View Poll Results: credeti ca DINAMO va retrogada ,sezonul acesta!?

Voters
126. You may not vote on this poll
  • NU

    3 2.38%
  • NU, totul s-a sfarsit ;-(

    7 5.56%
  • Yao Ming (Houston Rockets) 13.5 ppg | 8.4 rpg | 1.6 apg

    2 1.59%
  • Amare Stoudemire (Phoenix Suns) 13.4 ppg | 9.0 rpg | sub 1.0 apg

    4 3.17%
  • Dajuan Wagner (Cleveland Cavaliers) 13.4 ppg | sub 2.3 rpg | 2.8 apg

    0 0%
  • Drew Gooden (Orlando Magic) 12.6 ppg | 6.6 rpg | 1.2 apg

    0 0%
  • Gordan Giricek (Orlando Magic) 12.4 ppg | 2.9 rpg | 1.7 apg

    0 0%
  • Nene Hilario (Denver Nuggets) 10.4 ppg | 6.2 rpg | 1.8 apg

    0 0%
  • Mircea Sandu

    6 4.76%
  • Gica Popescu

    1 0.79%
  • Iulian Filipescu

    0 0%
  • Mitica Dragomir

    15 11.90%
  • Giovanni Becali

    1 0.79%
  • Boloni

    4 3.17%
  • Dinu

    1 0.79%
  • Jenei

    1 0.79%
  • Lucescu

    8 6.35%
  • nu

    11 8.73%
  • normal, adicã prost

    5 3.97%
  • execrabil

    1 0.79%
  • Nu

    3 2.38%
  • Nu

    9 7.14%
  • Nu stiu

    1 0.79%
  • Norvegia

    1 0.79%
  • Bosnia

    3 2.38%
  • Miticã, Nasul & Micki ªpagã

    3 2.38%
  • inceperea finalelor

    0 0%
  • la sfantu ashteapta

    3 2.38%
  • antrenorul

    0 0%
  • conducerea

    2 1.59%
  • Netoiu

    0 0%
  • Jucatorii si/sau antrenorii

    1 0.79%
  • Spectatorii, publicul

    8 6.35%
  • Altii (precizati intr-un mesaj)

    3 2.38%
  • Nu

    2 1.59%
  • nu

    17 13.49%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: va retrogada Dinamo!?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    va retrogada Dinamo!?

    eu sper ca nu!?

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu sper ca da!

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am votat nu. Cat despre ceea ce sper, ramane confidential.

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    La Dinamo au inceput blaturile

    Ciudat acest rezultat de egalitate. E un -2 totusi, dar ceva nu suna bine.

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    In cazul meu nu ramine confidential, dar am si eu o dorinta... penultima etapa, la ei in cotet, dinamo - Poli 0-1??? si apoi B-ul vesnic (I`m asking for too much I guess ) ptr. cateii vagabonzi din Bucuresti... Ma intreb daca Ando se califica ptr. ajutorul de somaj, ca n-apuca 6 luni in groapa.... Mai multi antrenori decit etape, se vede ca au conducatori destoinici.... /fu/
    Smile, its good for you!

  6. #6
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1

    nu pica

    ar fi prea fain
    Dreams are made IF people try.

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu vad vreo echipa din Bucuresti care sa pice in B. In afara de Sportul. Cred ca anul asta e vremea Sportului, sa o ia in B.

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Nu va cadea in B....dar daca ma uit la jocul actual :x ....imi vine sa zic totusi campionatul asta va avea si el o surpriza! /nope/
    AFC Red member

  9. #9
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    sper ca da

  10. #10
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    daca pica sportul e bai da' nu-i dezastru, dar daca pica dinamo e dezastru , da' nu-i bai...

  11. #11
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dezastrul de la Dinamo este dovada cea mai clara a falimentului fotbalului romanesc. Retrogradarea lui Dinamo ar fi o (noua) rusine pentru fotbalul romanesc. Poate ca ar merita-o pentru ce au facut (au vandut tot ce se putea vinde si au dat vina pe antrenori), dar nu ar fi benefic pentru nimeni... nici macar pentru Rapid sau Steaua. Oricum e destul de absurd sa crezi ca va ajunge sa retrogradeze. Noi nu suntem in Germania, asa ca se vor gasi solutii sa se evite asa ceva, chit ca nu ar mai juca Dinamo nimic nici in etapele care urmeaza.

  12. #12
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Tot asa o rusine cum a fost cand a picat fiorentina sau sampdoria?

  13. #13
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Pai si ce daca ar pica Dinamo si/sau Steaua in B ? Hai sa zicem ca ar fi o satisfactie pentru cei care si-au vazut echipele favorite retrogradate datorita manariilor facute de aceste doua cluburi. Tare ma tem ca satisfactia ar dura numai vreo cateva luni, adica pana in momentul in care s-ar constata faptul ca nivelul campionatului a ramas acelasi, adica mediocru. Chiar daca cei 30 de jucatori de la Dinamo si Steaua s-ar transfera, probabil ca ar face-o la o echipa din Bucuresti (Rapid, National), si aceste doua echipe ar domina categoric campionatul, fara ca o echipa din provincie sa aiba cine stie ce sanse la titlu. Sau credeti ca se vor intoarce oltenii lui Dinamo la Craiova dupa ce au fost considerati 'tradatori' la plecare ? Iar cine are salarii+prime de 25-75000 pe an nu va pleca in provincie pentru 5-15000.
    S-ar putea afirma ca oricum jucatorii celor doua echipe nu au de fapt cine stie ce valoare, asa ca n-ar fi o mare pierdere. Cred ca din cele doua echipe s-ar putea forma lejer o a treia care sa promoveze fluierand si sa se bata pentru titlu in anul urmator.
    Hai sa zicem ca s-ar lua masuri administrative in asa fel incat practic Dinamo si Steaua sa nu mai aiba surse de venit. Sa presupunem ca ar retrograda, si in cele din urma s-ar desfiinta. Un motiv de entuziasm ? Poate, dar numai pana la proba contrarie, deoarece pot sa pun pariu ca in locul lor se vor infiinta repede 1-2 echipe 'curate, uscate si capitaliste' care vor aplica exact aceeasi politica pe care o aplica Dinamo si Steaua acum.
    Iar cine isi inchipuie ca noile echipe nu vor avea suporteri greseste, fiindca nici un dinamovist sau stelist nu va inghiti dominatia rapidista in Bucuresti.
    Asa cum si PoliAEK are suporteri, desi echipa n-are nici o legatura cu Politehnica lui Timofte, Giuchici, Paltinisan sau Dinulescu.

  14. #14
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Uite un om care vorbeste realist! Pe langa atatia care abereaza si bat campii napaditi de ura si rosi de invidie mai apare si cate un user care mai aduce si niste argumente logice...
    Bravo Bogdane!

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    programul lui dinamo nu e atat de usor pe cat pare

    dinamo a inceput extrem de prost acest retur si nu e exclus sa ajunga pe unul din locurile retrogradante daca continua asa
    programul echipei este foarte interesant si voi incerca sa spun cate ceva despre fiecare meci al dinamovistilor
    sambata sau vineri nu stiu exact vor avea meci la uta... ultima clasata dar care a facut un meci mare contra stelei si in plus nu au echipa rea.. din pacate nu prea joaca ... pronosticul meu este X (meciul este de 1x2)
    apoi acasa cu farul cu care s-au chinuit f mult in cupa... iar farul joaca altceva de cand e ion marin antrenor... sau poate chiar asta e sansa dinamovistilor
    etapa 26 are in deplasare la sportul studentesc... meci f important ... probabil ca andone are cateva atuuri in plus fata de echipa din regie... doar el a construit-o
    apoi dinamo are un meci greu acasa cu otelul... de fapt galatenii sunt echipa de moment... daca o sa joace bine atunci nu ii vad bine pe dinamovisti
    meciul cu brasovul in principiu se anunta greu dar brasovenii sunt cam scapati de orice emotii... poate numai daca nu trag la o cupa europeana
    ... care nu stiu cat de mult ii intereseaza
    ultimele doua etape vor fi de foc pentru dinamo
    intai acasa cu poli care va face tot posibilul sa vina cu un rezultat bun din groapa iar pe de alta parte se cunoaste rivalitatea dintre cele 2 echipe
    care nu se poate compara cu rivalitatea care o au cu oltenii... daca va depinde de rezultatul din ultima etapa soarta dinamovistilor atunci va fi ceva pe viata si pe moarte
    pentru ca nu cred ca pentru craiova sa fie o razbunare mai dulce decat sa ii trimiti pe caini in divizia B... probabil vor trage de 10 ori mai tare decat au tras pt dinamo in ultima etapa de anul trecut si in plus publicul va fi clar de partea lor de data aceasta
    in plus daca ambele echipe vor fi angrenate in lupta pt evitarea retrogradarii atunci va fi un meci si mai interesant...
    deci pot zice ca dinamo nu va avea viata usoara in acest final de campionat ba chiar va fi foarte greu pt ei mai ales daca nu isi vor reveni...
    pt meciul cu uta danciulescu (probabil singurul atacant de rasa din lotul dinamovist ) este suspendat pt gestul stupid (de o prostie rara) din meciul cu national...
    oricum parerea mea este ca dinamovistii vor bate un record negativ de puncte obtinute intr-un retur de campionat... jocul lor si rezultatele vorbesc de la sine

  16. #16
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Pai si ce daca ar pica Dinamo si/sau Steaua in B ? Hai sa zicem ca ar fi o satisfactie pentru cei care si-au vazut echipele favorite retrogradate datorita manariilor facute de aceste doua cluburi. Tare ma tem ca satisfactia ar dura numai vreo cateva luni, adica pana in momentul in care s-ar constata faptul ca nivelul campionatului a ramas acelasi, adica mediocru. Chiar daca cei 30 de jucatori de la Dinamo si Steaua s-ar transfera, probabil ca ar face-o la o echipa din Bucuresti (Rapid, National), si aceste doua echipe ar domina categoric campionatul, fara ca o echipa din provincie sa aiba cine stie ce sanse la titlu. Sau credeti ca se vor intoarce oltenii lui Dinamo la Craiova dupa ce au fost considerati 'tradatori' la plecare ? Iar cine are salarii+prime de 25-75000 pe an nu va pleca in provincie pentru 5-15000.
    S-ar putea afirma ca oricum jucatorii celor doua echipe nu au de fapt cine stie ce valoare, asa ca n-ar fi o mare pierdere. Cred ca din cele doua echipe s-ar putea forma lejer o a treia care sa promoveze fluierand si sa se bata pentru titlu in anul urmator.
    Hai sa zicem ca s-ar lua masuri administrative in asa fel incat practic Dinamo si Steaua sa nu mai aiba surse de venit. Sa presupunem ca ar retrograda, si in cele din urma s-ar desfiinta. Un motiv de entuziasm ? Poate, dar numai pana la proba contrarie, deoarece pot sa pun pariu ca in locul lor se vor infiinta repede 1-2 echipe 'curate, uscate si capitaliste' care vor aplica exact aceeasi politica pe care o aplica Dinamo si Steaua acum.
    Iar cine isi inchipuie ca noile echipe nu vor avea suporteri greseste, fiindca nici un dinamovist sau stelist nu va inghiti dominatia rapidista in Bucuresti.
    Asa cum si PoliAEK are suporteri, desi echipa n-are nici o legatura cu Politehnica lui Timofte, Giuchici, Paltinisan sau Dinulescu.

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0

    Va retrograda Dinamo?

    In primul rand scuze pentru greselile inerente unui "incepator". Ma refer la
    a-l "quota" pe adbogdan desi vroiam de fapt sa faca o remarca la cele spuse de el despre Poli lui "...Dinulescu...". Te referi, cred eu, la Ciosescu, sau gresesc?

  18. #18
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ar fi mai bine pentru fotbalul romanesc daca Dinamo si Steaua va pica in B atunci poate sar trezi si ar vedea cit de idioata e gindirea comunista pe care o practica si cluburile si conducerea lor si federatia si liga.




    FC Farul Constanta
    anti Dinamo, anti oier

  19. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Re: programul lui dinamo nu e atat de usor pe cat pare

    Quote Originally Posted by Jonny_RIP
    pt meciul cu uta danciulescu (probabil singurul atacant de rasa din lotul dinamovist ) este suspendat pt gestul stupid (de o prostie rara) din meciul cu national...
    Danciulescu este suspendat pentru urmatorul meci, cel cu Astra din semifinalele cupei, de azi; este posibil insa sa nu joace nici la Arad, avand in vedere conflictul in care se afla cu galeria, dar eu cred ca va juca, urmand ca sa fie protejat in meciurile de pe teren propriu.

  20. #20
    junior Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1

    Voi sunteti nebuni?Niciodata!!!!

    [/b]Dinamo o sa ia cupa si o sa termine incampionat pe 4 sau 5....

  21. #21
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1

    Re: Va retrograda Dinamo?

    Quote Originally Posted by miril
    In primul rand scuze pentru greselile inerente unui "incepator". Ma refer la
    a-l "quota" pe adbogdan desi vroiam de fapt sa faca o remarca la cele spuse de el despre Poli lui "...Dinulescu...". Te referi, cred eu, la Ciosescu, sau gresesc?
    Intr-adevar, era vorba de Ciosescu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •