View Poll Results: Cum este pretul masinii ?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Prea mare

    5 31.25%
  • Bun

    11 68.75%
Results 1 to 19 of 19

Thread: Vw Passat

  1. #1
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1

    Vw Passat

    Vand VW Passat, model highline; an:2004; 1900 cmc, 131 cp; 124000 km; diesel; pachet crom; cutie manuala 6+1; climatronic; tapiserie piele; 4 geamuri electrice; Pret:11900 euro; mai multe detalii:0722499353/0722897975; e-mail:stanciu_andrei_88@yahoo.com

    http://img93.imageshack.us/my.php?im...2008001gr2.jpg
    http://img180.imageshack.us/my.php?i...2008003qd9.jpg
    http://img180.imageshack.us/my.php?i...2008004rm7.jpg
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    De ce il vinzi? Iti iei CC?

  3. #3
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    nu, as vrea eu plec afara din tara si acolo nu-mi tre' masina de 12000
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  4. #4
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    tre sa-i cada turbina, probleme la injectoare, tre sa fie ceva ...

  5. #5
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Pretul este bun... La fel si masina... Si eu am avut pana luna trecuta un Passat, ceva mai vechi, din 2002, l-am vandut si inca-l regret

  6. #6
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    Hardliner, masina asta e in stare impecabila, nici macar o zgarietura nu are. numai eu stiu cum a fost intretinuta. ti se mare mic pretul ? eu de 3 sapt incerc sa o vand, la inceput am cerut 12.500 pe ea si nu am primit decat 11.500. chiar daca am nevoie de bani nu am vrut sa o dau cu atat sa nu-mi bat joc de ea.
    Nightwish tu cu cat ai dat-o ?
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  7. #7
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    7000
    Tot 133 CP, doar aer conditionat ( fara clima ), fara piele, fara xenoane, jante tabla, incalzire in scaune, geamuri electrice, culoare mai putin comerciala ( verde ) etc... 214.000 km rulaj... Pretul corect era intre 8 si 9000 de euro.... Insa mi-a sosit noua masina, am doar 2 locuri de parcare, pentru cea noua si masina de serviciu... Ce sa fac cu passatul, sa-l parchez in centrul Clujului cu anunt " de vanzare "?
    Piata e foarte proasta in momentul de fata, cel putin la Cluj, am lasat din pret numai sa o vand...

  8. #8
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    sincer, mi se pare scump.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #9
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    ok. e parerea ta si ti-o respect dar puteai aduce si tu 2-3 argumente. uite-te si tu pe site-uri de specialitate daca prin targuri de masini nu ai timp sa te duci si vei observa ca pretul ptr un passat 2004 model highline cu toate optiunile pe care le are masina asta variaza intre 12500-13000 euro si iti zice unul care chiar cunoaste piata. sunt foarte putini cei care mi-au zis ca e scumpa, majoritatea ma intreaba daca are ceva de o dau asa ieftin dar nu-mi da unul banii pe ea, doar intreaba.
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  10. #10
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    sincer, eu n-as da 12.000 pe un second hand din 2004
    poti sa-mi spui ca sunt demodat cum vrei tu dar eu am un fix, masina noua e masina noua.

    inca ceva care ai observat si tu, degeaba iti spun ca-i ieftina daca nu o cumpar.

    ps. las ca gasesti tu cumparatorul pana la urma, succes
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  11. #11
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Man, momentul este foarte prost pentru vanzarea masinii ... de cand cu modificarile de taxe (sau mai binezis cu scaderea lulii) piata a fost data peste cap de samsarii "fomisti" care-au turbat de foame (fara un leu in buzunar) de pe la inceputul anului. Acum ca-i vara si le trebuie bani de concediu au modificat (scazut) "adausurile comerciale" si se multumesc cu 500-1000 pe masina ... numai sa nu iasa din piata. Poate prin toamna sa se stabilizeze preturile ca-i varza a-la-cluj ce se intampla acum - asta daca poti sa o mai tii ... sau daca tot trebuie sa o dai repede da-o si tu la un cunoscut/ ruda/ coleg care cunoaste istoricul masinii si macar ... stii ca masina "ajunge" bine.

    Pretul este corect, chiar unul bun as putea sa zic (se scad 10-15% la vanzarea de noua si 10%/an vechimea) ... cat a fost de noua, 23-24000? Ai istoricul "vizitelor" la service trecut pe cartea masinii? Te ajuta si asta la vanzare ... ca-i plin targul de passate alegate 3-400.000 si cu km dat inapoi ... le ia lumea de bune la 100.000 si masina-i rasuflata toata.

    Bafta la vanzare.
    Last edited by Novac; 20th August 2008 at 23:36.

  12. #12
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    resita, e parerea ta, repet si nu te consider deloc demodat; nici eu nu prefer masinile second, insa cand cunosc istoria unei masini si ma pot baza pe omul de la care o cumpar, merita.

    Novac, total de acord cu tine. masina a costat noua 23,800. eu am luat-o de la un director de firma de paza care o avea ca masina a 2-a (pe langa un jeep), il cunosteam pe om.(altfel, sincer nu imi luam masina second-hand). eu am luat-o la 2 ani. am tot istoricul "vizitelor" la service. nu prea am rude,apropiati cui sa o dau ca as fii preferat asta.(n-are lumea bani nu pot sa o tin mai mult,(max 3 sapt) ca daca puteam, nu o dadeam acum cand e piata la pamant. de aici si pretul zic eu, destul de mult sub pretul pietei. 11900 nu e pretul final, as mai putea lasa ceva dar nu foarte mult.(200 maxim) deci la 11700 nu cred ca se mai gaseste pe piata passat 2004 model highline km 120-130000 cu optiunile respective chiar si adus de afara(cu km dati inapoi) .
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  13. #13
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Pretul este ok pentru ce ofera masina ... eu ti-as recomanda sa-ti iei inima in dinti si sa "te amesteci" printre samsarii vitanului. O duci de Vineri seara, platesti locul (200 mii cred plus vreo suta la pacalicii aia sa-ti dea un loc mai in fata), scrii o hartie d'aia si te duci in wk in targ. Asa interactionezi direct cu clientii (asa ai o "cantarire" exacta a masinii prin ochii lor) si stii exct ce passaturi sunt de vanzare in aceasta saptamana. Daca reusesti sa o vinzi sambata pana in pranz ai si banci care sa-ti faca tranzactia (actele si predatul masinii le faci luni ca trebuie sa-ti scoti masina de pe rol de la administratie) si ai si timp de-o tura la munte dupa aceea. a,si nu, nu trebuie sa interactionezi cu mailatii ... este dreptul tau sa-ti alegi partenerul de discutie

    Bafta la vanzare.

  14. #14
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    da, m-am gandit s-o duc in week-end in autovit. Merci !
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  15. #15
    manager vatavu's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Calarasi
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    pretu e bun..stiu pe cnv care a luat tot din 2004, full, tot motoru ala de 1,9 de 131 CP cu 14.000 euro..bine avea vreo 70.000 km reali cu reviziile la zi la reprezentanta

  16. #16
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    11 500 ultimul pret ! Urgent !
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da-l pe masini.ro. Acolo te suna si samsarii astia mai spalati, de pe net.

  18. #18
    jucator CadiLLac's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Côte d'Azur
    Posts
    932
    Reputatie
    1
    merci. credeam ca am dat-o pe toate site-urile si forumurile specializate.. da' vad ca pe asta n-am dat-o.daca nu o vand pana joi,apelez la samsarii din bucuresti.
    [B][I][SIZE="1"]toate cate-au fost acum sunt fum si scrum, pe drum n-ai cum sa nu te intalnesti cu cineva care c-o mana sa iti dea iar cu cealalta sa-ti ia...[/SIZE][/I][/B]

  19. #19
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    ai reusit sa o vinzi?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •