Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Sezonul 2008-2009

  1. #22
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Remiza alba acasa cu Cisnadie, din pacate, dar chiar si asa Baia Mare ramane pe primul loc cu 51p., urmata de Silvania 37p. si CFR II Cluj 36p.
    In urmatoarea etapa va intalni in deplasare pe Bihorul Beius, echipa de pe locul 5.

  2. #23
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    O noua remiza alba pentru baimareni, de data aeasta in deplasare la Bihorul Beius. Baia Mare are acum 52p., cu 13 mai putin decat CFR Cluj II.
    Urmeaza meciul din Dealul Florilor cu Sanatatea Cluj, una din echipele care se lupta sa scape de retrogradare.

  3. #24
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Uraaaaaa! FCM Baia Mare invinge acasa cu 5-0 pe Sanatatea Cluj si se distanteaza la 15 puncte de FC Silvania!
    In urmatoarea etapa va intalni in deplasare pe FC Zalau.

  4. #25
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    O noua victorie pe teren propriu pentru Baia Mare, 3-0 cu Unirea Ungheni si baimarenii se distanteaza la 18 puncte de CFR II Cluj.
    In etapa urmatoare vor intalni tot acasa pe SESO Iara, chiar in Vinerea Mare.

  5. #26
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Victorie pentru baimareni cu 3-2 in fata lui SESO Iara, si echipa se distanteaza la 20p. de Silvania si CFR II Cluj cu 8 etape inainte de final.
    Urmatoarea etapa: 24.04. FC Silvania-FC Baia Mare, meci intre primele 2 clasate din seria C6.
    Apoi joaca acasa cu CSM Sebes si in deplasare cu Gloria Bistrita II.

  6. #27
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Baia Mare remizeaza in deplasarea cu Silvania, iar CSM Sebes bate cu 1-0 pe Avantul Reghin si mai reduce din handicap. In urmatoarea etapa cele doua formatii se vor intalni intre ele, fiind duelul finalului de sezon. Deja e un duel care nu mai conteaza decat pentru golaveraj sau statistica, Baia Mare fiind de mult calificata in B.

  7. #28
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    FC Baia Mare invinge cu 3-1 pe CSM Sebes si aduna 71p., cu 20 mai multe decat CFR II Cluj si cu 23 mai multe decat CSM Sebes.
    In etapa urmatoare va intalni in deplasare pe Gloria II Bistrita.

  8. #29
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Baia Mare invinge in deplasare pe Gloria Bistrita II cu 0-1 si acumuleaza 75p. cu 5 etape inainte de final.
    In urmatoarea etapa va intalni acasa pe CFR II Cluj.

  9. #30
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Baimarenii au remizat acasa 0-0 cu CFR Cluj II si cu 4 etape inainte de final au 76p. In etapa urmatoare vor intalni in deplasare pe CS Ena Inter Fagaras.

  10. #31
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    FC Baia Mare a invins in deplasare cu 3-2 pe Unirea Dej, si mai au un singur meci de disputat, acasa, pe 5 iunie, cu Gaz Metan Targu Mures.

  11. #32
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    In ultima etapa baimarenii au fost invinsi acasa de Gaz Metan Tg. Mures cu 0-3, dar deja nu mai conteaza, fiindca sunt promovati! La barajul pentru promovare merge FC Silvania, iar la barajul pentru retrogradare Unirea Dej.

  12. #33
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    ANTRENORUL ȘI-A PRELUNGIT IERI ANGAJAMENTUL CU FC BAIA MARE
    Fabian, încă trei ani


    Florin Fabian și-a făcut deja planurile pentru sezonul viitor, fiind convins că va putea să salveze echipa de la retrogradare. Acesta le transmite șefilor că mai are nevoie de cel puțin patru jucători în această vară.




    Florin, ai semnat luni un nou contract cu FC Baia Mare…
    Da, așa este, am semnat pe trei ani. E o formă de recunoștință pentru munca pe care am depus-o. Le mulțumesc oamenilor din conducere că au încredere în mine. Am aici un proiect mai lung și mă simt bine. În ciuda altor două oferte, am ales că rămân la Baia Mare, o echipă cu tradiție în fotbalul românesc.




    Cum ai caracteriza parcursul lui FC Baia Mare în Liga a III-a?
    Când am semnat anul trecut cu Baia Mare, în contract era sti****tă clasarea pe locurile 1-4. Dar, având în vedere lotul valoros, împreună cu conducerea am decis clasarea în primele două. Nucleul de jucători din acest sezon a fost unul peste cel al Ligii a III-a. A contat enorm și caracterul fotbaliștilor, unul extraordinar, dar și faptul că valoarea elevilor mei a fost peste toate echipele din serie.




    De câți jucători ai nevoie în următorul sezon?
    Eu spun că am avea nevoie de patru jucători pentru acoperirea posturilor deficitare. În primul rând, ne trebuie un portar, Alin Bota fiind obligat să se întoarcă la CFR Cluj, deoarece el e doar împrumutat la noi.




    Care e obiectivul pentru Liga a II-a și care e situația din punct de vedere financiar?
    Obiectivul este menținerea în Liga a II-a, dar pentru asta e nevoie de achitarea restanțelor financiare către jucători și de redresarea din punct de vedere financiar. Sper că vom avea și susținerea orașului pentru a readuce FC Baia Mare acolo unde-i este locul, chiar în Liga I.





    1 înfrângere a avut Baia Mare în sezonul recent încheiat, când a înregistrat și șapte rezultate de egalitate
    http://www.liga2.ro/special/fabian-i...ei-ani-4504107

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •