lui Ciurea, cand alergau maiorii in albastru sa aduca mingea antrenorului "oaspetilor" ???- acestea sunt momente ce nu pot fi uitate!!!). Cred ca oltenii nu-si exprima suficient consideratia pentru actualul antrenor, pentru echipa in general. Poate fi un moment de cumpana, daca se reuseste din nou lipsirea echipei de acest om valoros care este Sorin Cirtu! Prin readucerea lui ca antrenor, Dinel Staicu a facut un mare bine Universitatii, dar daca nu vor fi sustinuti, cand raul se va produce va fi prea tarziu pentru suporteri sa strige si sa scrie, pentru oficialitati sa ia masuri si sa aduca contributii...
    (A)

  12. #12
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Ati avut titlu modificat!Nu stiu cum era innainte asa ca am pus UNIVERSITATEA CRAIOVA!Sper ca nu l-am pus gresit!Sorinele mama vezi ce bun sunt cu oltenii? :angel:
    AFC Red member

  13. #13
    junior iohannfus's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Sorin Cirtzu este un simbol al Craiovei ...
    am tot auzit in ultimul timp zvonuri aiuristice :o despre plecarea lui ... lucru care mi se pare imposibil in conditziile in care a facut din Craiova adevarata campioana a provinciei din praful de pe servietele impresarilor ...

    alde Dauoda, Guso and staff care nu prea aveau nici o shansa shi-au gasit locul in echipa shi au demostrat ca pot juca si fotbal adevarat. Acuma se arunca to(n)tzi nesimtzitzi asupra lor ... hmm

    Astept meciul de la Craiova cu tineretul catzeilor sa vedem ce scor de maidan o sa le dam ... va fi o sarbatoare anti-netzoiu ...
    eu zic sa facem si ziua anti-netzoiu simbata sau duminica cind se joaca meciul asta ...
    [B][FONT="Impact"][COLOR="Blue"]MINCATOR DE PRAZ[/COLOR][/FONT][/B]

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    baubau, sunt bun de cinste
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Chiar credeti ca dinamovistii isi vor lasa "catelusii roz" sa fie macelariti la Craiova, fara sa ia nici o masura??? Dupa cum ii stiu eu... mai degraba intra cu militienii pe teren!!!
    (A)

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Siteul www.universitateacraiova.ro este bun, dar ar fi mai bine daca nu ne-ar fura clasamentele sau macar daca ar specifica sursa clasamentelor si rezultatelor. Adica Onlinesport.

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    da , ai dreptate vadim , dar din irlanda cel mai repede se afla rezultatele cu ajutorul lui ONLINESPORT
    Laur tre sa se sesizeze si sa "repare" greseala
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    baubau,multam! esti un dragut.Se pare ca un "prieten"nu a vut de lucru.A "umblat" si prin primul meu mesaj.
    Sper ca miercuri Universitatea sa le dea o lectie de fotbal dinamovistilor,chiar daca vor fi de la tineret(sau poate tocmai din cauza asta!)
    HAI UNIVERSITATEA!!!
    HAI F.C.NATIONAL!!!(simbata)

  19. #19
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Dupa cum arata echipele la aceasta ora si dupa zvonuri... asa ar trebui finalul sa apartina Universitatii si Nationalului ! Din pacate, dupa cum ii stim, ma indoiesc ca cei mai rosii caini n-au luat "masurile" necesare si stau cu botul pe labe... mai e foarte putin si vom afla !
    (A)

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    staicu a batut palma cu njock (cca.60000), , mai ramane sa se inteleaga cu impresarul acestuia
    papura nu mai pleaca
    sa vedem ce mai apare saptamana asta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Asa...

    suna bine ! Unde mai pui si stirile despre activitatea olteanului Netoiu... Sper sa se si confirme ! Oricum !!!
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •