Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 61

Thread: Conducerea Rapid-ului: Presedinti, conducatori, antrenori

  1. #1
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Exclamation Conducerea Rapid-ului: Presedinti, conducatori, antrenori

    Dan Petrescu antrenor
    Giovani Becali presedinte

    Galamaz transferat din iarna la Rapid... Iencsi poate pleca linistit...
    Last edited by rasheedkpenny; 26th May 2004 at 10:02.
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  2. #2
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Trebuie sa fie un vis urat... pana la vara pleaca nu numai Iencsi, ci si Maftei, Niculae, Sabin, Dolha...daca vine Becali.

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    trebuie sa scimbati sloganul "singuri impotriva tuturor" odata cu sosirea lui giovanni :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Deci pana acum fratii becali au cam exportat toate valorile. Sunt curios ce se va intampla de acum. Parerea mea e ca Rapid va fi "trambulina".
    Aaaa si inca ceva nu poti sa-l inlaturi pe Rednic asa aiurea, omul a facut greseli dar echipa e pe locul 2 la 3 pct de Steaua si Dinamo. Nu inteleg.....probabil saracia lui Coposel l-a facut sa accepte conditiile bogatului. oricum Dan Petrescu va fi o marioneta, va lucra si va prelucra materialul lui Becali....

    Sper sa ma insel si sa fie Rapid un club occidental cum zic ei.Desi m-as mira.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    trebuie sa scimbati sloganul "singuri impotriva tuturor" odata cu sosirea lui giovanni

    Ii adaugam linia "Singuri si impotriva noastra"

  6. #6
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    JJ o sa mergeti la meciuri precum englezii ca la teatru....
    cel putin asta vor noii conducatori. Poate totusi Rapid va deveni ceea ce zic ei...
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Da chiar, am auzit si eu asta. Cica va baga Fecali in draci. Daca mai mananca unul seminte sau scuipa pe jos isi ia o mama de bataie. Auzi, mah, va face Becali galerie europeana, bucurati-va.

  8. #8
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sa fim seriosi-eu unul nu injur pe stadion. Si daca in general nu o sa se injure, mie mi se pare un lucru pozitiv. Noua nu o sa ne bage conducerea pumnul in gura, cum s-a intamplat la Steaua.

  9. #9
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai vedem.

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Sa fie Giovanni "the new Netoiu"??? Poate vinde asta Rapidul cu totul! Sper sa nu fie asa! Poate face lucruri bune!

    Pe de alta parte Dan Petrescu nu merita sa ajunga la Rapid - inca nu a confirmat iar inlaturarea lui Rednic e una cel putin penibila!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Ca o sa plece batalioane de jucatori e de la sine inteles, din pacate nu-i asta problema principala (incredibil dar adevarat). Mai bine ne gandim putin la Ioan Becali, semianalfabet, parvenit si, ca orice taran de oras autentic, orgolios nevoie-mare. Poate gresesc, dar nu Ioan Beeeecali ii ameninta acum 5 ani pe ziaristi cu gauritul genunchilor? Nu Giovanni i-a numit pe cei din conducerea clubului Rapid "handicapati" dupa ce i-au stricat in vara afacerile? Asta cu "suporterii europeni", ascultata cu atentie (eventual derulata invers :p pentru cine stie la ce ma refer) imi suna ca "mituiesc liderii galeriei sa-mi scandeze numele si pe dizidenti ii rezolv cu jandarmii". In sfarsit, aseara, cand Ioanitoaia a spus "incepand de maine, Rapidul..." am avut impresia ca firesc urmeaza "nu mai exista". Oare de ce?
    Giovanni Becali isi doreste sa fie presedinte la Rapid fie ca sa mai vanda jucatori (o sa radeti dar mi se pare improbabil), fie ca sa-i arate ciobanului de verisor de la Steaua cum se conduce un club, dom'le. Optez pentru a doua varianta, macar pentru ca lui Giovanni i se pare ca succesul il face teribil de sexos. Sunt convins ca a pus mana pe Rapid de meschin si frustrat ce e, mai ales dupa ce-am auzit "amenintarile" de conducere autoritara, "europeana". Nu trebuie sa fii psihanalist ca sa-ti dai seama ca vrea si el islazul lui, cum are Gigi. Dupa ce-i trece, incepe sa vanda jucatori .
    Last edited by kscorpio; 8th December 2003 at 15:13.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    jucatori vor vinde probabil toti ( inclusiv Gigi )....nici nu se pune problema ..
    Una peste alta este posibil ca Rapidul sa iasa in avantaj totusi: Becali are si el un orgoliu al lui si probabil va incerca sa faca o mare echipa , chiar daca va vinde probabil va pune si in loc...sa vedem totusi..orice este posibil acum ( inclusiv sa-l ia de ex pe Zicu de la Dinamo platind clauza de un milion si apoi sa-l vanda cu cinci de la Rapid ).... oricum o sa fie un pic de distractie ....
    ( ce ziceti de ex de un proces al etapei cu Gigi si Ioan Becali si Cristi Borcea! ).
    Pe mine , daca as fi rapidist nu Becali m-ar ingrijora cat Dan Petrescu .. nu-l vad lucrand cu jucatori care au oarece personalitate...( deja Sabin Ilie a declarat " Dan Petrescu ? Ce mare antrenor este acesta sa poata antrena Rapidul ? "

  13. #13
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Poti sa spui ca Sabin nu are dreptate la faza asta? Nu cred!
    Care este meritul lui Petrescu? Ca a preluat Sportul (echipa care a batut Steaua si Rapid in Div. A) dupa ce cazuse in B si dupa ce-i plecasera câtiva jucatori si a tinut-o in top? Poate e o consecinta a faptului ca jucatorii respectivi au fost antrenati de Andone! E posibil!

  14. #14
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Noul antrenor in Giulesti
    Dan Petrescu a fost prezentat oficial, marti, in cadrul unei conferinte de presa, ca noul antrenor al echipei Rapid, el semnind un contract pe o perioada de sase luni, cu optiunea de prelungire pentru inca patru ani.
    "Ma bucur ca presedintele executiv Ioan Becali a avut incredere in mine, mai ales ca sunt la inceput de drum. Le multumesc celor de la Sportul Studentesc, conducerii si jucatorilor, pentru ca fara ajutorul lor nu puteam ajunge aici", a spus Dan Petrescu, care a anuntat ca va colaborare in continuare cu Marian Rada si Florin Tene, dar va mai aduce inca un antrenor secund.
    Petrescu a afirmat ca nu-i cunoaste foarte bine pe jucatorii Rapidului, insa a subliniat ca mai doreste sa achizitioneze inca 3-4 fotbalisti.

    Oferte pentru Rednic
    Fostul antrenor al echipei Rapid, Mircea Rednic, a declarat ca a primit trei oferte pentru a pregati formatii din Divizia A, dar studiaza si o propunere din strainatate.
    "O sa discut oferta de la Universitatea Craiova, dar mai am si alte propuneri. In total sunt trei oferte din Romania. O sa ma intalnesc si cu un impresar care mi-a spus ca sunt sanse sa plec sa antrenez in strainatate", a spus Rednic.
    Mircea Rednic, care a fost prezent, luni seara, la baza Pro Rapid, pentru a se desparti de jucatorii pe care i-a antrenat, a afirmat ca nu a reusit sa discute cu patronul George Copos, pentru ca acesta nu i-a raspuns la telefon. "Ar trebui sa se incheie toate problemele cu antrenorul vechi, sa ne despartim in relatii bune. Viata merge inainte, asa este viata unui antrenor. Imi pare rau, mai ales pentru ca acum nu are motive", a spus Rednic.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    am auzit la radio urmatoarea dilema. daca rednic nu-si da demisia copos trebuie sa-i plateasca pentru inca 5 ani. ce se intimpla de fapt?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Vad acum declaratiile belicoase ale lui Dan Petrescu: "Am o mentalitate formată în ultimii 12 ani şi să ştiţi că nu-mi place deloc să pierd, ci să cîştig mereu" si nu pot sa nu-mi aduc aminte de momentul din 1994: Dan Petrescu trebuie sa transforme penalty-ul ca sa-si duca echipa in semifinale (atentie, sa-si duca echipa in semifinale, nu sa mentina suspansul; una era daca trebuia sa egaleze, as fi inteles sa-l apese prea tare raspunderea), se apropie de minge si trage... cum trage? Nu tare si pe langa, nu in bara sau mai stiu eu cum, ci anemic, fara vlaga, sictirit chiar. Mi-au dat lacrimile de ciuda, ratarea lui Belodedici mi s-a parut absolut fireasca dupa momentul asta. Si acum da lectii de combativitate... ce magar! Ca si Mutu, care ne invata cu ocazia referendumului ca "acum e momentul". A avut si el momentele lui importante, in Danemarca, daca-mi aduc bine aminte.
    Praf in ochi, Dan Petrescu nu poate fi antrenor mare dupa ratarea aia jenanta. Ce sa-nvete jucatorii de la el? Cum sa le tremure picioarele cand "e momentul"? Giovanni delireaza si el un pic, zice ca Rapidul n-o sa se teama nici de Man. Utd., nici de Milan. Mi-e greata, sa se duca la stana lui. Raman la parerea ca Giovanni are un complex sexual, il tradeaza comportamentul de macho prostovan.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Bah EDMOND_, TU ce-ai zice de un proces al etapei cu Borcea, Ioan si Gigi Becali? Dar de un talk-show cu Mischie, Stefan si Sechelariu? Eu as inchide televizorul... Lasa-ne cu orgoliul lui Giovanni, v-am zis ca-i trece. Cand ii mai trec si cosurile :p
    Toti milionarii astia de c...t au orgoliu, dar nu sa faca echipa mare. Mai degraba sa-si ia un yacht si sa-l conduca in papuci, sa promita alegatorilor cate un urmas pentru fiecare mandat sau sa se alerge pe sosele cu 240 km/h ca sa le arate copchiilor care-i ierarhia intre baroni (asta e Sechelariu, nu poti spune ca n-are orgoliu si uite ce-a facut la Bacau; mai tii minte ce declara cand a preluat echipa, c-o sa ia Liga Campionilor pana-n 2000?).

  18. #18
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere, venirea lui Dan Petrescu la Rapid inseamna inceputul sfarsitului. Nu stie decat sa prezinte moda de la tribuna oficiala pana la banca de rezerve. Singura lui solutie e sa il aduca secund pe Cezarica Zamfir (care are intr-adevar stofa de antrenor).
    Galamaz va avea mari probleme de a se acomoda la Rapid. Si nu cred ca va fi primit prea amical de echipierii Rapidului. De bun, e bun! Da' ce folos daca nu va reusi sa se integreze in echipa.
    Parerea mea e ca dupa trei etape in retur, noua conducere a Rapidului va fi puternic contestata de suporteri.

  19. #19
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Sa fim seriosi-eu unul nu injur pe stadion. Si daca in general nu o sa se injure, mie mi se pare un lucru pozitiv. Noua nu o sa ne bage conducerea pumnul in gura, cum s-a intamplat la Steaua.
    Nici nu ar avea sanse. Cu toti badigarzii din tzara asta, chiar si cu Zmarandescu pe post de primadona, cum o face varu' Jiji la Steaua. Totusi sunt pesimist in privinta venirii lui Don Giovanni la Rapid, presimt sumbru ca individu' va transforma clubul intr-un soi de rampa de lansare a unei multitudini de transferuri, mai mult sau mai putzin dubioase, catre cluburi mai mult sau mai putin potente din Europa, totul in avantajul familiei de langa saivan. Imi doresc sa ma insel, si asta in primul rand spre binele fotbalului romanesc.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  20. #20
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    cel mai frumos este ca se anunta mutari dinspre groapa spre giulesti, netoiu deja ii duce dorul, borcea fara el este zero, munteanu vrea sa plece de vreun an, cred ca astia vor sa-l lase pe badea in dosul gol, si dupa aia.......
    de ce oare petrescu, cel rapidist, are contract doar pana in vara?
    am zis cel rapidist ca m-a umflat rasul cand l-am auzit ca el intotdeauna si-a dorit sa joace in giulesti, sa se simta ca acasa, ce magar, ar trebui sa intre in politica
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  21. #21
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    cel mai frumos este ca se anunta mutari dinspre groapa spre giulesti, netoiu deja ii duce dorul, borcea fara el este zero, munteanu vrea sa plece de vreun an, cred ca astia vor sa-l lase pe badea in dosul gol, si dupa aia.......
    de ce oare petrescu, cel rapidist, are contract doar pana in vara?
    am zis cel rapidist ca m-a umflat rasul cand l-am auzit ca el intotdeauna si-a dorit sa joace in giulesti, sa se simta ca acasa, ce magar, ar trebui sa intre in politica
    ma umfla risul. si la corectia sugerata de giovani "incepi cu rapid de acum". se aplica dictonul "o limba la c... potrivit..."

    frozen, unde ai vazut tu decenta? vezi si rednic care e ca un copil mic. "sa-mi lasa jucatorii in pace". care jucatori? nu mai sunt "ai lui". gata. e un circ de nedescris.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •