View Poll Results: Care a fost cea mai mare dezamagire a Jocurilor Olimpice?

Voters
86. You may not vote on this poll
  • Nationala de handbal feminin

    52 60.47%
  • Marian Dragulescu

    25 29.07%
  • Echipa masculina de gimnastica

    9 10.47%
  • Nicoleta Grasu

    7 8.14%
  • Camelia Potec

    3 3.49%
  • Mihai Covaliu

    0 0%
  • Ionut Gheorghe

    4 4.65%
  • Canotaj 8+1

    14 16.28%
  • Conducatorii sportului romanesc

    24 27.91%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 205

Thread: Deziluzie la J.O. pentru sportivii romani.

  1. #22
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Sa ziceti mersi ca a luat si locul 4 Dragulescu avand in vedere prin ce-a trecut. E usor sa bati din taste si sa barfesti
    Nimeni nu contestă. Doar că topicul se numește "deziluzie la JO pentru sportivi români" nu "ce proști sunt românii că n-au luat medalii."

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Nimeni nu contestă. Doar că topicul se numește "deziluzie la JO pentru sportivi români" nu "ce proști sunt românii că n-au luat medalii."
    Si ? Unde ma contrazici? Dragulescu nu e o deziluzie, in nici un caz.

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cum sa nu fie deziuluzie?Ne asteptam la aur sau cel putin o medalie la sol sau sarituri si nu a reusit nimic.S-a vazut dupa prima saritura ca e cel mai bun doar ghinionul l-a impiedicat sa ia aurul

  4. #25
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    marea deziluzie dragulescu, dar si-a facut-o cu mana lui...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #26
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    E usor sa bati din taste si sa barfesti
    Aici te=am contrazis
    Nimeni nu bârfea, doar comentam că Drăgulescu a fost o deziluzie pentru noi și pentru el înuși, ceea ce e o obserbație de bun-simț !

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Aici te=am contrazis
    Nimeni nu bârfea, doar comentam că Drăgulescu a fost o deziluzie pentru noi și pentru el înuși, ceea ce e o obserbație de bun-simț !
    Pentru cine urmareste putina gimnastica faptul ca Dragulescu a mers la Beijing este insusi o extraordinara realizare. Cu 1 luna inainte am spus ca o medalie de-a lui Dragulescu ar fi ceva de domeniul incredibilului si crede-ma ma pricep cat de cat la acest sport

    Dar ma rog pentru cine urmareste zi de zi declaratiiile lui Becali si din an in paste gimnastica e mai greu de inteles, habar n-au ce i s-a intamplat lui Dragulescu.

  7. #28
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Pentru cine urmareste putina gimnastica faptul ca Dragulescu a mers la Beijing este insusi o extraordinara realizare. Cu 1 luna inainte am spus ca o medalie de-a lui Dragulescu ar fi ceva de domeniul incredibilului si crede-ma ma pricep cat de cat la acest sport

    Dar ma rog pentru cine urmareste zi de zi declaratiiile lui Becali si din an in paste gimnastica e mai greu de inteles, habar n-au ce i s-a intamplat lui Dragulescu.
    Mda...Ce i s-a intamplat?A fost accidentat nu?Dar asta nu scuza faptul ca astazi s-a batut singur,si repet asta pentru a 3 oara

  8. #29
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Dragulescu de departe,cea mai mare dezamagire,mai ales dupa acea prima saritura,as zice,senzationala....cine tine tine minte stie ca si la Atena Marian a patit acelasi lucru... dupa o prima saritura aproape de perfectiune,s-a inecat ca tiganul la mal,ratand pe cea de a doua exact ca si azi dar diferenta a fost ca atunci a reusit sa castige totusi medalia de bronz...
    Se pare ca romanul nostru are ceva probleme de concentrare in momentele cheie dovada cele 2 situatii...daca ma intrebati care a fost momentul cel mai prielnic ca Dragulescu sa castige aurul olimpic,singurul care-i lipsea din palmares,sa stiti ca acest moment a fost azi...
    Last edited by dannyreddog; 18th August 2008 at 22:05.
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  9. #30
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    sper ca maine sa nu intre si nationala de handbal aici

    da, dragulescu a dezamagit asa cum a dezamagit si 8+1 precum si nicoleta grasu
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #31
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    offf..si nicoleta astaCe sa faci asta e sportul.Te pregatesti ca "disperatul" 4 ani pentru ca visul sa ti se spulbere in 10 minute.Din fericire sunt sigur ca ea va fi prezenta si la Londra

  11. #32
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    sexul masculin in general ...
    De acord. Problema e mai veche, dar la olimpiada asta s-a accentuat rau de tot.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #33
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    azi am pierdut enorm, in loc de 2 medali sigure de aur plus cel putin inca una de bronz am luat 0


    asta e sportul n-ai cei face de aceea e si frumos.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Am observat chestia asta de mai mult timp,femeile au rezultate mai bune decat barbatii.Dar de ce?E ceva genetic?Sunt mai talentate femeile din Romania decat barbatii?Sau barbatii sunt mai puturosi si mai putin dornici sa traga si sa se antreneze?Sau e o chestie de mentalitate?

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Am observat chestia asta de mai mult timp,femeile au rezultate mai bune decat barbatii.Dar de ce?E ceva genetic?Sunt mai talentate femeile din Romania decat barbatii?Sau barbatii sunt mai puturosi si mai putin dornici sa traga si sa se antreneze?Sau e o chestie de mentalitate?
    Habar n-am sincer. In alte tari e invers. Nu stiu de ce depinde. La noi cred ca femeile au suportat mai usor pregatirea de tip stalinist si am ramas cu aceasta traditie

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Cred ca sportul romanesc ar castiga imens de mult daca am putea raspunde la intrebarea asta...Daca de-a lungul timpului barbatii ne-ar fi adus macar tot atatea medalii ca si femeile,acum eram mult mai in fata in clasamentele sportive.

  16. #37
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu nu as vrea sa vorbesc numai despre medaliile de aur, ci despre toate medaliile care ar fi putut fi obtinute. Pe alt thread mi-a sarit toata lumea in cap ca am indraznit sa spun ca este cea mai proasta olimpiada facuta de Romania in ultimele editii!!

    Iata pe scurt sportivii care cred ca ar fi putut face mai mult: Camelia Potec- innot, ( a declarat ea insasi ca este foarte dezamagita), Mihai Covaliu- scrima, cred ca putea lua fara mari probleme argintul sau chiar aurul, Steliana Nistor- gimnastica- aparate, Nicoleta Grasu- aruncarea ciocanului(a declarat ca este o rusine rezultatul ei), Marian Dragulescu- gimnastica masculin, . Cam acestia sunt cei care imi vin in minte...

    Acestia sunt sportivii reprezentativi pentru delegatia noastra, campioni mondiali, europeni, medaliati la olimpiadele anterioare, de la care toata lumea astepta o medalie. Sportul romanesc trece printr-o perioada neagra si vorba Marianei Bitang, sportivii romani ar trebui sa intre in greva!!

    Sporturile care "ne vor scoate" sunt canotajul si handbalul.
    Last edited by Aurel.D; 18th August 2008 at 22:52.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi,din ce-ai enumerat tu acolo doar Marian avea sanse reale la aur.Insa si in disciplina lui Marian,norocul si intamplarea au o mare insemnatate.Singura mare dezamagire(desi e totusi medalie) ramane 8+1.Acolo nu ai arbitrii care sa te defavorizeze,norocul nu prea conteaza,acolo esti pe barba si pe puterile tale....

  18. #39
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    In primul rand din postul precedent am mentionat ca nu ma refer doar la medaliile de aur. Citeste te rog mai atent!

  19. #40
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Aurele, Nicoleta a participat la aruncarea discului. Si mai e o chestie: inot.

    As mai adauga ca puteam obtine o medalie si la tir prin Alin Moldoveanu care s-a clasat pe locul 4, dar nu este o deziluzie. Mult mai mult ma asteptam de la Ionut Gheorghe.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  20. #41
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Pentru cine urmareste putina gimnastica faptul ca Dragulescu a mers la Beijing este insusi o extraordinara realizare. Cu 1 luna inainte am spus ca o medalie de-a lui Dragulescu ar fi ceva de domeniul incredibilului si crede-ma ma pricep cat de cat la acest sport

    Dar ma rog pentru cine urmareste zi de zi declaratiiile lui Becali si din an in paste gimnastica e mai greu de inteles, habar n-au ce i s-a intamplat lui Dragulescu.
    Hai mă, ce nai ba e cu tine. Eu unul nu urmăresc declarațiile lui Becali, nici măcar nu mă uit la știrile din sport și cred că majoritatea de aici face la fel.
    Iar partea cu privitul la gimnastică din an în palte e extrem de nedreaptă. În primul rând că nu există transmisii frecvente, iar atunci când există, nu sunt semnalate în presă ca să știm și noi, campinatele Europene apar pe șes la TVR, dacă din întâmplare dai de ele, dacpă nu, asta e, afli pe net rezultatele.

    Iar Marian Drăgulescu e chiar o deziluzie, ce naiba ești Gică Contra aici. Chiar și tu ai scris pe un alt thread că are șanse mari la medalii dintre care una destul de bună la aur :

    Dragulescu/Selariu (sol)
    Dragulescu/Koczi/Popescu (sarituri)-sanse si la aur
    Remember ? Ca să nu mai zic de cum s-a desfășura competiția azi

  21. #42
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    sexul masculin in general ...
    aici sunt si eu de acord, dar parca era vorba despre olimpiada

    daca sportivii romani sunt deziluzionati sau nu , ma gadesc, ca ne pot spune doar ei ( eu asa am interpretat titlul threadului ).
    pt mine personal sa ma uit la probele olimpice zilele astea a fost o placere si in general nu ma simt deziluzionata de oameni pe care nu ii cunosc si care nu imi datoreaza nimic. mi-a parut rau fireste pt toti cei care aveau talentul necesar pt a obtine un rezultat mai bun decat cel pe care l-au obtinut. dar de la parere de rau la deziluzie e un drum cam lung.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •