Results 1 to 3 of 3

Thread: Bodu s-a pus pe Dinamo, Steaua si Sportul. Fiscul cere falimentul AFC Steaua !

  1. #1
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation Bodu s-a pus pe Dinamo, Steaua si Sportul. Fiscul cere falimentul AFC Steaua !

    http://www.9am.ro/revistapresei/Actu...aua-si-Sportul
    Bodu s-a pus pe Dinamo, Steaua si Sportul
    Sursa: Averea, Adrian Artene, 05 Mai 2006

    ANAF a asmutit DNA asupra patronului Stelei, Gigi Becali, pe care-l acuza de evaziune fiscala. In paralel, Fiscul cere falimentul AFC Steaua!

    ANAF a asmutit DNA asupra patronului Stelei, Gigi Becali, pe care-l acuza de evaziune fiscala; In paralel, Fiscul cere falimentul AFC Steaua!; Bodu a blocat si transferurile jucatorilor de la si inspre Sportul; Doi dintre actionarii de la Rapid si Dinamo, Copos si Borcea, au fost si ei luati in colimator de Bodu si Anticoruptie!

    Seful Fiscului, Sebastian Bodu, si procurorul general Anticoruptie, Daniel Morar, au pus tunurile pe „varful“ piramidei din fotbalul romanesc: Steaua, Rapid, Sportul si Dinamo! Morar a anuntat astfel ca Becali este acuzat de evaziune fiscala in legatura cu salariile platite fotbalistilor de Clubul Steaua, prejudiciul cauzat fiind mai mare de un milion de euro.

    Gigi: „Ii dau in judecata si le iau eu bani lor!“

    Reporterii „Averea“ au aflat din surse judiciare ca noul dosar penal este „mana“ lui Sebastian Bodu. Initial, ANAF a formulat pe sest plangere penala impotriva lui Gigi la un Parchet de Sector, care si-a declinat competenta catre DNA, intrucat presupusul prejudiciu este unul urias. „Crede Bodu asta si cu Morar ca ma intimideaza. Cum am zis despre Tariceanu, cum mi-au facut plangere penala. Termin cu dosarul, dovedesc ca sunt nevinovat si ii dau pe amandoi in judecata pentru denunt calomnios, ca sa le iau eu banii lor! E veche chestia asta, de cand m-au vazut ei cu punga de bani, ca dadeam fotbalistilor. Nu mi-e frica, ca eu sunt urs!“, a tinut sa afirme Gigi Becali pentru „Averea“.

    „Asul din maneca“ ANAF

    In exclusivitate, surse din Parchet ne-au marturisit ca ANAF i-a mai pregatit o „lovitura de ciocan“ multimiliardarului din Pipera: a cerut falimentul AFC Steaua! Aceasta este asociatia care a „mostenit“ vechile datorii si care ar detine si stadionul, si centrul de pitici si juniori. „N-are el, Bodu, cum sa-mi ia piticii, ca i-am luat tot eu, pe noua societate! Acolo n-are decat sa-mi ia caii de la bicicleta!“, a adaugat finantatorul Stelei.
    Last edited by remy; 6th May 2006 at 10:30.

  2. #2
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    ce vrajeala...omule, ,acum te-ai nascut?chestiile astea se intampla de 1 deceniu.sunt plictisit.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  3. #3
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Fii sigur ca acest cioban a fost lasat sa vada ce face in UEFA si iar se pun tunurile pe el. Credeati ca scapa asa usor ?
    Ce va faceti voi fara iubitul vostru conducator daca i se ia jucaria, clubul Steaua ?
    Iar o sa-si vanda palmaresul si sigla, pregatindu-se de Divizia C, cum vroia anul trecut ?
    Hai cu Steaua in C !!!
    Acolo va e locul.
    Mila mi-e de voi ca nu va mai puteti lauda pe aici.
    Last edited by remy; 6th May 2006 at 14:46.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •