View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 149 of 149 FirstFirst ... 4999139147148149
Results 3,109 to 3,126 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #3109
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate s-au pierdut o parte din mesajele din ultima saptamana...este bine insa ca forumul functioneaza dain nou in conditii bune!

  2. #3110
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    toate bune si frumoasse pt Craiova :p
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  3. #3111
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In preambulul conferintei de presa de ieri, patronul Dinel Staicu i-a inminat antrenorului Mircea Rednic un „pasaport de oltean“ precizindu-i: „Ti-ai capatat cetatenia de oltean... Fii binevenit in rindurile noastre! Esti acum oltean get-beget“. Rednic si-a manifestat nedumerirea, glumind: „Mai lipseste ceva... O olteanca!“
    În afara antrenorului principal, din lotul Universităţii mai deţin respectivul paşaport Adnan Guso şi Mariko Daouda.

  4. #3112
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Aici comentariile nu sunt permise! Doar stirile de ultima ora!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #3113
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    unde ? pe ce ?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #3114
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Toti suporterii Universitatii stiu unde , pe forumul oficial al Universitatii , cum se intampla in fiecare luni ..yahoo messenger ! Am sa mut aceste doua mesaje pe alt thread...am sa te rog ca pe viitor pentru intrbari sau comentarii sa folosesti celelalte thread-uri. Avem o regula aici...pe Stiri nu au loc nici un fel de discutii sau comentarii!

  7. #3115
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    unde ? pe ce ?
    Aici: http://www.craiova-maxima.ro/forum/viewtopic.php?t=1055
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #3116
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu m-as mai întoarce în Olanda"

    Valentin PRIBEANU
    Lucian CAZAN

    La şedinţa de pregătire de luni a "Ştiinţei" şi-a făcut apariţia un tânăr pe care antrenorul Mircea Rednic l-a adoptat imediat în "familia alb-albaştrilor". Jucătorul nu s-a "mişcat" deloc rău, descurcându-se chiar dacă nu pricepea o boabă româneşte. Roy Covalenco, în vârstă de 15 ani, a fost adus, pentru a participa la un antrenament al Universităţii, de Ovidiu Stîngă, un fotbalist al cărui nume este respectat la Eindhoven, în Olanda. În acest moment, tânărul joacă la echipa de juniori a localităţii Geldrop, situată la 4 km de Eindhoven. Gruparea face parte din prima clasă de amatori, echivalentul ligii a III-a, şi luptă pentru promovare. De cariera lui se ocupă îndeaproape tatăl său, Nicolae, un român care a emigrat mai demult în "Ţara lalelelor", căsătorindu-se cu o olandeză.
    Reporter: Cu ce ocazie în Craiova?
    Roy Covalenco: Am profitat de faptul că am avut o săptămână de vacanţă şi am venit în România. Am dorit să mă antrenez alături de Universitatea, echipă despre care am auzit multe, atât de la tatăl meu, cât şi de la Ovidiu Stîngă.
    Mai este cunoscută Universitatea în Olanda?
    V-aţi mira cât de mult se vorbeşte despre această formaţie, în special la Eindhoven, pe unde au trecut Gică Popescu şi Ovidiu Stîngă.
    Ce ai simţit când te-ai antrenat cu echipa mare a "Ştiinţei"?
    Parcă a fost un vis. Gândiţi-vă că am urmărit în Olanda amicalul dintre România şi Germania şi am văzut golul superb înscris de Pleşan. Şi acum am ajuns să mă antrenez alături de el! Vă daţi seama, nici nu am îndrăznit să-i vorbesc.
    Ce te-a impresionat mai mult?
    Sunt foarte puţine echipe europene care au cartea de vizită a formaţiei din Craiova, la care atmosfera este atât de frumoasă. Există aici o căldură sufletească aşa cum rar se poate întâlni în Europa.
    Pe ce post îţi place să evoluezi mai mult?
    Sunt stângaci şi îmi place să joc mijlocaş stânga. Nu sunt genul de fotbalist care să facă mofturi. Alerg mult în timpul unui meci şi de aceea sunt folosit şi ca mijlocaş central ori chiar ca fundaş. Antrenorul îmi spunea că sunt un adevărat recuperator de mingi.
    Când mai vii la Craiova?
    Sincer vă spun, nu m-aş mai întoarce în Olanda. Am, însă, şi alte obligaţii, legate de şcoală, iar sâmbătă disputăm ultimul meci din campionat şi, dacă vom învinge, vom câştiga campionatul. O să am, însă, în vară o vacanţă mai lungă şi atunci voi sta mai mult la Universitatea.

    "O să-l învăţ «olteneşte»"

    Tatăl lui Roy Covalenco a recunoscut că una dintre greşelile sale a fost că nu l-a învăţat pe fiul său româneşte. "De multă vreme nu am mai revenit în ţară şi am fost plăcut impresionat, acum, de Craiova. Deşi sunt bucureştean, ţin cu Universitatea şi cred că este clubul din România care are cea mai bună viziune despre fotbal. Nu l-am învăţat pe fiul meu româneşte, dar vă promit că o să-l învăţ «olteneşte»", a declarat Nicolae Covalenco. "

  9. #3117
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Oare a cata dovada ca suntem cea mai iubita echipa din tara ?!?!? Oare cat de orbi trebuie sa fie cei ce contesta acest lucru?!?
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  10. #3118
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    „Vom cîştiga tot!”

    Adnan Guso crede că echipa sa este favorită în lupta cu Rapid pentru locul 3. Portarul bosniac de 28 de ani a apărat în toate cele 24 de partide din acest sezon şi este cel mai bine notat jucător al Craiovei de către reporterii Gazetei, cu 6,25. După meciul amical cu Oltul, cîştigat cu 3-0 de Universitatea, Adnan Guso a semnat zeci de autografe pentru fanii alb-albaştrilor din Slatina.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  11. #3119
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Guso si Plesan sunt cei mai importanti jucatori de la Stiinta la ora actuala!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #3120
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Guso si Plesan sunt cei mai importanti jucatori de la Stiinta la ora actuala!
    eu stiu ca intreaga echipa e importanta ... vorba unui mare antrenor: o echipa nu sta intr`un jucator sau doi
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #3121
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am spus ca Plesan si Guso sunt cei mai importanti, sper sa nu plece la vara! In acelasi timp trebuie sa-l pastram si pe Rednic cu orice pret! Mircea poate face echipa in Banie, in sezonul viitor cred ca vom avea cele mai mari sanse sa ne luptam cu echipele bucurestene pentru locurile fruntase ale clasamentului!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #3122
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Aliuţă, în vacanţă cu Mircea Rednic

    Partida de la Galaţi este considerată de Victor Piţurcă una dificilă, antrenorul Stelei indicînd motivul pentru care nu poate subestima Oţelul. “Jucăm practic cu revelaţia campionatului. Să nu uităm că ei vor juca şi finala Cupei, ceea ce-i face direct interesaţi în a ne învinge. Dacă noi pierdem campionatul, Oţelul merge în Cupa UEFA, iar în campionat au demonstrat că au valoare”, a punctat Piţi.
    Referitor la partida cu FC Naţional, Piţurcă a fost foarte tranşant.
    “S-au făcut numeroase greşeli pe care un arbitru cît de cît valoros nu le-ar fi făcut. Au fost trei penalty-uri neacordate. Două la Diniţă şi unul la Dorinel Munteanu. Îi recomand lui Crăciunescu să mizeze pe arbitrii tineri, care chiar dacă greşesc o fac fără intenţie. Cît despre arbitrii de genul celui care a condus meciul Dinamo - Gloria, aceştia ar trebui îndepărtaţi treptat”, a subliniat Piţi. Tehnicianul Stelei nu crede că Aliuţă s-ar putea schimba ca Neaga, dacă ar accepta oferta lui Mircea Rednic. “S-a spus că Rică joacă mai bine după ce l-a avut antrenor pe Rednic. Cît a lucrat acesta cu el?! Două săptămîni?! Oricum, poate îl trimit pe Aliuţă în vacanţă să stea pe lîngă Rednic”, a glumit Piţurcă.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  15. #3123
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Imediat după partida de la Oradea, Mircea Rednic va pleca în Belgia, unde va sta două zile. Acesta a făcut comandă la o firmă specializată, pentru achizitionarea aparaturii necesare utilării unei săli de fortă moderne. Investitia făcută este de 1,5 miliarde de lei.
    Se pare ca un al doilea motiv pentru deplasarea in Belgia este de a discuta cu cativa jucatori care ar putea evolua la Universitatea Craiova din sezonul viitor.
    Last edited by EDMOND_; 21st May 2004 at 06:53.

  16. #3124
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pavel Badea îşi va încheia cariera de fotbalist duminică seara, în disputa cu Steaua. Actualul preşedinte al Ştiinţei a debutat în prima ligă în urmă cu două decenii.. La 37 de ani, pe care-i va împlini pe 10 iunie, Pavel Badea este cel mai "bătrîn" jucător de cîmp din Divizia A, el fiind depăşit la acest capitol doar de portarul Costel Cîmpeanu (39 de ani)

    Născut pe 10 iunie 1967
    Debut în Divizia A: 05.05.1984, U Craiova - CS Tîrgovişte 4-0
    A jucat la: U Craiova (1984-1992, 1995 şi 2002-2003), Lausanne (1992-1995), Samsung Blue Wings (1996-1999), Bellmare Hiratsuka (1999-2000), Kashiwa Reysol (2000-2001), Avispa Fukuoka (2001), Extensiv (2002)
    Meciuri/goluri în Divizia A: 258-52
    Meciuri/goluri în echipa naţională: 9-2
    Palmares:
    - Campion al României cu U Craiova (1991)
    - Cupa României cu U Craiova (1991)
    - Campion al Coreei de Sud cu Samsung (1998)
    - Finalist al Cupei Asiei cu Samsung (1999)
    - Cupa Japoniei cu Kashiwa Reysol (2001)

  17. #3125
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prosport :
    "Pavel Badea şi-a făcut un cadou înainte de meciul de retragere, cumpărîndu-şi un Volkswagen Touareg în valoare de 90.000 de euro. Maşina are toate îmbunătăţirile şi un motor V10, Badea renunţînd tot la un Volkswagen, însă seria Golf 4, pentru a-şi achiziţiona noua bijuterie. “Este o maşină de lux, dar îşi merită banii. Am stat un an de zile la rînd pentru a o primi”, a declarat Badea. "

  18. #3126
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am sa inchid aici acest thread pentru ca are 209 pagini si a devenit foarte greu de moderat. A fost primul thread deschis pe forumul Craiovei si le multumesc in numele Universitatii tuturor celor care si-au adus contributia la dezvoltarea lui.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •