Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: UNIVERSITATEA - STEAUA ( comentarii inainte si dupa meci )

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    UNIVERSITATEA - STEAUA ( comentarii inainte si dupa meci )

    In lunca Jiului miroase a praf de pusca iar in intreaga Oltenie se ascut sabiile pentru o lupta pe viata si pe moarte. Suntem vesnicii razvratiti impotriva Bucurestiului si care avem puterea , la anumite intervale , sa-i pedepsim aroganta fotbalistica. Rapidul nu a miscat la Craiova , Dinamo ne-a infrant prin tradarea unui arbitru ... cu Steaua insa vom avea iarasi una din clipele acelea magice care in sufletul nostru face cat castigarea unui campionat ..
    Este unul din acele meciuri in care nu concepem decat victoria , mai ales acum , cand probabil Badea si Plesan vor calca poate pentru ultima oara gazonul stadionului din Banie intr-un meci oficial.


    Pronosticul meu : 2-0 , goluri Plesan si Njock.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Trebuie sa castigam pentru palmares.Nu stiu daca steaua va veni asa de hotarata dupa pierderea titlului iar noi am putea profita de asta.Sper sa fie un stadion plin.
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Asta cu siguranta...Sunt 100% convins ca in ziua meciului nu vor mai fi bilete! Anul trecut , la Craiova Universitatea a castigat in fata unui stadion in care intrasera 40 000 de spectatori , iar 10 000 nu au mai avut loc si au trait meciul certandu-se cu jandarmii si ascultand reactiile celor norocosi( care venisera ceva mai devreme ) . Nu cred ca vom mai avea vreodata o imagine mai frumoasa a suporterilor craioveni decat in meciul acela. Stalpii de nocturna erau ca un ciorchine de strugure , acoperiti de la varf pana la baza de oameni purtand insemnele alb albastre. La fel acoperisurile blocurilor din vecinatatea stadionului... A fost o atmosfera de vis.... asa va fi si duminica probabil si cred ca vom purta din nou echipa spre victorie! Trei puncte nu mai inseamna nimic , se va lupta pentru glorie si onoare !

  4. #4
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Din pacate o sa vad meciul la televizor, si nu pe stadoin, dar sunt sigur ca o sa fie o atmosfera fantastica.......
    O sa invingem pentru cu 2-0, goluri marcate de Njock si Badea, care isi va sarbatori astfel retragerea din fotbal.....
    Poate si Plesan va marca in ultimul meci in Banie, asa ca si 3-0 e bine.......
    parerea mea.....

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Trei puncte nu mai inseamna nimic , se va lupta pentru glorie si onoare !
    Tocmai din acest motiv Steaua se va mobiliza mai mult ca oricind si va oferi oltenilor si stelistilor un joc magnific ...o sa vedeti !!!
    PS poate o sa il lase si pe Badea daca va juca sa dea golul de onoare al oltenilor
    Scor final 1-5
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    cred ca nu ai fost atent si ai scris scorul incorect.....
    trebuia sa scrii 5-1
    parerea mea.....

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iulian , stai calm , ca avem si pentru tine niste "praf de pusca"...am auzit ca vrei sa vii la meci....parerea mea este ca e mai bine sa stai linistit la televizor , pentru ca va fi una din cele mai triste zile ale tele din acest an.....chiar imi pare rau pentru tine , ca esti baiat simpatic...

  8. #8
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    si nu sunt sigur de acel 1 pentru steaua......
    parerea mea.....

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Le dam un 3-0 lejer, goluri Plesan, Lutu si Badea. Badita sper sa aiba un meci de retragere reusit, iar suporterii sa-l aplaude la fiecare atingere de balon! S-ar putea ca Plesan sa joace ultimul meci pe ION OBLEMENCO, trebuie sa ne luam si de la el ramas bun, pentru ca a facut destule lucruri bune pentru noi! Sper ca Lutu sa ne readuca aminte de meciul de anul trecut cand am batut cu 3-1...si sa faca spectacol din nou!!!
    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pavel Badea a facut in ultimele doua zile antrenamente normale , surprinzandu-si in modul cel mai placut colegii prin ardoare si seriozitate , prin felul in care a ascultat indicatiile antrnorilor. Plesan nu a participat la antrenamente fiind plecat la echipa nationala... sunt convins insa ca Plesan va face orice pentru a juca in meciul cu Steaua. Probabil ,indiferent de rezultat , pentru noi va fi sarbatoare ... ne vom lua ramas bun de la unul din cei mai seriosi si mai atasati de culorile echipei fotbalisti care au trecut pe la echipa noastra de suflet...

  11. #11
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Sper sa bata Craiova.
    Stiu ca noi oltenii putem sa facem meciuri de exceptie mai ales in fata echipelor bucurestene si in ciuda tuturor calculelor.
    Pronosticul meu dat mai mult cu inima: 4-2 pentru Universitatea (goluri: Niock, Lutu, Badea, Plesan)
    BRAVO BADEA, ESTI UN OLTEAN ADEVARAT.
    HAI CRAIOVA.

  12. #12
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, trebuie neaparat sa castigam, ptr a oferi o retragere cum se cuvine unui simbol al Stiintei. Sper sa fie stadionul plin si sa incheiem campionatul pe teren propriu cu o victorie.

  13. #13
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    si in Cotroceni o sa jucam tot ca acasa.....
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  14. #14
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    57
    Reputatie
    1
    Sa dea domnul sa-i nimicim pe stelisti ca se ne aratam valoarea. sper sa fie stadionul plin ca sa se poata sarbatori, eu va tin pumnii de aici de la Oradea

  15. #15
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Cine poate sa-mi spuna unde se poate vedea meciul la Montreal?
    Va multumesc anticipat.

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Gratis nu se poate, ia vezi aici: http://www.protvintl.com/
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa toate probabilitatile Pavel Badea va intra in minutul 70 , urmand sa evolueze douzeci de minute , ultimele din cariera lui de fotbalist!
    ""Pentru mine este o partidă foarte importantă deoarece este şi ultimul meci al carierei şi vin după o pauză foarte mare, de aproape şase luni de zile. Sper ca lumea să mă īnţeleagă şi īn cazul unor greşeli să nu mă fluiere. Indiferent cīt voi evolua, voi face tot posibilul să joc foarte bine, iar īmpreună cu băieţii să cīştigăm".

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Duminica , ora 17.00. ProTV.
    Intrare generala : 50 000 lei.
    Arbitru R. Dumitru (Braşov). Asistenţi I. Popa (Paşcani), M. Nagy (Cluj). Arbitru de rezervă T. Lajos (Timişoara). Observatori Al. Boc (Bucureşti), M. Salomir (Cluj)

    Formatii probabile:
    U Craiova (alb)
    1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 19. Pleşan, 11. Borbely - 2. Vigariu, 26. Luţu - 7. Njock

    antrenor Mircea Rednic

    Rezerve: 12. Bănică, 5. Murgan, 8. P. Badea, 10. Ov. Stīngă, 14. R. Miclea, 23. L. Preda, 24. Cr. Ungureanu
    Absenţi: M. Iordache, Cl. Tudor (accidentaţi), Tătaru, Crăciunescu, Stoianof (īn afara lotului), McBreen, Buglea (excluşi din lot)

    Steaua (albastru)
    33. Hamutovski - 6. Rădoi, 4. Curt, 3. Răchită, 15. Neşu - 2. Fl. Dumitru, 22. Paraschiv, 10. Aliuţă, 14. N. Dică - 25. Neaga, 9. Diniţă

    antrenor Victor Piţurcă

    Rezerve: 12. M. Tudor, 5. P. Stoica, 7. Pitu, 11. Boştină, 20. Ogăraru, 26. Opriţa, 30. Pădureţ
    Absenţi: D. Munteanu, D. Bălan (accidentaţi), Nae, Mutică (neincluşi īn lot), Falemi (plecat īn Germania)

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe arena centrala din Banie, cele doua echipe au disputat 39 de partide, 19 dintre acestea fiind cistigate de alb-albastri, 11 incheindu-se la egalitate, iar noua au fost adjudecate de stelisti.
    Ultima victorie a Stelei la Craiova a fost in 1999, scor 2-1.
    In ultimul joc disputat la Craiova intre cele doua formatii, pe 1 septembrie 2002, Universitatea s-a impus cu 3-1.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    1-0, 2-0 , 3-1 ...pentru Universitatea...stiu ca este stresant pentru stelisti , dar asta este realitatea..sunt scorurile inregistrate in ultimii trei ani pe stadionul din Craiova... am tras putin cu ochiul si la niste intalniri mai vechi si am descoperit ca Sorin Cartu i-a dat 4 goluri intr-un meci lui Duckadam in 1985 ( pe Central 5-2 pentru Craiova )... am mai descoperit ca in sezonul in care a castigat Cupa Campionilor nu a reusit sa treaca de Craiova ( 5-4 pentru Universitatea ).... am destule motive sa sper intr-un rezultat bun...

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pentru prima oara in ultimii ani la meciurile cu Steaua prima de joc nu va fi suplimentata , fiind cea obisnuita pentru victorie intr-un meci acasa.

    Pentru acest meci am trei bilete disponibile ...cele pastrate pentru Iulian , vasile3,14 si Inter care pana la urma probabil au optat pentru televizor...e mai confortabil si este voie cu bere , apa plata si tarie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •