View Poll Results: Cine doriti sa ramana in Divizia A???

Voters
24. You may not vote on this poll
  • FCM Bacau

    4 16.67%
  • Ceahlaul P.N.

    10 41.67%
  • nici una

    10 41.67%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: FCM BACAU vs. CEAHLAUL P.N.

  1. #1
    manager JUVENTUS_1's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bacau
    Posts
    266
    Reputatie
    1

    Question FCM BACAU vs. CEAHLAUL P.N.

    Cine doriti sa ramana in Divizia A?
    FCM BACAU sau CEAHLAUL ???

    [SIZE="5"][B]F[COLOR="Silver"]O[/COLOR]R[COLOR="Silver"]Z[/COLOR]A [COLOR="Silver"]J[/COLOR]U[COLOR="Silver"]V[/COLOR]E[COLOR="Silver"]N[/COLOR]T[COLOR="Silver"]U[/COLOR]S [COLOR="Silver"]![/COLOR]![COLOR="Silver"]![/COLOR][/B][/SIZE]

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ceahlaul, pentru Lacatus.

    In ceea ce priveste Bacaul, se pare ca oricum vor ramine in A, vor cumpara un loc de la o nou-promovata ca sa nu joace in B.

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Ceahlaul...si sper sa ii bata in ultima etapa pe caini
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    eu sper sa nu ramana nici una in A
    sunt 2 echipe foarte neuferite, sunt din MOLDOVA si mai ales sunt BLATISTEEEEEE!!!

    din pacate se pare ca una dintre ele se va salva
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Preluare dupa ProSport:

    Ştefan stia ca va retrograda
    Preşedintele nemţean Gheorghe Ştefan a promis că va arăta la finalul campionatului un mesaj primit pe telefonul mobil, transmis de o persoană de rang înalt din FRF, care l-a anunţat că echipa sa este ca şi retrogradată la finalul acestui sezon. “Vezi cum faci să te salvezi”, îl atenţionează pe final personajul misterios.

    ...se pare ca la sfarsitul acestui campionat, daca Stefan se tine de cuvant, vom afla in sfarsit numele arbitrului de divizia B care il informa si pe Klaus :p !
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  6. #6
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    ...se pare ca la sfarsitul acestui campionat, daca Stefan se tine de cuvant, vom afla in sfarsit numele arbitrului de divizia B care il informa si pe Klaus :p !
    paraciosu'...paraciosu'
    ...always look on the bright side of life...

  7. #7
    Transylvanie Cluj4Poli's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Malmö, Sweden
    Posts
    144
    Reputatie
    1
    Bacaul, ca sa nu fuzioneze cu Apulum si ca are stadion, Cehlaul in B pt ca de mult trebuia sa fie acolo.
    CFR 1907 CLUJ

  8. #8
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    eu sper sa nu ramana nici una in A
    sunt 2 echipe foarte neuferite, sunt din MOLDOVA si mai ales sunt BLATISTEEEEEE!!!
    Nu mi se pare corect! E discriminare ca zici ca sunt din Moldova. Si dupa parerea mea, faptul ca au ajuns la retrogradare, arata ca au jucat corect anul asta, ca daca faceau blaturi nu aveau probleme.
    Acum eu zic ca nu prea e de ales intre cele 2, pentru ca e destul de clar: Ceahlaul joca cu Dinamo si Rapid, iar Bacaul in mod cert are meciuri mai usoare. Deci eu cred ca va retrograda Ceahlaul.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    eu sper sa nu ramana nici una in A
    sunt 2 echipe foarte neuferite, sunt din MOLDOVA si mai ales sunt BLATISTEEEEEE!!!

    din pacate se pare ca una dintre ele se va salva
    Ramane Bacau si se duce Ceahlaul. Si ce daca sunt din MOLDOVA?
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu sper sa dispara ceahlaul si sa nu mai apara pinalty in fotbalul romanesc!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    sper sa cada bacaul.ceahlaul e una din cele mai vechi echipe din a(a doua dupa bihor),si pe cand la piatra galben-negrii aduceau titlul de campioni ai moldovei,in multe alte orase nu se auzise de fotbal.
    aek timisoara,otelul ,steaua,dinamo,u craiova ,steagul rosu brasov ,farul nu erau nici in proiect.
    asa ca nu vad nici un motiv pentru care alte echipe din romania sa priveasca de sus unul din cele mai vechi cluburi din tara...

  12. #12
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    In ceea ce priveste Bacaul, se pare ca oricum vor ramine in A, vor cumpara un loc de la o nou-promovata ca sa nu joace in B.

    Imi pare rau sa te contrazic dar Sechelariu a zis ca nu va mai cumpara nici un loc in Divizia A. Si oricum nu cred ca Sportul sau Poli Iasi isi vor vinde locul dupa ce au muncit atat ca sa promoveze!!! Poate castigatoare Seriei a III-a va face acest lucru. Cine stie!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #13
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sorinl
    pe cand la piatra galben-negrii aduceau titlul de campioni ai moldovei,in multe alte orase nu se auzise de fotbal.
    aek timisoara,otelul ,steaua,dinamo,u craiova ,steagul rosu brasov ,farul nu erau nici in proiect.
    Vezi ca FC Brasov este un club infiintat in 1937! Brasovul a avut si o campioana nationala in anii '20, Coltea.
    De titlul de campioni ai Moldovei n-am auzit, esti haios. Dar daca ma gandesc bine, n-ar fi chiar o idee rea sa jucati voi cu Chisinaul, Tighina, Bacaul...

  14. #14
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Hai POLI
    eu sper sa nu ramana nici una in A
    sunt 2 echipe foarte neuferite, sunt din MOLDOVA si mai ales sunt BLATISTEEEEEE!!!

    din pacate se pare ca una dintre ele se va salva

    Ai gasit motive forte puternice sa-ti sustii cauza..."mai ales ca sunt din Moldova"...iar despre blaturi mai vorbim noi(ca sa nu incepem o alta discutie aici) bine ca nu am batut Juventusul ca altfel iar eram blatisti...credeam ca Banatul e mai aproape de Europa dar se pare ca nu prin atitudinea promovata de tine.


    Titlul Moldovei e ca si titlul provincie cred ca la asta se referea.....
    Last edited by baubau; 28th May 2004 at 18:35.
    AFC Red member

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorinl
    sper sa cada bacaul.ceahlaul e una din cele mai vechi echipe din a(a doua dupa bihor),si pe cand la piatra galben-negrii aduceau titlul de campioni ai moldovei,in multe alte orase nu se auzise de fotbal.
    aek timisoara,otelul ,steaua,dinamo,u craiova ,steagul rosu brasov ,farul nu erau nici in proiect.
    asa ca nu vad nici un motiv pentru care alte echipe din romania sa priveasca de sus unul din cele mai vechi cluburi din tara...
    ceahlaul campioni ... la ce? la "programe folclorice"?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #16
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Claudiu
    Vezi ca FC Brasov este un club infiintat in 1937! Brasovul a avut si o campioana nationala in anii '20, Coltea.
    De titlul de campioni ai Moldovei n-am auzit, esti haios. Dar daca ma gandesc bine, n-ar fi chiar o idee rea sa jucati voi cu Chisinaul, Tighina, Bacaul...
    poate,dar titlul ceahlaului dateaza din 1926.echipa s-a infiintat in 1919.
    voi nu santeti fc brasov,ci fostul steagul rosu,si acesta sigur nu e din periada indicata de tine...

  17. #17
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    ceahlaul campioni ... la ce? la "programe folclorice"?
    inter,chiar daca pare distractiv,in 1926 ceahlaul a fost campioana moldovei.
    poti sa mai intrebi,inainte de a trece la ironii ieftine...

  18. #18
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sorinl
    poate,dar titlul ceahlaului dateaza din 1926.echipa s-a infiintat in 1919.
    voi nu santeti fc brasov,ci fostul steagul rosu,si acesta sigur nu e din periada indicata de tine...
    1. Ce vrei sa spui, ca s-a desfasurat un campionat al Moldovei in anul 1926? Da-mi voie sa am serioase dubii...

    2. Clubul brasovean a avut de-a lungul timpului mai multe denumiri, Steagul Rosu fiind una dintre acestea, in anii comunismului. Istoria clubului nostru o gasesti (si) la http://www.flankultra.as.ro/istoriaclubului.html .

    Bafta!

  19. #19
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Claudiu
    1. Ce vrei sa spui, ca s-a desfasurat un campionat al Moldovei in anul 1926? Da-mi voie sa am serioase dubii...

    2. Clubul brasovean a avut de-a lungul timpului mai multe denumiri, Steagul Rosu fiind una dintre acestea, in anii comunismului. Istoria clubului nostru o gasesti (si) la http://www.flankultra.as.ro/istoriaclubului.html .

    Bafta!
    claudiu,intra pe site-ul lui ceahlaul:www.fcceahlaul.ro
    campionatul moldovei s-a jucat cu echipe din iasi,bacau,tg.frumos si podu iloaiei-nu cu chisinaul sau tighina,dar oricum a fost una din primele competitii
    organizate in aceea parte a tarii

  20. #20
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Pana la urma castiga Petrolul
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  21. #21
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    sper sa ramana ceahlaul ;
    BAFTA LACA!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •