View Poll Results: Romania-Letonia

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    6 75.00%
  • X

    1 12.50%
  • 2

    1 12.50%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 54 of 54

Thread: Romania-Letonia 1-0 (20.08.2008) amical

  1. #43
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Foarte inteligent a fost Piturca atunci cand a cerut acest amical cu Letonia, un adversar la fel de mic precum Lituania , astfel au vazut si baietii nostrii ca nu se pot relaxa deloc impotriva balticilor pentru ca aceasta i-ar putea costa! Cat despre milogi, gen Ivanovic ( mare lingau...pfoai de capu` meu daca am vazut om mai nesimtit si mai ipocrit ca asta! ),sa mai inchida gura ca stie Piturca sa-si faca treaba! FORZA PITZI!
    Muzzwrinka

  2. #44
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Banel este tipul jucatorului tace si face ce stie el ,si nu e chiar rau mai ales la nationala . Nu se remarca cu foarte multe lucruri poate doar viteza dar este un jucator bun care face parte din clasa muncitoare d ejucatori fara prea mari talente artistice .Si la Steaua ,golul din meciul cu Galata ar putea fi decisiv pentru Steaua
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  3. #45
    sport legend MARCEL55's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    438
    Reputatie
    1
    "Gigi Becali a lasat sa se inteleaga ca Florin Costea a fost convocat la echipa nationala la insistentele sale. Patronul Stelei a mai afirmat ca i-a propus lui Piturca si pe Sapunaru si Costin Lazar." PROSTUL NU E PROST DESTUL ...
    [SIZE=3][COLOR=Red][FONT=Garamond]Catalin Haldan...Unicul Capitan![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  4. #46
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Praf contra asta ... pamant de flori ... si ogararu nu prinde primul 11.

    Vezi ca faci aceiasi confuzie ca si piturca ... balanel este atlet nu jucator de fotbal
    Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, dar daca nu esti "atlet", in fotbalul mare nu mai ai nicio sansa sa ajungi.
    Saracu Elton, stia cu minge cat pentru o echipa intreaga, insa cu fizicul pe care il are nu va ajunge niciodata la o echipa adevarata.
    Forta, viteza si capacitatea de efort sunt indispensabile in fotbalul modern, iar Banel beneficiaza de toate aceste 3 calitati.
    Last edited by Duba; 21st August 2008 at 19:32.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    de acord cu tine Duba.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Letonia nu a batut Romania? Pacat....

  7. #49
    manager Hertz's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    localhost
    Posts
    313
    Reputatie
    1
    De ce zici asta?

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MARCEL55 View Post
    "Gigi Becali a lasat sa se inteleaga ca Florin Costea a fost convocat la echipa nationala la insistentele sale. Patronul Stelei a mai afirmat ca i-a propus lui Piturca si pe Sapunaru si Costin Lazar." PROSTUL NU E PROST DESTUL ...
    Daca il intrebi pe Piturca iti va raspunde ca nu a mai vorbit cu Becali de aproape un an. Dupa Steaua si Buzau, Becali e antrenor si la nationala, cam asta se intelege, nu ? Sau, ma rog, selectioner...

    Romania - Letonia, o partida binevenita, un adversar mediu, cred ca mai bine cotat decat Lituania. Trebuie sa invatam sa jucam si fara Mutu, fara Chivu nu cred ca sunt asa mari probleme. In repriza a doua cu Rusia am vazut ca se poate. Trebuie sa apara, sa gasim si alti jucatori care sa poata influenta decisiv un meci, cand Mutu nu joaca sau nu e in forma, ca la Euro.
    Last edited by Liviu; 22nd August 2008 at 01:56.

  9. #51
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Saracu Elton, stia cu minge cat pentru o echipa intreaga, insa cu fizicul pe care il are nu va ajunge niciodata la o echipa adevarata.
    Lasa ca nici Maradona, Deco, Robinho, Messi etc. nu au stat/stau extraordinar la fizic... Si totusi... Iar Elton nu prea a avut sanse sa arate ce stie... Pe cand Banel (care nici el nu vreun Mister Olimpia) are sanse meci de meci... Numai ca lui trebuie sa i se arate spre ce poarta trebuie sa suteze, ca-n rest zici ca-i la hipodrom...

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Forta, viteza si capacitatea de efort sunt indispensabile in fotbalul modern, iar Banel beneficiaza de toate aceste 3 calitati.
    De acord, dar un fotbalist mai are si altceva... Tehnica, sut, viziunea jocului (macar 1-2 din astea)... Banel nu le are decat pe alea enumerate de tine... Deci, e mai mult atlet decat fotbalist...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    rador,,Tehnica, sut, viziunea jocului (macar 1-2 din astea)... Banel nu le are decat pe alea enumerate de tine... Deci, e mai mult atlet decat fotbalist... ,,

    As fi fost de acord cu tine dar ...cand m-a gandesc ce goluri a dat Banel
    din interiorul careului nu sunt asa de sigur.

    Gol cu Betis, gol cu Rapid in UEFA, gol cu Galata dupa cum vezi a marcat nu
    cu Vasluiul sau Constanta asta m-a face sa mai reflectez sa dai gol in cupele europene valoreaza mult mai mult decat orice executie din campionat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NBJ View Post
    De ce zici asta?
    Pentru ca desi tot timpul am fost un fan al echipei nationalei si l-am sustinut pe Piturca cand a fost atacat, dupa atitudinea de la ultimul CE, mi s-a facut o mare sila de aceasta echipa umflata, cu tot cu el, nu-i mai suport!! Iar la urmatoarea campanie le doresc tot ce este mai rau. Din punct de vedere al rezultatelor, evident...

  12. #54
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    rador,,Tehnica, sut, viziunea jocului (macar 1-2 din astea)... Banel nu le are decat pe alea enumerate de tine... Deci, e mai mult atlet decat fotbalist... ,,

    As fi fost de acord cu tine dar ...cand m-a gandesc ce goluri a dat Banel
    din interiorul careului nu sunt asa de sigur.

    Gol cu Betis, gol cu Rapid in UEFA, gol cu Galata dupa cum vezi a marcat nu
    cu Vasluiul sau Constanta asta m-a face sa mai reflectez sa dai gol in cupele europene valoreaza mult mai mult decat orice executie din campionat.
    Cu Real, cu Iasiul... Hai mah, astea sunt intamplari... Daca e sa judecam dupa logica asta, mai bine jucati cu Goian in atac, decat cu Arthuro... Banel a jucat foarte bine cand a venit la Steaua... Tinea mingea mai bine, avea centrari mai precise, era mai ordonat si mai concentrat in joc... Dupa autogolul cu Real s-a schimbat total... alearga cat toti ceilalti la un loc, insa alearga in gol...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •