View Poll Results: Care a fost cea mai mare dezamagire a Jocurilor Olimpice?

Voters
86. You may not vote on this poll
  • Nationala de handbal feminin

    52 60.47%
  • Marian Dragulescu

    25 29.07%
  • Echipa masculina de gimnastica

    9 10.47%
  • Nicoleta Grasu

    7 8.14%
  • Camelia Potec

    3 3.49%
  • Mihai Covaliu

    0 0%
  • Ionut Gheorghe

    4 4.65%
  • Canotaj 8+1

    14 16.28%
  • Conducatorii sportului romanesc

    24 27.91%
Multiple Choice Poll.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 205 of 205

Thread: Deziluzie la J.O. pentru sportivii romani.

  1. #190
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    eh,chiar nu intelegi sau te prefaci?chiar tu care cautai cauzele acestui semiesec...asta este o stare de fapt care s-a perpetuat de pe vremea comunistilor si care ne-a adus in situatia de azi.nu-mi vine sa cred ca le vezi chiar invers.

  2. #191
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Esti un adevarat! Keep up the good work!
    haha,argumentele becaliene sunt tot ce poti?chibit de fotbal tipic.

    edit:imi place ca tastezi excat la fel,pe sistemul englezesc...

  3. #192
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Probabil e o pierdere de timp, dar pentru cultura ta generala CSA Steaua (care nu are legatura cu sectia de fotbal) este subfinantat, astfel ca sectiile mai importante (handbal, hochei, rugby sau polo) isi au bugetul bazat intr-o proportie foarte mare pe sponsorizari, care sunt PRIVATE.

    Si inca ceva, care e diferenta intre a primi bani de la Ministerul Apararii si a primi bani de la Consiliile judetene/locale cum este cazul in provincie?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #193
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Probabil e o pierdere de timp, dar pentru cultura ta generala CSA Steaua (care nu are legatura cu sectia de fotbal) este subfinantat, astfel ca sectiile mai importante (handbal, hochei, rugby sau polo) isi au bugetul bazat intr-o proportie foarte mare pe sponsorizari, care sunt PRIVATE.

    Si inca ceva, care e diferenta intre a primi bani de la Ministerul Apararii si a primi bani de la Consiliile judetene/locale cum este cazul in provincie?
    corect,nu e nicio diferenta,doar ca se primesc mai multi de la Minister si mai putini de la Consilii.in plus,cum ti-am mai spus,nu stiu daca ai facut sport,eu da,daca nu ajungi la Steaua sau Dinamo ai slabe sanse sa prinzi lotul.si crede-ma,criteriul prin care ajungi nu este intotdeauna cel sportiv...chiar ar trebui sa stii lucrurile astea daca esti mare fan Steaua,doar ati castigat CCE asa.
    edit:si ce rezultate au sectiile despre care vorbesti?

  5. #194
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Ti-a spus bine rob, ai sechele de la fotbal. Eu iti spun sigur, cunoscand destul de mult din situatia CSA-ului, ca se primesc mult mai putini bani decat crezi tu. Bugetele sectiilor sunt facute in mare parte din sponsorizari. Iar de lot, chiar nu stiu la care te referi, mai ales ca pentru JO sunt multe discipline pentru care trebuie sa indeplinesti un barem, fara a avea legatura cu un anumit lot.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #195
    incepator daniella's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Daca nu era Tadici, azi erau cu medaliile la gat.

    In rest cine esti tu sa-ti bati joc de niste sportive care au indurat ani la randul un badaran? Sa-ti fie tie rusine
    Nu au stiut dintotdeauna ca e un badaran? Nu am stiut toti? Dar nu mi se pare deloc profesionalism din partea lor sa afirme ca din cauza asta au pierdut.
    Tot din cauza asta au pierdut Campionatul Mondial de-acum 2 ani? Tot din cauza asta nu s-au calificat la Campionatul European de dupa aceea?

    Generatia asta a avut rezultate foarte bune si datorita lui.

    Toata lumea se vaita de ce antrenamente au facut Belu si Bitang. Au plecat...ce rezultate avem? O medalie de bronz la echipe castigata pe ratarile rusoaicelor...ba chiar ne bucuram ca poate le descalifica pe chinezoaice si luam argint.
    Pe vremea lui Belu si Bitang...daca luam argint era tragedie.

  7. 24th August 2008, 17:10
    Reason
    nu merita raspuns

  8. #196
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    ca sa nu va certati prea tare,celelate 3 medaliate cu aur la JO sunt legitimate la dinamo...
    plus covaliu...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #197
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    ce vorbiti voi?voi puneti problema invers.sportivii trebuie sa ajunga la Dinamo sau Steaua pentru a face performanta pentru ca altfel nu ajung la lot,totul e pe pile.asa s-au pierdut nenumarati sportivi de calitate.rob_din,mai intereseaza-te inainte sa vorbesti.Steaua si Dinamo sunt cancerul sportului romanesc.acum daca esti mare fan Dinamo nu ma astept sa fii de-acord.asta cu pregatirea centralizata e un rahat,si a fost inventata in comunism ca sa nu se foloseasca prea multe fonduri.asa au ajuns cluburile armatei si ale internelor cele mai tari desi se hraneau cu bani din toata tara,inclusiv de la mine.Steaua si Dinamo sunt cluburi de carton.
    acum sa nu se inteleaga gresit ca nu sustin sportivii legitimati la aceste cluburi sau ca nu sustin echipele lor in diferite competitii europene.
    Ce spume face asta aici?

    Sandra Izbasa a inceput activitatea sportiva la CSA Steaua la varsta de 4 ani, Alina Dumitru si Ana Maria Branza de la 7 ani.

    Pregatirea centralizata se practica peste tot in lume.

    De carton e creierul tau, ma, panaramo! Daca iti fac o lista cu sportivii descoperiti si crescuti de cluburile alea de carton mori in chinuri, jigodie!
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  10. #198
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu va mai pierdeti timpul cu Chioru, asta e la andropauza si l-au lasat nervii.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #199
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Nu va mai pierdeti timpul cu Chioru, asta e la andropauza si l-au lasat nervii.
    Stim de mult

  12. #200
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Nu poti sa tragi o basina ca hop si mamrazu'... cateodata am impresia ca asta doarme pe scaun cu calculatoru'n brate si are o alarma pe undeva, in creieras, hait, a mai scris Chioru ceva.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  13. #201
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Bai Pazvante Chioru, zis si Polifem de Ghencea, eu sunt ala de care a zis mami al tau sa te feresti. Nu-ntelegi ca esti sacul meu de box favorit ?!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #202
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Bai Pazvante Chioru, zis si Polifem de Ghencea, eu sunt ala de care a zis mami al tau sa te feresti. Nu-ntelegi ca esti sacul meu de box favorit ?!
    Durduliule, de ce nul provoci la o partida de box, ca doara esti fighter, nu? Ce zici, te bagi?

  15. #203
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Jeronte, oricand, oriunde.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #204
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    plus covaliu...
    Legitimat la Progresul Bucuresti, cand a luat aurul la Sydney, venind de la Tractorul Brasov. Cam asa se scrie istoria in sportul romanesc. In 1984, luptatorul de greco-romane Vasile Andrei a castigat medalia de bronz la JO de la LA, fiind legitimat la...unul din cele doua cluburi de mai sus, desi cu trei luni inainte de olimpiada era legitimat la Progresul, unde a castigat titlul european si vicemondial la inceputul anilor 80. Asta este un exemplu pe care-l stiu eu si mai sunt multe altele. Adevarul este ca exista putine cluburi la ora actuala capabile finaniciar sa sustina activitatea unor sporturi altele decat fotbalul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #205
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Ce spume face asta aici?

    Sandra Izbasa a inceput activitatea sportiva la CSA Steaua la varsta de 4 ani, Alina Dumitru si Ana Maria Branza de la 7 ani.

    Pregatirea centralizata se practica peste tot in lume.

    De carton e creierul tau, ma, panaramo! Daca iti fac o lista cu sportivii descoperiti si crescuti de cluburile alea de carton mori in chinuri, jigodie!
    spume faci matale,atunci cand e singura data din luna cand te speli...si nu te mai chinui atat de tare ca pute.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •