View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 13 of 149 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #253
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Meciul

    Cine afla sa posteza rezultatu
    Ca tare sunt curios
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #254
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sa posteze
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #255
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    ady, noroc cu tine ca-mi descretzishi fruntea N-auzi mah ca luaram bataie!

  4. #256
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Da

    Da ma blue trista situatzie
    O luaram pe cocoash da' nu trebuie sa disperam

    In amicale luam bataie da' in campinat ii batem
    No problem
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #257
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    vroiam eu sa zic ceva dar mai bine tac si nu mai pun paie pe foc :x

  6. #258
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu se poate spune nimic despre ... nimic

  7. #259
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    De fapt nu e deloc o exagerare. Ai nostri au fost parca mai slabi ca in meciurile de acasa in care nu reuseau deloc sa obtina vicitoria, nici cu uta,nici cu Bacau,Arges ...
    N-au contat in atac decat pe suturi de la distanta. N-a fost nimeni care sa aduca mongea in careul stelei , de atacant nici nu mai vorbesc.Borbely e paralel cu fotbalul.Sare mingea din el ,ca din coltul mesii.Un fotbalist total inestetic. Oricum e singurul, altul nu mai avem nici macar asa de forma.
    Sintem intr-o situatie extrem de critica.
    Zero absolut. Avem cel mai prost atac din divizia A fara nici o exagerare sau rautate.Asta e adevarul adevarat.
    In lot exista doar un atacant de meserie si asta n-are nici o legatura cu fotbalul sau limba romana.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #260
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Sa nu dramatizam totusi ,a fost un simplu meci amical.Si anul trecut tot o infrangere acasa in fata Stelei a prefatat returul.
    Avem totusi portar si aparare Guso-Daouda,Papura ,Rada sint peste tot ce au celelalte echipe de la noi. Avem un mijloc tehnic si mobil Bundea, Plesan,Badea si I.Stancu care tinde sa devina cel mai bine sudat mijloc si este un compartiment estetic ca joc.Il avem pe Murgan, talentat care joaca binisor in spatele varfurilor si la nevoie joaca fara probleme si la mijloc in fazele in care ne aparam.Doar doua cluburi,Steaua si Rapid se pot lauda ca au 9,10 fotbalisti adevarati in lot.Uitati-va comparativ ce e la ceilalti.
    Noua ne trebuie doar doi fotbalisti ca sa facem un prim 11 bun cu adevarat. Ne trebuie un varf de atac clasic si un atacant care sa stie cu mingea si sa aduca mingea in fata portii,eventual sa profite de spatiile create de varful clasic.Cam doi fotbalisti adevarati ne mai trebuie. Inca nu s-a incheiat perioada de transferari, e bine ca meciul cu Steua a scos in evidenta atat de clar ca ne lipsesc acesti doi oameni.Trebuie neaparat sa-i aducem.Cu acesti doi oameni ne luptam la titlu, fara ei la retrogradare.Ecuatia este foarte simpla pentru toata lumea.Nu trebuie sa ne mintim dar nici sa intram in panica.Inca mai este timp.

  9. #261
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    E simplu de zis greu de facut..

    Ne trebuie atacantzi dar e simplu e zis shi e greu pt dinel de facut , el trebuie sa ii aduca pe cei cerutzi de cartzu nu pe totzi da' macar pe cei mai importantzi.
    Uite dinta ne-a bagat-o in ate .
    Stia cartzu ce shtia mai greu cu banii pt dinel .
    Am intzeles ca obiectivul e clasarea in primele 10 . Cu atacu asta care am intzeles de la voi ca e dezastruos nu cred ca se poate
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #262
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Netscape , sunt de acord cu ce ai spus ! Vreau sa spun cate ceva si despre meci!
    _ Au fost 15000 de spectatori ( cat nu strang alte echipe la 5 meciuri oficiale ) Au lipsit aproape cu desavarsire membri galeriei , cu exceptia celor din Motru care au fost singurii care au incurajat echipa Atmosfera a fost in general "rece" fotbalistii au fost admonestati la aproape orice gresala si eu cred ca si asta si-a pus amprenta asupra evolutiilor lor.

    _ Steaua a fost superioara aproape intreaga repriza I , se cunoaste ca au un lot mai omogen si mai ales mai experimenta decat al nostru Mijlocul si atacul au functionat ineficient ( a contat absenta lui Badea ).
    Mi-a placut faptul ca au o conditie fizica f buna si ca au facut presing tot timpul , insa relatiile de joc inca sufera . Ca o observatie ,echipei ii place mai mult sa joace in deplasare decat acasa ,unde trebuie sa construiasca -- si asta datorita lipsei de atacanti si faptului ca relatiile de joc inca sufera ,celor nou - veniti le mai trebuie timp ........
    In ceea ce-l priveste pe Borbely nu am putut sa-mi fac o parere , are calitati fizice ,este insistent si bataios ,dar a fost tot timpul izolat intre 2-3 aparatori , a primit extrem de putine baloane si nici unul cand era demarcat ... Ii mai trebuie un atacant langa el , de asemenea lipseste un coordonator de joc ( in campionatul acesta ,poate fi Badea ) care sa distribuie mingi utile atacantilor ! In lipsa acestora s-a jucat cu mingi lungi trimise din aparare direct ia careul advers ,unde nu aveam decat un singur atacant... Si inca ceva nu am sa inteleg atitudinea publicului , a fost doar un meci amical ....unde trebuia sa se vada ce mai este de facut ...si cred ca s-a vazut ... Daca Sorin dorea rezultate favorabile , juca cu echipe slabute din divizia b si c , el doreste insa sa joace cu adversari puternici pentru a sti exact cum sta....
    Miercuri vom juca cu EC Arges ...., apoi posibil cu PAOK Salonic...
    Si inca ceva ,in mare mie imi place cum sta echipa in teren! Iar chestia cu retrogradarea este o gluma , sunt echipe mult mai slabe ... cu un coordonator de joc si inca un atacant se schimba mult datele problemei ... Inclusiv un meci cu steaua....

  11. #263
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Ziaristule

    Edmond cred ca ai putea sa da-i un interviu la vreun ziar local sau chiat prosport ca shiasha au plecat totzi de acolo.
    Scrie foarte bine articole
    Sper s-o scoatem la capat in sezonu asta...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #264
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mersi , ady... o sa ma gandesc si daca nu o sa mai mearga jobul meu , asa am sa fac ... ma orientez spre un ziar....

  13. #265
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cu placere edmond, by the way what's your job?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #266
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu stiu cum si unde gasim doi oameni ca aia de ziceti voi mai ales ca staicu nu da bani ba mai incurca si borcanele,vezi Rada

    Varful ala clasic de tot zicetzu voi trebuie sa fie unul care sa umple portzile adversarilor cu goluri , nu stiu de unde il luam.

    Atacantul ala retras,coordonator, vrajitor si alte vrajeli nu prea exista in fotbalul nostru deloc.Poate Ad.Ilie ar avea profilul asta dar e bolnav si scump.Poate Craioveanu sa poata si pasa si da goluri si aduce mingea in careu prin driblinguri dar are o varsta.Trebuie incercate toate pistele ,chiar si cele mai nebunesti ca dinel asta a inceput sa se scumpeasca si la telefon.Adica mie imi dau tf prietenii si aflu rezultatul in masina venind spre casa, si nu sint miliardari niciunul SI DINEL STAICU CARE SE DA MARE SMECHER CA E IN PRIMII 100 DE MILIARDARI BLA BLA BLA SE SCUMPESTE SI LA TF? Asta nu e sanatos la cap
    Inseamna ca am ajuns rau de tot tata

    Publicul, suporterii sint ingrijoratzi , planeaza aceasta teama , ca n-avem atac. Prea zice toata lumea acelasi lucru.Ca doar n-o fi innebunit toata lumea. Unii dintre jucatorii din lotul Craiovei nu vor avea deloc viatza usoara cu publicul.

  15. #267
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Cita dreptate ai Blue. Azi esti mai conciliant ,te calmasi?
    Redau mai mesajul unui prieten de ieri pentru o imagine mai generala a ce gandesc suporterii 8)

    CITAT : .................................................. .......
    "veni ciabo sa joace tzurca si la atat se reduce atacul nostru.In halul asta toate meciurile se termina cu 0 in dreptul nostru.Ramane de vazut cate incasam.
    in lot exista doar citziva fotbalisti:
    Guso-Daouda,Papura,Rada-Bundea,Plesan,Badea,I.Stancu-Murgan
    deci 9(noua)fotbalisti.
    RESTUL SINT DOAR PRIETENI CU FOTBALISTII !!!!!!!!!!!!
    N-au nici o treaba cu jocul asta.
    Poate Stoianof va ajunge candva. Mai erau doi copii,Oprea si Banica dar au fost indepartatzzi pt a-i face loc si lui arpad.Trebuie sa invatzam expresii noi ca doar cand se intalnesc doi bozgori o pun de-o placutza bilingva." .................................................. ........


    Recunoaste cineva ?

  16. #268
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Sorin si Dinel in primul rand ar trebui sa stea calare pe telefon zilele astea si sa caute cei doi dotbalisti.Cine stie de unde sare iepurele. Trebuie sa incerce ca daca nici nu incearca aia nu vin singuri la Craiova si se impiedica de pragul Universitatii

  17. #269
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Sorni Cartu

    Va spun yo ca tot la mana lu' cartu ajungem tot el trebuie sa descopere nishte atacanti . Experimenteaza el baieti tineri shi va spun yo ca va rasari unu care ne va face fericiti .
    Poate o sa spune-ti ca visez dar este doar o speranta...
    Sa-i vedem shi pe barbosa shi lux , daca or mai veni :? :? .
    Sorin il shtie pe barbosa asha ca daca va veni la craiova va fi cooptat in lot.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #270
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Hai sa facem o recapitulare a ce avem si ce ne mai trebuie, asa la rece.

    AVEM CEL MAI BUN ANTRENOR POSIBIL : SORIN CARTU (ANTRENOR PE VIATZA)

    AVEM CEL MAI BUN PUBLIC (DE DEPARTE SI INDISCUTABIL, DACA AR STII AIA DE LA CLUB CAT DE FANATICI SINTEM CRED CA AR STA MULT MAI MULT SA SE GANDEASCA LA ANUMITE GESTURI)

    AVEM CEL MAI TARE STADION( ARE TOATE UTILITATILE,SCAUNE,NOCTURNA,GAZON ETC. ,CAPACITATE DUPA TIMISOARA DAR PUTEM SA FIM PRIMII SI AICI, NIMENI NU JOACA PE UN STADION CA AL NOSTRU IN TARA VORBESC)

    AVEM CEL MAI BUN PORTAR( GUSO)

    AVEM CEA MAI BUNA APARARE( DAOUDA,PAPURA,RADA) DIN TZARA VORBESC,SA NU EXISTE CONFUZII)

    AVEM POATE CEA MAI BUNA LINIE DE MIJLOC(BUNDEA,PLESAN,BADEA,I.STANCU) -NU TREBUIE UMBLAT LA EA SUB NICI O FORMA

    AVEM UN TANAR FOARTE VESATIL, ACEST MURGAN CARE POATE JUCA VARF,IN SPATELE VARFURILOR,LA MIJLOC SI CHIAR FUNDAS IN ACELASI MECI, POATE FI PIONUL TACTIC AL LUI CARTU)


    AVEM IN STAFUL TEHNIC INCA CITIVA OAMENI DE TREABA INCEPAND CU S.CRISTESCU(BUN VENIT CRISTI) NICU DOLEA, SILVIU LUNG, GIGI CIUREA,MIRCEA IRIMESCU CARE ZIC EU CA POT AJUTA MULT CA LUCRURILE SA MEARGA BINE. SINT DEVOTATZI CRAIOVEI.


    AVEM UN GRUP DE TINERI CARE POT FI REZERVE BUNE SI POT CONSITUI SOLUTZII CAND E NEVOIE DE EI: STOIANOF, MOTI,R.MICLEA,VIGARIU,OPREA,BANICA, N.POPESCU(am sperantze mari in el)CL.TUDOR,V.STANCU,BORBELY(sint gata sa-l accept si pe el, de voie de nevoie)- eu cred ca niciunul dintre ei nu trebuie imprumutat.In ei am sperantza ca va mai inventa sorin un mare fotbalist,

    Trebuie sa ne multzumim cu Dinel Staicu in acest moment, asa cum e, trebuie sa-l impingem de la spate dar efectiv nu avem alt investitor in acest moment.Trebuie INTZELES CA ASTA E SITUATZIA IN ACEST MOMENT
    ar mai fi Urai rezerva de portar sau cica ar mai fi luat un sarb ieri Babarezu(nu stiu nimic de el, habar n-am cine e, cica juca undeva in B deci mari sperantze nu ne putem pune in el)


    CE NE MAI TREBUIE, CEI DOI ATACANTZI DE CARE VORBEAZI TOTZI PE AICI, NUMAI CA PREZENTZA CELOR DOI FACE DIFERENTZA DE LA RIDICOL LA SUBLIM. DACA AM AVEA ACEI DOI JUCATORI NE-AM BATE LA TITLU, FARA EI SINTEM O ECHIPA CU PROBLEME.

    mai trebuie si o mica curatzenie: afara cu craciunescu si arpad

    ASTA E PAREREA MEA FOARTE FOARTE SINCERA

  19. #271
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    si sa nu uit

    deci luatzi-va gandul de la Barbosa si Lux, aia nu mai vin.S-a certat deja Dinel cu barbagallo ala.Si asa era tzeapa, de data asta e cam vina impresarului dupa toate aparentzele

    in al doilea rand Lutu e transferat la Rapid deci cei care sperau sa se intoarca, sa-si ia gandul

    Dupa cate s-au spus intre Sorin si Dinel pe de o parte si Sava pe de alta parte este foarte putzin probabil o impacare,deci cam luatzi-va gandul si de la Sava.

    Altzii nu se stie. Raman la parerea ca trebuie insistat la Craioveanu sau /si R.Stancu .Poate iese ceva.

    ATAT AM AVUT DE SPUS PE ZIUA DE ASTAZI

  20. #272
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Bravo blue

    Bine spus blue
    Noi olteni ma avem nevoie de 3 lucruri sa reushim in campionat:
    1. Noroc - n-am prea avut noroc in ultimi ani ar fi cazul sa mai treaca shi prin craiova.
    2.Linishte- Nu a fost niciodata l-a craiova in ultmi ani intitdeauna au dost scandaluri .
    3.Atacantzi- Ashita chiar ne trebuie ca nu avem deloc nu conteaza ca nu sunt in forma conteaza sa avem aacolo in lot pe cinva care scrie atacant, shi nu unul ci vreo 4 , deocamdata ii avem pe boberly cl tudor care cred ca cartu va fortza un pic cu el.
    Ne trebuie atacantzi pt ca fiecare echipe trebuie sa aiba aceshti jucatori extremi de importantzi pt ca fara ei nu putem sa marcam.
    De acum nu ma mai ashtept la cine shtie ce atacantzi sa mai vine.
    Da' chiar daca nu sunt valori certe macar sa vina!!!
    Cartu shie ce o sa faca cu ei...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #273
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    SUparare

    Supararea mare ...
    Declaratzia lu' sorin ne intristeaza shi mai rau .

    Doar o minune ne mai poate ajuta sa luam campionatul.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •