Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 437

Thread: Sandra Izbașa

  1. #253
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, asa da!
    Acuma incep sa ma intreb ce combinatie vrea sa incerce... Daca tin bine minte, la CE cu 1080-ul recunoscut ar fi ajuns la 5.9. Nu prea stiu cum se dau bonusurile...dar 4 zecimi pe legari noi mi se pare mult.
    Ma gandesc ca vrea sa incerce iarasi 3 salturi legate, dar nici asa nu stiu daca iese bonusul. Avea probleme cand a mai incercat si ii va fi mai greu acum din punct de vedere fizic, ca a crescut. Oricum trebuie sa lupte cu astfel de elemente, concurenta va veni cu apeluri si va castiga la nota de plecare.
    Ce credeti, ce va avea nou?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #254
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Poate o pirueta mai valoroasa? Un salt artistic mai sofisticat, poate chiar legat de altul?

    La JO avea un sol si mai greu pregatit (cel putin asa zicea), poate de-acolo sa ia o combinatie mai dificila.

  3. #255
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, ar putea sa-si mai bage o pirueta...cu piciorul la 90 de exemplu.
    Si o combinatie la acrobatica...parca anul trecut incerca 900+540...asta ar fi o combinatie mai grea.
    www.fangymnastics.com

  4. #256
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Intr-adevar ,frumos interviul.Sandra spune ca are motivatie sa mearga mai departe ,Forminte zicea ca nu..ce sa mai cred? Ma bucur ca are in vedere un 6.2 la sol pentru ca Tweedle avea doar 3 diagonale si avea 6 ,cu siguranta pentru mondiale mai baga una si nota ei va creste .Cred totusi ca daca ambele vor avea aceiasi nota de plecare Izbasa o va depasi la executie poate si pentru faptul ca Sandra isi prezinta mai bine exercitiul,se misca mai bine

  5. #257
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Eu cred ca va incerca din nou 540+720 ca anul trecut la Constanta in loc de 540+540, ar castiga 0.1 in plus la legare plus 0.1 din dificultatea elementului (C+D in loc de C+C)...900+540 ar fi spectaculos dar nu cred ca e mai valoros decat 900+360 pt ca cele doua salturi inainte 360 si 540 au aceeasi valoare: C.

  6. #258
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Deci 540+720 a facut anul trecut la Constanta....traiam cu impresia ca 900+540.
    E clar ca Sandra va merge pe o combinatie de salturi cu surub..pt ca asta e punctul ei forte.

    Ar mai putea sa-si bage un whip la 1080...ar mai castiga 0.1p
    www.fangymnastics.com

  7. #259
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Ce e ala whip la 1080? Am tot auzit si citit despre asta dar habar nu am ce e. 1080 e triplu surub daca nu ma insel, da whip-ul ala ce ma e?

  8. #260
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Deci 540+720 a facut anul trecut la Constanta....traiam cu impresia ca 900+540.
    E clar ca Sandra va merge pe o combinatie de salturi cu surub..pt ca asta e punctul ei forte.

    Ar mai putea sa-si bage un whip la 1080...ar mai castiga 0.1p
    Chair ma intreb de ce n-a incercat asta pana acum..pare ceva mai accesibil decat toate combinatiile ei...din afara vorbind ca nu stiu cum o fi in realitate.

    @Luiza Whip-ul e un salt, un fel de flick la care gimnasta nu pune mainile pe sol...asa il inteleg eu cel putin..e destul de usor de recunoscut (mai ales cand sunt mai multe unul dupa altul) pt ca da asa o senzatie ca gimnasta zboara, parca e propulsata..nu stiu sa explic prea bine. Mariana Bitang a folosit o alta denumire pt el (era si firesc ca ai nostri sa nu-i spuna whip); Katchiov sau ceva de genul poate Tkatchev ca la paralele, nu stiu oricum dupa numele unui gimnast...
    Whip-ul se poate folsi pe orice linie nu neaparat la 1080...el ca atare are valoare mica dar fiind un salt se acorda bonus la legare directa.
    Raluca Haidu executa frumos whip legat de 1080.

  9. #261
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Aici e un exemplu de whip + 1080 (Shawn). E exact saltul de dinainte de 1080.....si asa cum spune Oana, e un salt la care gimnastul nu se foloseste de maini: http://www.youtube.com/watch?v=KhtIvelkMf4
    www.fangymnastics.com

  10. #262
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Oana mai vroiam sa te intreb ceva...cat ar primi daca ar lega de tsukahara un salt inainte?
    Sandra executa niste tsukahara extraordinare...cel putin cea in echer (la care si fixeaza aterizarea de multe ori)....deci ar putea lega...dar e avantajos?
    www.fangymnastics.com

  11. #263
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Oana mai vroiam sa te intreb ceva...cat ar primi daca ar lega de tsukahara un salt inainte?
    Sandra executa niste tsukahara extraordinare...cel putin cea in echer (la care si fixeaza aterizarea de multe ori)....deci ar putea lega...dar e avantajos?
    M-am uitat in cod: legare directa A/B +E= 0.2
    Ar fi super....Milo mai facea asa...dar e destul de greu

  12. #264
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Ma bucur mult si eu pentru Sandra ca a revenit cu declaratii optimiste si ca spiritul ei competitiv o duce mai departe. Sunt sigura ca are un loc al ei pe podium la Mondiale daca e asa increzatoare cum declara; intotdeauna daca iti doresti ceva foarte mult se va indeplini
    Cat despre nota ei de plecare... nu stiu ce ar putea baga ca nu stiu ce dificultate au legarile sau suruburile.... Dar imi place ca unii dintre voi se pricep si ne mai explica si noua

  13. #265
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mersi..0.2 in plus...ar fi super!

    E clar ca exista alternative...decat sa bagi elemente grele, mai bine mici combinatii care iti aduc bonusuri de 0.1/0.2.
    www.fangymnastics.com

  14. #266
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Da..solutii sunt..mie imi place gaselnita Myzdrikovei triplu surub cu salt inapoi grupat, tot 0.2 bonus

  15. #267
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Da..solutii sunt..mie imi place gaselnita Myzdrikovei triplu surub cu salt inapoi grupat, tot 0.2 bonus
    Combinatia e cam periculoasa...daca nu intoarce perfect 1080-ul risca o ratare urata.
    Dar e spectaculos si ceva inedit.
    www.fangymnastics.com

  16. #268
    sport legend busumary's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Galati
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    este si vreun exemplu video cu aceasta combinatie?Mihai,asa cum ai gasit cu Shawn? sunt tare curioasa !
    Daca unii oameni nu vor ajunge niciodata in Paradis, dragostea noastra sa fi fost singurul Paradis pe care ei l-au gustat!

  17. #269
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Filmulet doar cu acea combinatie nu am gasit..dar aici e solul Myzdrikovei..prima diagonala e 1080+salt inapoi :http://www.youtube.com/watch?v=qVQnI0Iz6SM
    www.fangymnastics.com

  18. #270
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Filmulet doar cu acea combinatie nu am gasit..dar aici e solul Myzdrikovei..prima diagonala e 1080+salt inapoi :http://www.youtube.com/watch?v=qVQnI0Iz6SM
    la viteza de executie pe care o are ai zice ca sunt doar 2 suruburi (720)

  19. #271
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    http://www.libertatea.ro/stire/sandr...ac-244346.html Aritcolul nu e chiar asa interesant dar e o poza cu toate fetele de la lot, din pacate una din e le e taiata. pe majoritatea le-am recunoscut dar pe randul de jos nu le-am recunoscut pe toate. Putin ajutor!
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  20. #272
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Da..solutii sunt..mie imi place gaselnita Myzdrikovei triplu surub cu salt inapoi grupat, tot 0.2 bonus
    Găselnița e chiar bună, dar mi se pare că și obosește rău trăgând în așa hal. Ai văzut că după aia i se smântânește aproape fiecare linie (aterizează jos la double arabian, în cap la combinația următoare și iarăși jos la ultima diagonală). Plus că e la fel de expresivă ca un butuc.

  21. #273
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mesteritza View Post
    http://www.libertatea.ro/stire/sandr...ac-244346.html Aritcolul nu e chiar asa interesant dar e o poza cu toate fetele de la lot, din pacate una din e le e taiata. pe majoritatea le-am recunoscut dar pe randul de jos nu le-am recunoscut pe toate. Putin ajutor!
    O sa imi incerc si eu norocul.

    Pe linia de sus: Cerasela (??), Sandra, Gabita, Ana Tamarjan, Claudia Voicu, ana Porgras;

    Pe linia de jos: Amelia Racea, Loredana Sabau, Raluca Haidu, Diana Chelaru. Nu imi dau seama daca ultima este Diana Trenca sau vreo alta fata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •