View Poll Results: Castiga Federer primul Slam pe anul asta?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Da

    29 42.03%
  • Nu

    40 57.97%
Page 2 of 41 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 845

Thread: US Open 2008

  1. #22
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    nuuuuuuu... aia isi bat joc de noi....plus comentatorii aia care sunt varza
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  2. #23
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lisa View Post
    nuuuuuuu... aia isi bat joc de noi....plus comentatorii aia care sunt varza
    N-am inteles niciodata de ce nu gasesc si ei niste oameni COMPETENTI pt a comenta meciurile !?
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Partea 2 de tablou e cea mai grea pt favoriti.

  4. #25
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lisa View Post
    nuuuuuuu... aia isi bat joc de noi....plus comentatorii aia care sunt varza
    da comentatorii de la sport.ro sunt super nasoli

  5. #26
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    dak mi-l pun iar pe ala care comenteaza fara punct si virgula,pe un ton de uimire totala,iar il pun pe mute
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  6. #27
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Cand am intrat la "Men's Draw" am avut un soc: Nadal, Rafael (1) !! Prima reactie: "S-a retras Federer ???". Apoi insa mi-a revenit in memorie meciul de la Wimbledon... Inca nu m-am obisnuit sa-l vad pe Rafa, cap de serie nr. 1 la un Grand Slam...

    Nadal i-ar putea intalni pe Kohlschreiber, Karlovic / Berdych, Blake si Nalbandian, Murray
    Federer pe: Stepanek, Verdasco, Gasquet / Haas / Tipsarevic / (Almagro ?), Tursunov / Davydenko, Djokovic
    Djokovic: Cilic, Tsonga / Moya / Safin / Robredo / Zverev, Kiefer / Nieminen / F. Gonzalez, Roddick, Federer

    Alti pretendenti la fazele superioare ale competitiei: David Ferrer (pe aceeasi parte de tablou cu Isner si Monaco) / Gilles Simon / Del Potro
    Mai raman Wawrinka si Youzhny.

    Atat Nadal, cat si Federer au doua tururi "libere" .

    Meciuri de urmarit in primul tur:
    Grosjean-Mathieu
    Robredo-Zverev (ce meci au facut anul astala Aussie Open !)
    Haas-Gasquet (germanul a pierdut o singura data in primul tur, fiind prezent de 11 ori la Flushing Meadows)
    Berdych-Querrey

    Apoi in turul 2, confruntari gen:
    Grosjean/Mathieu - Fish
    Monfils-Soserling
    Ferrero-Nalbandian
    Ferrer-Isner
    Llodra-Murray
    Roddick-Gulbis !
    Kiefer-Nieminen
    Robredo-Safin
    Moya-Tsonga
    Cilic-Ginepri
    Hanescu-Tursunov
    Almagro-Tipsarevic

    In concluzie, un turneu extrem de interesant, care insa nu ne da posibilitatea de a-l urmari pe Lleyton Hewitt, retras din competitie: http://www.usopen.org/en_US/news/art...267586984.html

    Si nu in ultimul rand, AM SCAPAT DE SPORT.RO !!
    Roddick va ava meci greu in 1 tur cu santoro care la batut anul trecut la lyon.In turul 2 il asteapta gulbisHanescu nu ar trebui sa aiba probleme cu montanes,un jucator de zgura 100%.Sa-i vedem pe Federer si Nadal ce vor faceVa fi un turneu interesant

  7. #28
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu te bucura prea mult caci Sport.ro se va intoarce cu turneele master
    Sa ne bucuram macar de urmatoarele 2 saptamani de US Open..turneu transmis de eurosport
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #29
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Roddick va ava meci greu in 1 tur cu santoro care la batut anul trecut la lyon.In turul 2 il asteapta gulbisHanescu nu ar trebui sa aiba probleme cu montanes,un jucator de zgura 100%.Sa-i vedem pe Federer si Nadal ce vor faceVa fi un turneu interesant
    Pana acum, Hane l-a batut pe unde l-a prins pe Montanes, mai putin la ... US Open 2005, cand se afla in cea mai buna perioada a carierei ! Sper sa nu se repete istoria trista de atunci !
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  9. #30
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Am incredere in Hanescu ca va face un turneu bun

  10. #31
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    ce meciuri tari in al-2lea tur....sunt curioasa sa-l vad Tsonga care mi se pare un jucator overrated
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  11. #32
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    vreau sa-mi dovedeasca ca victoria asupra lui Rafa la AU nu a fost intamplatoare,profitand de perioada proasta a acestuia.
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  12. #33
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tsonga e un jucator talentat care a avut si are in continuare probleme cu accidentarile

  13. #34
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Pai si Rodduck din cate am inteles vine accidentat....la fel si Safin...Hewitt e deja out tot sezonul.nu stiu dar mie mie se pare calendarul prea aglomerat....
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  14. #35
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Roddick pardon
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  15. #36
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Iata ce a spus Clement dupa ce a aflat ca v-a juca cu Nole in primul tur:"It could not have been worse, Clement said. "I usually fare well at the US Open. But I'll have my hands full. That's for sure." =))
    mor pe jucatorii astia care deja se cred invinsi inainte de meci in sine.....putea macar sa spuna ca isi va da silinta chiar daca stie ca e foarte greu sa-l invinga pe Nole.....ce lipsa de atitudine pfffx
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  16. #37
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lisa View Post
    Pai si Rodduck din cate am inteles vine accidentat....la fel si Safin...Hewitt e deja out tot sezonul.nu stiu dar mie mie se pare calendarul prea aglomerat....
    Roddick nu e complet refacut in opinia mea.Totusi a stat cam o saptamana si ceva sa se odihneasca si pe siteul lui oficial scrie ca e 100% in regula.Calendarul nu este aglomerat ...nu te pune nimeni sa te duci la 30 de turnee.Roddick s-a accidentat dintr-o prostie la RomaSi gasquet revine dupa o accidentare

  17. #38
    manager lisa's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    asa e nu te obliga nimeni,dar daca vrei sa te perfectionezi tot timpul si in plus,sa fim realisti,daca vrei puncte trebuie sa te duci.Si nu in ultimul rand cum sa te antrenezi si sa te perfectionezi mai bine daca nu in compania celor mai buni...
    [SIZE="4"][COLOR="Navy"][COLOR="Red"]6 GS[/COLOR],14 MS,campion olimpic....still to come.Vamos Rafa![/COLOR][/SIZE]

    [SIZE="2"][COLOR="Black"]"There are some people who say he can only play on clay,and they don't have any idea of tennis."--Roger Federer[/COLOR][/SIZE]

  18. #39
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    si eu am avut aceeasi reactie cand am vazut tabloul de concurs...ce`i cu fedex? mi se pare ciudat sa`l vad favorit 2
    deci, ca sa raspund la poll, nu cred ca fed va castiga...nici nu stiu in ce faza a turneului va ajunge...mi`e greu sa dau un pronostic cand ma gandesc ce inconstant a fost...ramane de vazut
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #40
    junior Rain's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    se pare ca nu prea il vede nimeni pe fed castigator la us open
    eu totusi sper... si am votat da
    Roger Federer
    Ronnie O'Sullivan

  20. #41
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Dupa cum a jucat in ultima perioada nu stiu de ce l-ar vedea cineva castigator pe Federer, si daca nu ar fi Nole si Rafa pe tablou as avea indoieli ca ar obtine trofeul

  21. #42
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Raluca Olaru a trecut si de turul 2 al calificarilor,dupa victoria in 3 seturi,5-7,7-5,6-3 cu Marie Eve Pelletier.In ultimul tur de calificari,Raluca va juca cu Michelle Larcher De Brito(15 ani,nr 131 WTA)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •