View Poll Results: Castiga Federer primul Slam pe anul asta?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Da

    29 42.03%
  • Nu

    40 57.97%
Page 41 of 41 FirstFirst ... 31394041
Results 841 to 845 of 845

Thread: US Open 2008

  1. #841
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by karynna24 View Post
    nadal are avantajul varstei de partea sa.mai bine pune intrebarile astea pt federer...are totusi 27 ani. cat crezi ca o sa reziste??? eu cred ca max 5 ani....
    ce legatura are federer aici ? eu ma refeream la nadal care nu face altceva decat sa alerge...va obosi destul de repede
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #842
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Nadal nu apuca varsta de 31 de ani in tenis,se retrage mai repede
    ok.atunci vorbim cand se retrage nadal

    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    ce legatura are federer aici ? eu ma refeream la nadal care nu face altceva decat sa alerge...va obosi destul de repede
    esti chiar atat de sigura de ce afirmi? nimeni nu poate prezice viiitorul...sau poate ma insel eu...
    Last edited by luma; 10th September 2008 at 21:23. Reason: consecutive...te rog, foloseste butonul "edit".

  3. #843
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ba`l prezic eu ca am puteri...
    normal ca nu stie nimeni viitorul, asa vad eu lucrurile...va mai putea alerga asa dupa toate mingile cand va mai 'imbatrani'?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #844
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    ba`l prezic eu ca am puteri...
    normal ca nu stie nimeni viitorul, asa vad eu lucrurile...va mai putea alerga asa dupa toate mingile cand va mai 'imbatrani'?
    nu anticipa lucrurile....vom trai si vom vedea

  5. #845
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NELY View Post
    Daca o luam asa,Rafa la 22 ani are 31 de titluri,dintre care 5 titluri de GS si medalia de aur la JO 2008,ceea ce Federer nu a reusit pana la varsta de 27 ani cu talentul sau nemaivazut(doar la dublu,dar cu talentul lui Wawrinka)!

    Mama, si ce comparatie .. eu zic ca cel mai bun tenismen din lume e unu de 12 ani care a facut la varsta lui mult mai multe decat faceau Federer si Nadal la acea varsta .... Deocamdata balanta inclina clar spre un jucator, sa lasam timpul sa decida si sa lasam aceste statistici practic inutile, ca doar Nadal nu va castiga cu aceeasi constanta turneele, incat sa putem folosi matematica


    Nu cred ca poate lua Federer locul 1 pana la sfarsitul anului sub nici o forma, sper macar sa se reduca destul de mult diferenta, astfel incat sa fie atacabila la Australian Open .. adica vreo 600-700 puncte (Fed castiga, Nadal sfert la Del Potro)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •