View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 149 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vialli , sunt un om liber ,intru unde vreau eu..... asa ,ca informatie ,am intrat de mai multe ori pe "fotbal intern " am citit mesajele la mai multe subiecte ,dar nu am simtit inca impulsul sa spun ceva ,am votat doar la cateva chestionare ... si ,sa fiu sincer ,pe sectiunile unde am intrat nu prea am vazut nici numele tau !
    Din curiozitate ,de ce ma intrebi asta ?

  2. #65
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Montpellier-Universitatea Craiova=1-1 (1-1)
    1-0 Rui Pataca (39)
    1-1 Mc Breen (42)
    Blue,ti-o luai inainte de data asta

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , Blue facea si un comentariu aspra meciului... Probabil sursele de informatie sunt mai sarace pentru acest meci , sau Blue o petrece un sfarsit de saptamana mai fierbinte... undeva,in sanul naturii ...
    Cred ca ar trebui sa mutam echipa in campionatul francez , vad ca merge bine acolo ...
    Ieri la Craiova a avut loc un meci amical intre UFC Electro si U Craiova , scor 1-2 , pentru "Electro" marcand Tresor Ewango ( fostul jucator al Universitatii ) , pentru Universitatea Turnea si Bengondo ( desi a marcat , nu a impresionat ....)
    De fapt ambele echipe au folosit foarte multi jucatori veniti in probe ,iar la Universitatea au fost in teren mai ales jucatori de la echipele de juniori si tineret...

  4. #67
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Pot sa spun ca la Montpellier sint destui internationali cunoscutzi fiind considerata in campionatul lor intern ca are un lot mult mai bun decat performantzele obtzinute.Deci a fost inca un adversar bun.Echipa craiovei n-o stiu,stiu doar ca la faza golului alora,s-a accidentat Bundea si a fost schimbat(SPER DIN TOATA INIMA SA NU FIE O ACCIDENTARE SERIOASA, poate vor apare ceva informatzii prin presa sau prin alte mijloace ,sint un pic ingrijorat ) inschimb v-o dau pe cea a francezilor:

    Composition 1ere mi-temps : Viviani - Moullec - Blanc - Carotti - Ramond - Godemèche - Michalowski - Doumeng - Bamogo - Pataca - Robert

    Composition 2ème mi-temps : Pionnier - Michalowski - Dzodic - Assoumani - Giacopelli - Godemeche - Rouvière - Laigle - Hrubina - Lafourcade - Descamps

    nu mai dau autorii golurilor pentru ca zise Pacala inainte dar pot sa remarc GOLUL LUI MC BREEN, sa insemne asta cumva ca incepe omul sa dea si goluri? el se zbatea mult baiatu dar numai in poarta nu le dadea da' vad ca sparse gheatza tocmai cu dinamovistii si acum cu francezii(bine o mai fi dat el goluri la tineret sau cu echipe de div.B sau C la amicale,da alea nu se pun)

    Din ce am vazut si am auzit sint citiva jucatori de perspectiva sau certitudini.
    Pai atunci s-o luam pe rand:

    -portari: GUSO(probabil cel mai bun portar din div.A),URAI(o rezerva buna),N.BANICA(un tanar de foarte mare viitor,fostul capitan al natizionalei de jun)POSTUL E FOARTE BINE ACOPERIT

    -fundasi: DAOUDA, PAPURA, RADA in acest moment cred ca cea mai buna tripleta defensiva,totzi trei imi plac in mod deosebit , MOTI (poate juca libero,la marcaj si chiar la mijloc ca inchizator,tanar de mare viitor) CRACIUNESCU(personal in consider in plus,nu-i pot ierta tradarea,va avea probleme mari cu publicul chiar si inainte de a gresi,dar orice greseala pentru el... si mai e si tot timpul accidentat, L-ASI SCHIMBA PE LOC CU G.SERBAN care e tanar si de-al nostru) dupa mine ar mai trebui un fundas chiar daca poate juca si Murgan pe aici. ORICUM COMPARTIMENTUL E CAM ACOPERIT , MICILE RETUSURI NEFIIND O PROBLEMA .stiiam ca sint doi jucatori bunicei la electro Preda si in special D.Popescu care mai sint si suspendatzi, :thinking: cred ca aia sint usor de luat,sper

    -mijlocasi: BUNDEA, PLESAN,BADEA(multa sanatate!),I.STANCU n-are probleme decat poate de varsta la Badea. R.MICLEA nu e nemaipomenit ca titular dar merge ca rezerva si pe dreapta si pe stanga ,VIGARIU(cred ca poate juca destul de bine ceva mai in spate daca pune osul ) CRED CA AICI MAI AVEM NEVOIE DE UNUL DOI JUCATORI IN SPECIAL DE PARTE STANGA tinand cont ca si Murgan si Stoianof pot juca si mai defensiv sau Moti si Papura mai ofensiv DAR DE UN MIJLOCAS CENTRAL-STANGA CHIAR AVEM NEVOIE, SPER CA SEMNEAZA ARGENTINIANUL LUX .
    bine ar fi sa ramana si V.Stancu ala de la Slatina ,dar nu stiu daca o fi ceva de capul lui ,numai Sorin stie cam ce e de el.

    -atacanti:MURGAN, BORBELY(daca zice Sorin si lumea ca e bun , nu mai zic nimic dar mie personal tot nu prea imi place,nu stiu de ce ) STOIANOF,CL.TOADER, MC.BREEN, N.POPESCU(sa tina de copilu asta ca am inteles ca e tehnic,si foarte talentat,de mare viitor la doar 15 si e si de-al nostru) OPREA(sper sa i se reduca suspendarea de la FRFmai ales ca e si in natzionala de juniori) AICI CRED CA RAMANE MAREA BUBA A CRAIOVEI CARE NE IMPIEDICA SA FIIM INTRADEVAR O ECHIPA PUTERNICA, DUPA MINE AU NEVOIE DE DOI ATACANTZI DINTRE CARE UNUL FOARTE PUTERNIC .NE TREBUIE NEAPARAT UN GOLGHETER
    ( se aude de unul care ar da proba prin Frantza, sper macar sa nu fuga si asta cu echipamentul , eu cred ca BARBOSA ala ar fi bun, nu stiu ce sa zic de BENGONDO(se pare ca mai degraba NU probabil ca il vor testa intr-un amical cu o echipa mai buna,Barbosa de exemplu s-a miscat bine in amicalul cu Steaua ,e altceva) si auzea si de Craioveanu dar se pare ca e mai mult zvon dar cine stie

    DUPA MINE TREBUIE SA-I IA NEAPARAT MACAR PE LUX SI BARBOSA
    DAR IN ORICE CAZ,CU TOATE CA MURGAN SI BORBELY SINT MARI SPERANTZE MACAR IN INIMILE SUPORTERILOR, NOI TOT NU AVEM UN VARF DE ATAC GOLGHETER,PUTERNIC CARE SA-I PISEZE PE ADVERSARI

    Acum lasam impresia unei echipe dragutze cu a aparare buna, cu un mijloc tehnic si multi jucatori interesantzi, tineri, talentatzi DAR O ECHIPA BOANTA IN LIPSA UNUI VARF DE ATAC CARE SA DOMINE CAREURILE ADVERESE.Poate reuseste Sorin Cartu sa mai inventeze vreunul din astia tineri ,ca tot a devenit in ochii suporterilor un fel de vrajitor(hocus -pocus, mai scoate unul ) poate Dinel Staicu sa mai cumpere ceva, om trai si om vedea

    DUPA MINE, PANA UNA ALTA, SA-I IA PE LUX SI BARBOSA SI SA INCEAPA CAMPIONATUL.

    P.S.: Eu pe Sava si pe Lutu nu i-asi mai primi cu orice risc. Aia strica atmosfera cu viatza lor extrasportiva si problemele lor.Pacat, mie intotdeauna mi-a placut de ei dar in momentul asta SINT CONVINS CA SINT PAGUBA FINANCIARA , PAGUBA LA ATMOSFERA SI LINISTEA DIN LOT SI IN PRESA LOCALA, DE DISCIPLINA DIN LOT NICI NU MAI ZIC .
    PA GU BA !!!! .Asta ca raspund unora care plang dupa ei


  5. #68
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    hai sa completez si echipa noastra din GS de fapt toti o gasitzi acum pe internet dar sa fie si aici
    U: Guso - Daouda, Papura, I. Rada - R. Miclea, Moti, Plesan, Bundea, I. Stancu - Murgan, Borbely. Au mai jucat: McBreen, Vigariu, V. Stancu, Stoianof si Cl. Tudor. Antrenor Sorin Cirtu
    Aici sint mai smercher 8) ,datorita fusului orar, eu citesc cu o seara inainte ,presa de a doua zi, de fapt tot aia da, ma rog, sa ma laud si eu

  6. #69
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Ar fi bun Craioveanu... dar nu cred ca e posibil. In ceea ce-i priveste pe Lutu si Sava sunt de acord ca ne putem descurca si fara ei...
    (A)

  7. #70
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    blue, in privinta lui Guso sunt de acord, pe Banica nu-l vazui , dar Urai a primit niste goluri............
    apararea merge, mijlocul asemenea(cu conditia venirii lui Lux), iar atacul se pare ca a inceput sa gaseasca calea spre poarta adversa
    Totusi principalul nostru atu ramane Sorin Cartu, cel care ne-a scos anul trecut din kkt
    Lutu nu merita sa mai joace la noi , iar despre "capriciosul Sava" risca ca atitudinea benefica pe care a avut-o anul trecut sa se intoarca impotriva lui (nu uit ca a fost 6 luni la Genoa unde daca a adunat 30 min. in prima echipa in aceasta perioada .......si asta cred ca numai din vina lui )

    dar cu Borbely ce ai
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #71
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    a incetat din viata PETRE DESELNICU..........
    DUMNEZEU sa-l odihneasca !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    O mare pierdere pentru Craiova , fostul fundas de fier devenise un factor de echilibru...o sa-mi lipseasca cu glumele lui ,cu optimismul si pofta de viata.... va ramane insa in galeria figurilor celebre ale Universitatii !

  10. #73
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    mare pierdere in plan uman.Clubul Universitatea va fi mai sarac cu un spirit
    si o inima mare. Si era om in putere,probabil Dumnezeu avu nevoie de un inger Nu-l vom uita niciodata
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #74
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Inima este prima cauza a mortii la olteni ,avem inima prea mare si citeodata mai explodeaza. Altii care sint mai nesimtitori mor de cancer. Eu tot de inima vreau sa mor si tot razand Las ca avem portar ,libero si varf de atac printre ingeri care vor ajuta Stiinta. Acum spune glume cu Oble,Cristi,nea Sabi si nea Tica.

  12. #75
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    parca mi se franse si mie inima cand auzii. Da' vorba lui Pacala, acum tot poante spune si prin Rai

  13. #76
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Inter , pai sa-ti spun eu ce am cu Borbely. Daca Sorin zice ca e ceva de capul lui si va zice asa si dupa citeva luni si il luau si pe R.Sancu,nu ziceam nimic, da' absolut nimic.

    Adica nu l-au luat de Romeo Stancu desi e oltean, crecut de Universitatea Craiova, CARE A INROSHIT TELEFOANELE CLUBULUI CA VREA SA VINA LA ACASA , DAR UITE CA VINE.... CSABA .

    Nici aum nu e timpul pierdut, poate cei de la Poli cer mai putzin pe R.Stancu, mai ales ca sint intr-o situatzie aiurita rau de tot. Poate il vor pe Verdes sau si altzii la schimb, avem o intreaga lista de disponibilizazi de Cartu. Unii dintre ei ar putea juca chiar bine la ei.Uite la Silvasan, la noi cand intra in teren incepeau hohotele de ras.Are Dinel Staicu vreo doua liste de jucatori una de la Craiova si alta de la Resita din care ar putea da jucatori la schimb. Ma doare cand un jucator de-al nostru vrea sa se intoarca, e tanar si bun si nu reuseste.
    si vine in schimb, ...Csaba, ce nume urat,din cea mai urata limba cu putintza.

    Stii ceva, ma certam odata ,mai demult, in franceza cu un bozgor(al dracu bozgoru totusi,stia fr) inaintea unui meci de fotbal intre Romania si bozgori si asta ii spuneam,
    "MAH, DA' VOI AVETZI CEA MAI URATA LIMBA DE PE SCOARTZA PAMANTULUI, N-ARE MUZICALITATE, NU E INRUDITA CU LIMBILE LATINE SAU CU CEVA DE CIRCULATZIE . LIMBA LOR E O LIMBA PENTRU MAIMUTZOI, NU E PENTRU OAMENI.I-auzi, Csaba ce e asta?

    Stiu ca atunci l-am facut sa plece desi intrase cu mare tupeu ca ei sint asa si pe dincolo

  14. #77
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    asa e Blue, si pe mine ma zgarie la timpan numele lui . Sa si-l schimbe intr-unul romanesc , Csaba sa devina Ceapa
    Sa-i ziceam Ceapa de azi incolo

  15. #78
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    chiar ca si pe mine ma deranjeaza la ureche numele lui. Ceapa-i bun
    sa se duce intai si sa-si schimbe numele.Sa strigam la el,
    Alerga ba ceapa ca nu te aduseram aici sa te insamantam, miscare, miscare Ceapa sa-l cheme.

  16. #79
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Asa da, daca ii zicem Ceapa mai merge

  17. #80
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Iar lui McBreen sa-i zicem McPraz iar lui Gusso... Lubenita...
    Hai ca sunteti simpatici.

  18. #81
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    nu stiu daca era cazul sa intervii tu ,un dinamovist in discutie.Dar daca toti iti plac numele atunci ma gandeam sa botezam dinamovistii Labush,grivei,azorel, cutulache iti gasim si tie imediat.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Blue , din partea mea poate sa-l cheme si Csaba Csaba , daca va da cate unu - doua goluri pe meci ma angajez sa invat sa-il incurajez in ungureste , desi am auzit ca nu stie prea bine , s-a pomenit si el cu numele asta ....
    Iar R Stancu costa prea mult si Timisoara nu a vrut jucatori la schimb...
    Personal sunt de acord cu Staicu , mi se pare o aberatie sa dai pe un jucator roman 150 000 - 200 000 de dolari ( ma refer la un jucator obisnuit...) ,cand poti sa dai pe unul cel putin la fel de bun ( vezi Guso , Daouda ....) 40000 - 50000 ....
    Asta e situatia ...
    Cum drac se zice La revedere in ungureste , parca Visontlatasro sau cam asa ceva ( ce faceai daca il chema asa pe Csaba !!!)

  20. #83
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    pun patru adrese , ale Universitatii Craiova si care sint tot timpul actualizate ceea ce este,din pacate,unicat in Romania:

    http://www.universitateacraiova.go.ro/indexr.html

    http://www.universitateacraiova.ro/

    http://www.craiova-maxima.com/

    http://www.fcuniversitatea.pcnet.ro/index_ro.html

  21. #84
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    pentru Edmond, acum daca-l rebotezaram Ceapa si da si cate un gol ,doua pe meci,imi place de el da' din limba aia de babuini tot nu invatz nici un cuvant ,mai ales din ala lungu de incepe cu viso ... Gasiram Ceapa acum Cat priveste pretzurile jucatorilor si conditziile alea ,SINT PERFECT DE ACORD CU TINE, NICI NU INCAPE DISCUTZIE. Cer unii patroni din campionatul intern pretzuri aiuristice. Barem ala de la Sportul, isi merita soarta.Am si uitat cum il cheama
    Cu R.Stancu, poate mai merita totusi incercat odata tinand cont ca s-au mai facut schimbari la aia.

    Pentru Netscape, primele trei adrese sint cele mai bune dupa mine situl oficial nu prea e actualizat des. Ar trebui sa dea meciurile live acolo,chiar si alea amicale.Ca de aia e site oficial, stelistii au chiar si comentariu audio de la toate meciurile pe situl lor internet. Cand ii vad pe stelisti ce talente isi dau ca pe situl lor oficial se transmite comentariu(practic radiofonic) in direct de la fiecare meci al lor.... nu e lucru mare(dar trebuie sa faca cineva de la club care merge cu echipa ) conteaza enorm pentru cei aflatzi foarte departe(cum sint eu) .

    Pentru Sorin. Eu zic sa ne apucam de pe acum sa-i rebotezam pe dinamovisti desi nu e clar lotul lor.Dar daca tot ne vizita Ayrtonul sa-i face un cadou

    Pentru Pacala si Gerson va datzi seama ca v-ati asumat rolul de nashi pentru musiu Ceapa Avetzi oarecari raspunderi de acum

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •