View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 53 of 149 FirstFirst ... 343515253545563103 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #1093
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    2-2
    Slab meci.
    Acum ma uit la milan bologna prea mare diferenta intre noi si ei , cam de la cer la pamant
    Acelasi 2-2 blestemat :o
    Imi pare rau de badita cu el in teren poate altfel arata meciul.
    Pacat :x
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #1094
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    probabil sint prea amortit dupa meciul nationalei si nu mai simt tristeste dupa acest meci. Vreau doar sa trag un semnal de alarma asupra reprizei secunde
    jucate de Craiova in toate meciurile de la acest inceput de campionat. Probabil ca Badea a fost eliminat la ordin de bucurestean ca sa nu joace cu Rapid si Dinamo, au si scuza ca in 10 pe un teren greu au obosit primii.Dar indiferent de cei absenti, cei care au jucat nu au avut suflu sa alege in repriza secunda. Aici e problema.La fel a gost in repriza a doua la Galati si Constanta. Idem cu Bacaul si Gloria acasa. Meciul cu Brasovul a mers in aceeasi directie.Nu stiu ce se intampla la pauza dar jucatorii nu mai pot sa alege.Se vedea foarte clar ca nu mai alearga dupa minge.nu stiu ce se inatampla la antrenamente, nu fac destule alergari sau fac prea multe, poate nu fac recuperare corespunzatoare sau masorii, sau poate preparatorul fizic ,ceva nu e in regula cu conditia fizic, toti au alergat mai bine ca noi, si galatenii si brasovenii si constantenii. Este un semnal de alarma foarte clar ca ceva nu e in regula in pregatirea fizica a echipei. Mare atentie, vom avea probleme daca nu se remediaza aceasta situatie. Nici o echipa nu arata atat de obosita in repriza a doua cum arata Craiova.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  3. #1095
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0

  4. #1096
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Asa e Sorin a fost mana rapidului.
    INCREDIBIL.
    Practic am fost dominati categoric tot meciul.
    Nu stiu ce se intampla.
    E clar.
    Se intampla ceva necurat pe acolo.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #1097
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Claudiule, n-ar trebuie sa te bucuri cu putin.Azi prima repriza v-am dominat in 10 , asta dovedeste ca aveti probleme mari. In a doua repriza Craiova n-a existat pe teren, nu ati castigat un punct, ati pierdut doua. Ati fost mai aproape ca niciodata de o victorie istorica. Toate repriza a doua, din momentul in care s-a facut 2-1 , am crezut ca luam bataie acasa, si sint convins ca daca insistati mai mult, plecati cu toate punctele.
    Noi avem o problema foarte grava la capitolul conditie fizica.pe langa alte nenumarate probleme, conditia fizica care le permite sa alerge doar o repriza este extrem de grava.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  6. #1098
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Ady , cred ca si rapidul si dinamo au insistat pentru eliminarea lui Badea.Insa problema noastra este foarte grava, cred ca si cu Badea in teren tot la fel de obositi am fi aratat in repriza a doua.Asa a fost in toate meciurile din acest campionat. Aceasta echipa moare la pauza. Poate ce voi supara pe unii suporterii olteni , poate ca nu vor fi de acord, din subiectivism cei de la club, le-am trimis linkul, poate intra din curiozitate, eu as face-o.
    Asta este adevarul si este extrem de vizibil. Poate doctorul si masorii, poate preparatorul fizic sau Cartu, sau poate jucatorii nu fac recuperare cum trebuie sau ceva viata personala sau poate toate la un loc.Dar este imposibil pentru o persoana cu discernamant sa nu-si dea seama ca
    aceasta echipa se sufoca la pauza , mai rau ca oricare alta din divizia A,nu comparam cu echipele occidentale ca devine ridicol.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  7. #1099
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Am citit ca acum multi ani, pe vremea lui Oblemenco & Taralunga, respectiv Adamache & Pescaru, v-am batut in Banie si, ca urmare a acelei infringeri, ati pierdut titlul. Nici macar acea victorie n-as considera-o istorica. O victorie istorica ar fi daca am invinge pe Old Trafford.

    Am pierdut o calificare la un turneu final! As fi preferat sa retrogradeze FC Brasov, dar sa ne calificam la Europene! Egalul de azi e un rezultat bun, desi se putea obtine chiar victoria. Dar dupa dezamagirea de miercuri mica noastra rivalitate mi se pare o chestie absolut puerila.

    Cheers!

  8. #1100
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    din pacate asa e
    conditie fizica 0
    Mai avem multe de invatat.
    Bundea mi s-a parut omul meciului , a jucat foarte bine.
    Njock a miscat se el , dar inclin sa cred ca in 11 oameni eram in stare sa mentinem rezultatul de 2-0.
    Demisia lui cartu este din ce in ce mai aproape....
    Mitrita il va alunga pana la urma pe sorin si il va aduce pe bondrea

    Nasoala situatia la club :x
    Ne va reveni cu greu optimismul de alta data
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #1101
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Acea infrangere de pe vremea lui Oblemenco, Taralunga,Marcu,Boc,Deselnici &co este unica. Nu am pierdut titlul datorita acelui meci, au mai fost meciuri pana la final dar sigur nu a cazut bine, atunci a furat dinamo niste meciuri, noi am pierdut la arad in ultima etapa,
    Dar astazi puteati sa ne bateti , am simtit-o din primele minute din repriza a doua.
    Nu stiu daca preferam sa cada Craiova ca sa se califice Romania, nu cred.Daca ar fi castigat titlul european poate merita sacrificiul dar pentru o simpla prezenta nu.
    Dar ai dreptate cu nationala, si la mine a fost o anumita lehamite, am privit meciul la tv cu o distantare nefireasca.Probabil inca sintem amortiti dupa acea lovitura teribila a nationalei.Parca n-a mai avut farmec.
    Mult timp ne va bantui mintile acel meci dar pana la urma il vom uita. Eu cred ca la meciurile cu Rapidul sau cu dinamo cu siguranta imi voi reveni

    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  10. #1102
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    bondrea va avea viata grea dupa ce a antrenat dinamo si fie vorba noi, este un antrenor foarte slab care nu a aratat niciodata nimic.bun doar la divizia B.
    Nu cred ca poate mitrita sa-l dea afara pe Cartu dar cred ca zilele lui mitrita la craiova sint numarate indiferent de cine este antrenor.nu i se va ierta niciodata ca a sabotat clubul
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #1103
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Bundea mi s-a parut omul meciului , a jucat foarte bine.
    Bundea doar prima repriza si el.
    Njock a fost singurul care a alergat tot meciul si culmea ca s-a antrenat cu nevasta Poate mai bine fac antrenamente cu femeile,pe bune, iti mentine conditia fizica

    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Ne va reveni cu greu optimismul de alta data
    las ca ne trece noua
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  12. #1104
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    V-a placut Tudor baieti? Sa-l ia naiba! /nope/ Si va mai mirati de urs mayer cand asta face cum il taie capul? /nope/ Primele zece minute le-a arbitrat in stilu-i caracteristic.Oricum in curand va primi o dedicatie de la Oradea.

  13. #1105
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Citesc si ma minunez!
    Am fost pe stadion ...am stat 90 de minute in ploaie si nu pot sa fiu de acord cu aberatiile pe care le spuneti voi aici ! Nu stiu daca a fost mana cuiva , mai degraba cred ca nu... Si nu este vorba nici de conditie fizica.... , este vorba de mentalitate si curaj... Si nu a echipei , cat a antrenorului.... Am fi putut avea 10 puncte si am pierdut doua...si nu le-a pierdut echipa cat antrenorul...toata repriza doua am stat in jumatatea noastra de teren...nu l-am vazut pe Sorin o singura data sa iasa sa strige echipei sa avanseze in terenul adversarilor ..toti de pe stadion asteptam sa o faca ...in schimb se agita Lacatus si isi incuraja echipa...
    A fost prima oara cand Sorin nu a mai fost aplaudat , ci chiar fluierat...
    M-am saturat...parca vad ca si maine o sa apara in ziare sa spuna ca el nu antreneaza prostia si ghinionul , ca nu are echipa ..etc...
    Domnul Sorin Cartu sa vorbeasca mai putin si sa antreneze echipa...cu mult tact... Nu sunt de acord cu ipoteza ca nu avem echipa...Poate avem un lot restrans , dar jucatorii sunt talentati... Insa daca le spui la nesfarsit ca nu sunt buni vor incepe sa se comporte ca atare!
    Repet ce am spuss doua puncte pe care le-a pierdut antrenorul...,un antrenor care a stat ascuns pe banca de rezerve toata repriza a doua...

  14. #1106
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    dupa cum am spus acum catva timp se pare ca suporterii universtatzii craiova incep sa cedeze...
    pt EDMOND:n-are nici o vina cirtzu ca nu are lot,ca azi nu a avut 5-6 titulari ca arbitrul asta 'TALENTAT' l-a eliminat in min 6 pe badea...
    cam asta este situatzia...spectatorii nu trebuia sa-l fluiere pe sorin ci pe mitritza pt ceea ce face in acest club...dar asa se intampla in craiova din 1991 asa ca nu ma mira...nu vom mai avea niciodata echipa in aceste conditzii...se pare ca in craiova nu poate sa reziste 1 an nici un antrenor...

  15. #1107
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    edond, se vede de la o posta ca nu pot sa alerge, nu e vorba de nici o tactica atunci cand adversarii ajung primii la minge si cand fotbalistii craioveni alearga intotdeauna mai putin in repriza a doua.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  16. #1108
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Meseriasul71 , l-am aparat pe Cartu in alte situatii , dar acum , imi pare
    are principala vina in pierderea punctelor!! Daca ai fost la meci l-ai vazut cumva dand vreo indicatie jucatorilor in repriza doua? L-ai vazut agitandu-se pe marginea terenului ca altadata ? Toata repriza doua echipa a stat in propriul nostru teren... , l-ai vazut macar o singura data indemnandu-i sa iasa la joc?
    Regret , asta este parerea mea... si a majoritatii spectatorilor!
    Eu spun ca Sorin este antrenorul pe care il doresc , dar sa mai lase vorbaria si sa antreneze...!

  17. #1109
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    poate greseste si Cartu daca le cere sa joace defensiv dar e clar ca aceasta echipa nu poate alerga mai mult de 30-40 de minute.Ori nu fac pregatire fizica ori fac prea multa sau nu fac asa cum trebuie

  18. #1110
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vialli , au conditie fizica....insa antrenorul trebuie sa actioneze si asupra
    psihicului jucatorilor... eu cred ca sunt unele probleme pe care noi nu le cunoastem legate de Sorin , parca nu este el in ultima vreme....

  19. #1111
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prestatia echipei nu ne-a placut la nici unul...eu vorbeam acum de prestatia antrenorului! Daca pe tine te-a satisfacut , asta este , inchidem discutia pe aceasta tema... Insa chiar cu lotul pe care il avem ma gandesc daca un Lucescu , un Piturca sau chiar Iordanescu ar fi stat pe banca o repriza intreaga fara sa se agite si sa incerce sa-si impinga echipa in terenul advers... Terenul , in repriza doua a fost mocirlos si era destul de greu sa muti rapid jocul dintr-o parte in alta a terenului... Lacatus a inteles rapid asta si a impins fundasii pe linia de centru! Sorin putea macar muta jocul spre centrul terenului , daca nu in jumatatea lor...Din cauza acestei tactici ( a considerat ca se putea apara victoria , avand 2 - 0 ) puteam pierde... de fapt am fost destul de aproape...!
    Este posibil sa recuperam ceva la Rapid , ma astept la asta...insa probabil vom regreta aceste doua puncte pierdute aiurea!

  20. #1112
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    vorba multa saracia omului, nu cred ca echipa a primit ordin sa se retraga deliberat, eu i-am vazut cum nu pot sa alerge.Dar nu e vorba doar de acest meci , vorbesc de toate meciurile de cand a inceput campionatul.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  21. #1113
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Desi nu sunt fan al Universiatii Craiova (chiar din contra ) pot sa zic ca Badea a fost eliminat aiurea. Nici vorba de fault dar apoi de cartonas rosu. Penaltyurile v-au fost acordate corect dar pacat ca nu ati putut sa va mentineti avantajul luat pe tabela de marcat. Oricum, cu Brasovul nu te joci mai ales daca esti acasa.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •