View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 149 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #43
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Borbely asta l-a incantat pe Cartu , asa ca Blue, om trai si om vedea , camerunezul ala cica e tare rau de tot, iar Plesan nu a jucat la parametrii de anul trecut
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    craiova - ref transferuri

    1. camerunezul Bengondo - 22 ani , vorbeste bine italiana ,franceza ,engleza , atlet desavarsit (ca majoritatea camerunezilor! ) se antreneaza deja cu cei ramasi acasa si se pare ca are si un simt al portii deosebit ( decizia insa o va lua Sorin , cand revine ) !
    2. argentinianul Javier Lux nu va da probe , dar Nu va merge nici in Franta ! Cartu a hotarat ca daca se ajunge la o intelegere sa se semneze contractul (l-a vazut pe casete si a spus ca este foarte bun si nu are nevoie de o pregatire deosebita abia terminand campionatul in Argentina! ) joaca mijlocas de banda stanga sau mijlocas central
    3. Legat de Murgan ..crescut la juniorii lui Extensiv a fost promovat la senoiori chiar de Sorin.... pe vremuri a evoluat atacant , si apoi reprofilat fundas central !
    Sper sa se rezolve transferurile celor doi si sa castigam cel putin un atacant veritabil ! Ar fi aur pentru aceasta echipa!

  3. #45
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Daca nu s-a accidentat Plesan e bine, un meci mai nereusit mai are si el dreptul sa faca sper sa fim feriti de accidentari .
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Plesan

    Sigur nu s-a accidentat ,dar i s-a urcat putin la cap ...Sorin a vrut sa - i atraga atentia ca mai are mult de munca...sper sa fi reusit!

  5. #47
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    bine ca n-a mai fost vreo belea. Nu-i problema, isi revine Plesan.Nimeni nu joaca la fel de bine tot timpul. Adevarul este ca imi plac in mod deosebit:Sorin Cartu, CARE TREBUIE SA FIE ANTRENOR PE VIATZA LA UNIVERSITATEA CRAIOVA,vorbesc foarte serios
    si Guso,Daouda,Papura,Rada,Bundea,Plesan,I.Stancu si Badea care sper din toata inima sa se faca bine ca ce a facut el pentru Craiova,sau Rada,Plesan rar vezi facandu-se.Daca ar prinde si Murgan post de titular si ar juca la nivelul celorlalti, NE-AR MAI TREBUI UN VARF MASIV SA STEA TOT TIMPUL PE CAPUL ALORA SI SA DEA GOLURI SI UN MIJLOCAS OFENSIV-VARF RETRAS CARE SA STIE CU MINGEA SI NE-AM BATE LA PRIMELE LOCURI. Nu stiu de ce, simt eu ca se poate. Cand Universitatea Craiova a ajuns in 89-90 pe 3 cred ca nu se asteptau prea multi.Pe urma in 90-91 au luat eventul si TOT CU SORIN CARTU ANTRENOR. Este ultima performantza adevarata a noastra si tot numaram anii de la ea.TREBUIE SA IESIM SI NOI IN FATZA ODATA SI ODATA. Sa vedem daca transfera Dinel ceva, Aud ca ar vrea sa vina Craioveanu, sper sa nu fie doar zvon.
    Mare pacat ca se desfiintzeaza echipa de tineret, nu stiu unde se duc jucatorii ,Dinel mai bine vindea Resita si cumpara Electro ca altceva e cand urmaresti jucatorii acasa si altceva daca ii urmaresti nu stiu pe unde. NU STIU CE MA FACE PE MINE SA CRED CA ANUL ASTA VA FI MULT MAI BINE. AM EU ASA UN PRESENTIMENT.
    Oricum o veste buna avem sigur, Craiova gazduieste al doilea meci conscutiv,nu conteaza ca e cu Luxemburg, conteaza ca publicul si stadionul au fost APRECIATE

  6. #48
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ce se aude cu venirea lui Craioveanu? Ar fi traznet

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu cred in venirea lui Craioveanu , in primul rand la Craiova cele mai mari salarii sunt in jur de 50000 de euro , iar Craioveanu nu va juca probabil nici pe un salariu de 2 ori mai mare ! Apoi , oricat de bun ar fi ,este totusi un jucator in varsta ,spre terminarea carierei...iar Cartu doreste contracte de cel putin 3 ani si are ca obiectiv construirea unei echipe comprtitive ...nu doreste solutii de moment ! Pe Savu care este mult mai
    tanar nu l-a oprit in lot pentru ca nu a vrut sa semneze decat un contract pe un an.... apoi nici nu se vorbeste prea mult de eventuala venire a lui Craioveanu , asa un fel de zvon , cum ca si-ar fi exprimat dorinta....

  8. #50
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Olympique Marseille- Universitatea Craiova=2-2!!!!!!!!!!!
    au inscris: Sychev (3'), Sakho (38'), Borbely (53'), I.Stancu ( 61').
    Echipa Craiovei n-o stiu ,in schimb ,ca sa nu credetzi ca au jucat ca cine stie ce juniori sau de la tineret ai alora, va dau echipa francezilor:

    RUNJE (45'CARASSO) - LAURENTI (' BARIOS) VAN BUYTEN , MEITE , HEMDAMI (45'REINA) - JOHANSSEN (67 HEMDAMI revenit) ,CELESTINI (82 SWIERCZEWSKI) , FERNANDAO(67SYCHOW revenit), VACHOUSEK (45 DESCHAMPS) - SACHO(67 BAKAYOKO) , SYCHOV (45 CHAPUIS)

    se pare ca joaca chiar bine baietzii

    pentru Edmond : Si mie mi-ar place sa vina Craioveanu dar intradevar depinde cat cere. Daca cere putzin , ar fi nemaipomenit. Se poate construi o echipa tanara chiar mai bine daca ai unu ,doi mai varstici care sa le dea exemplu copiilor. Dar depide mult de cat o cere Craioveanu.
    Adevarul e ca la cata seceta de trofee a fost la Craiova in ultimii 10 ani se simte nevoia acuta sa mai scoatem si noi capul.

  9. #51
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    se cunoaste mana lui Sorin, sa-l lase dinel in pace si poate ne face vreo surpriza placuta chiar anul asta.
    Borbely poate fi trecut la capitolul achizitii reusite
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    pentru Blue

    Ceea ce spuneam si speram se adevereste ,incet ,incet Cartu construieste o echipa ! Pe langa cei enumerati de tine ca certitudini si jucatori de caracter ....eu as aduga inca trei jucatori care se invart in jurul varstei de 18 ani si care mie imi plac foarte mult Stoianof ( care a si marcat un gol pentru Craiova) ; Claudiu Tudor ( cel mai tehinic dintre toti si pentru care Sorin are o adevarata slabiciune ) si N Oprea ,un varf de 19.... primii doi au fost colegi la nationala de juniori....
    Daca il mai adaugam si pe Borbely (se pare ca Sorin a vazut bine) , M Breen ( care mie personal nu imi place , dar cateodata este eficient ...) si poate se mai leaga vreun transfer din cele vehiculate... avem ceva sperante pentru campionatul care urmeaza ..
    Din cate stiu eu Sorin vrea sa atace titlul anul urmator ,anul in curs si-a propus construirea unei echipe care sa nu aiba complexe indiferent de adversar!

  11. #53
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    asteptam, asteptam, dar cit ?
    Hai Craiova!

  12. #54
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    va imbatati cu apa rece. Avem un lot foarte subtire de jucatori,fara rezerve de valoare.Vazui in nu stiu ce ziar ca nu prea mai vor sa ia nici strainii aia de care era vorba.

  13. #55
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    si nici borbeli ala nu l-au luat inca

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vialli , eu nu cred ca ne imbatam cu apa rece....
    1. Sorin este un antrenor foarte capabil
    2. Echipa era deja destul de solida inca din returul campionatului trecut
    cand a mancat destul de greu bataie , parca numai cu Astra si Poli si amandoua meciurile au fost cam ciudate...
    3. Cei plecati nu au subtiat in nici un fel echipa ..si eu îi iubeam pe Lutu si Sava , dar treb sa fim realisti si sa spunem ca nu mai erau de folos echipei Intr-un intreg campionat Lutu a facut cel mult 6 meciuri bune , in rest fiind mai degraba mediocru. Sava a lasat tot timpul impresia ca il intereseaza orice altceva decat fotbalul , a jucat lamentabil majoritatea meciurilor ajungand chiar sa fie fluierat de spectatori... A reinceput bine abia in ultimele 5 etape dupa ce vreo cateva meciuri Sorin l-a tinut pe banca de rezerve...
    Asa ca da-mi voie ca in detrimentul "vedetelor" cu fite si apucaturi proaste sa merg pe mana lui Cartu si a tinerilor care vin din urma si care sunt gata sa moara pe teren pentru Craiova...

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In ziar ai vazut declaratia lui Sorin care a spus ca "la cat de bine joaca cei tineri mai ca îi vine sa nu mai aduca nici un strain!" ...dar asta este o declaratie care nu inseamna ca nu va mai veni nimeni la Craiova...
    Si , apropo de rezerve , citesc intr-un ziar local ca printre cei mai buni
    in meciul de miercuri au fost Stancu si Moti ( care a avut noroc cu accidentarea lui Vigariu ).... Sa joci intr-un meci cu Olympique Marseille ( care zdrobise Montpellier cu 5 - 2 ) cu Rada , Moti , Stancu , Plesan , Borbely; Murgan,Cl. Tudor , Stoianof , jucatori intre 18 si 22 ani inseamna sa fii inconstient sau sa ai mare incredere in jucatorii tai! Si , la Sorin , cred ca este valabila ultima varianta!
    Tu esti pesimist si spui ca avem un lot subtire si ca nu avem cum sa facem o figura frumoasa in viitorul campionat..
    Eu spun ca se pare ca vine o noua generatie de aur pentru Craiova...
    Sa asteptam si mai discutam!

  16. #58
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Totusi e bine sa ia strainii aia ca nu se stie niciodata .Am intzeles ca vor juca si cu Monaco. Asta mi se pare intradevar un turneu de pregatire foarte bun cand joci cu Bordeaux,Marseille, + Montpellier,Names si Monaco asa da.Din meciurile cu adversari foarte puternici se invatza, se vad perfect toate lipsurile dar si plusurile. Un turneu foarte bine gandit si ales.

  17. #59
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Stati cuminti...

    ...nu luati foc asa repede ! E adevarat, sunt frumoase rezultatele din Franta de pana acum... dar sa vorbim de generatii de aur ! Craiova a avut intotdeauna rezultate bune in pregatiri, dar Bucurestiul nu uita prea usor cate au avut de indurat in fotbal de la noi ! Vom avea zile grele in campionat, au ei grija netoii ! Pariu ?
    (A)

  18. #60
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    meciurile cu bucurestenii cred ca au fost puse intentionat doua cite doua poate vor fi craiovenii obositi si nu vor avea doua victorii consecutive cu bucaletii

  19. #61
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Edmond, bineinteles ca Sorin Catu este cel mai bun si ca sint si jucatori buni dar mi-e foarte frica ca au plecat aia sava lutu savu si care au mai plecat si
    nu mai vine niciunul.Vreau sa vad in ziare clar ca au semnat pentru Craiova,borbely Barbosa,Lux si Bengondo ala.Asteptarea asta ma streseaza

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Bengondo este la Craiova si face pregatiri cu juniorii si echipa de tineret( care inca nu se stie xce se va intampla cu ea) si va semna imedist daca Sorin il va dori! Ceilalti doi ,din cate am citit in ziarele locale de astazi ,vor veni direct la Craiova in data de 20 , cu o zi inainte de sosirea echipei din turneul din Franta! Daca vor veni vor semna direct ,fara probe de joc... au fost se pare studiati mai multa vreme si se pare ca Sorin îi vrea! Daca se vor intelege la pret! Sorin declara astazi in prosport " Am cristalizat deja si un prim 11 care este capabil sa faca fata inceputului de campionat . Lotul mai trebuie completat cu cativa fotbalisti, deoarece sezonul este lung si se pot intampla lucruri neprevazute" "un lucru este clar ne vom propune un obiectiv mult mai indraznet fata dec anul trecut."
    Din cate se pare vor mai veni cativa jucatori ,dar Sorin si-a cristalizat deja un prim "11" ...se pare ca va merge pe mana tinerilor...
    Si apropo , Albastreata , nu am luat foc in nici un fel ,sunt doar optimist ,
    si am cateva motive bune! Daca ai observat ,nu am declarat ca vom lua campionatul sau cupa ,ca vom merge in competitiile europene ,am spus ca vom avea o echipa frumoasa....

  21. #63
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    edomond, tu de la pagina de start a forumuli intrii doar la sectiunea suporter?
    nu te-am vazut niciodata pe fotbal intern

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •