View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 146 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 3134

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Despre siteuri

    Siteul oficial este foarte prost!!!Pai sunt unele neoficiale mai bune...
    Un exemplu: www.universitateacraiova.ro

  2. #2
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Dupa cum arata echipele la aceasta ora si dupa zvonuri... asa ar trebui finalul sa apartina Universitatii si Nationalului ! Din pacate, dupa cum ii stim, ma indoiesc ca cei mai rosii caini n-au luat "masurile" necesare si stau cu botul pe labe... mai e foarte putin si vom afla !
    (A)

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    narcis raducan? buna poanta
    daca se gandeste Craiova la ala , mai bine va trimit cv-ul meu, joc mai bine ca ala
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Merci domne
    Dar nu te astepta de la mine sa fiu in fiecare zi cu stirile la curent , ca nu imi petrec chiar toata ziua pe forum
    O sa pun stirile cele mai interesante
    FORZZA STIINTA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro . mai lasa povestile , incepi sa ma agasezi cu Lutu..unde vezi tu ca toti il vor pe Lutu , cand aici nu mai vad pe nici un altul care sa-l doreasca.. asta este o incapatanare prosteasca si mai mult este chiar orbire..singurul care il vrea alaturi de tine este Mititelu ...
    Am fost la meciul cu Rapidul si am postat aici o cronica..nu cred ca am postat ceva despre Lutu...nu l-am aplaudat si nici nu am vazut ca a fost aplaudat..eu am intarziat vreo patru minute si probabil a fost aplaudat la intrarea pe teren , apoi nu s-a mai intamplat asta.. nici nu am stiut ca a jucat , nu am vazut practic nici o faza facuta de "meseriasul" Lutu..
    De cate ori ne-a aruncat pe noi Lutu in delir..iti spun eu ..de cateva ori..in rest parca nici nu a fost pe la Craiova!
    Sa ne oprim aici , incepi sa devii penibil... iar "feelingul" tau nu exista..adu-ti aminte ca erai gata sa faci pariu ca retrogradam , ca erai gata sa arunci de la Craiova cativa jucatori pe care acum il lauzi , apoi ai vrut sa-l dai afara pe Staicu... sa aduci niste arabi cu bani..
    Gata , macar din cand in cand fii si tu putin lucid... in momentul asta pe cine ai da afara sa-i faci loc lui Lutu..?

  6. #6
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Forza Stiinta!!!

  7. #7
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Despre Badea ultima informatie era ca se va retrage in vara,dupa terminarea campionatului.Nu am auzit sa se fi razgindit.Oricum nu ar fi momentul sa se retraga acum.Ar trebui sa mai joace pana la final si sa stearga impresia nu prea favorabila pe care a lasat-o in urma diferendului cu Dan Petrescu.E pacat ca doi jucatori reprezentativi ai fotbalului romanesc se compromit datorita unor fleacuri.
    In alta ordine de idei,vreau sa amintesc aniversarea a 20 de ani de la exceptionala performanta a CRAIOVEI MAXIMA-calificarea in semifinala cupei UEFA! FELICITARI generatiei de aur a Universitatii!!! Sper ca actualii jucatori sa incerce si ei atingerea unei performante ,chiar daca nu de acelasi nivel.
    P.S.Chiar daca Gh.Popescu a "fugit"pentru o perioada la Dinamo,totusi nu cred ca merita tratamentul la care a fost supus la aniversarea "CRAIOVEI MAXIMA".Pacat. :?

  8. #8
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    UNIVERSITATEA CRAIOVA

    Sint un fel de "suporter de la distanta" al Universitatii Craiova,nefiind oltean.Tin cu Universitatea inca din copilarie si probabil voi tine pina la batrinete,daca nu intervine ceva care sa imi schimbe parerile.
    Sper ca in viitor echipa sa ne mai dea motive de satisfactie asa cum o facea pe vremuri.Deocamdata, sint curios citi fani ai Universitatii isi vor face simtita prezenta pentru a suferi impreuna.

    "HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA! TU CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI!"

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cum arata siteul acuma
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    sper ca maine sa-i facem pe foshtii ceaushei si actualii lepefishti...
    va pot spune ca am fost prezent la acel 1-2 din noiembrie 89 care de fapt este ultima victorie a universitatzii pe terenul din ghencea...
    nu imi doresc decat ca baietzii sa joace cu aceeasi daruire iar guso sa fie crishan din acel meci...
    FORZZA STIINTA

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Maine este ziua lui Guso, la propriu si la figurat, baietii din GRUpPO+REgie au fost la hotel,unde Guso a fost foarte impresionat de faptul ca steagul Bosniei va fi purtat de acum de galeria noastra.
    Last edited by nr.zece; 30th November 2003 at 03:06.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #12
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Ady am vorbit cu tony montana si mi-a spus ca te-a introdus in atmosfera, ce zici de steag?
    Un pic de caldura ai putea sa ne trimiti de acolo, dintredune, aic ploua de aseara si iti dai seama cum va fi terenul.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  13. #13
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Asa e , daca terminam pe 4 returul vom termina pe 2 sau ....daca nu se mai fura echipele mici , vom avea meciuri echilibrate si atunci Craiova ar putea recupera decalajul cu steaua si dinamo.

    raman la convingerea ca daca trece de rapid care nu se lasa de CIORDELI de puncte si blaturi pe fazta , dupa ce va trece pe locul 3 , Craiova se va bate realmente cu pt locurile 1-2 cu cele doua ...d...si s...
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  14. #14
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    daca terminam turul pe 4 , returul pe 1-2 garantat
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  15. #15
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    ,,

    Visezi Klm
    gabi love fffff

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    gabilove, du-te mah de aici , esti in plus ,du-te cat ti-o spun cu binisorul!
    Ai un loc pe forumul Stelei ...cu zi ce trece devii mai caraghios! ma mir ca nu-ti dai seama ca rad toti de tine pe toate forumurile! Inteleg ca esti trist ca nu vor sa discute cu tine asta insa nu inseamna ca trebuie sa te acceptam noi..oricat ne-ar fi mila de tine! Am avut rabdare sa-ti citesc o parte din postari sa vad cu cine stau de vorba! A fost suficient ! Esti cu adevarat demn de mila !

  17. #17
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    fff

    deocamdata am avut dreptate . v-am batut si suntem lideri, avem 9!!!! puncte peste voi desteptule
    gabi love fffff

  18. #18
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Un lucru m-a deranjat, N'jock dupa schimbare a plecat direct la vestiar.
    Asa ceva nu se face, mai ales dupa ce ai fost mana moarta tot meciul.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  19. #19
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    luat de pe www.craaiova-maxima.ro

    Campionii la peluza suntem noi

    In penultima etapa a turului diviziei "A", galeria Universitatii Craiova a oferit un super-recital, dovedind cu varf si indesat ca este cea mai tare galerie din tara. Inca din primul minut, cei 2500 de componenti ai galeriei Universitatii, majoritatea veniti cu autobuzele din Craiova, si-au incurajat echipa, oferind, pe deasupra, si o coregrafie de zile mari.
    De partea cealalta aurolacii au dormit in ploaie, trezindu-se abia in minutul 60, cand Universitatea a ramas cu doi jucatori mai putini. Nici macar atunci si nici macar cand scorul era 2-0 pentru Steaua, proaspat trezita galerie a echipei gazda nu s-a situat peste cea a Universitatii.
    Concluzia este una singura si am prevazut-o inainte de meci: galeria Craiovei a umilit pur si simplu galeria Stelei.

    Ne-am batut singuri!
    Pe teren, spectacolul a fost frumos, dar stirbit de eliminarile (corecte) ale jucatorilor craioveni Daouda si Badea. Meciul a fost echilibrat pana la a doua eliminare, cu Steaua ajungand, totusi, mai des la poarta noastra, nereusind, insa, sa marcheze. Abia cand Stiinta a ramas in 8 jucatori de camp, Steaua a reusit sa inscrie si sa castige cu 2-0. Pitu (min.64), abia intrat, a prins un sut sec din coltul careului de 16 metri oltean, Guso a fost mascat si a vazut mingea abia cand a intrat in plasa. In minutul 80, Raducanu a scapat singur si a lobat peste Guso.
    Astfel, Badea pierde primul joc ca antrenor al Universitatii si asta cel mai mult din cauza unei erori mari comise de unul dintre elevii lui experimentati, jucatorul Badea. Universitatea mai amana cu cel putin un an o victorie in Ghencea, la 14 ani si o zi de la precedenta (2-1), obtinuta pe 29 noiembrie 1989, cand Steaua era vicecampioana Europei si avea in echipa jucatori ca Hagi, Dan Petrescu, Lacatus, Balint, Piturca.
    Numar ocazii (inclusiv golurile): 11-5 (din care in prima repriza: 7-2)

    Adrian Trasca


    --------------------------------------------------------------------------------
    gabi love fffff

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Termina ma cu articolele astea , posteaza la mass media si lasa-ne naiba in pace.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Situatia de la Universitatea ramane si dupa meciul cu Steaua incerta (cel putin pentru mine). Raman cu regretul pierderii antrenorului Cirtu. Am pierdut in acest tur cu Dinamo, Rapid si Steaua!!! Badea a anuntat ca demisioneaza din functia de antrenor (dar numai in cazul unui esec) dupa meciul cu National. Situatia poate deveni exploziva. Nu stiu de ce, dar eu nu reusesc sa vad deloc revirimentul si castigurile echipei...Mai astept!
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •